TT MINI Jizerka 115x115 (1.3 m2)

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: TT MINI Jizerka 115x115 (1.3 m2)

Příspěvekod Ivan » ned 12 bře, 2023 1:15 pm

Abych si odpočinul od nekonečného sestavování oken na budově 16H, udělal jsem sypané nástupiště.

Technologii jsem měl už déle vymyšlenou. Ono dělat ho na rovině, podlepím kartonem a je to. Ale jak na oblouk? Změřil jsem si vzdálenost kolejí, vzal do ruky výkres řezu sypaným nástupištěm a do plastové destičky vypižlal šablonu pro zahlazení tmelu. Jak jsem již víckrát psal, používám onetime red devil. Naneseno špachtlí, pak jednou staženo šabloovou stěrkou a je to. Šablona má výstupky na kolejnice, tmel je cca 0.5-0.8 mm pod temenem, přijde na to ještě hlína/prach.
JJednoduché, účinné, přitom taková blbost, že? :wink:

Po zatvrdnutí natřu balakrylem, lepidlo, prach... však to znáte.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: TT MINI Jizerka 115x115 (1.3 m2)

Příspěvekod Zlámalík » úte 14 bře, 2023 6:23 pm

V jednoduchodi je síla! Dobře!
Předpokládám, že se ti tam posyp vejde, abys nedrhnul...
A sklad tam nechej, vypadá dobře (moje sýpka z Malé Paky tímto zdraví!)
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1832
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: TT MINI Jizerka 115x115 (1.3 m2)

Příspěvekod Ivan » úte 29 srp, 2023 9:57 pm

Ahoj,

už jsem sem dlouho nic nedával, tak po čase trošku větší (z mého pohledu :D) aktualizace. Výpravní budova nakonec zabrala mnohem víc práce, než jsem si představoval... a nakonec jsem čelní stěnu zprznil patinou :-(. Inu to je tak, když se to dělá večer za blbého osvětlení :roll: . V reálu to vypadá lépe než na fotkách, ale přece jen uvažuji, že to ještě upravím (zesvětlím). Co mne potěšilo, je osvětlení. Bál jsem se toho a nakonec šlo pájení SMD led803 vcelku dobře a přiletování vodičů na desku Peli WLU-A1 bylo úplně v pohodě. Na budově ještě není dodělaná střecha (komíny, okapy, svody...).

Jeden zdejší šikovný kolega mi poslal podklady pro hospodu. Mne to dost nadchlo a když jsem viděl Odbočnou doplněnou o hospodu (jistě znáte), neváhal jsem. Vzal jsem papír a udělal rozměrovou studii a ono to docela vyšlo ;). Takže se těším na stavbu budovy od nuly.

Zbytek je zřejmý z fotek. Velkou radost mi udělala drážka. Štěrk zatím vypadá jako na korytu po opravce, ale časem se to zanese bordelem a bude to OK.

Foliáže zatím vypadají dost nesourodě, ale velká část je základ pro les, takže se přechody pak ještě doladí.

Zapomněl jsem udělat fotky osvíceného interiéru, tak někdy příště.

Obrázek
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: TT MINI Jizerka 115x115 (1.3 m2)

Příspěvekod Ivan » úte 29 srp, 2023 10:00 pm

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: TT MINI Jizerka 115x115 (1.3 m2)

Příspěvekod Ivan » stř 30 srp, 2023 3:23 pm

Technicky dotaz. Koukám, ze na tabletu apod jsou fotky ořezané. Je to OK, nebo je mám radši dávat jako přílohy?
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: TT MINI Jizerka 115x115 (1.3 m2)

Příspěvekod Vojtěch Vorel » pon 04 zář, 2023 9:38 am

Já myslím, že je to OK. A to kolejiště je naprosto parádní. Na fotografie stanice v oblouku se nemůžu vynadívat. Těším se až krajina pokročí i tam :)
Vojtěch Vorel
 
Příspěvky: 367
Registrován: úte 16 úno, 2016 5:12 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: TT MINI Jizerka 115x115 (1.3 m2)

Příspěvekod Dovi » pon 04 zář, 2023 11:12 am

 
Přesně tak, kolejiště to je (a bude) moc pěkné, a např. i ta nádražní (výpravní) budova s vedle stojící Mankou se povedla myslím výborně.

P. S.
Ivane, tu patinu fasády bych možná ani nezesvětloval - máš tam provoz i s parní trakcí, takže o všudypřítomný mour a saze není nouze...

__

Technická:
Tyto fotky zobrazené na PC v Internet Exploreru (i ve Firefoxu) mám taky (trochu vpravo) ořezané.
Ale když kliknu na obrázek pravým tlačítkem myši a zvolím ho Uložit nebo Kopírovat, tak je k dispozici celý - včetně té dřevěné židle asi z IKEA; mám taky takovou :-)

Stejně tak při kompletním uložení stránky - v příslušné složce (*_soubory nebo *_files) jsou pak uloženy celé (neoříznuté) obrázky.
 
- v dětství H0 a následně N
- teď už si jen hraju (nemodelařím) s H0, H0e a H0f, analog+digi
Uživatelský avatar
Dovi
 
Příspěvky: 544
Registrován: pon 25 kvě, 2020 5:47 am

Re: TT MINI Jizerka 115x115 (1.3 m2)

Příspěvekod Zlámalík » pon 04 zář, 2023 1:49 pm

Ivan píše:Technicky dotaz. Koukám, ze na tabletu apod jsou fotky ořezané. Je to OK, nebo je mám radši dávat jako přílohy?

Za mě lepší jako přílohy, dík.
Kolejiště parádní, viz jak jsem ti už psal jinde.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1832
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: TT MINI Jizerka 115x115 (1.3 m2)

Příspěvekod Ivan » pon 04 zář, 2023 7:11 pm

Chtěl jsem ušetřit místo na foru uložením fotek jinam, ale budu sem dávat raději přílohy. Přeci jen, dnes už chodí čím dále méně lidí na web přes PC s širším rozlišení, kde se to zobrazí korektně.
Škoda je, že je tu starší verze DF, ta novější, jak jsem poznal jinde, si s takovými odkazy umí poradit a fotky zúží do zobrazení.


Děkuji za milá slova a připomínky. Fasádu, až budou ostatní budovy, možná jen lehce zesvětlím, ale jen lehce.

Příště asi budu sázet stromy ;)
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků