N-minikolejiště "Pomezí" 97x40cm+odbočka "Hranice" 130x50cm

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: N-minikolejiště "Pomezí" 97x40cm+odbočka "Hranice" 130x5

Příspěvekod vojtas » stř 17 úno, 2021 3:06 pm

Nechceš si ještě se stanicí trochu pohrát? Přijde mi zvláštní, že nejdelší dopravní kolej je před budovou, a celou jednu kolej ve tříkolejné staničce zabírá výtopna. Kde je nějaké místo pro nakládku?
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: N-minikolejiště "Pomezí" 97x40cm+odbočka "Hranice" 130x5

Příspěvekod Dusan » stř 17 úno, 2021 4:39 pm

Nechápu, co bych tam měl měnit přidávat ??? Víc místa tam fakt není, stanice je dvoukolejná, co je špatně, že dopravní kolej, nejdelší je u budovy? Jedna kolej je s remízou, druhá kusá s nakládkou. Tady na těch dvou, můžu max. prohodit tu výtopnu na tu spodní, ale nevím co zásadního bych tím získal a navíc takhle se mi to líbí víc. Prostě výtopna víc přilehlá ke stanici a kolem nakládky více prostoru.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: N-minikolejiště "Pomezí" 97x40cm+odbočka "Hranice" 130x5

Příspěvekod vojtas » stř 17 úno, 2021 9:59 pm

Dusan píše:, co je špatně, že dopravní kolej, nejdelší je u budovy?

Není to v habsburské monarchii zvykem, výjimky by se určitě najít daly.
Milanův plánek mi osobně dává daleko větší dopravní smysl. Ale stavitel jsi ty, já se jen zeptal.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: N-minikolejiště "Pomezí" 97x40cm+odbočka "Hranice" 130x5

Příspěvekod Zlámalík » čtv 18 úno, 2021 8:03 pm

Koukám koukám, je to pěkné, i ta smyčka tam nepůsobí rušivě.
Přimluvil bych se ale za Vojtase, ač to sám mám nemodelově s dopravní kolejí u baráku - ale to Tvoje kolejiště je mnohem víc modelový, než moje "hrání" na okno, tak pochop, laťka jde nahoru :D
Moc se mi líbí tahle stanička Michala Zamazala: http://www.chimp.mysteria.cz/gallery/in ... kol120.jpg - nebylo by to řešení, kdyby se otočila naruby?
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: N-minikolejiště "Pomezí" 97x40cm+odbočka "Hranice" 130x5

Příspěvekod Dusan » pát 19 úno, 2021 10:55 am

Ahoj, odpověděl jsi v podstatě sám Tvým projektem. Jsou to kompromisy, modelovost návrhu vs. skutečnost, atd. Tady u těch mini to nejde jinak. Až budu chtít, aby to odpovídalo, postavím na to projekt od začátku, najdu 4m místa a zmenším skutečnost 1:160 :-) Jak píšeš, je to na hraní. Stanice tvého kolegy je pěkná, bohužel s geometrií peca toho moc na malém prostoru nejde a do oblouku už vůbec ne na tomto prostoru. Opticky získat dojem aspoň trochu delší stanice lze celistvou kolejí, "nenakrájenou" vyhýbkami.
Já upřednostňuji kvalitu kolejiva i s jeho geometrií malého úhlu odbočení před tím, než, že bude ve stanici o kolej více nebo nebude dopravní kolej tam kde bývá více zvykem :-)
Milanův návrh se mi líbí, protože hezky vykrývá levý spodní roh, ale v základu pláň jsou zase Kameničky, jejichž motiv už mám, takže jak sem psal dříve, alespoň to trochu odlišit, když už.
Druhá věc, mezi tou stanicí a tratí nad ní není moc místa, každá osa koleje navíc tomu ubírá na hloubce, stejně tak jak zbytečně velké objekty staveb nebo jejich množství. Papír snese hodně, v okmžiku kdy do toho strčíš náznak stavby v 3D, dějou se věci :-)
V každým případě k realizaci druhé části ať už tak nebo vůbec, stejně dojde zase až s podzimem, takže do tý doby .... cokoliv :-)
Aby jste si nemysleli, že jsem nad tím vůbec nepřemýšlel, dávám k nahlídnutí i s poznámkami své úvahy, když už jsme v diskusi.
Přílohy
AA.jpg
A) přehozená nakládka nahoru, s tím, že se stanice přiblíží k trati, která vede kolem ní
AAA.jpg
B) varianta s přehozením VB, byla by se skladem, tomuto řešení jsem se vždy bránil, u eNka je potřeba na to koukat v úrovni oči, prostě výše a pak je sto schované za budovama
AAAA.jpg
C) kombinace předešlého
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: N-minikolejiště "Pomezí" 97x40cm+odbočka "Hranice" 130x5

Příspěvekod hank61 » pát 19 úno, 2021 12:57 pm

Dušane. Za mě ten návrh od Milana, nebo jen s nějakou drobnou úpravou. Už jen proto, že bych se nechtěl dívat na výpravní budovu zezadu a postavičkám u ní do zad. Ovšem stavitel, uživatel a investor jsi ty. Ať se dílo daří v jakékoliv podobě.
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: N-minikolejiště "Pomezí" 97x40cm+odbočka "Hranice" 130x5

Příspěvekod Dusan » pát 19 úno, 2021 2:26 pm

hank61 píše:proto, že bych se nechtěl dívat na výpravní budovu zezadu a postavičkám u ní do zad.


Ano, uvádím, že se tomu bráním a tak to zůstane, už jen v náhledu ve WT to vypadá blbě :-) No jak sem psal, vyblil jsem zde vše co mne napadlo, do podzimu času dost :-)
Apropo. kde máš návrh nové úzké ???
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: N-minikolejiště "Pomezí" 97x40cm+odbočka "Hranice" 130x5

Příspěvekod Zlámalík » sob 20 úno, 2021 1:23 pm

Chichi, a já si zrovna na svém minulém kolejišti otočil budovu "ulicí k obsluze", protože z tohoto pohledu vidí nádraží běžný cestující, připadne mi to lepší, než "na co zírá mašinfíra".
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: N-minikolejiště "Pomezí" 97x40cm+odbočka "Hranice" 130x5

Příspěvekod Dusan » sob 20 úno, 2021 4:00 pm

Zlámalík píše:Chichi, a já si zrovna na svém minulém kolejišti otočil budovu "ulicí k obsluze", protože z tohoto pohledu vidí nádraží běžný cestující, připadne mi to lepší, než "na co zírá mašinfíra".

No vidíš a teď to stavíš tak jak to má být :-)
Ať se daří...
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: N-minikolejiště "Pomezí" 97x40cm+odbočka "Hranice" 130x5

Příspěvekod Dusan » úte 07 zář, 2021 6:37 pm

Toto mé dílko po dlouhé úvaze nabízím k prodeji, zatím zde někomu dalšímu, čili pokud by jste někdo měli zájem, ozvěte se mi pro další přes SZ. K odpovědím se dostanu ale až tak za pár dnů.
Člověk míní a život mění..... Tak nějak se to říká :)
Poslední myšlenku rozšíření tohoto projektu o další část, řešenou ke konci tématu jsem nakonec opustil a rozhodl se dále své plány realizovat v jiném budoucím projektu kolejiště od píky. Myslím, že tohle MINI udělá ještě někomu spoustu radosti, já ho v případě další stavby nevyužiji a nemám prostor na výrobu kolejišť tzv. "na sklad" :-)
Všechny fotky co mám jsou vlastně zde od začátku vlákna.
Ať se daří.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: N-minikolejiště "Pomezí" 97x40cm+odbočka "Hranice" 130x5

Příspěvekod Ivan » stř 08 zář, 2021 10:38 am

Pro mne je tohle kolejiště etalonem v MINI, prostě parádní eNko. Toužíš-li po něčem troch větším, asi bude lepší začít od píky a poučen z tvorby tohoto Těším se na nové dílko :wink:
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: N-minikolejiště "Pomezí" 97x40cm+odbočka "Hranice" 130x5

Příspěvekod Dusan » pon 20 zář, 2021 3:56 pm

Dnešním dnem byl obchod dokončen a dílko předáno. POMEZÍ má svého nového a já doufám spokojeného majitele. Pevně věřím, že mu bude sloužit ke spokojenosti a radosti :-)
Tímto je z mé strany tento projekt dokončen a mohu se začít zaobírat něčím novým.
Samozřejmě, pokud bude chtít, může zde nový majitel zde pokračovat svými příspěvky dále.
Ať se daří.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: N-minikolejiště "Pomezí" 97x40cm+odbočka "Hranice" 130x5

Příspěvekod Fox » úte 21 zář, 2021 5:45 am

Skvělá práce a inspirace. Gratuluji.
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1307
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: N-minikolejiště "Pomezí" 97x40cm+odbočka "Hranice" 130x5

Příspěvekod Adam96 » úte 21 zář, 2021 2:15 pm

Mohu se zeptat, co bylo hlavním impulsem? Nedostatečné provozní možnosti, či něco jiného? Takové dílo snad i škoda dávat pryč. :wink:
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 488
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: N-minikolejiště "Pomezí" 97x40cm+odbočka "Hranice" 130x5

Příspěvekod Dusan » úte 21 zář, 2021 7:34 pm

Ahoj, nic tajného. Stavět jsem to začal s myšlenkou osvojit si techniky, které jsem měl v hlavě. Dále taky si ověřit, že eNko je to správné měřítko pro stísněné prostory a do třetice zaujal mne ten námět. Vše se mi podařilo a jsem spokojen. Už jsem to uvedl v příspěvku u prodeje, nemám prostor stavět mini tzv. "na sklad" a chci něco jiného dalšího. Byl bych nerad, aby to leželo ladem. Takže tak nějak :-)
Ať se daří.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků