Hostomice pod Brdy - železniční stanice H0

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Hostomice pod Brdy - železniční stanice H0

Příspěvekod hank61 » sob 06 črc, 2019 12:11 pm

hopeter píše:No vida , ještě na každý konec šuple nebo smyčku... :wink:
Docela zajímavá konstrukce rámů. Ty "výkroje" budou pro ovladače nebo k něčemu úplně jinému ?


Přesně tak. Plánuji, že na každý konec přijde v budoucnu jako SN dvoukolejná segmentová přesuvna. No a ty výkroje v rámech budou pro ovládání výhybek a osvětlení. Jinak v rámech není jediný vrut. Vše je pouze lepeno disperzním lepidlem za pomoci svěrek :wink:

IMG_20190705_134455.jpg
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Hostomice pod Brdy - železniční stanice H0

Příspěvekod Marthin » ned 07 črc, 2019 8:33 am

Chtel jsem se zeptat na boky rámů - jsou z překližky a nebo to jsou klasické borovicové laťovky?
A to Vám vše uřízli v OBI? Vím, že to dělají, teď je minimální rozměr 20x20 cm....
Marthin
 
Příspěvky: 156
Registrován: úte 02 črc, 2019 9:35 am

Re: Hostomice pod Brdy - železniční stanice H0

Příspěvekod hopeter » ned 07 črc, 2019 9:30 am

Přířezy dělají všude v OBI , Hornbachu apod. Poslední dobou ale začínají dělat ofuky s minimálním rozměrem. Dříve mě uřízli nudle třeba 5 cm a dnes už je mimální šířka 240 mm. Nevím jestli to mají nařízené nebo záleží na ochotě a šikovnosti obsluhy... :?
Já to řeším , že si poskládám rozměry k sobě s rezervou na řezy a doma si to doříznu. Když například potřebuji tři nudle 9 cm tak si nechám uříznout pás 30 cm. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Hostomice pod Brdy - železniční stanice H0

Příspěvekod hank61 » ned 07 črc, 2019 2:45 pm

Překližková jsou pouze čela segmentů o rozměru tl.8mm 330x51mm. a vrchní desky tl.4mm. Jinak jsou to komplet výběrové borovicové latě 45x10mm x 2m a 0,7m. I ty nudle mi uřízli na rozměr - nutno říci, že po dohodě. Jinak bez elektrické pokosové pily, stojanové vrtačky a dalšího nářadí doma, bych si už výrobu rámů ani nedovedl představit...

Díky prodlouženému víkendu a mojí nechuti dělat cokoliv jiného, než si zalézt do dílny a "tvořit" něco málo přibylo. A to jsem ještě zvládnul 3x grilování na zahradě s mojí drahou nemanželkou :D :D :D

http://hankovystranky.cz/2019/07/07/hostomice-pod-brdy-model-nadrazi/
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Hostomice pod Brdy - železniční stanice H0

Příspěvekod hopeter » ned 07 črc, 2019 7:45 pm

hopeter píše:
A koupil jsi i kolejivo , nebo už ho máš připravené doma...
Můj odhad je , že v neděli večer bude testovací provoz před zaštěrkováním. :wink:



Tak to jsi vedle :D Kolejivo, výpravní budovu, WC a nějaké drobnosti mám objednané u Šárky. Ostatní potřebné musím vyrobit a poshánět jinde :wink:


Tak moc vedle zase ne... :mrgreen:
Příběh se ti povedl , taky jsme v té době prolézali odstavené vagóny u nás na nádraží a jsem rád , že jsem takové dětsví zažil... :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Hostomice pod Brdy - železniční stanice H0

Příspěvekod hank61 » pon 08 črc, 2019 5:06 am

hopeter píše:
Tak moc vedle zase ne... :mrgreen:
Příběh se ti povedl , taky jsme v té době prolézali odstavené vagóny u nás na nádraží a jsem rád , že jsem takové dětství zažil... :)


Honzo. Šlo to nějak rychleji, než jsem sám čekal a navíc jsem si vzpomněl, že někde musím mít ještě 3 zbylé výhybky z nerealizovaného segmentu posunovacího kolejiště... Kupodivu jsem je našel a dvě z nich jsem využil. Dnes na mě ve firmě čekala zásilka od Šárky, tak mohu v pátek zase pokračovat :wink:

IMG_20190708_065348.jpg
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Hostomice pod Brdy - železniční stanice H0

Příspěvekod hopeter » pon 08 črc, 2019 8:52 am

Radost sledovat. :)
Ještě by mě zajímalo jak u ručního ovládání výhybek řešíš přepínání srdcovky a jak je to s aretací jazyků ?
Mám taky doma spoustu křížů ze serv a i nějaké lanovody a vidličkama bych našel.
Nakonec proč tahat elektrické dráty když na konci je stejně madlo vypínače skoro stejné jako to ruční. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Hostomice pod Brdy - železniční stanice H0

Příspěvekod hank61 » pon 08 črc, 2019 9:24 am

Používám výhybky Peco, které již mají poměrně silnou aretaci a v tomto případě nemají přepínatelné srdcovky. Takže oba problémy odpadají. Jinak to lze vyřešit doplněném přepínače někam na táhlo, který zastane obě funkce, případně mikrospínačem a aretaci malými magnety.... jsou ale jistě i další možnosti :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Hostomice pod Brdy - železniční stanice H0

Příspěvekod hopeter » pon 08 črc, 2019 11:26 am

O.K. díky. Ptal jsem se , protože jsem na fotkách přepínače neviděl... Na netu je spousta řešení , nejvíce se mě líbí to od zlámalíka s posuvným přepínačem.
Taky začínám uvažovat o vynechání napájení srdcovek. Na Géčku mám jen plastové a mašiny jezdí v pohodě tak proč by to nešlo i doma. Navíc v TT mají obě přední firmy se srdcovkama problémy... :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Hostomice pod Brdy - železniční stanice H0

Příspěvekod hank61 » pon 08 črc, 2019 1:11 pm

hopeter píše:Taky začínám uvažovat o vynechání napájení srdcovek. Na Géčku mám jen plastové a mašiny jezdí v pohodě tak proč by to nešlo i doma. Navíc v TT mají obě přední firmy se srdcovkama problémy... :wink:


Já měl kdysi v TT srdcovky u EV2 napájené, a EV1 a obloukové nenapájené. A co mi nejezdilo, tak nebylo srdcovkama :wink: V H0 jsem původně chtěl mít všechny srdcovky napájené, ale nakonec je mám pouze v koncové stanici. V SN mám veksle s nevodivými srdcovkami. Inspiroval mě kamarád z Vysočiny, který má velké H0 kolejiště s desítkami vekslí a žádné napájené srdcovky. Proto již kupuji výhybky bez vodivých srdcovek a mám klid a podstatně jednodušší instalaci. Provozně nemá problém ani krokem jedoucí malá dvounápravová T211.
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Hostomice pod Brdy - železniční stanice H0

Příspěvekod hank61 » pát 12 črc, 2019 6:19 am

Nakonec jsem se rozhodl, že upustím od té kusé koleje do uhelných skladů a jen prohodím na tomto zhlaví výhybky, tak abych prodloužil maniplační kolej. Na druhé straně stanice plánuji vytvořit malé SN, se segmentovou, nebo "šuplíkovou" přesuvnou.

stanice 4.jpg
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Hostomice pod Brdy - železniční stanice H0

Příspěvekod hopeter » pát 12 črc, 2019 7:43 am

Pokud máš místo tak bych ještě mezi lochovické zhlaví a přesuvnu vložil obloukový segment aby se přesuvna trochu oddělila.
Za zhlaví do Litně by byl šikovný takový malý přístavek ( viz. foto ) aby bylo kam šibovat. Mě se osvědčil na koncovém se smyčkou, když se mě nechce přidělávat přístavbu a chci si zajezdit. :wink:
šturc2.jpg
šturc2.jpg (48.69 KiB) Zobrazeno 4332 krát
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Hostomice pod Brdy - železniční stanice H0

Příspěvekod hank61 » pát 12 črc, 2019 9:07 am

Honzo. To je bezva nápad. Na zhlaví od Litně bych to mohl pro "samostatně provozovanou stanici" využít. Bohužel na opačné straně pro oblouk už místo není. A když už bude stanice funkční, je zde i varianta jejího občasného napojení na současnou segmentovku.

napojení 12-7.jpg
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Hostomice pod Brdy - železniční stanice H0

Příspěvekod hopeter » pát 12 črc, 2019 10:16 am

Ještě chvilku a budeš si muset pronajmout sportovní halu... :mrgreen:
Jinak na takovém "modulišti" to už bude krásný zážitek v provozu. Hezký projekt. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Hostomice pod Brdy - železniční stanice H0

Příspěvekod milan ferdián » pát 12 črc, 2019 11:13 am

Pozor na plochu :!: :wink:
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 2 návštevníků