TT 150x100 Markvartovice

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

TT 150x100 Markvartovice

Příspěvekod Stefan » čtv 19 bře, 2020 10:51 am

Ahoj

Mám rozestavěnou železnici a zvažuju, jak pokračovat dál. Hlavně se potřebuji rozhodnout, co kam umístím. Inspirací pro mě byl plánek od Milana Ferdiána - Koncová.
Vysvětlení k dispozici:
- Kamenolom/Drtička kamene - HO/TT Stará štěrkovna - Auhagen 12266
- Továrna - TT - Tovární budova s bránou pro vagóny a komínem/ Auhagen 13341
- Sklad - Buď tam bude nějaká budova skladu (pokud nebude továrna). Pokud bude na kolejišti továrna i drtička kamene, pak bych místo skladu udělal sklad dřeva.
- Uprostřed bude louka přecházet v les. Jsou naznačeny vrstevnice.
Jaký je váš názor? Bylo by tam toho hodně nebo dispozici upravit?

Díky za konstruktivní myšlenky.

(toho špatně říznutého korku si nevšímejte)
Přílohy
2020-03.19.-Návrh dispozice.jpg
Stefan
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob 30 říj, 2010 9:53 am

Re: TT 150x100 Markvartovice

Příspěvekod Ivan » čtv 19 bře, 2020 5:06 pm

Ahoj, kolejiště vypadá sympaticky, působí velice ale ještě spadá do mini.
Plochy není nazbyt, určitě bych nedával kombinaci dvou velkých staveb na fialovou a červenou vlečkou. Výstřihl bych si z papíru minimálně půdorys staveb a zkusil, zda se to vůbec vejde. Kamenolom určitě ne, ale drtička, ke které bude přivedena drážka 600 nebo 700 mm by se vejít mohla, třeba na fialovou vlečku. Vpravo na červenou jen betonovou plochu jako volnou skládku dřeva. Do levého rohu klidně menší skladiště, klidně jako okraj většího areálu fabriky.

Předpokládám III. epocha?

Držím palce a budu určitě sledovat.
Ivan
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: TT 150x100 Markvartovice

Příspěvekod Stefan » čtv 19 bře, 2020 6:18 pm

Díky za utvrzení názoru, který mám v hlavě od začátku. Časem přišly určité pochybnosti atp. tak se raději ujišťuju, že jdu správnou cestou.
Chci modelovat (provozovat) IV./V. epochu.
Stefan
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob 30 říj, 2010 9:53 am

Re: TT 150x100 Markvartovice

Příspěvekod hopeter » čtv 19 bře, 2020 7:02 pm

2020-03.19.-Návrh dispozice.jpg

Někde jsem už něco podobného viděl... Když už jsou koleje položené tak bych to zkusil takhle.

Doplnit vnitřní okruh jak asi bylo původně myšleno. Před kulisu zastávku s odbočkou vlečky. K čemu ta vlečka bude je celkem jedno. Může to být továrna , lom , nákladiště dřeva nebo cokoliv dle fantazie. Místa je ve vyšrafovaném prostoru dost.
Výtopna může být jak je a ta kusá kolej vlevo dole taky. K té kusé by se hodily stavebniny , uhelné sklady apod. Jelikož tam moc místa není tak jen náznak a předstírat , že plocha pokračuje mimo panel.
Pokud nechceš okruh tak vpravo udělat jen kusou kolej a z levého zhlaví trať a tu ukončit malou koncovou stanicí nebo jen výtažnou kolej a mít to celé jako vlečku.
2020-03.19.-Návrh dispozice2.jpg
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: TT 150x100 Markvartovice

Příspěvekod Stefan » pát 20 bře, 2020 8:45 am

Díky za zpracování návrhů možných řešení. Nicméně zůstanu u původního plánu. Chci mít hodně zeleně a celkově se přiblížit realitě.

Trochu si teď lámu hlavu s tím, jak vytvořit kulisu v pozadí, když trať začíná i končí v tunelu a uprostřed bude menší kopeček. Máte nějaký nápad nebo nějaký tip, kde se můžu inspirovat? Díky.
Stefan
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob 30 říj, 2010 9:53 am

Re: TT 150x100 Markvartovice

Příspěvekod hopeter » pát 20 bře, 2020 10:02 am

Stefan píše: Máte nějaký nápad nebo nějaký tip, kde se můžu inspirovat? Díky.


No přece tady na fóru... :D
Je tady spousta možností. Od desky s obrázkem krajiny přes mosty , tunely , řadu budov až po skálu nebo zářez.
Pro tvůj projekt bych zkusil okouknou kolejiště "Sluníčko" co tady bylo prezentováno.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: TT 150x100 Markvartovice

Příspěvekod hank » pát 20 bře, 2020 10:19 am

Stefan píše:Nicméně zůstanu u původního plánu. Chci mít hodně zeleně a celkově se přiblížit realitě.


To nejde moc dohromady, na tak malé ploše tolik průmyslových objektů a hodně zeleně...
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6110
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: TT 150x100 Markvartovice

Příspěvekod Jarda H. » pát 20 bře, 2020 11:32 am

hank píše: To nejde moc dohromady, na tak malé ploše tolik průmyslových objektů ......


Mám stejný pocit, i kompromisy mají své hranice :D ! Vhodnější by bylo jedno stěžejní téma, např. (již vícekrát omílané) uhelné sklady - dřevo, uhlí, volná skladka, násypky, dopravníky, nebo u těch stavebnin zase možnost různých komodit atd.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: TT 150x100 Markvartovice

Příspěvekod Sandy » úte 24 bře, 2020 8:52 am

Jo, jo, v jednoduchosti je krása!
Ve viditelné části bych vynechal tu kusou kolej, vycházející z oblouku. Vlevo by byla rampa se skladištěm, vpravo "výtažná" kolej s manipulační plochou na sezónní komodity (brambory, řepa, dřevo, šrot).
Když už "depo", tak jen malou remizu v levém spodním rohu. Ale obávám se, že tam není moc místa.
SN v současné podobě je "vzorek bez ceny". Celý plán bych překlopil podle viditelné stanice.
Les je na kopci nad SN. Přechází v louku, na které hned za příjezdovou cestou vyrůstají nové domy. Dva, nejvýše tři.
Vyhrál bych si s budovami ve stanici (viz hank a jeho Hostomice).
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: TT 150x100 Markvartovice

Příspěvekod Stefan » pon 30 bře, 2020 8:07 am

Díky za názory a rady (především za odkaz na "Sluníčko"). Překopávat kolejiště nějak šíleně nebudu, ale děkuji za usměrnění co se týče budov. Vpravo bude volná skládka na nakládku dřeva, vlevo drtička kamene a dole vlevo malé skladiště. Na kopci bude malý kostelík nebo kaple a pod kopcem jeden dům + drážní stavby.
Dotaz: 1) V jakém rozestupu se umisťují na mod.žel. drážní lampy?
2) Umístit nástupiště ke každé koleji nebo jen k prvním dvěma? Za předpokladu, že všechny tři jsou dopravní. Provoz: Os, občas křižování Os x Os případně Os x Mn.
Aktuální foto:
Přílohy
IMG_6682.JPG
Stefan
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob 30 říj, 2010 9:53 am

Re: TT 150x100 Markvartovice

Příspěvekod Vojtěch Vorel » pon 30 bře, 2020 8:37 am

K nástupištím: je to věc názoru, ale klidně bych je dal ke všem třem kolejím. Podobně je to např. v HK-Slezské Předm. - nástupiště jsou u všech třech kolejí, ale nástupiště u třetí koleje je jen pro případ nouze (např. při výlukách) a běžně se nepoužívá (a samozřejmě u něj běžně stávají nákladní vlaky).
Vojtěch Vorel
 
Příspěvky: 367
Registrován: úte 16 úno, 2016 5:12 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: TT 150x100 Markvartovice

Příspěvekod Stefan » stř 01 dub, 2020 9:55 am

Díky za radu. Co se týče rozmístění lamp, tak jsem tady na fóru našel nějaké rady, tak se budu řídit podle nich a lampy rozmístím od sebe cca 25 cm od sebe.
Další dotaz. Mám nástupištní hrany (jednostranné) od JM Detail. Jak je mám barvit? Temperkama nebo olejovkama, doporučíte nějaký odstín nebo to mám udělat podle vlastního citu?
Stefan
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob 30 říj, 2010 9:53 am

Re: TT 150x100 Markvartovice

Příspěvekod Vojtěch Vorel » stř 01 dub, 2020 10:24 am

Není zač, ještě k těm lampám - předtím jsem tu otázku nějak nevstřebal... Lampy se v reálu dávají 25 - 40 m od sebe ale třeba v Dolní Lipce jsou většinou 35 m, ale pak je tam jedna po 25 metrech, takže asi není nic proti ničemu tu rozteč udělat tak, "aby to nějak pěkně vyšlo" - ať už se týká vzhledu nebo dosahu světla.
Vojtěch Vorel
 
Příspěvky: 367
Registrován: úte 16 úno, 2016 5:12 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: TT 150x100 Markvartovice

Příspěvekod Stefan » stř 01 dub, 2020 1:22 pm

Nevíte náhodou někdo, co používají železniční modeláři Chrudim nebo taky Tomáš Samohýl za foliáž na imitaci listnatých stromů? Psal jsem modelářům z Chrudimi na Fb, ale nikdo mi neodpověděl.
Přílohy
Tomáš Samohýl 02.jpg
Tomáš Samohýl 02.jpg (93.75 KiB) Zobrazeno 6169 krát
Stefan
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob 30 říj, 2010 9:53 am

Re: TT 150x100 Markvartovice

Příspěvekod cipisekmp » stř 01 dub, 2020 4:23 pm

H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1583
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Další

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků