Zbednice zastávka - Mikrokolejiště

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Zbednice zastávka - Mikrokolejiště

Příspěvekod Střelec » pát 23 lis, 2018 5:34 pm

Nejjednodušší zastávková bouda bude asi z leptaného přístřešku na nářadí ( http://pojezdy.eu/eshop/h0-drobne-stavb ... aradi.html ) - vzhledem k rozměrům ho doporučuji upravit z leptu v měřítku H0 (zbavit nožiček a vrátek z pletiva, doplnit lavičku a ceduli).
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Zbednice zastávka - Mikrokolejiště

Příspěvekod Kavka_ » sob 24 lis, 2018 6:45 am

Díky! Přesně tohle jsem si představoval, tuhle plechovou skříň mám u sebe na kolejišti jako jednoduché zbrojení naftou pro MUV, ale vůbec mě nenapadlo, že vzít to v H0, tak to bude rozměrově dobré.
A antivandala si postavím pro jiný projekt...
TT, V. - VI. epocha, ČD
- kolejiště realizovaná na malých plochách neškodí v jakémkoli množství -
Uživatelský avatar
Kavka_
 
Příspěvky: 421
Registrován: pon 01 úno, 2016 10:03 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Zbednice zastávka - Mikrokolejiště

Příspěvekod Střelec » ned 25 lis, 2018 6:02 pm

Pro lepší vzhledovej efekt tu boudu naohýbej výztužema ven, vevnitř by opticky zanikly, navíc strukturovanej povrch je efektnější, než hladkej a dá se na něm víc vydovádět s patinou. Přiloženo je provedení "klasická kůlna", zastávkové boudy byly většinou vagónově červené nebo středně zelené s fleky tmavé rzi.
Přílohy
DSCN5086 b zleva.JPG
DSCN5086 b zleva.JPG (99.01 KiB) Zobrazeno 5057 krát
DSCN5087 b zadek.JPG
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Zbednice zastávka - Mikrokolejiště

Příspěvekod Kavka_ » stř 28 lis, 2018 8:37 pm

Po dvou víkendech mimo jsem se přesto posunul o kousek dál.
Přibyly lampy k osvětlení nástupiště a připravil jsem si doplňky (přejezdové kříže, sklonovníky, rychlostníky)
Na boudu/zastávku zatím čekám...
https://kinclv.rajce.idnes.cz/mikrokolejiste/
Přílohy
Zbednice - lampy nástupiště.jpg
TT, V. - VI. epocha, ČD
- kolejiště realizovaná na malých plochách neškodí v jakémkoli množství -
Uživatelský avatar
Kavka_
 
Příspěvky: 421
Registrován: pon 01 úno, 2016 10:03 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Zbednice zastávka - Mikrokolejiště

Příspěvekod Rocky_MK » stř 28 lis, 2018 11:12 pm

Naprosto dokonalé.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Zbednice zastávka - Mikrokolejiště

Příspěvekod Ivan » čtv 29 lis, 2018 8:24 am

Paráda, i mikro může být provozně zajímavé.

Jedna drobnost, osobně bych turistickou mapu KČT přesunul na zastávku a u kaple bych udělal jen rozcestník :wink:, záleží samozřejmě na autorovi :)
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Zbednice zastávka - Mikrokolejiště

Příspěvekod Dusan » čtv 29 lis, 2018 9:45 am

Ahoj, popřemýšlej ještě o nějakém zazeleněním těch kopců. Minimálně ten menší může být "zelený" a zbytej teda jako skála plus ještě kousek zeleně u kaple...... Jinak pěkný projektík 8)
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Zbednice zastávka - Mikrokolejiště

Příspěvekod Kavka_ » čtv 29 lis, 2018 1:15 pm

Ivan píše:Jedna drobnost, osobně bych turistickou mapu KČT přesunul na zastávku a u kaple bych udělal jen rozcestník :wink:, záleží samozřejmě na autorovi :)


Původně měla být pod skálou, ale nějak mi tam nepasovala a na zastávce samotné je nějak málo místa... ještě uvážím...

Dusan píše:Ahoj, popřemýšlej ještě o nějakém zazeleněním těch kopců. Minimálně ten menší může být "zelený" a zbytej teda jako skála plus ještě kousek zeleně u kaple...... Jinak pěkný projektík 8)


Zalesňovat se bude:-), není ještě ani dotravněno - sahal jsem do domácích zásob a hrál si s tím, co mám, vykramařil jsem deset let staré jehličnany a zkoušel velikostně co kam a jak - jen pro představu přikládám foto... (nějak nevím, jestli ty borovice jsou použitelné, světlejší jehličnany měly tehdy tuším výt modříny...) Vyhrabal jsem také merlík na keře, tak uvidíme co s tím... Sjtejně tak ta horní plošina dostane ještě kamenitohliněnou povrchovou úpravu, to samé cesta dolů, která je jen v základu...
Přílohy
WP_20181123_17_17_57_stromky.jpg
pokusy se stromky
TT, V. - VI. epocha, ČD
- kolejiště realizovaná na malých plochách neškodí v jakémkoli množství -
Uživatelský avatar
Kavka_
 
Příspěvky: 421
Registrován: pon 01 úno, 2016 10:03 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Zbednice zastávka - Mikrokolejiště

Příspěvekod Kavka_ » ned 02 pro, 2018 8:29 pm

Zbednice - celkový pohled.jpg
Po pátku nám zase něco málo přibylo.
Osazeny přejezdové kříže, pískáčky, rychlostníky a skonovníky, zasypán a zatravněn skoro celý zbytek kolejiště a osazeny svodidla pod skálou u silnice.
Během práce vzala za své horní část mapníku KČT, tak byl zatím po opravě uložen mimo a počká si na definitivní podobu zastávky.
Ke shlédnutí na https://kinclv.rajce.idnes.cz/mikrokolejiste
TT, V. - VI. epocha, ČD
- kolejiště realizovaná na malých plochách neškodí v jakémkoli množství -
Uživatelský avatar
Kavka_
 
Příspěvky: 421
Registrován: pon 01 úno, 2016 10:03 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Zbednice zastávka - Mikrokolejiště

Příspěvekod Kavka_ » ned 09 pro, 2018 7:11 pm

Střelec píše:Pro lepší vzhledovej efekt tu boudu naohýbej výztužema ven, vevnitř by opticky zanikly, navíc strukturovanej povrch je efektnější, než hladkej a dá se na něm víc vydovádět s patinou. Přiloženo je provedení "klasická kůlna", zastávkové boudy byly většinou vagónově červené nebo středně zelené s fleky tmavé rzi.

Vzal jsem si k srdci radu o zastávce a provedení a dotvořil jsem plechový přístřešek pro cestující...(zatím není zasazena do terénu, čeká volně položena)
Ivan píše:Paráda, i mikro může být provozně zajímavé.

Jedna drobnost, osobně bych turistickou mapu KČT přesunul na zastávku a u kaple bych udělal jen rozcestník :wink:, záleží samozřejmě na autorovi :)

Stejně tak jsem tedy přesunul mapník KČT k zastávce - teď mi to skutečně přijde celkem vhodnější...

Pak jsem osadil ještě návěstidlo autobloku - osobně si nejsem jist, nakolik by odpovídal zvolené trati, ale na straně druhé volně čerpám z předlohy http://www.mojett.cz/32306 Hlinsko pod Hostýnem, kde je nákladiště kryto autoblokem a přijde mi to jako zajímavý způsob dostat na mikrokolejiště návěstidlo (rozhodně jsem tam nějaké chtěl:-). Optické senzory pak budou po zapojení ovládat i průběžnou změnu návěsti v závislosti na poloze vlaku...

Dále mě tedy čeká nějaké to zalesnění a zakřovení, pak vydrátovat, doladit patinu strážního domku, osadit doplňky ke skladišti, vyrobit ovládací pultík, dořešit bedýnku pro dlouhodobé skladování - kruci, to měla být věta o tom, že jsem skoro u konce... :-)



Foto opět na rajčeti https://kinclv.rajce.idnes.cz/mikrokolejiste
Přílohy
Zbednice - celkový pohled Zastávka.jpg
TT, V. - VI. epocha, ČD
- kolejiště realizovaná na malých plochách neškodí v jakémkoli množství -
Uživatelský avatar
Kavka_
 
Příspěvky: 421
Registrován: pon 01 úno, 2016 10:03 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Zbednice zastávka - Mikrokolejiště

Příspěvekod jipol57 » ned 09 pro, 2018 7:36 pm

Moc pěkná stavba. O tom autoblokovém návěstidle by se dalo dlouze polemizovat. Někdo tam uvidí "semafor" a je mu jedno jaký, klidně i silniční. Ale znalý se začne zajímat proč autoblok na takové lokálce. A teď záleží na autorovi, jestli chce vysvětlovat, že jsou situace atd atd... Ale to by tam to nákladiště mělo být. :D
Já bych tam raději viděl oddílové. K zahození by ani nebyla mechanika.
Ale je to na autorovi.
jipol57
 
Příspěvky: 1186
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Zbednice zastávka - Mikrokolejiště

Příspěvekod Kavka_ » ned 09 pro, 2018 7:51 pm

jipol57 píše:Já bych tam raději viděl oddílové. K zahození by ani nebyla mechanika.

Kruci - vžyť já tam vlastně chtěl oddílové - a ne autoblok - jaký je vzhledový rozdíl? Jen v té "bílé" vodorovné tabulce pod světly? že bych to napravil... (objednal jsem v létě přes Rotter model, dosud není, tak jsem sáhl na aukru po nabídce návěstidla skladem, ale to je skutečně autoblok i podle popisu na balení...)
Já jsem v tomhle ignorant a na mém kolejišti jsem osadil lichoběžníkové tabulky - jak jsem pročítal příspěvky zde na webu, tak to vlastně je spíše správně...
TT, V. - VI. epocha, ČD
- kolejiště realizovaná na malých plochách neškodí v jakémkoli množství -
Uživatelský avatar
Kavka_
 
Příspěvky: 421
Registrován: pon 01 úno, 2016 10:03 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Zbednice zastávka - Mikrokolejiště

Příspěvekod hank » ned 09 pro, 2018 8:07 pm

Pokud jde o návěstidla, podívej se sem:
http://vlaky.bestsite.cz/zeleznice.htm

Myslím, že na takové lokálce existuje x věrohodnějších možností než zrovna autoblok. Například krycí návěstidlo nákladiště. Nebo krycí návěstidlo (pomyslného) přejezdu - ta se v poslední době vyskytují i na tratích D3, kde jinak žádná světelná návěstidla nejsou. (To je to návěstidlo, které dává volno poté, co strojvedoucí dálkovým ovládáním spustí výstražné zařízení přejezdu.) Nebo předvěst vjezdového návěstidla (pomyslné) stanice, případně (pomyslného) oddílového návěstidla hradla na širé trati.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6106
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zbednice zastávka - Mikrokolejiště

Příspěvekod jirmicz » ned 09 pro, 2018 8:25 pm

Autoblok na lokálce existuje např. Přelouč - Heřmanův Městec. I když tam byla hodně silná nákladní doprava. Ale určitě by se tam hodilo krycí návěstidlo toho nákladiště. Klidně i mechanika jako třeba Šárovcova Lhota.
jirmicz
 
Příspěvky: 234
Registrován: pát 09 pro, 2011 9:43 pm
Bydliště: Turnov

Re: Zbednice zastávka - Mikrokolejiště

Příspěvekod jipol57 » ned 09 pro, 2018 8:27 pm

Mně by se tam líbila mechanická předzvěst oddílového návěstidla. Jestli se dá sehnat. A před ní upozorňovadla. Vlaky by před ním nikdy nestály, a náhodně by se stavěla výstraha, nebo volno. Taky podle směru, kterým by vlak jel. Pěkně by to oživilo.
Na předzvěsti na velké tabuli by měl být kříž, a na upozorňovadlech pruhy vodorovné. http://www.masinky.info/wp-content/uplo ... -cz_OP.pdf
Strana 16 a 17.
jipol57
 
Příspěvky: 1186
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

PředchozíDalší

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků