Minikolejiště Keblov

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Minikolejiště Keblov

Příspěvekod Marthin » čtv 19 pro, 2019 7:27 am

Zdravím,
navazuji na téma: viewtopic.php?f=11&t=12167
Nyní jsem došel k finální podobě mikrokolejiště o rozměrech 180×20 cm, složeného ze tří dílů. Proti původnímu plánu je kolejiště lehnce natažené do délky o 25 cm, kde na konci je digi ústředna s přesuvnami - mikropřesuvny budou na sebe nezávislé s ručním pohonem. Jedná se o zrušenou stanici Keblov z 70.-80.let, kdy už byla na pokraji své existence.
Návrh je takový, že do budoucna je možné na ně napojovat další segmenty, pokud to čas a prostor dovolí - může se jednat třeba o zastávku nebo o další stanici.
Stavbu je možné předpokládat v příštím roce :-).
Přílohy
panel3.png
Marthin
 
Příspěvky: 156
Registrován: úte 02 črc, 2019 9:35 am

Re: Minikolejiště Keblov

Příspěvekod hopeter » čtv 19 pro, 2019 9:47 am

Trochu mě uniká smysl dvou krátkých přesuven na koncích. To se jejich pomocí bude po jednom voze sestavovat a rozebírat souprava na jediné koleji ze které lze vyjet ze SN ? Zatím se každý snažil přesouvat dlouhým středem celé soupravy. Pokud si princip vykládám blbě tak mě oprav.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Minikolejiště Keblov

Příspěvekod Marthin » čtv 19 pro, 2019 10:21 am

hopeter píše:Trochu mě uniká smysl dvou krátkých přesuven na koncích. To se jejich pomocí bude po jednom voze sestavovat a rozebírat souprava na jediné koleji ze které lze vyjet ze SN ? Zatím se každý snažil přesouvat dlouhým středem celé soupravy. Pokud si princip vykládám blbě tak mě oprav.


Tam budou spíše konzolové přesuvny o jedné koleji - totiž nechci aby mi přesuvna vychylovala mimo rám a přesto bych tam mohl nechat dvě vlakové soupravy s jednou volnou kolejí pro průjezd. Nejedná se o SN, ale skrytou kulisu za lesem, který bude napravo od staniční budovy - budu mít vše na očích.
Marthin
 
Příspěvky: 156
Registrován: úte 02 črc, 2019 9:35 am

Re: Minikolejiště Keblov

Příspěvekod Polabský » čtv 19 pro, 2019 4:01 pm

Eeeee ..............ee :
Tak nyčko jsem z toho ouplně tumpachovej :shock: :shock: .
Tak bude nebo nebude tam přesuvna ??
A jak to bude fungovat ??
hezký den.
Polabský
 
Příspěvky: 855
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Minikolejiště Keblov

Příspěvekod hopeter » čtv 19 pro, 2019 5:27 pm

No já jsem z toho vydedukoval , že střední dlouhá část bude pevná a přejíždět budou jen krátké mosty po okrajích. Potom ale stále nechápu manipulaci. No hlavně ,že v tom má jasno autor... :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Minikolejiště Keblov

Příspěvekod Marthin » pát 20 pro, 2019 12:56 pm

hopeter píše:No já jsem z toho vydedukoval , že střední dlouhá část bude pevná a přejíždět budou jen krátké mosty po okrajích. Potom ale stále nechápu manipulaci. No hlavně ,že v tom má jasno autor... :wink:

Přesně tak.
Manipulace bude podobná jakoby tam byly vyhybky. Musím šetřit místem a zároveň s tím,aby se mi tam vešla souprava dvou rybáků a hytláku.
Marthin
 
Příspěvky: 156
Registrován: úte 02 črc, 2019 9:35 am

Re: Minikolejiště Keblov

Příspěvekod Polabský » pát 20 pro, 2019 1:34 pm

Aha, takže soupravy si budou převlíkat mašiny.
Pak bych možná doporučoval vecpat tam ještě směrem do stanice ještě jednu šturcovou kolek pro záložní mašinu.
Přesto mi ale poněkud uniká systém střídání souprav, protože pro soupravu je sjízdná jen přímá a obměna souprav se bude provádět zřejmě jako "u blbejch na dvorečku", složitě vůz po voze.
Podle mne by i střed měl být posuvný.
Hezký den, hezké Vánoce,
přeje Polabský.
Polabský
 
Příspěvky: 855
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Minikolejiště Keblov

Příspěvekod Marthin » pát 20 pro, 2019 1:39 pm

Polabský píše:Aha, takže soupravy si budou převlíkat mašiny.
Pak bych možná doporučoval vecpat tam ještě směrem do stanice ještě jednu šturcovou kolek pro záložní mašinu.
Přesto mi ale poněkud uniká systém střídání souprav, protože pro soupravu je sjízdná jen přímá a obměna souprav se bude provádět zřejmě jako "u blbejch na dvorečku", složitě vůz po voze.
Podle mne by i střed měl být posuvný.
Hezký den, hezké Vánoce,
přeje Polabský.


To je fakt - to mi nedošlo.
Ještě vymyslím jiné řešení v kulise- jinak díky za radu.
Taktéž přeji hezké Vánoce.
Marthin
 
Příspěvky: 156
Registrován: úte 02 črc, 2019 9:35 am

Re: Minikolejiště Keblov

Příspěvekod hopeter » pát 20 pro, 2019 2:56 pm

Vždyť se to nechá udělat snadno. Viz. tady http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=51&t=11277 Pokud budou jen tři koleje tak se může deska udělat uzší aby nevyjížděla mimo panel.
A když se najde někdo kdo k tomu udělá dekodér tak to může běhat i v DCC. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Minikolejiště Keblov

Příspěvekod Marthin » sob 11 led, 2020 6:23 pm

Dobrý večer,
dal jsem na vaše rady a okolí přesuvny jsem upravil a v příloze přikládám plánek krajiny kolejiště se stanicí, která je dlouhá cca 1 metr. V nákresu jsou soupravy 433+rybak+rybak a pak dvě Es na nakládku kulatin z rampy.
Krajina vychází z fotek, z lms a část je improvizována pro nedostatek informací. Staniční budova přijde o zadní stěnu, nevejde se do šířky panelu. Staniční lampy tam nejsou, bude tam el.vedení na dřevěných stožárech.
Doufám, že se mi podaří dodržet návrh krajiny při její realizaci.
M.
Přílohy
panel.png
Marthin
 
Příspěvky: 156
Registrován: úte 02 črc, 2019 9:35 am


Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků