Modul koncovej stanice

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Modul koncovej stanice

Příspěvekod JanoH0e » ned 28 črc, 2019 8:32 am

M.F. Ja myslel Sp. Podhradie. :D Tak dám aspoň svoje depa. Depo má aj svoj strážny domček s tabuľou nespúšťaj oči z trate. Čo sa týka plochy oproti staničnej budove, zrejme tam bola voľna skládka, usudzujem tak podľa zvýšenej plochy. Ale bolo to zarastené.
Přílohy
zbrojenie.JPG
sklad.JPG
100D1771.JPG
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Modul koncovej stanice

Příspěvekod milan ferdián » ned 28 črc, 2019 9:26 am

Pardón Jano :wink: .Ty parní lokomotivy sedí.Kapku v čase poskočím,existuje foto M240.032 stojící u remízi v Spišském Podhradie 1989.Autor Jiří Kulhánek.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Modul koncovej stanice

Příspěvekod Tax » ned 28 črc, 2019 2:27 pm

milan ferdián píše:Musím tě upozornit,že tvoje vlákno bude v budoucnu přesunuto,jakmile se vyjasní,oč u tebe běží.Nehlídáš si plochu.
Milan
OK, beriem na vedomie. Asi som sa moc rozšupol.
Jedná sa mi o funkčnú diorámu s motívom koncovej stanice. Ten námet Hustopeče sa mi pozdával ako dobrý, ale medzitým som našiel Spišské Podhradie.
Vidím že Nitrianske Pravno je veľmi podobný námet ale zrkadlovo obrátený. Ak treba vlákno presunúť inam nemám námietky, zrejme presiahlo rozsah témy Mini kolejište.
Diskutujúcim ďakujem za názory a postrehy, všetkým prajem peknú nedeľu :)
Uživatelský avatar
Tax
 
Příspěvky: 191
Registrován: sob 12 led, 2008 12:16 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Modul koncovej stanice

Příspěvekod milan ferdián » ned 28 črc, 2019 3:41 pm

Zatím jen bádáš :mrgreen: :wink: .Zde máš ještě jeden kolejový plánek.Místo vlečky vložit kolej s remízou.Staniční budova s nástupištěm ve šturcu.
Milan
Přílohy
Vap.Pod.jpg
Vap.Pod.jpg (38.23 KiB) Zobrazeno 5015 krát
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Modul koncovej stanice

Příspěvekod hank » ned 28 črc, 2019 4:23 pm

Ve srovnání s poměry v ČR jsou lokálkové stanice a dopravny na Slovensku včetně koncových o dost delší. V TTP ŽSR jsem našel jen jednu lokálku s povolenou délkou vlaků < 100 m, a to Breznička - Katarínska Huta, kde je koncové nákladiště se zastávkou dlouhé 90 m. Jinak většina koncových stanic a dopraven na Slovensku umožňuje délky vlaků > 150 m a jsou i extrémy dlouhé přes 700 m (Banská Štiavnica). U nás jsem takových případů < 100 m na normálním rozchodu napočítal 12. Viz tato diskuse:
viewtopic.php?f=11&t=11349&hilit=nejkratší+stanice+sždc

TTP ŽSR:
https://www.zsr.sk/dopravcovia/infrastr ... h-pomerov/
Na TTP SŽDC tě t.č. bohužel neodkážu, protože provozovatel stránek gvd.cz, který už 15 let publikuje pomůcky ke GVD SŽDC na internetu, vede právní spor se SŽDC, která si nárokuje na tyto pomůcky autorská práva... :roll: (OT: Další příklad toho, jak pomalu, ale jistě přibývá idiotů všeho druhu řádících ve státní správě... :evil: ) Nicméně kdybys něco potřeboval, napiš mi SZ, sbírky digitalizovaných pomůcek ke GVD ČD/SŽDC (částečně i ČD Cargo, i když to je v posledních letech taky tajemné jak hrad v Karpatech...) archivuju už od r. 2005.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6107
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Modul koncovej stanice

Příspěvekod milan ferdián » ned 28 črc, 2019 5:44 pm

hank píše:Ve srovnání s poměry v ČR jsou lokálkové stanice a dopravny na Slovensku včetně koncových o dost delší. V TTP ŽSR jsem našel jen jednu lokálku s povolenou délkou vlaků < 100 m, a to Breznička - Katarínska Huta, kde je koncové nákladiště se zastávkou dlouhé 90 m. Jinak většina koncových stanic a dopraven na Slovensku umožňuje délky vlaků > 150 m a jsou i extrémy dlouhé přes 700 m (Banská Štiavnica). U nás jsem takových případů < 100 m na normálním rozchodu napočítal 12. Viz tato diskuse:
viewtopic.php?f=11&t=11349&hilit=nejkratší+stanice+sždc

Jen doplním o stanici Tatranská Lomnica a Ochtina M3-73/H1-90/D2-143.Nějak se zapomělo na nejkratší legendární stanici Utekáč :lol: :lol: :lol: v minulosti pokračovala do vlečkového areálu skláren. :wink:
U trati Pieštany - Vrbové s úvraťovou výhybkou Trebatice - Rakovice,bohužel neznám délkové poměry dopraven.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Modul koncovej stanice

Příspěvekod Tax » ned 28 črc, 2019 5:56 pm

milan ferdián píše:Zatím jen bádáš :mrgreen: :wink: ...
Díky, zatiaľ ostanem pri variácii na Hustopeče alebo Spišské Podhradie. Áno zatiaľ sú to len úvahy. Ten posledný obrázok neviem dobre identifikovať ani s okuliarmi :)

hank píše:Ve srovnání s poměry,,,
Hanku díky, myslím že ja nebudem plniť plán prepravy v osobokilometroch ani v tonokilometroch a nebudem sa striktne držať predpisov ČD, ŽSR ani ČSD. Proste ak uvoľním miesto v dielni tak si tam chcem urobiť funkčnú diorámu a nad ňou nejaké lepšie vitrínky na modely než sú tie z Lídlu. To je všetko. Ak chcem brúsiť koľaje tak zvyčajne idem na Rendez:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=251&v=n3PqodT1eEU
Je to neďaleko odo mňa ?)
Uživatelský avatar
Tax
 
Příspěvky: 191
Registrován: sob 12 led, 2008 12:16 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Modul koncovej stanice

Příspěvekod milan ferdián » ned 28 črc, 2019 7:45 pm

Tax píše:
milan ferdián píše:Zatím jen bádáš :mrgreen: :wink: ...
Díky, zatiaľ ostanem pri variácii na Hustopeče alebo Spišské Podhradie. Áno zatiaľ sú to len úvahy. Ten posledný obrázok neviem dobre identifikovať ani s okuliarmi :)


Zkus tento odkaz,projdi celou stránku.Milan
viewtopic.php?f=11&t=5038&start=30
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Modul koncovej stanice

Příspěvekod Tax » ned 28 črc, 2019 8:51 pm

milan ferdián píše:Zkus tento odkaz,projdi celou stránku
Díky, je to pekný a zaujímavý študijný materiál a to nielen o modelovej železnici ;)

PS: Chcel som Ti poslať SZ obsah ktorej nemôžem a nechcem publikovať tu na verejnosti. Ale posielanie SZ máš blokované. Možno by to bolo pre teba zaujímavé ;)
Uživatelský avatar
Tax
 
Příspěvky: 191
Registrován: sob 12 led, 2008 12:16 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Modul koncovej stanice

Příspěvekod prcek » pon 29 črc, 2019 8:07 am

KuBz píše:Lubomír:

Zdravím. Šly by ty plánky uploadnout ještě jednou , Děkuji


Tak jsem zvedavosti nevydrzel a tech 50 Kc uschovne poslal (z neceho taky musi zit, zeano)
https://www.uschovna.cz/zasilka/OOFZ77DKYPSZAYHY-2W4
by od ted mela byt zase 24 h dostupna.
prcek
 
Příspěvky: 507
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: Modul koncovej stanice

Příspěvekod Tax » pon 29 črc, 2019 1:04 pm

prcek píše:
KuBz píše:by od ted mela byt zase 24 h dostupna.
Je, ale za úhradu ;) Teda aspoň cez Operu je to tak
Uživatelský avatar
Tax
 
Příspěvky: 191
Registrován: sob 12 led, 2008 12:16 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Modul koncovej stanice

Příspěvekod prcek » pon 29 črc, 2019 1:08 pm

Tax píše:
prcek píše:
KuBz píše:by od ted mela byt zase 24 h dostupna.
Je, ale za úhradu ;) Teda aspoň cez Operu je to tak


Jako, ze chteji dalsi prachy? Mel jsem za to, ze se to odblokuje pro vsechny. Nu coz, Kod je U5DN4N
prcek
 
Příspěvky: 507
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: Modul koncovej stanice

Příspěvekod Tax » pon 29 črc, 2019 1:23 pm

prcek píše:5DN4N

Nechaj tak, ak to máš môžem to na nejaký čas uploadnúť na moje FTP

kod.JPG
kod.JPG (43.38 KiB) Zobrazeno 4714 krát
Uživatelský avatar
Tax
 
Příspěvky: 191
Registrován: sob 12 led, 2008 12:16 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Modul koncovej stanice

Příspěvekod brzda » pon 29 črc, 2019 3:21 pm

Taxi, ak budeš potrebovať, ja ti nakreslím, čo budeš chcieť. Mail ešte možno máš:).
brzda
 
Příspěvky: 158
Registrován: stř 13 srp, 2014 12:17 pm

Re: Modul koncovej stanice

Příspěvekod Tax » pon 29 črc, 2019 5:53 pm

brzda píše:Taxi, ak budeš potrebovať, ja ti nakreslím, čo budeš chcieť. Mail ešte možno máš:).
Mám aj telefón na teba ;) Dikes, skôr by som potreboval vidieť niektoré finesy vo Wintrack. Keď budeš ísť okolo mňa daj vedieť, vychladím pivo ( aj nealkoholické ), upracem altánok a môžeme maľovať aj rysovať. Možno aj mačku dovtedy zmením na rysa ;)
Uživatelský avatar
Tax
 
Příspěvky: 191
Registrován: sob 12 led, 2008 12:16 pm
Bydliště: Bratislava

PředchozíDalší

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků