Mikrokolejiště Žacléř-Otovice

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hopeter » ned 13 led, 2019 10:06 am

"A můžeš stavět.Další podrobnosti v časopisu SVĚT ŽELEZNICE 45/46.Milan" Můžu ještě poprosit o rok vydání aby se mě lépe hledalo. Díky.
Myslel jsem si , že se jedná o postupný vývoj. Zmátl mě ten odvrat , protože na tom dolním plánku je až za zhlavím a na druhou stranu. Na náčrtu od Michala je přes angličana a pouze z kolejí s návazností na vlečku. Navíc je u Michala psáno o pozůstatku angličana. To by bylo asi to období co bych chtěl ztvárnit i když udělat dnešní stav by taky byl zajímavý námět. Třeba takhle: Královec SN - Lampertice - vlečka SN - Žacléř KN. Minikolejiště jak vyšité a s možností pokračování na Královec a vlečkou na doly. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod milan ferdián » ned 13 led, 2019 10:14 am

2013.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod milan ferdián » stř 16 led, 2019 4:00 pm

Jenom od Jiřího Hrdiny.Někdo z TT-ečkařů budovu vyrábí ve formě stavebnice.Zkus Pavla-HP.Milan
Přílohy
Lampertice DF.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hopeter » stř 16 led, 2019 5:00 pm

Díky. Ještě nevím jestli to bude v TT nebo na zahrádce... :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hank » stř 16 led, 2019 5:48 pm

milan ferdián píše:Jenom od Jiřího Hrdiny.


Máš v těch křestních jménech trochu hokej... :mrgreen: Hrdina je Zdeněk. :wink:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Mikrokolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hopeter » čtv 26 pro, 2019 7:01 pm

Už delší dobu mám tohle kolejiště uložené pod stolem. Na novém projektu teď lepím skály herkulesem tak mám spoutu času si trochu pohrát.
Zkusil , jsem tedy oživit pendlovací automatiku o manipulaci s jedním vagonem a natočit jeden příběh co by nemusel být scifi kdyby... :?
https://www.youtube.com/watch?v=ADaMiRkNoL8
Krátký text je v popisu a to cvakání nejsou relátka ale vrzání židle. :D
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Mikrokolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod tujano » pát 27 pro, 2019 3:58 pm

Čarokrásne :o
tujano
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 16 úno, 2012 9:16 am

Re: Mikrokolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod Kulsud » pát 27 pro, 2019 11:09 pm

Krásné. Otázka, můžete mi dát odkaz na jednokolejnou koncovou stanici v ČR?
Kulsud
 
Příspěvky: 420
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Re: Mikrokolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod Vysočina » pát 27 pro, 2019 11:37 pm

Kulsud píše:Krásné. Otázka, můžete mi dát odkaz na jednokolejnou koncovou stanici v ČR?

Ale i skoro jo ___ psal se rok 1982 a k obsluze "za plot" se takto jezdilo do Nového Údolí ze stanice Stožec pro dřevo - nasunout a pak odvézt.- A jelikož to BYLO za PLOTEM tak i obsluha byla se vší počestností v TÉ době. Razítko :mrgreen: na straně č. 18 to jistilo ….
(.) P R U D Í Č
Vysočina
 
Příspěvky: 138
Registrován: ned 29 lis, 2009 1:09 pm
Bydliště: 758029 HCV

Re: Mikrokolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hank » pát 27 pro, 2019 11:56 pm

Kulsud píše:Krásné. Otázka, můžete mi dát odkaz na jednokolejnou koncovou stanici v ČR?


No vždyť to má podle skutečnosti: Žacléř (dopravna D3), Otovice zastávka (zastávka na trati řízené podle D1). Další jsou Horní Slavkov - Kounice (dopravna D3) a s přivřením oka Loket předměstí (má kusou dopravní a nepoužívanou/nesjízdnou kusou manipulační kolej, provoz podle D1). Na Slovensku Utekáč (jednokolejná zastávka na trati řízené podle slovenské obdoby našeho předpisu D1 končí též jednokolejnou dnes nepoužívanou vlečkou v bývalé fabrice).

Snad jsem na nic nezapomněl.

Kdybys chtěl jednokolejné "stanice", resp. dopravny D3 bez kolejového rozvětvení opatřené z obou stran lichoběžníkovými tabulkami, tj. s možností řízení sledu vlaků, takových je u SŽDC víc: Prachatice lázně, Čertova stěna, Domina, Rusová, Libochovice město, s přivřením oka Žel. Ruda město (1kolejná dopravna D3, zbyl tam z nákladiště jeden šturc pro potřeby traťovky), Dolní Polubný (1kolejná dopravna D3 s odbočující vlečkou). A jestli jsem zaspal dobu, opravte/doplňte mě.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Mikrokolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hank » sob 28 pro, 2019 12:08 am

Nové Údolí mělo a má i dnes kolejové rozvětvení - kromě dopravní ještě i průběžnou manipulační kolej. Bylo to nz, po otevření hranic dopravna D3, dnes stanice řízená DZZ. Takových je i dnes více: Hevlín (D3), Svobodné Heřmanice (D3), Bílý Potok pod Smrkem (D1 - DZZ), Merklín (D3), Lipno nad Vltavou (D3), Malá Morávka (D3). Zase: Jestli jsem na něco zapomněl, prosím o doplnění.

Jinak viz už zase funkční stránky gvd.cz, kde jsou plánky všech stanic a dopraven SŽDC.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Mikrokolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hopeter » sob 28 pro, 2019 12:28 pm

Kulsud píše:Krásné. Otázka, můžete mi dát odkaz na jednokolejnou koncovou stanici v ČR?

Ano obě v názvu tématu. Budovu zastávky Otovice ( u Broumova) jsem ošulil ale budovu Žacléř mám rozhodně hodně podobnou skutečnosti z roku cca 2010 kdy spadl sklad pod tíhou sněhu. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Předchozí

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků