TT sólo pro Hurvínka...

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: TT sólo pro Hurvínka...

Příspěvekod milan ferdián » pát 29 črc, 2016 6:34 am

Ahoj,
děláte mi kluci radost,jak tady čtu vaše příspěvky :wink: .
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: TT sólo pro Hurvínka...

Příspěvekod hopeter » pát 29 črc, 2016 7:31 pm

Pochvala od otce myšlenky potěší dvojnásob... budu se snažit nezklamat a udělat to hezký.

Od pantáty vedou dráty do žárovky nade vraty , dále se proud přelévá od stodoly do chléva... Tak nějak to zpívá p.Uhlíř s p.Svěrákem.
U mě je to jinak. Zespodu je hotovo a zbývá z klubka hadích ocásků udělat ovládací pult. Pultík se pokusím zamaskovat jako kopec s opěrnou zdí a cestou ke šturcu kde bude kůlna na sudy s naftou , oleji a písek na dozbrojení Hurvínka a Rosničky...

dráty1.jpg


dráty2.jpg
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: TT sólo pro Hurvínka...

Příspěvekod hopeter » čtv 04 srp, 2016 6:09 pm

Oživeno. Veksle přehazují , Hurvajz i vozy projedou všude bez problémů. :wink:
Temelín na kopečku připraven řídit život na kolejích. Pravda mohl být trošku menší ale na moje bleptavé ruce je lepší trochu více místa mezi vypínači. :oops:
Můžou najet se štěrkem do kolejí. :wink:

pult2.jpg
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: TT sólo pro Hurvínka...

Příspěvekod milan ferdián » pát 05 srp, 2016 6:07 am

Ahoj Petře,
super,teď ještě přírodu a vyšperkovat kolejiště detailama :wink: .
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: TT sólo pro Hurvínka...

Příspěvekod hank61 » pát 05 srp, 2016 7:05 am

Me se to take mooooc libi. Je videt, ze radost muze delat i minimalisticky projekt. Az se budu nudit, pujdu do neceho podobnebo. :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: TT sólo pro Hurvínka...

Příspěvekod milan ferdián » pát 05 srp, 2016 3:07 pm

Ahoj,
právě ty mikro kolejiště mají prostě své kouzlo.Jsou malé,stavba rychlá,finančně nenáročná,stačí se podívat i na "Střelce" a boy.rough.Člověk brzo vidí výsledek nebo-li jak mu stavba roste pěkně pod rukama. :P
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: TT sólo pro Hurvínka...

Příspěvekod Střelec » pát 05 srp, 2016 5:05 pm

Co tam bude za stavby? Předpokládám nějakou malou nádražní budovu a hajzlíky kombinované s dřevníkem. Na www.mojett.cz je teď recenze na miniaturní zděné skladiště (privátní laser-cut), které by se tam akorát vešlo. Pro mě bohužel přišlo o rok později, než mělo. Kdyby se trefilo do času, upřednostnil bych ho na úkor oblíbené dřevěné budovy.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: TT sólo pro Hurvínka...

Příspěvekod hopeter » pát 05 srp, 2016 6:23 pm

Milan to vystihl přesně. Minikolejiště nestojí moc peněz , stavba jde rychleji než omrzí a když se to udělá šikovně tak i provozu může být habaděj... I když někdo touží mít kolejiště co největší měl by si nejdřív zkusit něco malého... :wink:

Stavět hezký budovy není moje silná stránka tak i tady bude jen to nejnutnější. Výpravní budova LVI/H nebo podobná. V hledáčku jsou Červené Janovice z Peček , Adršpach od Šikulů a malé nádraží od Awepe. K tomu malý sklad s rampou. Dále záchodky a kůlna na zbrojení ke šturcu. Možná ještě vechtrovna k tunelu. Ostatní civilizace už bude mimo panel k domyšlení... :)

Stavba pokračuje štěrkováním kolejí. Zkusil jsem natřít kolejnice na rezavo ( poprvé , nikdy jsem to nezkoušel ). Nevím , nevím zatím to vypadá divně... :oops:
Agamu 54M jsem nesehnal , agamu 29M a revel 83 taky né. Jediné co bylo v nejbližším obchodě je humbrol 113 což by měl být ekvivalent agama 29M. Natíral jsem to štětcem barvou přímo z plechovky. Asi to bude chtít více naředit a zaprášit patinátorem. Uvítám každou radu k lepšímu výsledku ...

rez.jpg


rez1.jpg
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: TT sólo pro Hurvínka...

Příspěvekod michal_n_cz » pát 05 srp, 2016 9:45 pm

hopeter píše:Stavba pokračuje štěrkováním kolejí. Zkusil jsem natřít kolejnice na rezavo ( poprvé , nikdy jsem to nezkoušel ). Nevím , nevím zatím to vypadá divně... :oops:
Agamu 54M jsem nesehnal , agamu 29M a revel 83 taky né. Jediné co bylo v nejbližším obchodě je humbrol 113 což by měl být ekvivalent agama 29M. Natíral jsem to štětcem barvou přímo z plechovky. Asi to bude chtít více naředit a zaprášit patinátorem. Uvítám každou radu k lepšímu výsledku ...


Kolejnice jsou moc macaté protože u TT používáte kolejnice H0 :-) Teď vážně: Humbrol asi lepší barva, lépe to kryje a matné jsou opravdu matné. Pozor na nové Agamy co jsou označené ..M nejsou matné ale jen polomatné - dost jsem se tím natrápil, dělal jsem ručně prakticky celou tuto stanici:
Obrázek
Požil jsem Agama 54M výfuky, zprvu jsem měl nějakou ze zásoby cca 10let - OK. Pak jsem šel koupit novou, udělal jsem kus a ono to nebylo stejný, doufal jsem že to nějak zachne a nic. Nakonec jsem to vyřešil zmatňovadlem od Tamya (pozor jsou 2 druhy pro vodovky a pro syntetiky) a funguje to. Ale i tak pakárna, agama dost špatně kraje když se rezí nebrunýrované kolejnice. Já sice nejprve stříkám pražce hnědou, jenomže u téhle stanice jsem to nedomysle a stříkl do spíš jen z jedné strany a z druhé zůstaly kolejnice stříbrné. A hlavně jsem na většině míst rezil až po zaštěrkování.
Když jsem pak dělal skryťák tak už jsem to vzal hnědou pořádně a stříkal jsem i kolejnice. Od ruky si netroufám, tak jsem to vymaskoval:
Obrázek

A až pak se to štěrkuje a až po štěrkování se čistí hlavy koleje - jde to čistit i před štěrkovánín, ale pak není vidět na kolejích průsvitné lepidlo a kde máš ještě čistit zjistíš až kde to nejede.¨
Obrázek
Závěr je ten, že to chce každopádně tmavý podklad, pak se to dá i štětcovat relativně řídkou barvou, a výsledný odstín je pak i nepatrně tmavší - není to tak rezavé a opticky se mi víc líbí. A kdybych nezačal tou agamou, tak bych použil raději Humbrol - Koupil jsem teď pár plechovek na něco jiného a spokojenost. Docela mě zaujal tenhle francouz - ten Hubrolkama dělá např. patinu na vozidlech - moc se s tím nemaže, funguje to především protože ty Hubrol jsou opradu Matt a zároveň pěkně drží skoro na všem i bez primeru, a výsledek vypadá celkem dobře:
https://www.youtube.com/watch?v=UiCICmz ... IP_dRwm5Sg
https://www.youtube.com/watch?v=-7W55uQv9ow
https://www.youtube.com/watch?v=UFbDQFle4Dw
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 842
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Re: TT sólo pro Hurvínka...

Příspěvekod Střelec » sob 06 srp, 2016 3:55 pm

Ani dnešní Humbrol nebude snadné použít. Ekologicné eurobarvy prostě stojí za vyliž a navíc se díky stále měněným normám liší kvalitou pixla od pixly. Je o tom hezlej doslov v posledním Modeláři a potvrzuje to fakt, že Humbrol koupenej kolem roku 1980 barví bez problémů, ale letošní ce chová jak akrylová Agama na mastným fleku. Loni jsem ještě patinoval mixem syntetický Agamy a práškových patinátorů, letos jsem se rozhodl pro "žaves" a napajcoval koleje jen hnědým lihovým fixem, aby zlatě nesvítily.

Co se týká staveb, Adršpach mam a začátečníkům nedoporučuju (navíc je dlouhej) a dřevěné skladiště od téhož výrobce je sice luxusní (ze dřeva), ale zabere právě díky rampě hodně místa. Stavbu obojího popisuju na www.mojett.cz .
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: TT sólo pro Hurvínka...

Příspěvekod michal_n_cz » sob 06 srp, 2016 4:36 pm

Střelec píše:Je o tom hezlej doslov v posledním Modeláři a potvrzuje to fakt, že Humbrol koupenej kolem roku 1980 barví bez problémů, ale letošní ce chová jak akrylová Agama na mastným fleku.

Hele - v Modeláři ať si píší... - oni taky z toho dělají strašnou vědu. Já jsem o tom četl taky různě na netu, ale vyzkoušel jsem pár odstínů a spokojenost, hlavně štětcem pěkně se to rozlívá, větší plocha se dá relativně slušně napojit bez šmouhů a drží taky slušně, matné opravdu pěkný hebký matný povrch, i když se dá barvy na první pohled více a zalije to nějakou drobnost, pak to seschne a zas vyleze. A drží to fakt dobře - já si často průběžně když něco barvím máznu vzorek na kus plastu a na mosaz a až to zaschne tak to škrábu nehtem a Humbrol mi vychází nejlíp. Dobrý je si to trochu přiředit, tak aby se to pěkně slívalo. Pak se hodí to čas od času promíchat. Abych to nemusel otvírat, tak dávám do každý barvy M6 matičku, stačí zatřepat... A to mám Humbrol cca 10 let starý - což je taky už novej od Hornby, i teď čerstvě koupený protože to v Ol. začínaj prodávat - je taky OK. A když se podíváš na net tak mají nový produkty a spoustu nových zajímavých odstínů např. i železniční - sice britské ale snaží se...
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 842
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Re: TT sólo pro Hurvínka...

Příspěvekod hopeter » sob 06 srp, 2016 7:09 pm

Kluci díky za poznatky s rezavěním kolejnic. Teď jsem na to koukal znovu a docela hezky to zmatnělo... :) Ty barvy od humbrolu jsou opravdu asi lepší než agamy. Piksla je to čerstvá , paní v obchodě ji vybalila rovnou z krabice nového zboží. Zkusím to ještě naředit a napatlat zbytek skryťáku. Oproti agamě to kryje hezky a mat se taky dostavil asi jsem to fotil moc čerstvé.
Budovy pravděpodobně dopadnou tak,že zkusím vlastní stavbu. Ceny stavebnic mě dost odrazují a troška modelařiny neuškodí. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: TT sólo pro Hurvínka...

Příspěvekod Střelec » ned 07 srp, 2016 3:15 pm

michal_n_cz píše:
Střelec píše:Je o tom hezlej doslov v posledním Modeláři a potvrzuje to fakt, že Humbrol koupenej kolem roku 1980 barví bez problémů, ale letošní ce chová jak akrylová Agama na mastným fleku.

Hele - v Modeláři ať si píší... - oni taky z toho dělají strašnou vědu. Já jsem o tom četl taky různě na netu, ale vyzkoušel jsem pár odstínů a spokojenost, hlavně štětcem pěkně se to rozlívá, větší plocha se dá relativně slušně napojit bez šmouhů a drží taky slušně, matné opravdu pěkný hebký matný povrch, i když se dá barvy na první pohled více a zalije to nějakou drobnost, pak to seschne a zas vyleze. A drží to fakt dobře - já si často průběžně když něco barvím máznu vzorek na kus plastu a na mosaz a až to zaschne tak to škrábu nehtem a Humbrol mi vychází nejlíp. Dobrý je si to trochu přiředit, tak aby se to pěkně slívalo. Pak se hodí to čas od času promíchat. Abych to nemusel otvírat, tak dávám do každý barvy M6 matičku, stačí zatřepat... A to mám Humbrol cca 10 let starý - což je taky už novej od Hornby, i teď čerstvě koupený protože to v Ol. začínaj prodávat - je taky OK. A když se podíváš na net tak mají nový produkty a spoustu nových zajímavých odstínů např. i železniční - sice britské ale snaží se...


V Modeláři vzácně nekecaj - píšou tam profíci sroční spotřebou materiálu, jakou nemáme za několik let. Totéž tvrdí kolega, který staví několik kitů ročně a má věčné problémy s ředěním na stříkání, protože co šarže barvy, to jiné vlastnosti. Já jsem si taky své tvrzení nevycucal z prstu, ale z vlastní praxe. Od množení ekologických omezení začaly problémy s vlastnostmi barev a poslední dobou i epoxidů a polyuretanů. Odlévací směsi téhož názvu mají šarže od šarže jiné vlastnosti a nelze předem určit, o kolik se ve formě zmenší. Problémy potvrzuje i známý, který pracuje v chemickém průmyslu... Co se týká barev Agama, syntetiky vydrží tak půl roku, než zrosolovatí. Nenačaté vydržely rok. Revelky prej poslední dobou taky rosolovatí, většinou je to loňská a předloňská výroba. A bude hůř...
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: TT sólo pro Hurvínka...

Příspěvekod Střelec » ned 07 srp, 2016 3:28 pm

hopeter píše:Kluci díky za poznatky s rezavěním kolejnic. Teď jsem na to koukal znovu a docela hezky to zmatnělo... :) Ty barvy od humbrolu jsou opravdu asi lepší než agamy. Piksla je to čerstvá , paní v obchodě ji vybalila rovnou z krabice nového zboží. Zkusím to ještě naředit a napatlat zbytek skryťáku. Oproti agamě to kryje hezky a mat se taky dostavil asi jsem to fotil moc čerstvé.
Budovy pravděpodobně dopadnou tak,že zkusím vlastní stavbu. Ceny stavebnic mě dost odrazují a troška modelařiny neuškodí. :wink:


Humbrol je lepší než Agama, u značky Revell si uživatelé poslední dobou stěžují na podobné problémy, jako u Agam.

Co se týká staveb, zkus něco od WEPE jako polotovar a došolíchej si to k obrazu svému (jejich produkty jsou dobrý základ), mám dojem, že dělají nějaké pěkné nádraží se skladištěm. K tomu nějaké přiměřené hajzlíky se dřevníkem podle rozměrů budovy (MSC nebo Igramodel) a dlážděnou plochu pro skládku zboží. Figury na uhlí jsem viděl leptané (je k nim i uhlí), ale dají se modifikovat z betonových plotů od MSC (pokud chceš stavět rychle). Použití stavebnice pro začátek doporučuji ze studijních důvodů - pomůže to při vlastní konstrukci.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: TT sólo pro Hurvínka...

Příspěvekod hopeter » ned 07 srp, 2016 6:35 pm

Stavby od AWEPE znám a s firmou mám jen dobré zkušenosti. Navíc používají i lepší lepenku než třeba KB. Jsou i nejlevnější ale mají to hrubé stavby bez detailů.
Mě je však bližší překližka a latičky za pár kaček než pytlík papundeklů za pětset a více... Nějaké okna a desky eternitu od auhagenu mám v zásobě a práce je radostí tak uvidíme jak to dopadne. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

PředchozíDalší

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků