Variabilní minikolejiště H0

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Malé a skladné minikolejiště v H0

Příspěvekod hank61 » úte 04 zář, 2018 9:19 am

Nápad se dvěma mini stanicemi oddělenými tunelem, případně kulisou je vskutku zajímavý a musím říci, že by se mi moc líbil. Na délku max 310cm by mi to určitě nevyšlo, do elka snad ano. Jen se mi z toho začíná vytrácet ten prvotní záměr: jednoduchost, skladnost a nízký rozpočet.... I tak něco zkusím na toto téma večer ve WT nakreslit. Díky za inspiraci :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2491
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Malé a skladné minikolejiště v H0

Příspěvekod Stanin » úte 04 zář, 2018 9:49 am

Co se třeba inspirovat TADY?
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Malé a skladné minikolejiště v H0

Příspěvekod hank » úte 04 zář, 2018 10:08 am

Jestli máš dost místa na délku, tak můžeš místo kulisy zvolit rovnou skrytou přesuvnu uprostřed, z níž na každou stranu kouká jedno viditelné koncové nádraží. Lze situovat i do eLka, sice je pak trochu složitější konstrukce přesuvny v oblouku, ale není to nic než klasická geometrie.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6112
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Malé a skladné minikolejiště v H0

Příspěvekod Trixt » úte 04 zář, 2018 10:35 am

hank píše: ... Lze situovat i do eLka, sice je pak trochu složitější konstrukce přesuvny v oblouku, ale není to nic než klasická geometrie.

Myslel jsi to nějak takto nebo ještě jinak?
Obrázek
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Malé a skladné minikolejiště v H0

Příspěvekod hopeter » úte 04 zář, 2018 11:15 am

Přesuvna nebo výhybna v tunelu může a nemusí být. Mezi dvěma stanicemi můžeš v pohodě točit osobáček , manipulák a třeba Hurvínka. K tomu několik vagonů k nakládce , skladišti nebo na vlečku pro oběh.
Honzo myslím , že zadání bude splněno. Cena se odvine z množství kolejiva což bude tak 7 až 8 vexlí a pár metrů kolejí. Jednoduchost je jasná a prostor se uvidí. No a při troše šikovnosti můžeš segmenty později zakomponovat do domácí lokálky. Stačí dodržet jednotné rozhraní segmentů. :wink:
A ještě pokud jsi neprodal úzkou připadá v úvahu překladiště z úzké ( kamenolom , lesní železnice ) na velkou trať. :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Malé a skladné minikolejiště v H0

Příspěvekod hank » úte 04 zář, 2018 12:07 pm

Trixt píše:Myslel jsi to nějak takto nebo ještě jinak?


Ano, přesně takhle.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6112
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Malé a skladné minikolejiště v H0

Příspěvekod hank61 » úte 04 zář, 2018 1:40 pm

Pánové, je to zajímavé. Nicméně, pokud bych řešil dvě malé koncové stanice, tak bych tam přesuvnu nedělal a spojil je pouze jednou kolejí v tunelu, nebo za kulisou. Opravdu nechci žádné další konstrukčně náročnější kolejiště :wink: :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2491
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Malé a skladné minikolejiště v H0

Příspěvekod hank61 » úte 04 zář, 2018 5:09 pm

Kreslím, a ať dělám, co dělám, rozměrově mi ty dvě stanice nevycházejí. Vracím se k myšlence jedné malé koncové se SN :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2491
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Malé a skladné minikolejiště v H0

Příspěvekod hopeter » úte 04 zář, 2018 5:20 pm

A já se tak těšil... :? Fakt to tam nenašlapeš ani z rohu do rohu za cenu , že to už nebude pasovat jinam ? I tu "trojkolejnou" výhybku bych ti odpustil... :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Malé a skladné minikolejiště v H0

Příspěvekod vmucha » úte 04 zář, 2018 5:31 pm

Kdysi se tu objevil návrh skryťáku v podobě "točny" o myslím 7 kolejích. I v ručním módu by myslím splnila očekávání.
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 644
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Re: Malé a skladné minikolejiště v H0

Příspěvekod U37008 » úte 04 zář, 2018 5:33 pm

JBr píše:
Jarda H. píše:U tohoto příspěvku jsem si vzpomněl na obrázky jednoho kolejiště (možná to mám i někde uloženo v PC) - 3 segmenty, 2 koncové stanice oddělené terénem (s tunelem) na prostředním dílu.


Nevím, jestli je to stejné kolejiště, které se při tomhle popisu vybaví mně, ale kdysi jsem něco takového taky viděl, s krásným popisem, ale když jsem to pár týdnů zkoušel Googlovat, tak jsem už nic nenašel. Nebyly to tedy myslím 3 segmenty, ale jen dva, v podstatě to bylo koncové nádražíčko, velmi podobné tomu co mám na svém mikrokolejišti, s kouskem širé tratě (20-30 cm) vedoucí do tunelu v kopci na konci segmentu. Z druhé strany byl připojen identický segment. Z fotek si pamatuju jako vozidla nějakou párů, rosničku a hektora. Tuším, že to dokonce bylo popisované jako vhodné kolejiště pro mládežníky v KŽM, kdy by si každý postavil svůj segment a propojením dvou by mohli simulovat provoz mezi dvěma stanicemi.



Nebylo to toto? https://www.zonerama.com/VladimirVacek/Album/1485882
Taky mi to utkvělo v paměti a nedávno na to opět narazil
Uživatelský avatar
U37008
 
Příspěvky: 235
Registrován: čtv 27 pro, 2012 7:12 pm

Re: Malé a skladné minikolejiště v H0

Příspěvekod Jarda H. » úte 04 zář, 2018 6:10 pm

To U37008 : to je přesně onóóó ... Sice mám dojem, že jsem stáhnul i jiné fotky, ale ta "minisegmentovka" to je ! Délka kolejí ve stanicích bude prakticky závislá na velikosti (délce) prostředního dílu.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Malé a skladné minikolejiště v H0

Příspěvekod JBr » úte 04 zář, 2018 7:38 pm

U37008 píše:Nebylo to toto? https://www.zonerama.com/VladimirVacek/Album/1485882
Taky mi to utkvělo v paměti a nedávno na to opět narazil


Ano, ano, ano! Díky moc! :)
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: Malé a skladné minikolejiště v H0

Příspěvekod Adam96 » stř 05 zář, 2018 5:03 am

A co inspirovat "nudlí" TT od Hopetera? To je zatím nejhezčí projekt tohoto typu, co jsem viděl. Vidím, že pozdější návrhy se trochu rozšiřují, monitor snese všechno, ale bude to v reálu vypadat hezky :?: Hopeter to myslím zvládl velmi dobře, není to nijak přeťápané a nudit se u toho určitě nebude.
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 491
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: Malé a skladné minikolejiště v H0

Příspěvekod hank61 » stř 05 zář, 2018 5:07 am

Adam Buchal píše:A co inspirovat "nudlí" TT od Hopetera? To je zatím nejhezčí projekt tohoto typu, co jsem viděl. Vidím, že pozdější návrhy se trochu rozšiřují, monitor snese všechno, ale bude to v reálu vypadat hezky :?: Hopeter to myslím zvládl velmi dobře, není to nijak přeťápané a nudit se u toho určitě nebude.


Máš pravdu Adame. Neudělám to sice přesně podle Honzy, ale vrátím se k minimalistickému záměru. Díky všem za rady a nápady :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2491
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

PředchozíDalší

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků