TT sólo pro Hurvínka...

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: TT sólo pro Hurvínka...

Příspěvekod hopeter » pát 11 bře, 2022 11:51 am

Po delší době jsem oprášil Kameničky.

IMG_20220310_132233.jpg

Samozřejmě byl opět problém s MP1 a tak jsem se rozhodl pro předělávku na serva. No a když už předělávka tak proč né rovnou na jedničky a nuly ( DCC ). A není to málo ? Je. Tak ještě přidám místo Temelína ( ovládací pult ) vlečku s areálem stavebnin... :wink:

IMG_20220311_092237.jpg

Takhle nějak si to představuju. Demontáž kolejí se zdařila beze ztrát a výhybku se mě podařilo nakoupit i v této pohnuté době.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: TT sólo pro Hurvínka...

Příspěvekod hopeter » ned 13 bře, 2022 5:38 pm

IMG_20220313_181412.jpg

Trošku jsem si zapižlal ,zabrousil a koleje jsou napasované. Je to trochu horší než stavět na "zelené louce" ale jde to. :)
Může začít drátování , prakticky celé nové. Původní zůstanou jen přípoje na oddělené úseky , které se zapojí do S88 modulu. Když digitál tak už rovnou na počítač. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: TT sólo pro Hurvínka...

Příspěvekod Dusan » ned 13 bře, 2022 7:59 pm

Jestli ta kusá je flexi kolej, upravil bych ten oblouk, větší poloměr, aspoň o kousek ... a i osu vůči přední hraně trochu rozhodit. Tak jak to máš na té malůvce.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: TT sólo pro Hurvínka...

Příspěvekod hank61 » pon 14 bře, 2022 7:58 am

Já bych vedl tu vlečku podél silnice, oddělenou nějakým úzkým pangejtem, nebo zeleným pásem tak, aby pro tu nakládací plochu bylo zepředu více místa. Zkušenost mi říká, že na papíře to vypadá OK, ale ve skutečnosti se tam pak vejde prd :wink:

IMG_20220313_181412.jpg
IMG_20220313_181412.jpg (94.16 KiB) Zobrazeno 5433 krát
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2491
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: TT sólo pro Hurvínka...

Příspěvekod hopeter » pon 14 bře, 2022 9:41 am

Kluci díky za náměty. Zrovna před tím než jsem zapnul počítač jsem si zkoušel obě varianty. Ta Honzova stočená podle silnice se mě zatím líbí nejvíce. Ve hře zůstává ale i ta od výhybky rovně až k hraně. Ještě o tom podumám. Na plac plánuju jen plechový sklad na cement a vápno , malou boudu pro hlídače a pokladní.Zbytek budou volně ložené palety na cihly,kameninové truby apod.
Kolem bude plot , brána u vjezdu po koleji a druhá brána nahoře pro silniční dopravu. Pokud bude problém to tam srovnat tak třeba ještě zruším tu silnici ale bylo by to škoda , hezky odděluje stanici od areálu...
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: TT sólo pro Hurvínka...

Příspěvekod hopeter » pon 14 bře, 2022 10:20 am

IMG_20220314_110349.jpg

Tak takhle to vychází asi nejlépe. Rovný přejezd silnice , trať vede přímo bez kličkování , vejde se sklad s rampou i auto k boční rampě. Nahoře je dost místa na příjezdovou bránu pro auta a pár palet na plochu taky vyjde. K vagonu s cementem můžou najet i stavebníci tak jak jsme najížděli ve 4.00 ráno za éry Gustáva aby se na nás dostalo... :wink:
Budovy jsou jen ilustrační abych viděl jak to vychází.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: TT sólo pro Hurvínka...

Příspěvekod hank61 » pon 14 bře, 2022 10:34 am

Pokud to má být oplocené, tak to je jiná. Já jsem měl na mysli volnou neoplocenou skládku. Ono za éry G.H. se sice také kradlo, ale většinou jen po pytlích, max. po paletách :D :D
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2491
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: TT sólo pro Hurvínka...

Příspěvekod Dusan » pon 14 bře, 2022 10:47 am

Nebál bych se více narovnat ten plot stavebnin. Silnice tam asi byla dříve a bylo snažší ho postavit rovně než aby ji úplně kopíroval. Vše mohlo začínat právě nějakou volnou skládkou v malém rozsahu a jak se začlo krást a zvedl se objem komodit, tak soudruzi oplotili. Navíc to bude působit zase trochu odděleně, že né vše na sebe přesně navazuje ... tak nějak :-)
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: TT sólo pro Hurvínka...

Příspěvekod hopeter » pon 14 bře, 2022 12:06 pm

U toho plotu si ještě nejsem jistý jaký typ. Jestli pletivo nebo betonové sloupy a do nich betonové desky. Vzhledem k epoše bude sklad s kamennou podezdívkou (rampou) a budova dřevěná. Rampa do "L", ke kolejím a vlevo vrata.
Tu boudu nahoře taky ještě řeším. Jestli maringotku nebo prkennou boudu. Asi bych to pojmul jako postupný vývoj. První byla vlečka a k ní sklad s rampou, potom se to oplotilo a vznikla prodejna stavebnin...
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: TT sólo pro Hurvínka...

Příspěvekod hank61 » pon 14 bře, 2022 1:06 pm

Dej tam částečně zprohýbané pletivo. Betonový plot ti mimo jiné prostor ještě více opticky zmenší :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2491
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: TT sólo pro Hurvínka...

Příspěvekod Ivan » pon 14 bře, 2022 1:28 pm

No vida, to bude najednou provozu v Hopeterovicích :wink:

Myslím, že jsi vybral nej variantu. Taky by se mi líbila vlečka podél silnice, ale hádám, že oblouk už by musel být moc prudký a rovinka krátká, nešlo by pak rozpojovat. Takže rovná kolej přímo od výhybky bude nejvhodnější řešení. Plot bych také udělal drátěný, působí to vzdušněji.

Už jsi řešil motiv vlečky? Stanice vypadá v horském terénu, co třeba sklárny? Návoz dvojosáky uhlí a kř. písek, odvoz Zetkami hotové zboží?
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: TT sólo pro Hurvínka...

Příspěvekod hopeter » pon 14 bře, 2022 2:59 pm

Oblouk podle silnice by se mě taky líbil ale prostorově a provozně(rozpojování) to nevychází dobře. Plot udělám pletivo a komodita je jasná - prodej stavebnin jak je psáno výše.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: TT sólo pro Hurvínka...

Příspěvekod hank61 » pon 14 bře, 2022 3:21 pm

hopeter píše: komodita je jasná - prodej stavebnin


Tak to rád slyším. Alespoň vím u koho časem škemrat o .stl soubory s paletami, cihlami a cementem :D :D :D Ať se ti dílo daří.
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2491
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: TT sólo pro Hurvínka...

Příspěvekod hopeter » stř 21 pro, 2022 7:53 pm

IMG_20221221_134854.jpg

IMG_20221221_171957.jpg

IMG_20221221_203241.jpg

Stavebníci v Kameničkách budou mít brzy otevřeny nové stavebniny...
Myslím,že digitalizace tomu prospěla. Ten původní kopec s ovládacím pultem nebyl to pravé. Momentálně je vše v DCC a řízeno aplikací Z21 z tabletu. Možná zkusím i Rocrail ale pro tohle kolejiště to asi nebude vhodné. Zkusím a uvidím. :wink:
Každopádně budu mít o vánocích na čem jezdit. :)
Vrátnice a skladiště jsou pokusy z 3D tisku.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Předchozí

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: jirmicz, Toch a 12 návštevníků