Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod cipisekmp » pon 06 led, 2020 7:12 pm

Ahoj, ja jsem ten sterk trebas nijak neuhlazoval. Proste jsem jej nasypal v tenke vrstve a pak jemne strikl vodou s jarem a nasledne redenym sportakrylem. Nepripada me, ze by to bylo nejak krive, drsne, hrbate co ja vim. Cipisekmp.
PS: jeste jsem zjistil, ze se da nastupiste i "dotvarovat" kdyz by nekde neco nepasovalo pouhopouhym pomackanim nebot styrodur uhne a ten sportakryl je asi pruzny, takze nikde nic ani nepraska.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod Myšpulín » úte 07 led, 2020 5:08 pm

hank píše:Nejdřív si pojďme vyjasnit pojmy: Sypané nástupiště je tohle?

Obrázek viz minulá stránka

Kdysi jsem měl uložený odkaz na sypané nástupiště jiného průřezu, vprostřed vyvýšené, asi část kruhové výseče. Stejný tvar byl kdysi dávno i u nás na nádraží. Zřejmě je tento tvar již v praxi zrušený a odkaz byl tudíž již nefunkční. Nemáte prosím tento tvar někdo uložený?

Omlouvám se majiteli vlákna za plevel, ale když už to tu je ...
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod prcek » úte 07 led, 2020 6:17 pm

Myšpulín píše:Kdysi jsem měl uložený odkaz na sypané nástupiště jiného průřezu, vprostřed vyvýšené, asi část kruhové výseče. Stejný tvar byl kdysi dávno i u nás na nádraží. Zřejmě je tento tvar již v praxi zrušený a odkaz byl tudíž již nefunkční. Nemáte prosím tento tvar někdo uložený?

Omlouvám se majiteli vlákna za plevel, ale když už to tu je ...


Tvar uložený nemám, archive.org nepomůže?
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 494
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod Rocky_MK » úte 28 led, 2020 7:14 pm

Tak po dlouhé době zas dělám něco na kolejišti a momentálně experimentuju s kulisou.
https://rockymk.rajce.idnes.cz/Kolejist ... 194130.jpg

Zatím je pouze nasunutá a nepřilepená. Z druhé strany je stejná fotka, pouze zrcadlově otočená. Zakoupil jsem 70 ks smrčků (nezdá se to, ale je to celkem málo :lol: ), které barevně docela ladí s těmi na kulise, tak jsem zvědav, co z toho vyleze.
Jinak v kulise je myší díra na průjezd vlaku do SN. Když dám na vršek zářezu pár smrčků, bude pěkně zakrytá.
Naposledy upravil Rocky_MK dne úte 28 led, 2020 7:43 pm, celkově upraveno 1
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod Ivan » úte 28 led, 2020 7:33 pm

Rocky_MK píše:Tak po dlouhé době zas dělám něco na kolejišti a momentálně experimentuju s kulisou.
https://rockymk.rajce.idnes.cz/Kolejist ... 194130.jpg

Zatím je pouze nasunutá a nepřilepená. Z druhé strany je stejná fotka, pouze zrcadlově otočená. Zakoupil jsem 70 ks smrčků (nezdá se to, ale je to celkem málo :lol: ), které barevně docela ladí s těmi na kulise, tak jsem zvědav, co z toho vyleze.
Jinak v kulise je myší díra na průjezd vlaku do SN. Když dám na vršek zářezů pár smrčků, bude pěkně zakrytá.


Rocky, v zásadě shodné řešení s lesní kulisou plánuji i já, tak jsem velmi zvědavý, jaký bude výsledek, až budou před ní stromy. Kulisa je vlastní fotka/tvorba, nebo někde získaná? Připadá mi trochu tmavší ale ta fotka to bude zkreslovat.
Držím palce k dokončení pěkného dílka!
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1686
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod Rocky_MK » úte 28 led, 2020 7:41 pm

Ivan píše:
Rocky_MK píše:Tak po dlouhé době zas dělám něco na kolejišti a momentálně experimentuju s kulisou.
https://rockymk.rajce.idnes.cz/Kolejist ... 194130.jpg

Zatím je pouze nasunutá a nepřilepená. Z druhé strany je stejná fotka, pouze zrcadlově otočená. Zakoupil jsem 70 ks smrčků (nezdá se to, ale je to celkem málo :lol: ), které barevně docela ladí s těmi na kulise, tak jsem zvědav, co z toho vyleze.
Jinak v kulise je myší díra na průjezd vlaku do SN. Když dám na vršek zářezů pár smrčků, bude pěkně zakrytá.


Rocky, v zásadě shodné řešení s lesní kulisou plánuji i já, tak jsem velmi zvědavý, jaký bude výsledek, až budou před ní stromy. Kulisa je vlastní fotka/tvorba, nebo někde získaná? Připadá mi trochu tmavší ale ta fotka to bude zkreslovat.
Držím palce k dokončení pěkného dílka!

Děkuji. Fotku jsem našel na obrázcích google, používal jsem různé vyhledávací fráze zahrnující slova les, panorama, apod. (i v angličtině) a nastavil jsem si filtr na velké obrázky. A vypadlo mi mj. i tohle a nebylo třeba úprav, silueta lesa pěkně kopíruje terén. Jediné co, tak jsem obrázek znásilnil do rozměru délky kolejiště a vytiskl (s různými výškami) na A4ky a vybral nejvhodnější.

Fotka trochu tmavší je (ale ne tak jako na té fotce z mobilu), ale mé oko z toho má dobrý dojem. Zkoušel jsem si trochu hrát se zesvětlováním apod., ale nic nevypadalo líp, než když jsem to nechal, jak to bylo původně.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod hank » úte 28 led, 2020 8:02 pm

Myšpulín píše:Kdysi jsem měl uložený odkaz na sypané nástupiště jiného průřezu, vprostřed vyvýšené, asi část kruhové výseče. Stejný tvar byl kdysi dávno i u nás na nádraží.


Já jsem až teď objevil tenhle dotaz, který jsem předtím zasklil.

Když se podíváš na tenhle obrázek

peron.jpg
peron.jpg (30.33 KiB) Zobrazeno 7213 krát


tak vidíš, že nástupiště je spádované od podélné osy směrem k oběma hranám. Na první pohled to mohlo vypadat jako oblouk. Takže zřejmě tvůj ztracený odkaz byl na oboustranné nástupiště.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod Rocky_MK » čtv 30 led, 2020 10:10 pm

Zase kousek dalšího patlání, od této fotky dále. Akorát budu muset fotit jindy než večer při světle lampy :D
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod Rocky_MK » úte 14 dub, 2020 4:47 pm

Ahoj, o co méně modelařím, o to více vymýšlím změny :D
Hrozně se mi líbí zákoutí s rampou na kolejišti Oblúkovo.
Přivedlo mě na myšlenku vytvořit si na mém minikolejišti podobnou rampu s malou volnou skládkou vedle staniční budovy místo WC se zahrádkou. WC se zahrádkou bych přesunul mezi VB a sklad.
Původní stav
Návrh změny

Původně měla být rampa a volná skládka vpravo dole. Tam bych místo toho udělal nějakou jednoduchou vlečku (zatím blíže neurčenou), na které možná rampa zůstane anebo tam bude jen skládková plocha a kolejová váha, možná obrysnice, ještě nevím.

Jaký je váš názor? Mně to přijde vcelku nenásilné a ne jako úplná blbost.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod hopeter » úte 14 dub, 2020 5:52 pm

Jen taková drobnost. Když bude u té nové rampy stát odstavený vůz tak kudy budeš objíždět ?
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod Rocky_MK » úte 14 dub, 2020 6:15 pm

hopeter píše:Jen taková drobnost. Když bude u té nové rampy stát odstavený vůz tak kudy budeš objíždět ?

MOs bude jezdit ve většině případů sólo.
Mn si ho odstrčí do šturcu ke skladišti, couvne, objede, navěsí a pak už lze u všech tří nákladišť (sklad, rampa, vlečka) vyměnit staré vozy za nové.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod Rocky_MK » ned 29 lis, 2020 11:08 am

Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod Kavka_ » ned 29 lis, 2020 12:31 pm

Paráda! U tohoto kolejiště jsem nadšenej z provedení pozadí a útěku vlaku za kulisu. (obzvlášť proto, že bych rád něco podobného realizoval u sebe...)
A nemůžu si pomoci, i když jsem si původně myslel, že Kameničky jsou "okoukané", není to pravda. Všechna zpracování co jich lze zde nalézt jsou znovu a znovu zajímavá a je super, že vznikají...
TT, V. - VI. epocha, ČD
- kolejiště realizovaná na malých plochách neškodí v jakémkoli množství -
Uživatelský avatar
Kavka_
 
Příspěvky: 419
Registrován: pon 01 úno, 2016 10:03 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod Rocky_MK » ned 29 lis, 2020 12:39 pm

Dekuji, s prechodem do kulisy jsem taky moc spokojen, dopadlo to nad me ocekavani. Stromky se ke kulise pekne barevne hodi. Jeste dodelam kousek pozadi za mysi diru v kulise (na uroven zadni strany kolejiste), aby dira taky nebila do oci.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Sólo pro 810 TT 95x60 cm

Příspěvekod Ronoath » stř 02 pro, 2020 1:09 pm

Celkový dojem je fakt skvělý! Kolejiště má fascinující atmosféru.
H0, se zamračenými někde mezi roky 2001 - 2005 na Šumavě. V digitálu.
Uživatelský avatar
Ronoath
 
Příspěvky: 225
Registrován: úte 22 led, 2013 9:05 am
Bydliště: Prajzsko

PředchozíDalší

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků