Diorama 75x43 na focení

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Diorama 75x43 na focení

Příspěvekod petehasky » pon 16 pro, 2019 8:27 pm

Ahoj všem,
tak po mým prvním nápadu s ikea policí, který krachnul hodně rychle jelikož by se tam nic nevešlo, jsem dostal nápad vyměnit TV za diorama na focení nových modelů o rozměrech 75x43cm :D
Námět je lokálka se strážním domkem, kterou přez most křižuje další trať. Základem bude styrodur a následný rám od truhláře ve tvaru krajiny. Domek od Igra model, most bude udělán ze stavebnice KB, lampy Dominik, a návěst od Něměčka. Kolem trati by mělo být malé koryto na odvod vody. Řepkové pole bude naznačovat okraj dioramy společně s vyjetými kolejemi od zemědělských strojů. Vedle domku se plánuje stará zarostlá zahrada z rozpadlím plotem a pumpou kolem kterého bude kamenitá cesta. Nahoře nad schody bude zábradlí s výhledem na trat a pod ním opěrkou Langmesser z níž budou udělány i mostní pilíře, ale z jiného vzoru. Zajímalo by mě jestli lampy v tomhle prostoru nejsou nesmysl a jaké návěstidlo by zde mohlo být, protože ohledně předpisů nevím vůbec nic :D Taky jsem si hrál s myšlenkou že do pole bude vést výpust vody a taky sloupy el. vedení kolem pole, ale myslím, že by to v popředí rušilo focení a navíc už zde stejně budou svislé elementy ve formě lamp a návěsti.
Celé diorama by mělo být na třech úrovních pole, kolej, most a celé pozadí by mělo být zarostlé keři a stromy a následně zde bude nalepena kapa deska s fototapetou.
158.jpg

159.jpg

156.jpg
MODELS KITCHEN
Ve stavbě modelu Hostivic
https://www.facebook.com/ModelsKitchenCZ
Uživatelský avatar
petehasky
 
Příspěvky: 84
Registrován: ned 30 kvě, 2010 8:38 pm
Bydliště: Praha

Re: Diorama 75x43 na focení

Příspěvekod cipisekmp » úte 17 pro, 2019 7:45 pm

Ahoj, sice ja ti moc neporadim, ale domecek rozhodne paradni. Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Diorama 75x43 na focení

Příspěvekod Myšpulín » stř 18 pro, 2019 6:34 pm

Jj, domeček parádní. Jen nevím, jestli by neměl být otočen o čtvrt kola zpět.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Diorama 75x43 na focení

Příspěvekod hank » stř 18 pro, 2019 6:50 pm

Myšpulín píše:Jj, domeček parádní. Jen nevím, jestli by neměl být otočen o čtvrt kola zpět.


Ano. Domek je v náspu a je otočený ke koleji tou vyšší štítovou stěnou. Tzn., že to co je ze strany od ulice přízemí, je ze strany od koleje suterén. Schody jsou v náspu, kolmo ke koleji.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Diorama 75x43 na focení

Příspěvekod petehasky » stř 18 pro, 2019 9:58 pm

Kluci proc to tak nemuze byt? Akorat jsme to resili, ze pokud ma srazni domek DK melo by byt videt na obe strany trate, coz vezmu li ze kdybych ji mel v pristavku coz je teda nepravdepodobny, ale videt by bylo. Ale proc jsem ji takhle dal, jelikoz mi bylo receno ze nektere ji vubec mit nemusi tudis jak je domek situovany nehraje roli a takhle mi to tam nejlepe sedelo,
MODELS KITCHEN
Ve stavbě modelu Hostivic
https://www.facebook.com/ModelsKitchenCZ
Uživatelský avatar
petehasky
 
Příspěvky: 84
Registrován: ned 30 kvě, 2010 8:38 pm
Bydliště: Praha

Re: Diorama 75x43 na focení

Příspěvekod hank » stř 18 pro, 2019 10:09 pm

petehasky: Jde o model konkrétního strážního domku postaveného atypicky s ohledem na konkrétní terén.

petehasky píše:... pokud ma strazni domek DK melo by byt videt na obe strany trate, coz vezmu li ze kdybych ji mel v pristavku coz je teda nepravdepodobny, ale videt by bylo.


Přístavek měl obytnou a hospodářskou funkci. Služební prostor - jestli ve str. domku byl - byl u štítové stěny přivrácené ke trati. Jestli tam nebyl - u většiny domků se řešilo dodatečně, že tam nemá být, protože když sloužil střídač, původně sloužil doslova v cizí obytné světnici - tak byl v nějakém menším objektu ("signálním domku") mimo vlastní str. domek.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Diorama 75x43 na focení

Příspěvekod petehasky » stř 18 pro, 2019 10:29 pm

Dobre, ale neberemeli v potaz konkretni domek, protoze vsichni co si ho koupi nedelaji pouze Kleny, ale obecne strazni domek bez DK tedy nesmi byt postaven jakkoli?
MODELS KITCHEN
Ve stavbě modelu Hostivic
https://www.facebook.com/ModelsKitchenCZ
Uživatelský avatar
petehasky
 
Příspěvky: 84
Registrován: ned 30 kvě, 2010 8:38 pm
Bydliště: Praha

Re: Diorama 75x43 na focení

Příspěvekod hank » stř 18 pro, 2019 11:07 pm

petehasky píše:Dobre, ale neberemeli v potaz konkretni domek, protoze vsichni co si ho koupi nedelaji pouze Kleny, ale obecne strazni domek bez DK tedy nesmi byt postaven jakkoli?


Na to byly normálie. Ty určovaly nejen projekty vlastních domků a vedlejších objektů, ale i jejich rozmístění, orientaci, vzdálenosti od kolejí i od sebe navzájem, a to i s přihlédnutím k terénním poměrům. Například u MSNB se domky stavěly zásadně ve svahu, a to i tehdy, když se ten svah musel vytvořit uměle navršením kopečku zeminy...
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Diorama 75x43 na focení

Příspěvekod petehasky » čtv 19 pro, 2019 11:51 am

Jaj no škoda už jsem vyzjistoval co tam jak má být správně a tohle info jsem dostal trochu mylně :(
no na focení mě to tak drásat nebude, tenhle pohled je nejhezčí. Vlevo od domku bude mechanické návěstidlo s venkovními drátovody, pískáček a kilometrovníky co jsem z maličkostí objednal. No a po vánocích dorazí most s formou na pilíře tak snad ten otočený domek bude v krajině odpuštěn :D
MODELS KITCHEN
Ve stavbě modelu Hostivic
https://www.facebook.com/ModelsKitchenCZ
Uživatelský avatar
petehasky
 
Příspěvky: 84
Registrován: ned 30 kvě, 2010 8:38 pm
Bydliště: Praha

Re: Diorama 75x43 na focení

Příspěvekod hank » čtv 19 pro, 2019 3:44 pm

Vždyť to pořád ještě máš ve stavu, kdy to jde snadno upravit...
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Diorama 75x43 na focení

Příspěvekod Myšpulín » čtv 19 pro, 2019 3:45 pm

Když už jsem s tím domkem začal, navrhnu takovouto situaci, i když nevím, jestli reálnou. Nalevo chceš křížení tratí pomocí mostu. Tento domek nebude patřit ke spodní trati, ale k té horní, bude tedy kousek od mostu takto natočený a schodiště bude součástí křídlové zdi. Je ale možné, že budeš muset natočit obě trati na dioramě, aby jsi vlevo vzadu za tratí měl dostatek prostoru pro tuto stavbu tedy spodní trať ne zprava vpředu doleva dozadu, ale zprava vzadu doleva dopředu.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Diorama 75x43 na focení

Příspěvekod petehasky » úte 11 úno, 2020 11:57 am

Tak po delsi dobe se dioramko lehce pohlo, dodelaval jsem rostliny, dratovody, keriky a par dalsich malickosti a v nejblizsi dobe me ceka voda, vlnky, patina mostu a dodelani piliru. Pak uz jen na kapa desku necham tisknout pozadi, a riznu si ram podle tvaru krajiny. Takhle vypada aktualni stav, kde me toho bohuzel jeste pomerne dost ceka :)
diorama (2)-1.jpg
MODELS KITCHEN
Ve stavbě modelu Hostivic
https://www.facebook.com/ModelsKitchenCZ
Uživatelský avatar
petehasky
 
Příspěvky: 84
Registrován: ned 30 kvě, 2010 8:38 pm
Bydliště: Praha

Re: Diorama 75x43 na focení

Příspěvekod jihous » úte 11 úno, 2020 12:28 pm

Za mě palec nahoru, tomu se říká stavební nálada jak v Číně.
jihous
 
Příspěvky: 317
Registrován: čtv 05 kvě, 2011 12:13 pm

Re: Diorama 75x43 na focení

Příspěvekod Rocky_MK » úte 11 úno, 2020 4:35 pm

Vysoká škola modelářská :shock:
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Diorama 75x43 na focení

Příspěvekod Kavka_ » úte 11 úno, 2020 7:21 pm

To je ovšem veliká paráda!
TT, V. - VI. epocha, ČD
- kolejiště realizovaná na malých plochách neškodí v jakémkoli množství -
Uživatelský avatar
Kavka_
 
Příspěvky: 419
Registrován: pon 01 úno, 2016 10:03 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Další

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků