TT Mini 130 x 85

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: KOLEJIVO

Příspěvekod milan ferdián » stř 06 bře, 2019 8:23 am

shark-cz píše:5 rozmanitost okolní krajiny - bude se dobře modelovat (mně osobně skryté nádraží nějak nesedne na tak malém prostoru)

Hmm,výhybnu jsem naschvál odkryl a trať v tunelu v původním projektu nemá klasický skryťák. :lol:
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: KOLEJIVO

Příspěvekod shark-cz » stř 06 bře, 2019 12:21 pm

milan ferdián píše:
shark-cz píše:5 rozmanitost okolní krajiny - bude se dobře modelovat (mně osobně skryté nádraží nějak nesedne na tak malém prostoru)

Hmm,výhybnu jsem naschvál odkryl a trať v tunelu v původním projektu nemá klasický skryťák. :lol:
Milan

Abych upřesnil to skryté nádraží
budu citovat jednoho malého chlapce, vyslechl jsem jeho slova na návštěvě. Byl jsem se podívat na jedno menší kolejiště u známého, 120x100cm cca 2/3 kolejí skryté,velikost N. Kolejiště velice pěkně provedeno, bohatý provoz, samosebou skryté nádraží. Po cca 10ti minutách provozu jsem se ptal jeho syna (10 let) na jeho postřehy. "taťka udělal tu krajinku moc hezky, ale vláčky se pořád schovávaj do tunelu a měly by být vidět jak jezdí..." a na tom něco je na malém prostoru to není ono. Skryté nádraží je vynikající věc pro trochu větší kolejiště, na malém prostoru se mi moc nezamlouvá. Prosím je to můj OSOBNÍ názor.
Nejlepší rada je žádná, než-li špatná... (TT epocha III-IV) jen tak pro radost
Uživatelský avatar
shark-cz
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon 18 úno, 2019 4:41 pm
Bydliště: Chrudim

Re: KOLEJIVO

Příspěvekod hopeter » stř 06 bře, 2019 12:55 pm

"Prosím je to můj OSOBNÍ názor"
Můj taky. :) Vláčky si pořizuji abych se kochal jejich jízdou... :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: KOLEJIVO

Příspěvekod milan ferdián » stř 06 bře, 2019 1:02 pm

Shark-cz,hopeter
to je v pohodě.Respektují vaše názory,potom sharku,když tvůj klouček chce vidět na trati vlaky jezdit,zkus toto :wink: .Netlačím,nevnucuji. :mrgreen:
Milan
Přílohy
studie shark.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: KOLEJIVO

Příspěvekod shark-cz » stř 06 bře, 2019 1:27 pm

Dík podívám se na to
:arrow: nápadů je strašně mnoho je velice těžké co zvolit vybrat si "ten správný". Vím, že kolejiště nebudu stavět bez rozmyslu ,vše má pro a proti, a není to laciná zaležitost, je to vlastně hračka, ale lze si s ní "hrát" dle nejbujnější fantazie...takže si myslím už teď, že se těším nejvíc já :lol: :lol: :lol:
Ale nebudu vybírat dlouho , mám představu a pouze ji dle Vašich návrhů "dopiluji " do konce.
Nejlepší rada je žádná, než-li špatná... (TT epocha III-IV) jen tak pro radost
Uživatelský avatar
shark-cz
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon 18 úno, 2019 4:41 pm
Bydliště: Chrudim

Re: TT Mini 130 x 85

Příspěvekod shark-cz » ned 10 bře, 2019 6:05 pm

Ahoj
:arrow: Tak jsem delším přemýšlení přehodnotil svůj původní plán ohledně stavby kolejiště . Na ploše jsem si mohl dovolit přidat 5cm, ale více už to opravdu nejde,jsem omezen skladovací skříní. Původní plán který jsem chtěl (viz příspěvek úte 05 bře, 2019 5:07 pm) jsem opustil.
:arrow: Důvod je jednoduchý , přemýšlel velice dlouho a pokreslil jsem hodné papírú. (jedná se o návrh kolejiště 130x85, ktrerý mi pomohli překeslit kolegové zde na foru) Jednak to stoupání a za druhé mám obavu z toho terénu , čím víc o tom přemýšlím tím více docházím k názoru, že na první kolejíště je to na mně asi velké sousto. Po podrobném pročítání popisů kolejišť na foru jsem došel k názoru , že stavba prvního kolejiště s takovými výškovými rozdíly pro začátečníka je trochu složitá, vzlášť pokud jde o kolejiště "dětské" . Nechci se pouštět do něčeho o čem si myslím že asi dost dobře nezvládnu. Jako můj první návrh jsem dle námětů zde na foru sestavil toto kolejiště.
:arrow: Výškové převýšení trati je minimální, skryté nádraží jsem řešil pomocí lesa (kulisou). Mám zde vlečku (továrna – lihovar),výtopnu, 2x tunel, na jednom rozhledna na druhém něco jako restaurace, máme stanici a malou stanici (motoráček) k lihovaru. Celé kolejiště je jednoduché a řešeno pro vesnický ráz epocha III, budu se snažit o co možná nejvíce detailů (provoz 2-3 souprav vlečka, motorový vlak).
:arrow: Kolejivo Tillig, analog. Tak mně nekamenujte za můj vlastní výtvor…čekám vaše ohlasy, kritiku přijímám, rady vítány. Jsme rozhodnuti toto kolejiště realizovat.
Obrázek
Naposledy upravil shark-cz dne pon 02 zář, 2019 11:18 am, celkově upraveno 1
Nejlepší rada je žádná, než-li špatná... (TT epocha III-IV) jen tak pro radost
Uživatelský avatar
shark-cz
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon 18 úno, 2019 4:41 pm
Bydliště: Chrudim

Re: TT Mini 130 x 85

Příspěvekod hopeter » ned 10 bře, 2019 6:19 pm

Myslím , že to vypadá dobře.
Ještě koukni na tohle http://zeleznicni-normalie.cz/Galerie/Pl-nky-MF/TT/Buda/. Dá se kroužit i posunovat a střídat vlaky v SN. Někde je tady vlákno s variacema tohoto kolejiště ( bez točny apod. )
Ono je tolik možností a námětů , že než bys vybral tak se synek ožení... :) Prostě se do toho dej a pak už se to podá... :wink:
Edit: ještě si u svého návrhu prověř rozteče kolejí , hlavně v SN. Ve viditelné stanici by asi bylo vhodné použít na vjezdech obloukové výhybky.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: TT Mini 130 x 85

Příspěvekod shark-cz » ned 10 bře, 2019 6:41 pm

Námět je z fora pouze trochu "předělan". Máš pravdu během soboty jsem měl cca 10 různých variací 8) nakonec tato vítězila.
Lokomotivy budou použity tyto 2x parní BR92 a BR81, 1x V36,1x T334 tyto mám, musím sehnat motoráček např. Hurvínka a chěl bych rad např.BR107.
Naposledy upravil shark-cz dne pát 13 pro, 2019 2:48 pm, celkově upraveno 1
Nejlepší rada je žádná, než-li špatná... (TT epocha III-IV) jen tak pro radost
Uživatelský avatar
shark-cz
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon 18 úno, 2019 4:41 pm
Bydliště: Chrudim

Re: TT Mini 130 x 85

Příspěvekod milan ferdián » ned 10 bře, 2019 7:28 pm

Opravit skryté.Rozteč os kolejí musí být 43 mm.Tunely,klidně zruš nebo ponechej ten napravo kvůli rozhledně.Kulisa les,dobrý nápad.Ty výhybky uprostřed stanice,sjednotit,tj dvě pravé.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: TT Mini 130 x 85

Příspěvekod hopeter » ned 10 bře, 2019 7:31 pm

pokus.jpg

Zkusil jsem ti to trochu upravit. Použil jsem obloukové výhybky a upravil rozteče kolejí ve stanicích. Třeba ti to trochu pomůže a já si zas trochu oživil Wintrack. :)
P.S. Koukám , že mě Milan předběhl... :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: TT Mini 130 x 85

Příspěvekod hopeter » ned 10 bře, 2019 7:36 pm

Pokud sháníš motoráček TT tak zkus firmu Deltax bahn Všestary u Hradce Králové. Celkem často tam má M152/810 a občas i M131 z malosérie. Ešop nemá , jen facebůk ale nechá se domluvit po telefonu.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: TT Mini 130 x 85

Příspěvekod shark-cz » ned 10 bře, 2019 7:52 pm

Diky za postřehy a rady
Nejlepší rada je žádná, než-li špatná... (TT epocha III-IV) jen tak pro radost
Uživatelský avatar
shark-cz
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon 18 úno, 2019 4:41 pm
Bydliště: Chrudim

Re: TT Mini 130 x 85

Příspěvekod Myšpulín » pon 11 bře, 2019 2:55 pm

hopeter píše:Zkusil jsem ti to trochu upravit. Použil jsem obloukové výhybky ...

A jak by to vypadalo s obloukovými i ve skryté? Ty koleje se mi zdají moc krátké oproti viditelné části, která tímto prokoukla.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: TT Mini 130 x 85

Příspěvekod hopeter » pon 11 bře, 2019 6:42 pm

Asi by to taky prokouklo ale už by to zasáhlo do plánované krajiny. Snažil jsem se zachovat původní záměr. Nakonec i tak jak to je to na krátkou mašinu a čtyři dvouosáky nákladní nebo dva osobní bi/be stačí. Delší vlaky by stejně ve viditelné trčely od námezníku k námezníku. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: TT Mini 130 x 85

Příspěvekod Trixt » pon 11 bře, 2019 7:18 pm

A co to zrealizovat následovně. Krajina je zachována dle původního návrhu a tunel se skrytým nádražím může zůstat za kulisou otevřený.

schema-koleje3.jpg
Schéma

3d-pohled3.jpg
3D pohled
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

PředchozíDalší

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků