Nekly - cestovní mikrokolejiště

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Nekly - cestovní mikrokolejiště

Příspěvekod Střelec » pát 07 úno, 2020 4:26 pm

Á - takže dozadu na ten výkus ve skále přijde bouda. Možná by to tentokrát chtělo něco dřevěného. Jak po tom jezdí parní lokomotivy? Slušely by k nim čtyřokna nakrájená z dřeváků LPH, nebo osmiokna á la ADA po vyvářce, pokrácená ze startkových BTTB desetioken.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Nekly - cestovní mikrokolejiště

Příspěvekod Kavka_ » pát 07 úno, 2020 4:36 pm

ajajaj - zářez do živého - jj, už jsem uvažoval nakrájet si dřeváky LPH - dokonce je k tomu mám připravené, ale nějak nejsou lidi - viz moje poznámka o modelaření kolejiště versus vozy...
Páru mám jedinou a sice BR80 - ta na tom jezdí skvěle, obzvláště po digitalizaci. Postupně jsem dospěl k představě, že i BR89 ala ČSD 312.8 bude to pravé, ale tak nějak než jsem se rozhoupal, tak nejsou zrovna k mání...

Dobře, bouda dřevěná - třeba i může být. Jakou zvolit? Nějaký konkrétní návrh?
TT, V. - VI. epocha, ČD
- kolejiště realizovaná na malých plochách neškodí v jakémkoli množství -
Uživatelský avatar
Kavka_
 
Příspěvky: 421
Registrován: pon 01 úno, 2016 10:03 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Nekly - cestovní mikrokolejiště

Příspěvekod hopeter » pát 07 úno, 2020 5:06 pm

Co třeba zastávka 035 od Awepe ? http://www.atelier-wepe.cz/e-shop/?product=domek-035-zastavka
Mám ji na mini Žacléř-Otovice.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Nekly - cestovní mikrokolejiště

Příspěvekod Střelec » pát 07 úno, 2020 5:13 pm

https://www.model-scene.cz/model-scene/ ... vebnice-TT
většinou skutečné dřevo, jen základová deska a eternit jsou z lepenky...
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Nekly - cestovní mikrokolejiště

Příspěvekod hank » pát 07 úno, 2020 5:38 pm

Kavka_: Jedna 312.8 je teď na aukru...
https://aukro.cz/parni-lokomotiva-csd-3 ... 6961839914

A dřevěnou boudičku můžeš zkusit buď starorakouskou klasiku 11/H od JM Detail
http://shop.jmdetail.com/product.php?id_product=321001
(materiál stěn a krovu: dýha)
nebo menší lepenkovou 531/H od KB models
https://www.kb-model.eu/mtbmodel/eshop/ ... -Amalin-TT
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6106
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Nekly - cestovní mikrokolejiště

Příspěvekod Kavka_ » pát 07 úno, 2020 7:33 pm

Pánové, díky za tipy, nejblíže možnostem má asi https://www.model-scene.cz/model-scene/ ... tion#anch1
Bojuji s místem, dvě třetiny zadního prostoru zabírá při přepravě kus odložené skály, takže na boudičku máme nějakých 4,0 x 2,5 cm - asi to zkusím zbastlit samodomo v podobném duchu...

to Hank: Díky, ta lokotka má nefunkčí jeden přední světlomet, asi počkám na jinou příležitost...
TT, V. - VI. epocha, ČD
- kolejiště realizovaná na malých plochách neškodí v jakémkoli množství -
Uživatelský avatar
Kavka_
 
Příspěvky: 421
Registrován: pon 01 úno, 2016 10:03 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Nekly - cestovní mikrokolejiště

Příspěvekod Kavka_ » sob 15 úno, 2020 4:26 pm

Tak jsem se opět poposunul...
Skály postupně dostávají světlejší povrch. Sledujíc na svých služebních cestách pískovec, musím konstatovat, že například proti čediči je u něj až děsivě proměnná barevnost. Skoro mi přijde, že to jde nabarvit jakkoliv a prohlásit to za pískovec... Každopádně libovolná kombinace žluté, okrové, zelené, šedé, hnědé a černé nakonec svoji předlohu najde :-)
Zatravnil jsem kombinacemi foliáží "pozdní léto" a u propustku nechal tmavší a zelenější kombinace, aby bylo zřejmé, že tam je něco málo vody. Připravuji přejezdové kříže, návěsti - především se musí trefit do prostoru, kde nejsou v okamžiku přepravy položeny skály, ale vypadá to, že to projde...
Nekly 20.jpg

Nekly 21.jpg

Nekly 22.jpg

Budu dále pokračovat s laděním barvy, povrchu a zatravnění skal, k silničce u skály dám asi svodidla (asi starší sloupky s lankem), nějaké ty doplňky kolem nádraží, pak stromky (přemýšlím, zda vpravo od staniční budovy nějaký zasadit, či ne), pak zadní zastávka, nějaké ty lidičky a budeme již blízko cíli...

Mějte se!
TT, V. - VI. epocha, ČD
- kolejiště realizovaná na malých plochách neškodí v jakémkoli množství -
Uživatelský avatar
Kavka_
 
Příspěvky: 421
Registrován: pon 01 úno, 2016 10:03 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Nekly - cestovní mikrokolejiště

Příspěvekod hopeter » ned 16 úno, 2020 10:27 am

No hezky ti to prokouklo. Zas mám alespoň trochu inspirace pro svou kopii. :wink:
Ten strom , bych tam určitě přihodil. Pěknou vzrostlou lípu a pod ní lavičku.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Nekly - cestovní mikrokolejiště

Příspěvekod hank » ned 16 úno, 2020 11:27 am

Kdybys chtěl získat nějakou inspiraci, jak vypadá zářez v pískovci s kolmými stěnami, projeď si úsek Doksy - Staré Splavy. Přímo u Máchova jezera je hotel Port a od silnice č. 38 k němu vede přejezd přes trať v místě, kde je ten zářez zrovna nejhlubší, takže je krásně vidět i shora. Nebo si vystup ve Splavech a běž po trati kousek směrem k Doksům, trať vstupuje do zářezu hned za přejezdem u zastávky.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6106
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Nekly - cestovní mikrokolejiště

Příspěvekod Kavka_ » ned 16 úno, 2020 7:04 pm

to Hank: Staré Splavy moc dobře znám, na tomto mostě jsem strávil už jako kluk spoustu času. Podobně zasazený je i zářez ze Zahrádek na Českou Lípu... Nicméně já ztvárnil pískovcové město, takže předlohou zůstávají spíše Prachovské skály (alespoň co se do barvy týká).

Ve víkendovém mezičase jsem zatím vyrobil dřevěnou zastávku a ostatní doplňky...
Nekly 23.jpg

Nekly 24.jpg
TT, V. - VI. epocha, ČD
- kolejiště realizovaná na malých plochách neškodí v jakémkoli množství -
Uživatelský avatar
Kavka_
 
Příspěvky: 421
Registrován: pon 01 úno, 2016 10:03 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Nekly - cestovní mikrokolejiště

Příspěvekod Kavka_ » čtv 20 úno, 2020 4:03 pm

Osazeny doplňky, zesvětlena skála - asi to s ní už barevně vzdám a nechám ji tak, budu na ní už řešit spíše vodorovné plochy a porost na ní. Svodidla vynechám, nějak mi tam nepasujou...
hopeter píše:Ten strom , bych tam určitě přihodil. Pěknou vzrostlou lípu a pod ní lavičku.

Ke stromu - on moc vzrostlej být nemůže, maximum je polovina výšky skály, aby se vešel do přepravního balení. Zkusím. Dál bych zkusil nějakou tu borovici, trocha zábradlí na skalní vyhlídky, dotvořit okolí zastávky...
Nekly 25.jpg

Nekly 26.jpg

Komletní foto na https://kinclv.rajce.idnes.cz/Nekly_-_c ... kolejiste/
Mějte se!
TT, V. - VI. epocha, ČD
- kolejiště realizovaná na malých plochách neškodí v jakémkoli množství -
Uživatelský avatar
Kavka_
 
Příspěvky: 421
Registrován: pon 01 úno, 2016 10:03 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Nekly - cestovní mikrokolejiště

Příspěvekod Michal Šuhajda » čtv 20 úno, 2020 5:11 pm

Ahoj, strom se bude tloušť se stožárem osvětlení. Místo stromu bych udělal studnu s pumpou a kolem kousek trávy. A strom - borovicí posunul do boku.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Nekly - cestovní mikrokolejiště

Příspěvekod Střelec » sob 22 úno, 2020 11:57 am

Pár šikovně umístěných jehličnanů by mohlo fungovat jako držáky demontovaných skal - bránit jim v pohybu při transportu.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Nekly - cestovní mikrokolejiště

Příspěvekod Kavka_ » sob 22 úno, 2020 1:32 pm

Střelec píše:Pár šikovně umístěných jehličnanů by mohlo fungovat jako držáky demontovaných skal - bránit jim v pohybu při transportu.

to by mohlo, ale není třeba - při transportu drží skály magnety a to překvapivě dost pevně... (i tak počítám s transportem naplacato...)
Michal Šuhajda píše:Ahoj, strom se bude tloušť se stožárem osvětlení. Místo stromu bych udělal studnu s pumpou a kolem kousek trávy. A strom - borovicí posunul do boku.

Strom - borovici umístím velde skály vpravo. Se studnou nevím, mám sice v zásobách, ale vypadá všude nepatřičně veliká... Asi ta plocha trochu zaroste, nějaká tráva a keř a uvidíme. Ještě si projdu pro inspiraci internet, co by tam tak mohlo nejlépe být...

Mezitím jsem dozatravnil okolí zastávky, připravil cestu přes starý přejezd (chybí přejezdové panely či nějaká podobná přejezdová výplň a křížre) a teď nevím, zda by před tunelem měl být samostatně pískáček, či ne. Když jsem jeden umístil před tunel a v druhém směru před přejezd, bylo by třeba je zdvojit, nebo ne?

Nekly 28.jpg

Nekly 29.jpg

Nekly 30.jpg
TT, V. - VI. epocha, ČD
- kolejiště realizovaná na malých plochách neškodí v jakémkoli množství -
Uživatelský avatar
Kavka_
 
Příspěvky: 421
Registrován: pon 01 úno, 2016 10:03 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Nekly - cestovní mikrokolejiště

Příspěvekod hank » sob 22 úno, 2020 2:44 pm

Pískáčky ano, před tunelem i před přejezdem.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6106
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

PředchozíDalší

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků