TT Mini 130 x 85

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: TT Mini 130 x 85

Příspěvekod hopeter » sob 17 srp, 2019 8:49 am

Opravdu to už vypadá hezky. Jen si neodpustím poznámku k té silnici z panelů s imitací kostek. Je to strašně moc pravidelné a ten hnědý okraj přímo bije do očí. Stačilo by to nechat po krajích trochu zarůst trsy trávy apod. a taky decentně zašpinit.
Ať se daří. :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: TT Mini 130 x 85

Příspěvekod shark-cz » sob 17 srp, 2019 10:14 am

hopeter píše:Opravdu to už vypadá hezky. Jen si neodpustím poznámku k té silnici z panelů s imitací kostek. Je to strašně moc pravidelné a ten hnědý okraj přímo bije do očí. Stačilo by to nechat po krajích trochu zarůst trsy trávy apod. a taky decentně zašpinit.
Ať se daří. :)

:arrow: Díky za reakce no pokusím se to "trochu zašpinit" dle tvé rady. Ta fotografie klame - je to moc světlý - skutečnost je poněkud jiná je to tmavě šedý, ale i tak máš pravdu je to moc čistý... 8)
Nejlepší rada je žádná, než-li špatná... (TT epocha III-IV) jen tak pro radost
Uživatelský avatar
shark-cz
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon 18 úno, 2019 4:41 pm
Bydliště: Chrudim

Re: TT Mini 130 x 85

Příspěvekod miroslav lengyel » sob 17 srp, 2019 6:25 pm

No pěkné, ještě by to chtělo výměnová tělesa k vekslím. :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: TT Mini 130 x 85

Příspěvekod shark-cz » pát 30 srp, 2019 5:55 pm

Zdravím
:arrow: potřebuji poradit jaké lepidlo použít na tento typ zábradlí (na slepení trubky a sloupku)
lze použít např. Herkules zředěný vodou...

TT Zábradlí - betonový sloupek s trubkou / JM Detail 335401
352024.jpg
352024.jpg (27.27 KiB) Zobrazeno 5555 krát
Nejlepší rada je žádná, než-li špatná... (TT epocha III-IV) jen tak pro radost
Uživatelský avatar
shark-cz
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon 18 úno, 2019 4:41 pm
Bydliště: Chrudim

Re: TT Mini 130 x 85

Příspěvekod Ivan » pát 30 srp, 2019 6:23 pm

shark-cz píše:Zdravím
:arrow: potřebuji poradit jaké lepidlo použít na tento typ zábradlí (na slepení trubky a sloupku)
lze použít např. Herkules zředěný vodou...

TT Zábradlí - betonový sloupek s trubkou / JM Detail 335401


Já bych použil spíše vteřinové lepidlo. Ne úplně obyčejné, ale nějaké z modelarskych potřeb. Osobně se mi osvědčil Bolt, na tohle asi středně řídký.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1687
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: TT Mini 130 x 85

Příspěvekod shark-cz » pon 02 zář, 2019 12:10 pm

Zdravím přátelé
... musím se trošku postěžovat ...

Sháním po netu nějakou zříceninu hradu... kolega zde na foru mi doporučil https://www.vistamodel.cz/ .
na stránkách je krásný model zříceniny pro kolejiště TT https://www.vistamodel.cz/Zricenina-hra ... 05-d37.htm

Byl jsem nadšen firma je v Chrudimi odkud pocházím takže si budu moci osobně přivézt velice pěkně provedený model hradu za příznivou cenu.
Spojil jsem se telefonicky s majitelem firmy a model hradu jsem si chtěl závazně objednat s tím, že si jej vyzvednu osobně. (ušetřím 160,- za poštu a balné). Ale jaké bylo mé překvapení ,osobní vyzvednutí není možné, prodejce se vymlouval na vše možné (že nebývá doma, že nemá čas na mě čekat, a pokud chci tak jedině poštou). Snažil jsem se mu vysvětlit, že bydlím cca 3 min autem daleko, proč používat poštu , on nebude muset balit a vozit na poštu a já ušetřím 160,-. Připadal jsem si jako v "Kocourkově" , prodejce byl neoblomný a trval na poště.
:arrow: A pokud budu hrad chtít kdykoli mi ho pošle ale pouze poštou.
:arrow: Prodejce mi nedokázal udat jeden rozumný důvod proč nelze osobní převzetí...
Tak sháním zříceninu dál ... :(
Nejlepší rada je žádná, než-li špatná... (TT epocha III-IV) jen tak pro radost
Uživatelský avatar
shark-cz
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon 18 úno, 2019 4:41 pm
Bydliště: Chrudim

Re: TT Mini 130 x 85

Příspěvekod shark-cz » úte 03 zář, 2019 5:13 pm

:arrow: Našel jsem něco podobného na Wishi za 420,- včetně pošty tak přemýšlím zda-li nekoupím tam. Na našich webech jsou také různé nabídky, ale cca od 600,- výše a k tomu 150,- pošta :x

trochu jsem dodělával detaily...
:arrow: část zábradlí dokončeno a přidáno k silnici, "zasazeno cca 10ks stromků kolem budovy nádraží , přidán plot a několik postaviček. :)
IMG_1193.JPG
Nejlepší rada je žádná, než-li špatná... (TT epocha III-IV) jen tak pro radost
Uživatelský avatar
shark-cz
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon 18 úno, 2019 4:41 pm
Bydliště: Chrudim

Re: TT Mini 130 x 85

Příspěvekod shark-cz » pon 09 zář, 2019 4:25 pm

Ahoj
:arrow: postupně rozsvěcuji jednotlivé stavby na kolejišti
budovu na pravé straně foto budu muset trochu zatlumit , nějak moc září...
IMG_1214.JPG
Nejlepší rada je žádná, než-li špatná... (TT epocha III-IV) jen tak pro radost
Uživatelský avatar
shark-cz
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon 18 úno, 2019 4:41 pm
Bydliště: Chrudim

Re: TT Mini 130 x 85

Příspěvekod shark-cz » stř 18 zář, 2019 8:24 am

Ahoj
:arrow: dnes došlo cca 80 ks stromků (smrky, borovice, modříny , 3-13 cm ) bude se sázet les...
(soukromý výrobce 10-15 ,- za ks dle velikosti)
IMG_1299.JPG
Nejlepší rada je žádná, než-li špatná... (TT epocha III-IV) jen tak pro radost
Uživatelský avatar
shark-cz
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon 18 úno, 2019 4:41 pm
Bydliště: Chrudim

Re: TT Mini 130 x 85

Příspěvekod Trixt » stř 18 zář, 2019 9:58 am

Hezký nákup. :) Jen bys to měl proložit i listnatými stromy, aby ti smrky nesežral kůrovec a borovice a modříny neodešly kvůli suchu. Vlastně ty modeluješ III/IV epochu a tam ještě tyto problémy nebyly. ;)
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: TT Mini 130 x 85

Příspěvekod Fox » stř 18 zář, 2019 10:19 am

Ano, taky jsem pro svoje minikolejiště tyhle stromky použil: velmi dobrý poměr cena/výkon.
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: TT Mini 130 x 85

Příspěvekod shark-cz » stř 18 zář, 2019 10:26 am

Trixt píše:Hezký nákup. :) Jen bys to měl proložit i listnatými stromy, aby ti smrky nesežral kůrovec a borovice a modříny neodešly kvůli suchu. Vlastně ty modeluješ III/IV epochu a tam ještě tyto problémy nebyly. ;)

:arrow: Stromky použiji na druhou stranu kolejiště (les postupně přechází v kopec pod ním tunel na něm zřícenina hradu a kolem bude zalesněno, taková je moje představa. Zda-li to tak vyjde uvidím, listnáče použiji samozřejmě také, smíšený les působí nejpřirozeněji :)

Fox píše:Ano, taky jsem pro svoje minikolejiště tyhle stromky použil: velmi dobrý poměr cena/výkon.

Ano moc pěkně provedeno, stromky jsou opravdu parádní. Doporučuji je lehce stříknout matným akrylátovým lakem (poté "neopadávají " při manipulaci)
Nejlepší rada je žádná, než-li špatná... (TT epocha III-IV) jen tak pro radost
Uživatelský avatar
shark-cz
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon 18 úno, 2019 4:41 pm
Bydliště: Chrudim

Re: TT Mini 130 x 85

Příspěvekod shark-cz » čtv 26 zář, 2019 5:45 pm

Ahoj
tak se pomalu chystám na výrobu kopce potažmo tunelu.
:arrow: jako stavební materiál použiji styrodur (šířka 4cm), polystyren, dřevěné špalíky 3x2cm vysoké cca 6-7cm. Herkules a montážní pěnu.
Celý kopec bude potažen (kvůli pevnosti) záchodovým papírem 2-3 vrstvy, poté nějakou trávu, foliáž, dodělat okolí … , přidat hrad a kolem zalesnit.
Samozřejmě mám v zadní části celku otvory (případná kolize vlaku apod.)
Napadlo mě zda-li by nebylo lépe celek zbudovat mimo a potom jej prostě položit na kolejiště.
:arrow: Prosím než začnu něco tvořit, čeho bych se měl vyvarovat při stavbě tohoto celku, není to zrovna malý kus terénu (50x30cm).
Model hradu jsem koupil na Wishi za 260,- (rozměrově pasuje do TTčka ideálně) ,ale bylo potřeba jej "trochu předělat", ale myslím si, že to není špatný...
:arrow: přikládám foto původního modelu a upraveného
Grafika20..jpg

IMG_1347.JPG
Nejlepší rada je žádná, než-li špatná... (TT epocha III-IV) jen tak pro radost
Uživatelský avatar
shark-cz
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon 18 úno, 2019 4:41 pm
Bydliště: Chrudim

Re: TT Mini 130 x 85

Příspěvekod shark-cz » stř 09 říj, 2019 4:25 pm

Zdravím
:arrow: Mohu rozšířit moje mini kolejiště o cca 20cm na délku )demontáž starší knihovničky - takže rozměr by byl z původního 135x85cm na 155x85 cm). Rozšíření se týká pouze levé strany, kde končí 2 odstavné koleje, obě by šly propojit na vytvořit kolej průjezdnou. Přidal bych jednu výhybku (horní část kolejiště) a položil další 2 koleje (vlečka - stoupání cca 3 cm kde bych přidal např. pilu). Vím uprava je velice triviální, ale nechci "překopávat" kolejiště, které téměř cele hotovo a funguje (dodělávám levou stranu hrad krajina...)
:arrow: Musel bych předělat již hotový kopec, ale to by nebyl problém (je celý ze styroduru). Mohl bych realizovat trošičku zajímavější provoz na kolejišti :)
Prosím Vás zkušenější o názor zda-li lze takto upravit - modelově to nevypadá asi nic moc, ale opravdu toto je max. rozměr který je k dispozici :(
Náhled - viz obr. zobrazuje stávající kolejiště dole a rozšířené nahoře.
Grafika1.JPG
Nejlepší rada je žádná, než-li špatná... (TT epocha III-IV) jen tak pro radost
Uživatelský avatar
shark-cz
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon 18 úno, 2019 4:41 pm
Bydliště: Chrudim

Re: TT Mini 130 x 85

Příspěvekod hopeter » stř 09 říj, 2019 6:17 pm

Grafika1.JPG
Grafika1.JPG (53.17 KiB) Zobrazeno 3714 krát

Druhý okruh bych nepřidával. Pojmul bych to jako vlečku na pilu nebo do lomu. Trať vlečky bych vedl zářezem a třeba ještě kousek vystoupat co délka tratě dovolí. Nepřidáním druhého okruhu získáš místo na optické oddělení a pro technologické prostranství. Ještě si zkontroluj rozteč vlečkových kolejí - máš je moc u sebe ( má být 43 / 44 mm dle kolejiva ) Tolik za mě. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

PředchozíDalší

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků