NUDLE - minikolejiště 1600x300 mm TT

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: NUDLE - minikolejiště 1600x300 mm TT

Příspěvekod jafobe » ned 11 pro, 2022 1:23 pm

hopeter píše:
IMG_20221210_205943.jpg

Tak ještě pár detailíků , lampy , kříže , stromy, trocha špíny na zdi a budovy a bude "skoro" hotovo. :)


Za mě osobně bych asi zrušil tu cestu zepředu přes kojele k zastávce... pokud chceš naznačit že tím směrem chodí lidi tak bych tam udělal třeba jen vyšlapanou pěšinu buď jen označenou malým křížem nebo úplně bez něj... pokud by na tu stranu vedla jediní příjezdová cesta k zastávce (průjezdná takto není když tam s něčím dojedeš tak budeěš muset zase přes přejezd někam vycouvat) pravděpodobněji by zastávku udělali na druhé straně kolejí pokud by tomu nebránili nevhodné terénní poměry. Klidně bych nechal nastínění cesty jen jakoby doleva do míst kam už dál koleje nevedou. a zárověň kdyby jsi kus "cesty" za kolejema k nynějšímu přejezdu nechal jako nástupištní hranu, budovu posunul o kousek vpravo, mohl by zadní kus zastávky sloužit třeba i jako pžíležitostné nákladiště třeba pro dřevo :wink: Takto s cestou přes koleje mi to přijde trochu moc násilné...
Jaromír
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 698
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: NUDLE - minikolejiště 1600x300 mm TT

Příspěvekod hopeter » ned 11 pro, 2022 5:21 pm

Ona ta cesta není tak široká jak to na fotce vypadá. Navíc je v plánu ji ještě nechat trochu zarůst. Na přejezdu budou jen kříže a cyklisté nebo pěší nemusí klopýtat přes kolejnice a pražce. Cpát tam ještě nakládku by byla úplná blbost , to nástupiště je dlouhé cca na M152. Zastávka je jako pozůstatek původně pokračující tratě ( něco jako Otovice u Broumova ).
Druhá kolej za kopcem je pokračující trať a bude sloužit jako SN pro krátký Mm , stejně jako na druhé straně kolejiště.
V podstatě je to taková verze českého carendetu bez křižovatky. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: NUDLE - minikolejiště 1600x300 mm TT

Příspěvekod Dusan » ned 11 pro, 2022 5:47 pm

Už to tu zaznělo, u zastávky by stačila jen pěšina k ní směrem zleva od zrušeného pokračování tratě. Tohle moc logiku nemá. Méně je více .....
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: NUDLE - minikolejiště 1600x300 mm TT

Příspěvekod hank » ned 11 pro, 2022 6:27 pm

hopeter píše:V podstatě je to taková verze českého carendetu bez křižovatky.


Kolejiště Franze Rittiga Franzburger Heidebahn, MIBA 2/2016, článek Herbstliche Heide-Heimat, str. 26 ad. Autor později ještě mezi oba díly vložil kousek širé trati, čímž vzniklo třídílné segmentové kolejiště - viz též plánky stejného autora v jeho autorské tématické publikaci MIBA Kleine Bahn nach Plan z roku 2019, článek Alt Warnow und die Heidebahn, str. 96 ad. Obě kolejiště, tj. Heidebahn i Alt Warnow, jsou na architektonicko-krajinářské motivy z Meklenburska a Předních Pomořan, ale příběhy obou kolejišť by mělo jít snadno počeštit.

Toto je původní dvoudílné segmentové kolejiště Franze Rittiga:
heidebahn.jpg


a tady
heidebahn_mapa.jpg

je kontext - fiktivní příběh jedné z mnoha očesaných Kleinbahnen, jak mohla vypadat v 60. letech pod správou východoněmeckých DR. Friedrichsruhe je zbytek Keilbahnhofu, tj. do véčka uspořádané odbočné stanice, jak se stavěly na některých malodráhách, proto ta remíza.

Kolejiště je v H0, rozměry obou segmentů jsou 135x40 cm.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6112
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: NUDLE - minikolejiště 1600x300 mm TT

Příspěvekod hopeter » pon 12 pro, 2022 6:58 am

Ano logiku to nemá ale mě se to líbí. :P Pro auta to přejezd není a pěší nebo "pumpičkáři" budou rádi , že nemusí klopýtat přes koleje. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: NUDLE - minikolejiště 1600x300 mm TT

Příspěvekod Dusan » pon 12 pro, 2022 7:20 am

Tak to potom," o tom žádná ......" :-)
Ať se daří 8)
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: NUDLE - minikolejiště 1600x300 mm TT

Příspěvekod milan ferdián » úte 20 pro, 2022 3:49 pm

Něco podobného jsem našel v LocoRevue. Rozdíl je v tom, že levá stanice je hlavová alá miniatura Praha Těšnov :mrgreen: . Plánek kolejiště je úplně dole na první stránce.
-m-
Přílohy
LocoRevue2.jpg
LocoRevue.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: NUDLE - minikolejiště 1600x300 mm TT

Příspěvekod hopeter » úte 20 pro, 2022 4:55 pm

Sestava_kuehn_komplet.jpg

Sestava_přístavek_kuehn.jpg

Tenhle projekt ale ještě nekončí... Ve stádiu přípravy je přístavba se smyčkou aby se necouralo jen tam a zpět. :)
Jenom to nebude hned. Mám ještě nějaké nedodělky na jiných kolejištích. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: NUDLE - minikolejiště 1600x300 mm TT

Příspěvekod Střelec » úte 20 pro, 2022 5:12 pm

milan ferdián píše:Něco podobného jsem našel v LocoRevue. Rozdíl je v tom, že levá stanice je hlavová alá miniatura Praha Těšnov :mrgreen: . Plánek kolejiště je úplně dole na první stránce.
-m-


Když vezmu koncové šoupaliště "Na louži" a přidám k tomu díl s krajinou a stanici od Lokálky, dostanu se prakticky na to samé, jako ti Francouzi - jen budu mít o výhybku míň. Šlo by na to modifikovat i motiv Chodov - Nejdek, ten měl taky původně hlavovou stanici. Na letošním archivním slezení v Nových Hamrech jsem tu dráhu prezentoval - včetně tak trošku sci-fi ve stolním provedení (namixoval jsem původní Nejdek s dostavěnou částí do Saska).
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: NUDLE - minikolejiště 1600x300 mm TT

Příspěvekod milan ferdián » stř 21 pro, 2022 8:18 am

Jo tak, pán plánuje daleko více :mrgreen: .
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: NUDLE - minikolejiště 1600x300 mm TT

Příspěvekod Střelec » stř 21 pro, 2022 9:10 am

Já už nemusím plánovat, ale stačilo by vybourat díru k sousedům (garsonka je úzká) a secvakat všechny díly dohromady. Mělo by to pak asi 640x30, tedy na šířku necelých dvou cimer. Nebo dodělat segmenty se čtvrtoblouky, ale na "U" nemam dost místa, takže maximálně "L" a nevyužiju komplet díly.
Straší mi v hlavě mini "Ladovská zima" na dvě výhybky, ale to realizuju až na příští vánoce. Mělo by to bejt zimní, samostatně provozovatelné a navazovat na "Šturcov". Ale musím sehnat a upravit patřičnou stavbu zastávky od Fallera, nasyslit zimní stromy, možná i zříceninu a naučit se vhodně zpracovat imitaci sněhu.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Předchozí

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků