Mikrokolejiště Žacléř-Otovice

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod Sandy » úte 20 zář, 2016 3:13 pm

jirkan píše:Tu automatiku dělá Viessmann, je to pro analog, v obou koncových stanicích se nezávisle nastavuje doba pobytu a navíc to pěkně zpomaluje a rozjíždí.

Myslím, že pan Zajíc to dělá levnější (a možná i s lepší možností provozu)
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod Sandy » úte 20 zář, 2016 3:19 pm

hopeter píše:Pro úplnost ještě přikládám schéma kolejí... :wink:

žacléř-otovice.jpg


Ovládání výhybek asi nevyřešíme... :P ale můžeme proprat ovládání kyvadlového provozu. Pokud by mě ještě někdo znalý předpisů poradil jaké návěstidla ( tabulky ) tak budu rád. V reálu jsem nic neokoukal. V Otovicích je jen červený terč na šturcu ,v Žacléři lichoběžníková tabulka na vjezdu a modrý zákaz posunu na šturcu.

Co se týká tratě Žacléř-Otovice tak neexistuje. Otovice jsou koncovou částí tratě 026 a Žacléř tratě 047. Ovšem stále jsou položeny koleje tak , že by se při funkčnosti dalo projet po kolejích ze Žacléře do Otovic a zpět... :D

Já bych ten Žacléř malinko zakroutil kolmo na hranu panelu. Aby se dala případně napojit nějaká přístavba :P
A navíc, pan Z. to svoje zařízení dělá s možností mezizastávky.... To by byla bomba. Vlak vyjede ze zastávky Otovice, zastaví v Žacléři a odjede kamsi do dáli.....A tam odtud přijede jiný vlak, zastaví v Žacléři a skončí v Otovicích ! :shock:
Naposledy upravil Sandy dne úte 20 zář, 2016 3:27 pm, celkově upraveno 1
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod Vojtěch Vorel » úte 20 zář, 2016 3:23 pm

Zdravím, svého času se uvažovalo o obnovení trati z Otovic do Polska, takže by mohlo být prozíravé připravit kolejiště na rozšíření :D
PS: jedna z budov je na špatné straně tratě, to je účel? U obou "dopraven" jsou vpravo, přijedeme-li po kolejích.
Vojtěch Vorel
 
Příspěvky: 367
Registrován: úte 16 úno, 2016 5:12 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hank » úte 20 zář, 2016 4:00 pm

Hopeter: Kdybys potřeboval, tak mám rukodělný náčrtek té otovické budky - ony jsou dvě úplně stejné kousek od nás (Hanušovice zastávka, Vysoké Žibřidovice), tak jsem si tu hanušovickou nakreslil a postavil. (Někde jsem se tu tím taky pochlubil, ale teď se mi to nechce hledat...)

A ještě: Ve Světě železnice (2013, č. 1 a 2) je dokumenty dobře podložený článek Zdeňka Hrdiny o žacléřské lokálce.

Sandy: Kdo to je prosím pan Zajíc? Kde se dá o tom jeho udělátoru dovědět něco víc?
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hank61 » úte 20 zář, 2016 4:07 pm

http://www.zajic.cz/ Ja mam od neho ty moduly pro ovladani 14 serv a super.
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hank » úte 20 zář, 2016 4:15 pm

K návěstění a organizaci provozu: Před Otovicemi bude ještě cedule "Tabule před zastávkou" a někdy tam možná byl označen i konec nástupiště. Jinak se tam vždy jezdilo podle D2, tj. bez uvolnění traťového oddílu, tj. trať nebyla dirigovaná. A možná tam někde byl i nějaký ten pískáček, rychlostník a skloník - ty byly všude. Žacléř je dopravna D3 s ohlašovací povinností (tj. LT) dodnes. A ty šturcy jsou tak, jak říkáš, s tím, že ten otovický za posledních 20 let už taky ležel na zemi (a pak ho znovu vztyčili a kdoví, jestli i nevyměnili). Jo a v Otovicích byly na peróně taky dva nebo tři kandelábry, takové ty parkové placaté disky (nevím teď, jak se to přesně jmenuje, myslím, že sadovka, kdysi byly všudypřítomné a leckdo dělá jejich funkční modely i nefunkční makety) - časem je taky vyměnili za menší hranaté.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hank » úte 20 zář, 2016 4:18 pm

hank61 píše:http://www.zajic.cz/ Ja mam od neho ty moduly pro ovladani 14 serv a super.


Děkuji.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hopeter » úte 20 zář, 2016 5:52 pm

Ještě jednou díky všem za info , ani to nestíhám sledovat... :D
Střelče ten nápad s budovou zní zajímavě. Ještě bych mohl použít dvě ty budovy bez skladu a udělat dnešní podobu kde už chybí sklad...
Poslední obrázek je špatně. Ta vrchní deska je zrcadlově otočená. Naštěstí jsem si toho všimnul než jsem ji přilepil... :oops:
Sandy kterou automatiku od p.Zajíce jsi myslel ? Má jich tam vícero tak abych to nemusel dlouze študovat...
Nějak jsem nepochopil to stočení tratě kolmo na hranu... Žacléř mám rovnoběžně s hranou abych měl místo pro budovu a cestu směrem dovnitř panelu , Otovice jsem naopak přetočil šikmo aby mohla být zastávka na správné straně a zbylo místo i na těch několik stromů kolem čekárny.
Přistavovat se nebude. :!: Už teď těžko přesvědčuju rodinu o nenarušeném duševním zdraví. :P No a čtyři rozestavěná kolejiště je celkem dost aby mě zima nepřipadala dlouhá... :wink:
Hanku náčrtek zastávky uvítám , snad se budu moci nějak revanšovat.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod Střelec » úte 20 zář, 2016 6:31 pm

Varianta současná bez kůlny taky nezní zle. Nápad na přestavbu budovy vypuštěním patra se nabídl sám. Sice jsem většinou upravoval plastové modely jak techniky, tak objektů, ale radikálně jsem předělal i nějaké ty papíráky.
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hopeter » úte 20 zář, 2016 7:13 pm

No ještě podumám až jak to bude vycházet s místem. Taky jsem uvažoval tu nižší část dobastlit z překližky ale za tu samostanou budovu chce pouhé dvě stovky tak nestojí za to něco patlat když je k dispozici hotovka. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod Trainmaniak » sob 24 zář, 2016 7:26 am

Čistě pro zajímavost a inspiraci: http://www.trainmania.info/zacler.html
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hopeter » ned 25 zář, 2016 3:09 pm

Už je vidět správné umístění tratě.
Ta budka v rohu je budova zastávky Otovice. Tedy přesněji úplně jiná od Awepe ale to se dá zkousnout. :wink:

korek.jpg
Připraveno k pokládce kolejí...


Zkusil jsem trošku zestárnout most. Pokus o patinu olejovou barvou. Jsem zvědav jak dlouho to bude schnout... Snad to nedopadlo nejhůř a dá se poznat rezavý most. :oops:

most.jpg
Pokus o patinu mostu...


Pod mostem plánuju potok a lesní cestu...
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod Rocky_MK » ned 25 zář, 2016 8:17 pm

Hezká práce, ale ta papírová opěrná zeď vypadá docela hračkově. Doporučuju trošku plastičtější zdi od Malé železnice :-)
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hopeter » čtv 29 zář, 2016 4:49 pm

Tak už je to kolejiště , protože to má koleje... :D

koleje.jpg


Žlutá budova je jen demo... Až ji dopachtím tak bude na Hurvínkově. Zastávka patří sem a tváří se jako Otovice. :wink:
Ten hadr s kalendářem je vysloužilá hadrová utěrka na nádobí napatlaná disperzním lepidlem. Bude následovat nakašírování panaprem.
Jo a elektrika jsou dva dráty v analogu když nepočítám dvě diody a modul "cik-cak"... :mrgreen:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Minikolejiště Žacléř-Otovice

Příspěvekod hopeter » úte 01 lis, 2016 6:57 pm

Po vrácení času do normálu už zase máme delší večery tak je třeba je využít... :wink:
Skelet krajiny začíná mít podobu a zkřížením dvou stavebnic od Awepe se snažím přiblížit staniční budově Žacléře... :oops:
Ještě váhám jestli zvolit dnešní verzi bez skladu nebo použít nedávnou podobu kdy ještě sklad odolával sněhu.
Trošku je už znát koryto budoucího potoka a na plácek uprostřed chystám roubenou chalupu rovněž od Awepe.

krajina1.jpg
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

PředchozíDalší

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků