Diorama malého nádraží TT

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Diorama malého nádraží TT

Příspěvekod Joviik » stř 27 lis, 2019 2:38 pm

Zdravím všechny modeláře a nadšence do železničního modelářství.
Tento příspěvek je můj první na fóru, i když jsem zde registrován od roku 2008. Myslím, že nastal čas také nějak přispět a vyjít ze stínu nicneříkajícího jména. V první řadě bych se chtěl poklonit všem, kteří zde přispívají a dělí se o své zkušenosti, které jsou velmi cenné. Myslím, že jsem přečetl všechna témata, která mě oslovila, za ta léta, co tu jen přihlížím. Dlouhou dobu jsem se zajímal o velikost TT a nyní se pokouším o domácí kolejiště ve velikosti N, II. epocha DRG. Pokud by byl zde někdo, kdo se tímto obdobím zajímá, moc prosím o nějaký tip na literaturu, kde se dá dozvědět víc k tématu. Bohužel mám minimální znalosti k tomuto období i k DRG. Díky fóru jsem se opět vrátil ke krásnému koníčku a v roce 2011 jsem se pokusil o svou první dioramu. Jde o vesnické nádraží s malým skladem. Inspiraci jsem nalezl na Šumavě, když jsem se zastavil v obci Polná. Stálo tam malé, romantické nádraží. Pomocí internetu jsem si vyhledal spousty fotek malých nádraží a bez předchozí znalosti jsem začal plánovat jak, kde, co bude stát. Následovalo vyhledávání nákresů starých nádraží, ze kterých jsem získával správné míry a tvary. Největší nápověda k jednotlivým postupům a volby materiálů byla tato stránka. TÍM CHCI JEŠTĚ JEDNOU MOC PODĚKOVAT. V době, kdy jsem toto diorama vytvořil, jsem měl k dispozici pouze tyto nepříliš krásné stromky z Číny. Použil jsem foliáž Polák, pár posypů s doby minulé, jinak zbytek z toho, co jsem našel doma, papír, balsa, uhel, barvy a tisk rastru na papír. Dnes je diorama trochu mimo kondici a bude potřebovat poopravit a vytvořit protiprachovou ochranu. Plánuji ještě venkovní osvětlení a osvětlení nádraží. Tímto příspěvkem jsem se chtěl trochu představit, a také poukázat na to, co dokáží vaše příspěvky se začátečníkem, který má chuť něco vytvořit. Měl jsem z modelu dobrý pocit a dělá do dneška v obývacím pokoji radost jak obyvatelům, tak návštěvám. :)
Přílohy
425336_2746979965765_1910802903_n.jpg
431611_2746979085743_226163551_n.jpg
429225_2746978405726_953795935_n.jpg
Joviik
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 08 říj, 2008 8:00 pm
Bydliště: Staňkovice u Žatce

Re: Diorama malého nádraží TT

Příspěvekod Joviik » stř 27 lis, 2019 2:55 pm

Joviik
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 08 říj, 2008 8:00 pm
Bydliště: Staňkovice u Žatce

Re: Diorama malého nádraží TT

Příspěvekod jihous » stř 27 lis, 2019 7:45 pm

Za mě - vidím v tom vesnické nádraží, je to vesnické nádraží a bylo to dělané s ideály. Takže za mě krásné vesnické nádraží, kéž by se mi něco takového povedlo letos v zimě.
jihous
 
Příspěvky: 317
Registrován: čtv 05 kvě, 2011 12:13 pm

Re: Diorama malého nádraží TT

Příspěvekod Ivan » čtv 28 lis, 2019 11:21 am

Ahoj,

dioráma se mi líbi! Také jsem začínal zastávkou do knihovny... Sice nejsem zkušený modelář, ale mohu-li, tak bych trochu upravil:
-stanička působí hezky zapadle a omšele, nástupiště spíš nově, trochu bych ho zašpinil prachem
-kolej u budovy-tráva zasahuje až moc do ní, trochu bych ji ostříhal. Pakliže je kolej neprovozni, tak naopak dát trochu trávy, prachu mezi koleje
-koleje jsou neprovozni? Jsou rezavé i shora...
Samozřejmě v reálu to může vypadat jinak, fotky klamou.

Držím palce do další stavby, začal jsi hezky!
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Diorama malého nádraží TT

Příspěvekod Joviik » čtv 28 lis, 2019 8:18 pm

Ivan píše:-stanička působí hezky zapadle a omšele, nástupiště spíš nově, trochu bych ho zašpinil prachem
-kolej u budovy-tráva zasahuje až moc do ní, trochu bych ji ostříhal. Pakliže je kolej neprovozni, tak naopak dát trochu trávy, prachu mezi koleje
-koleje jsou neprovozni? Jsou rezavé i shora...

Ahoj Ivane.
Děkuji za tvé cenné připomínky. Při úpravě na to budu myslet. V detailu je krása, tak musím si ještě vycvičit oko.
Joviik
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 08 říj, 2008 8:00 pm
Bydliště: Staňkovice u Žatce

Re: Diorama malého nádraží TT

Příspěvekod Joviik » čtv 28 lis, 2019 8:21 pm

jihous píše:Za mě - vidím v tom vesnické nádraží, je to vesnické nádraží a bylo to dělané s ideály. Takže za mě krásné vesnické nádraží, kéž by se mi něco takového povedlo letos v zimě.

Díky za tvá slova. Myslím že se ti určitě něco povede přes zimu vytvořit. Nezapomeň se pak pochlubit.
Joviik
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 08 říj, 2008 8:00 pm
Bydliště: Staňkovice u Žatce


Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků