Návrh Mini kolejiště 170-200 x 40 cm

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Návrh Mini kolejiště 170-200 x 40 cm

Příspěvekod hopeter » ned 17 úno, 2019 5:55 pm

Proč si lámeš hlavu s rámy ? Jsi šikovný modelář , překližku si necháš říznout v OBI nebo Hornbachu , vyřízneš pár zámečků na spasování , slepíš , ajeto... Pokud to není životně nutné tak bych rám této velikosti ani nedělil. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Návrh Mini kolejiště 170-200 x 40 cm

Příspěvekod pantany » ned 17 úno, 2019 6:57 pm

dakujem za super namet, dlhsiu dobu mam rozbrblany projekt 195x80cm, zasekol som sa na kabelazi kolajiska :-( ide to ale potrebujem chut a cas. tento navrh sa mi velice pozdava a veru po nakupeni kolajiva kuehn sa pustim do stavby, take rekreacne jazdenie mensich loko BR80, V36, BR102 a BR106 mozno BR86, hektor, kocur a pod. vozne tak do troch kusov a to mensich nebude problem :-), par budov vela ihlicnanov a bude to fakt parada :-)
pantany
 
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 25 úno, 2010 12:00 pm

Re: Návrh Mini kolejiště 170-200 x 40 cm

Příspěvekod hank61 » ned 17 úno, 2019 7:47 pm

Kavka_ píše: (sám teď spíše řeším, u koho si nechám udělat rámy - tak nějak si říkám, že to patlat na koleně nechci, když to má být základem dlouhodobého díla)


Tady máš jedno instruktážní video. Začíná to výrobou rámu a končí to krajinou a vodním tokem :wink: Ať se ti dílo daří :wink:
https://www.youtube.com/channel/UCjRkUtHQ774mTg1vrQ6uA5A
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Návrh Mini kolejiště 170-200 x 40 cm

Příspěvekod TomHrom » úte 20 dub, 2021 2:52 pm

hank píše:
Kavka_ píše:Pokud bych koncové chtěl koncipovat podobné Hřivicím/Domoušicím... jaká budova bude průchozí na úvraťovém nádraží?Co by tam mohlo být?


Normálie 252/H, tj. stejná jako Domoušice, ale přízemní. Viz třeba Rozsochy na staré Tišnovce....


Ahoj Hanku, dočetl jsem se že máš nějaký plánek nádraží Rozsochy (252/H), sháním nějaké podrobnější info nebo obrázek, co by mohla být ta dřevěná bouda na fotce napravo od budovy?
Díky Tomáš
Přílohy
Rozsochy.jpg
Stavím TT kolejiště pro svoje syny a stavebnice budov pro ostatní modeláře... // www.delta-model.cz
TomHrom
 
Příspěvky: 34
Registrován: ned 23 čer, 2019 11:11 pm

Re: Návrh Mini kolejiště 170-200 x 40 cm

Příspěvekod T 478 3022 » úte 20 dub, 2021 4:55 pm

https://www.k-report.net/discus/obrazky ... 371000.jpg
https://www.k-report.net/discus/obrazky ... 370999.jpg
Nějak mě sem nešel dát odkaz,tak alespoň takhle.....
Je to na káčku,vlákno Historie železnic,datum 24.5.2020
Dal to tam Belinea a k těm R.je tam toho více......
Cca od 22.května.
T 478 3022
 
Příspěvky: 162
Registrován: sob 10 lis, 2012 5:07 pm

Re: Návrh Mini kolejiště 170-200 x 40 cm

Příspěvekod Kavka_ » pát 20 říj, 2023 10:06 pm

Po delší době se vracím, alespoň v plánech ke svému kolejišti vymyšlenému již v roce 2019.
Stále se těším, že ho v následujících letech postavím. Když jsem na něj opakovaně koukal a hrál si s plánkem, přišel jsem s několika úpravami.
1) Prohodil jsem kolejový plán úvraťové a koncové stanice - takto se v úvraťové stanici může vlak z obou kolejí vydat na obě větve kolejiště
2) Zredukoval jsem skryté nádraží na dvě koleje - v případě potřeby přidám spíše prodloužení krajní koleje mimo kolejiště
3) Skoro si říkám, jesti se výroba tohoto kolejiště nedočká ještě existence křížovatkové výhybky Kuehn/ROCO

Minikolejiště segmentové vzor Kavka.jpg

Co vy na to?
TT, V. - VI. epocha, ČD
- kolejiště realizovaná na malých plochách neškodí v jakémkoli množství -
Uživatelský avatar
Kavka_
 
Příspěvky: 419
Registrován: pon 01 úno, 2016 10:03 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Návrh Mini kolejiště 170-200 x 40 cm

Příspěvekod Ivan » pát 20 říj, 2023 10:37 pm

Nooo... trochu tam vidím problém s rozpojovanim souprav v obloucích ve stanici.
mám vyzkoušeno, že to chce aspoň 10cm přímou.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1687
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Návrh Mini kolejiště 170-200 x 40 cm

Příspěvekod Zlámalík » pát 20 říj, 2023 11:01 pm

Zdař, zimní sezóna se blíží, kolejiště ožívají! :D
Prošel jsem si celé vlákno a vypíchl bych příspěvek JBr na minulé stránce - pokud by se povedlo udělat to tak, aby se dalo vytahovat do šturcu a ne do tratě, bylo by to lepší - záleží ale na tobě, jak moc případné nákladní dopravy plánuješ. A k bodu tři: angličana si nech kdyžtak vyrobit od Karla Kočího (KK-koleje), udělá ti i obloukovýho v geometrii, jakou si řekneš. Roco stejně chystá Baeselera.

Dovolím si přidat takový momentální nápad - podle mě to ta krátká spojovací kolej mezi stanicemi zbytečně zmenšuje, chtělo by to mezi díly vložit další metr :D Mrkni na plánek níže, nevím, jestli tímhle směrem chceš jít, ale třeba by to byla možnost. Stanice od sebe vizuálně víc oddělit a propojit je skrytou dvojitou úvratí - pokud uvažuješ o automatizaci, pak by to nemusel být problém a vlak tak získá nějaký čas k tomu, než se dostane do cílové stanice.

Prostorově je to tak, že levá stanice by byla výš - o tolik, co by ti dovolilo stoupání rozložené do všech úseků ve střední skryté části uprostřed. Přičemž klesat se dá vlastně hned od výhybky nahoře až k vjezdu do stanice dole, tam nějakých 6 - 8 cm nabereš.

Snímek obrazovky 2023-10-21 004804.jpg


Edit: S Ivanem plný souhlas, pokud používáš nová spřáhla Tillig. Pak to prostě musíš srovnat a na podobné obloukové nápady zapomeň, nakonec i moje Malá Paka je přímá. Ale to asi víš. S očkovými spřáhly to prý jde i v oblouku - nevím, neměl jsem.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1781
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Návrh Mini kolejiště 170-200 x 40 cm

Příspěvekod Kavka_ » sob 21 říj, 2023 6:51 am

OK, OK, obloučky ne - i když, abych připomněl původní ideu - provoz bude z naprosté většiny tvořen samostatnými motorovými vozy či soupravami ala Desiro (aby se občas někde projelo), Regionova (až se stane zázrak), 810, 820, 850 atp. Mezi nimi se ten jeden manipulák celkem ztratí a snad bych mu i nějaké očové spřáhlo dopřál. Každopádně to má i variatnu s přímými kolejemi:
Minikolejiště segmentové vzor Kavka II.jpg

Zlámalík píše:Dovolím si přidat takový momentální nápad...

Hele pěkný, vlastně hodně pěkný, ale spíše zůstanu u původního záměru. Ale palec nahoru, to je fakt zajímavá myšlenka.
TT, V. - VI. epocha, ČD
- kolejiště realizovaná na malých plochách neškodí v jakémkoli množství -
Uživatelský avatar
Kavka_
 
Příspěvky: 419
Registrován: pon 01 úno, 2016 10:03 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Návrh Mini kolejiště 170-200 x 40 cm

Příspěvekod hank61 » stř 25 říj, 2023 5:44 pm

Zlámalíkovo řešení s oddělenými stanicemi je z mého pohledu pro podobný koncept parádní řešení. Trochu mi to připomíná, před pár lety zde publikovanou sérii plánků mini kolejišť CS Carendt. :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Předchozí

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník