TT 125x70 Zadní Doubice

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: TT 125x70 Zadní Doubice

Příspěvekod hank » pát 06 pro, 2019 10:50 am

Já si taky myslím, že touto úpravou se ztratí to kouzlo minikolejiště, které spočívá právě v charakteru provozu na něm... Ale samozřejmě je to tvoje a nikdo tě do ničeho nechce (ani nemůže) nutit.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6109
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: TT 125x70 Zadní Doubice

Příspěvekod Ivan » pát 06 pro, 2019 10:54 am

Tohle asi znáš, ale kdyby ne...
http://hankovystranky.cz/2019/01/05/kon ... na-smycka/

U jiného kolejiště byla i ona vratná smyčka s fabrikou, jen se mi to teď nechce hledat...
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: TT 125x70 Zadní Doubice

Příspěvekod jardaficz » pát 06 pro, 2019 11:04 am

Také si myslím, že smyčka by byla už navíc. Ale to odstranění tunelu by se možná hodilo, aby bylo víc místa, kam posunovat.
TT, DCC + analog, III - IV epocha
jardaficz
 
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 15 zář, 2016 5:46 pm

Re: TT 125x70 Zadní Doubice

Příspěvekod hank61 » pát 06 pro, 2019 2:40 pm

Nevím sice přesně, co si představuješ pod pojmem zvýšit možnosti provozu, ale jednoduché řešení by bylo vyhodit ten tunel, a napojit tam malou tříkolejnou přesuvnu. Nezabere moc místa, nechá se snadno demontovat a je to relativně jednoduché řešení, které umožní provozovat v úvraťové stanici i kratší soupravy. Smyčku bych v tomto případě nedělal...
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: TT 125x70 Zadní Doubice

Příspěvekod milan ferdián » sob 07 pro, 2019 7:02 am

Zadní Doubice byly navrženy pro jednoduchý provoz na kolejišti, pro ty co jsou majiteli jednoho hnacího vozidla 810. Jardo, tím že jsi nedodržel původní krajinu, jsi změnil celkový charakter námětu. Proto ti vyšlo , co vyšlo. :wink:
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: TT 125x70 Zadní Doubice

Příspěvekod Adam96 » sob 07 pro, 2019 10:21 am

Tak ono ne každého baví pouze šoupat hurvínkem půl metru tam a pak půl metru zpátky, takže záměr chápu. Ale smyčku bych taky nedělal a mám podobný názor jako Hank61. S tím, že tunel můžeš odstranit, za lesem protáhnout trať do "špice" a tam napojit na malý koncový SN. Buď holá deska, nebo forma jiné koncové stanice. Vzhledem k tomu, že do stanice se vleze "prd", tak ani ta přídavná deska nebude dlouhá, max do jednoho metru doma se to vleze kamkoliv.
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 489
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: TT 125x70 Zadní Doubice

Příspěvekod hank » sob 07 pro, 2019 1:38 pm

Pro všechny, kdo se domnívají, že kolejiště typu "sólo pro 810" nebo všelijaká nudlovitá šoupaliště neumožňují dostatečně rozmanitý provoz, je tu jeden obrázek z britského fóra:

cameo.jpg


(zdroj: https://www.rmweb.co.uk/community/index ... nt=2737168)

Pro většinu z nás zřejmě nebude žádným překvapením, že kolega z Cardiffu si dovolí takhle se rozšoupnout jedině za nepřítomnosti paní domu... :mrgreen:

Omlouvám se za OT a pro zájemce o další osvětu doporučuji vygooglit si pojem "cameo layouts".
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6109
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: TT 125x70 Zadní Doubice

Příspěvekod jardaficz » sob 07 pro, 2019 8:12 pm

Tak mě se vlezou dvě soupravy po třech 2nápravových vozech, které tahám kocourem. Ještě si chci přidělat šachty na 810, abych i tu využil jinak než pro osobní dopravu. jinak by mohlo stačit dát tunel pryč a udělat vlečku, což?
TT, DCC + analog, III - IV epocha
jardaficz
 
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 15 zář, 2016 5:46 pm

Re: TT 125x70 Zadní Doubice

Příspěvekod milan ferdián » ned 08 pro, 2019 6:53 am

jardaficz píše: jinak by mohlo stačit dát tunel pryč a udělat vlečku, což?

Jardo, ono ti nic jiného nezbude. Jen při přistavování/odebírání vozů na vlečku se kapku zapotíš :mrgreen: :wink: .
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: TT 125x70 Zadní Doubice

Příspěvekod hopeter » ned 08 pro, 2019 3:26 pm

Znovu se ptám co je na provozu neuspokojivé ? Na prakticky stejném kolejišti otáčím šest dvouosých nákladních vagonů , Hurvínka , rosničku a BR80 páru. Ty máš ještě k tomu druhou trať do tunelu. Pokud tě nebaví posun a krátké jízdy tak ti nezbude než získat větší prostor a udělat velké kolejiště nebo se dát na moduly.
Odstranění tunelu a z druhé trati udělat vlečku by bylo celkem jednoduché ale pořád budeš "pošupovat Hurvínka půl metru tam a půl metru zpět" což je vlastně princip minikolejiště... :wink:
Rozhodně bych více do provedení kolejiště nešahal to už raději zlikvidovat a zkusit zachránit materiál na další kolejiště dle vlastních představ. Případně mít trpělivost s prodejem.
Dále se ti nabízí možnost postavit další kolejiště a tohle k němu připojit právě přes ten tunel. Je celkem jedno jestli to bude deskové kojejiště , nudle nebo jen SN s přesuvnou apod.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: TT 125x70 Zadní Doubice

Příspěvekod jardaficz » ned 08 pro, 2019 6:57 pm

Já myslím, že ta vlečka tam chybí, takhle šoupu jen na volnou skládku a k rampě. Sem tam přijede motor, zastaví a šoupu dál. Rozhodně se mi ale kolejiště likvidovat nechce, nato jsem se moc nadřel. Asi mi spíše chybí možnost si po práci pustit ovál a tam jen soupravy sledovat. Ale děkuji za návrhy.
TT, DCC + analog, III - IV epocha
jardaficz
 
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 15 zář, 2016 5:46 pm

Re: TT 125x70 Zadní Doubice

Příspěvekod Jarda H. » pon 09 pro, 2019 9:06 am

jardaficz píše:Já myslím, že ta vlečka tam chybí, takhle šoupu jen na volnou skládku a k rampě. ....


Faktem je, že "výměna" tunelu za vlečku obohatí možnosti provozu, to je jako na staviteli na tobě.


jardaficz píše:..... Asi mi spíše chybí možnost si po práci pustit ovál a tam jen soupravy sledovat. Ale děkuji za návrhy.


Pak je taky jednou z možností pustit kolejiště do světa :lol: jak to pár modelářů zde již udělalo a věnovat se dalšímu projektu. Věřím, že si případného kupce hravě najde.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: TT 125x70 Zadní Doubice

Příspěvekod hopeter » pon 09 pro, 2019 10:16 am

Pokud chceš jen sledovat jak krouží vlaky tak můžeš i udělat "cik-cak" automatiku. Mám tak udělanou "podkovu Žacléř - Otovice" a občas si to ke kafi pustím. Tady se můžeš inspirovat http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=51&t=10367&start=90 Je tam i odkaz na video. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: TT 125x70 Zadní Doubice

Příspěvekod jardaficz » pon 09 pro, 2019 5:27 pm

hopeter píše:Pokud chceš jen sledovat jak krouží vlaky tak můžeš i udělat "cik-cak" automatiku. Mám tak udělanou "podkovu Žacléř - Otovice" a občas si to ke kafi pustím. Tady se můžeš inspirovat http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=51&t=10367&start=90 Je tam i odkaz na video. :wink:


já samozřejmě znám všechny vaše projekty :D jinak ta omýlaná vlečka by byl lepší nápad jak tunel, že?
TT, DCC + analog, III - IV epocha
jardaficz
 
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 15 zář, 2016 5:46 pm

Re: TT 125x70 Zadní Doubice

Příspěvekod hopeter » pon 09 pro, 2019 7:37 pm

Určitě ti vlečka oživí provoz. Máš tam ale dost málo místa. Pokud shodíš ten tunel a kopec tak ještě dej tu vlečkovou kolej co nejblíže okraji. Pozor ale jen tak aby nechaly naznačit panely nebo jiná plocha. Plochu mezi volnou tratí a vlečkou oploť , na vjezd bránu. Na vzniklou plochu dej nějaký materiál.Budovy nebo další plocha už bude "jako" mimo panel. Můžou to být třeba uhelné sklady. Násypka a pásový dopravník se ti vejde. Další možnost máš stavebniny. Hodíš pár palet cihel apod. Nebo taky cokoliv jiného... :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

PředchozíDalší

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků