Mikrokolejiště Žacléř-Otovice

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod milan ferdián » stř 14 pro, 2016 8:49 pm

hopeter píše:Milane nezapoměl... Ta vlečka na bývalý důl je až z Lampertic o jednu stanici dále směrem ke Královci. Zatím čerpám převážně u Trainmaniaka. Hlavně bych potřeboval sehnat jak vypadala výtopna nejlépe po přestavbě na dvoumístnou. Nějak mě ta trať uhranula i když je o cca 30 km dál než ta co ji mám u nosu. Konkrétně ten Žacléř byla malebná lokálková koncová stanice ideální na modelářské ztvárnění díky krátkým staničním kolejím.


Já mluvím o vlečce přímo v Žacléři :P né v Lamperticích.Výkres výtopny je v tom časopisu.Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod Rocky_MK » stř 14 pro, 2016 8:51 pm

To se běžně objížděly soupravy tak, že loko musela vjet do remízy?
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hopeter » stř 14 pro, 2016 9:52 pm

Milane můžeš k té "utajené" vlečce poskytnout něco bližšího ? K čemu sloužila a kam byla zaústěna atd. ?
Nemáte někdo zmiňované časopisy k okopírování informací k té výtopně... ?
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hank » čtv 15 pro, 2016 8:53 pm

hopeter: Já myslím, že se Milan mýlí... Přímo ze stanice /dopravny Žacléř nikdy žádná vlečka nevycházela. Do Lampertic byly vlastně původně zaústěny vlečky dvě (=ke dvěma dolům), ale společnou kolejí.

Pokud jde o tu výtopnu, ve Světě železnice je (nekompletní) výkres původního provedení s jednou kolejí. Mám kopii normálie ÖLEG pro toto provedení výtopny odjinud (stará výtopna ve Vsetíně), tak jestli ti stačí to jednokolejné provedení a jestli ti nevadí, že to je odjinud, můžu ti to poslat.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod Trainmaniak » čtv 15 pro, 2016 9:10 pm

Tuším, že se kdysi uvažovalo o vlečce do skláren, ale nikdy to nebylo realizováno. Jak se píše výše, vlečka ze Žaclu nikdy nikam žádná nevedla. Škoda.

Á propos, model stanice Žacléř, byť v rozestavěném stavu, můžete vidět v sobotu a v neděli jako modulovku v Jaroměři v muzeu: http://jaromo.cz/admin/kcfinder/foto/im ... t-2016.jpg. Muzeum zde: https://mapy.cz/zakladni?x=15.9131166&y ... 9%20muzeum
Naposledy upravil Trainmaniak dne čtv 15 pro, 2016 9:16 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hank » čtv 15 pro, 2016 9:15 pm

Trainmaniak: Ano, o té plánované vlečce do skláren se Zdeněk Hrdina v citovaném (btw, velmi fundovaném) článku zmiňuje. Nicméně sklárny nepřežily krizi ve 30. letech.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod Trainmaniak » čtv 15 pro, 2016 9:20 pm

A stejně tak byla plánována kolej z Královce k jedné z šachet, dodnes je tam patrný zarostlý stáčející se násep, kolej tam ale také nikdy nebyla: https://mapy.cz/zakladni?x=15.9638660&y ... ase=ophoto
Článek pana Hrdiny je vyčerpávající, bylo mi ctí mu poskytnout alespoň fotografie. Před panem Hrdinou smekám.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod milan ferdián » pát 16 pro, 2016 6:35 am

hank píše:hopeter: Já myslím, že se Milan mýlí... Přímo ze stanice /dopravny Žacléř nikdy žádná vlečka nevycházela. Do Lampertic byly vlastně původně zaústěny vlečky dvě (=ke dvěma dolům), ale společnou kolejí.

Vlečku jsem viděl zakreslenou na mapě,červenou barvou.Bral jsem to,že byla realizována a potom časem snesena.Ale věřím jak Hankovi,tak i Trainmaniakovi,že mají pravdu,že byla vlečka jen naplánovaná.Zdroj,zmiňované časopisy "Železnice".Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod Trainmaniak » pát 16 pro, 2016 6:39 am

A hlavně, já tu bydlím, takže to mám z první ruky. :-) Terénní dispozice, tak jak tam jsou, by bez úprav drážní telěso vést nedovolovaly.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod milan ferdián » pát 16 pro, 2016 6:43 am

Trainmaniak píše:A hlavně, já tu bydlím, takže to mám z první ruky. :-) Terénní dispozice, tak jak tam jsou, by bez úprav drážní telěso vést nedovolovaly.


Díky Michale za rychlou odpověď.Celá trať volá po realizaci na modulech.

skryťák===Královec====Lampertice/důl ====Žacléř

Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod Trainmaniak » pát 16 pro, 2016 6:45 am

Byla by to nádhera, co si budeme povídat. :-)
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hopeter » pát 16 pro, 2016 7:14 am

Tak už jsem byl asi prokouknutej... :D Tento miniprojekt je vlastně taková zkouška jestli bych byl schopný udělat modulovku podle skutečnosti.
Zrovna tak jak to píše Milan jsem to chtěl udělat ale opačně - Žacléř , Lampertice + vlečka , Královec ...
V hledáčku byla Dobruška ale tu už někdo staví na modul , teď už vím i o Žacléři tak doufám, že ještě nikdo nedělá Rokytnici nad Jizerou...
Do Jaroměře na výstavu se chystám a rád okouknu kdo a jak mě už předběhl... :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod Trainmaniak » pát 16 pro, 2016 7:18 am

Předběhl Tě taky jeden Žacléřák, ale ještě to nemá hotové. Chybí hlavně stavby. Výtopna, hajzlíky, provizorně tam má od WePe narychlo sestavenou necelou staniční budovu, zatím bez dopravní kanceláře, pokud si vzpomínám. Klidně s ním hoď řeč. Já bych tam měl být v neděli odpoledne také... :-)
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod milan ferdián » pát 16 pro, 2016 8:29 am

hopeter píše:V hledáčku byla Dobruška ale tu už někdo staví na modul

Dobruška už stojí.Viděl jsem ji naživo a je v N-ku.Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hopeter » pát 16 pro, 2016 10:01 am

Nejdříve dodělám tohle "kolediorámiště" a pak se uvidí... Nakonec když může být hromada Kameniček proč by nemohl být nějaký ten Žacléř navíc... :D
Pokud někdo máte nějaké podklady k té výtopně jedno jestli původní jednomístné nebo dostavěné na dvoumístnou budu rád.
Případně jestli se někdo chystá na tuto trať v modulech TT zkusil bych se přidat... :oops:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

PředchozíDalší

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků