Zimní mini kolejiště TT 65x65cm

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Zimní mini kolejiště TT 65x65cm

Příspěvekod jirmicz » ned 02 úno, 2020 7:12 pm

Jelikož letošní zima není zima, tak si tu zimu musím udělat. Je to okruh z Kuehn flexikolejiva. Poloměr asi 300mm. V tunelu dvě výhybky protisobě, aby se dalo popř. vyjet pryč. Akorát s tím sněhem nejsem nějak spokojený. Zkoušel skoro všechny ingredience co kuchyň dala :D Pak jsem našel v OBI sníh ve spreji, ale taky to není ono. Asi budu muset objednat sníh od Nocha.
Obrázek
jirmicz
 
Příspěvky: 234
Registrován: pát 09 pro, 2011 9:43 pm
Bydliště: Turnov

Re: Zimní mini kolejiště TT 65x65cm

Příspěvekod jirmicz » ned 02 úno, 2020 7:14 pm

Akorát koukám že mi nejde vložit obrázek.Obrázek
Tak odkaz: https://jirmicz23.rajce.idnes.cz/Zimni_ ... 193918.jpg
jirmicz
 
Příspěvky: 234
Registrován: pát 09 pro, 2011 9:43 pm
Bydliště: Turnov

Re: Zimní mini kolejiště TT 65x65cm

Příspěvekod Rocky_MK » ned 02 úno, 2020 8:09 pm

Trochu jsem hledal, jak nejlíp udělat ten sníh a prý je nejlepší ho namíchat z mouky, sádry a trochu třpytek, ale už nevím, v jakém poměru. Taky se dá přimíchat prášek do pečiva pro větší „nakynutí“. Ale chce to hodně zkoušet. Každopádně pak sem dávej postup a poznatky, taky bych chtěl příští zimu začít zimní minikolejiště :D
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Zimní mini kolejiště TT 65x65cm

Příspěvekod jirmicz » ned 02 úno, 2020 8:20 pm

Mouku jsem zkoušel, ale připadá mi to dost žluté. Tak další byl bramborovým škrob, ten úplně zmizel :D Pak cukr moučka, ten se zase nepravidelně chytá na disperzi a jsou pak hrozný hrboly. Teď jsem koupil pár smrčků. Tak je tam dám a říkal jsem si, že bych to zkusil rozprašovačem vzít lepidlem a pocukrovat. Akorát tomu chybí ten třpit no. Toho čerstvého prašanu, který mi letos chybí.
jirmicz
 
Příspěvky: 234
Registrován: pát 09 pro, 2011 9:43 pm
Bydliště: Turnov

Re: Zimní mini kolejiště TT 65x65cm

Příspěvekod Rocky_MK » ned 02 úno, 2020 8:24 pm

Proto je potřeba přimíchat třpytky, prodávají se v papírnictvích a uměleckým potřebách.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Zimní mini kolejiště TT 65x65cm

Příspěvekod jafobe » ned 02 úno, 2020 9:10 pm

Něco málo z toho co se tu už dříve řešilo z toho co si tak vybavuji... http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=10&t=8285 , http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=51&t=5015&start=180 , třeba se tam něco najde.
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 697
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Zimní mini kolejiště TT 65x65cm

Příspěvekod hank » ned 02 úno, 2020 9:12 pm

Papíroví modeláři používají práškovou sodu.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6106
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zimní mini kolejiště TT 65x65cm

Příspěvekod Polabský » pon 03 úno, 2020 9:00 am

hank píše:Papíroví modeláři používají práškovou sodu.


Použití nestravitelných a nejedlých složek má své opodstatnění.
Cokoliv jiného bohužel chutná všem hladovcům a nenažrancům, počínaje plísněmi a konče mravenci.
Tak to jen aby řeč nestála.
Polabský
 
Příspěvky: 855
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Zimní mini kolejiště TT 65x65cm

Příspěvekod jafobe » úte 12 črc, 2022 5:41 pm

Ahoj. Trochu Ti to tady oživím. Když už jsem to slíbil, tak přidám jedno současné foto, a rovnou k tématu...

zimní.jpg


A k tomu zamyšlení když bych to vzal za sebe z krajinářského hlediska... neber to prosím jako kritiku, ale opravdu jen jako zamyšlení, jakých pár věcí bych na tom já, kdybych byl jeho vlastníkem, zkusil vylepšit...
Pod pojmem "zimní" by neuškodilo aby z toho zimní atmosféra víc dýchala, když i sám s tím nejsi zatím moc spokojený. Ale je to v některých ohledech náročnější než letní krajinka... :oops: Jinak kdyby jsi chtěl sníh od Nocha vyzkoušet, tak mohu půjčit... ;) Asi by neuškodilo mít to trochu víc "zapadané" a to i koleje. Na to aby koukali holé pražce by muselo být sněhu dost málo, i když s ohledem s ohledem na stromy by to skoro sedělo. Víc sněhu ale nemusí za každou cenu být o definitivním "zalepení" kolejnic sněhem ten může být kolem kolejnic třeba jen na papíře (obdobně jako máš vyřešený přejezd), takže kolejnic ani pražců se není potřeba dotknout lepidlem. Sníh nemusí být na kolejích všude... na náspu může být vyfoukaný víc že by skoro koukali pražce v zářezu by častěji koleje byli "utopené" a ve sněhu protlačený průjezdný profil.
S ohledem na budovu zastávky to bude zasazené do novější epochy, takže tam by se asi ani zásněžky řešit nemuseli. Ale řešil bych cestu k zastávce samotné... Když to vezmu trochu logicky je skoro zbytečné dělat jen kvůli samotné zastávce přejezd, to by spíš udělali nástupiště na druhé vnější straně kolejí. Sice jse tím dá naznačit že hlavní dění kvůli kterému tam je zastávka je vně kolejiště, ale nedává to moc smysl, takže asi by neuškodilo udělat cetsu dál třeba na kopec nad tunel, prošlapanou nebo i projetou až zase na okraj panelu jakoby vedla dál, třeba tam umístit i nějakou chalupu která by navodila pocit že tam ta zastávka i cesta májí odůvodnění, třeba propojující pár osad kolem trati, nebo vedoucí i na kopec kde by bylo pár domů, nebo třeba sjezdovka či menší rozhledna s občerstvením na kopci(ta by nemusela být napevno aby to bylo skladnější když se nejezdí)... i to by neuškodilo dořešit před definitivním zasněžením...
Je to sice relativně malý prostor , ale určitě je tam dost místa i na nějaké "oživení". ;)

Jaromír
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 697
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Zimní mini kolejiště TT 65x65cm

Příspěvekod jirmicz » stř 13 črc, 2022 4:09 am

Ahoj, díky za oživení a připomínky :wink: Sníh od NOCHa tam je aplikován, ale jak tam jsou ty hrboly z předchozích zkoušek, tak z tím nejde už nic udělat. Ten sníh v kolejích by asi mohl být víc, jenže se pak trochu bojím, aby se to nechytalo na vozy a loko. Sníh od NOCHa je spíš prach. Toto kolejiště bylo spíš test a aby moje holky mohli jezdit do kola.
jirmicz
 
Příspěvky: 234
Registrován: pát 09 pro, 2011 9:43 pm
Bydliště: Turnov

Re: Zimní mini kolejiště TT 65x65cm

Příspěvekod Střelec » stř 13 črc, 2022 5:02 am

Na svah udělej lyžařskej vlek a boudu s obžerstvením, nad trať a pravej tunel přidej pár menších stromků nebo nějakou ohradu, aby ti nepadali lyžaři pod vlak. Dodělej k tomu od zastávky příslušně vydupanou "magistrálu". Zastávka se pak může jmenovat "Lyžníkov".
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Zimní mini kolejiště TT 65x65cm

Příspěvekod hank » stř 13 črc, 2022 6:08 am

jirmicz píše:Sníh od NOCHa je spíš prach.


Existuje i sníh "neprach".
https://www.itvlaky.cz/zima/h0-trpytiva ... usch-7172/
https://www.itvlaky.cz/zima/zimni-set-noch-08758/

V té zimní sadě od Nocha máš kromě bílé pasty i efekt lesklých ledových krystalků a imitaci rampouchů. 8)

S pastami se mi pracovalo dobře, po zatuhnutí mi určitě neprášily.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6106
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zimní mini kolejiště TT 65x65cm

Příspěvekod jirmicz » stř 13 črc, 2022 6:48 am

Samozřejmě že by se to dalo udělat lépe a jinak. Ale byl to jenom test zimní krajiny. Kolejiště mám uloženo na skříni a mám rozpracované jiné, které jsem zde zatím neprezentoval. Ale je tu věčný problém a to je čas. Jelikož nejvíce času trávím na těch skutečných kolejích a na ty zmenšené není čas.
jirmicz
 
Příspěvky: 234
Registrován: pát 09 pro, 2011 9:43 pm
Bydliště: Turnov

Re: Zimní mini kolejiště TT 65x65cm

Příspěvekod Kavka_ » stř 13 črc, 2022 1:00 pm

No, musím ti pochválit přístřešek zastávky - ten je moc povedený :D
Je fakt, že by si s tím vyhrát šlo, ale pokud je to jednou prakticky uzavřený projekt, nemá smysl to hrotit - třeba se k tomu ještě někdy vrátíš. Já se také letos chystám na zimní motiv a na základě tvé zkušenosti zahazuji sníh ve spreji, který delší čas syslím, a zkusím to s chemikáliemi od NOCH...
Ať se daří!
TT, V. - VI. epocha, ČD
- kolejiště realizovaná na malých plochách neškodí v jakémkoli množství -
Uživatelský avatar
Kavka_
 
Příspěvky: 421
Registrován: pon 01 úno, 2016 10:03 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Zimní mini kolejiště TT 65x65cm

Příspěvekod jirmicz » stř 13 črc, 2022 1:24 pm

Ano, je to zastávka od tebe. Aspoň vidíš, že měla využití. Děkuji za ní. Jo určitě to chce jenom od NOCHa. Od tebe to bude určitě zase parádní mini projekt :wink:
jirmicz
 
Příspěvky: 234
Registrován: pát 09 pro, 2011 9:43 pm
Bydliště: Turnov

Další

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků