Jirmicz koncová stanice 85x85cm

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Jirmicz koncová stanice 85x85cm

Příspěvekod jirmicz » stř 13 črc, 2022 3:27 pm

Zdravím, v jiném vlákně jsem se zmiňoval o jiném kolejišti, kterém mám rozpracované. Takže něco málo o něm.
Rozměr 85x85cm. Větší totiž nemůžu udělat, protože mám na to police na zdi.
Motiv je koncová stanice alá Židlochovice v novém podání. U mě bez elektrifikace, takže provoz pouze nezávislé trakci. Je tam ještě jedna vlečka.
Použité kolejivo je Kuehn. 4 výhybky z toho 2 obloukové. 2 výhybky ve viditelné části a dvě ve skryté. Dají se provozovat tři motorové vozy a jeden nákladní vlak, ale musí být u něho dvě loko popřípadě jedna vlečková loko.
jirmicz
 
Příspěvky: 231
Registrován: pát 09 pro, 2011 9:43 pm
Bydliště: Turnov

Re: Jirmicz koncová stanice 85x85cm

Příspěvekod jafobe » stř 13 črc, 2022 5:21 pm

Tak ti přidám foto i sem...

kolejistě2.jpg

kolejistě2a.jpg


Dva pohledy z výstavy za ranního slunce, přes den jsem se tam už nedostal... Na prvním záběru pohled pro většinu diváků, na druhém víc z boku aby bylo vidět i skdyté nádraží, aneb skoro zrcadlově otočené schema toho viditelného.

Skoro by se dalo říci že novodobé Kameničky... :lol:

Co bych tady asi řešil pro sebe... ber to zase jako inspiraci pro další tvorbu, překopávat to kvůli mě nemusíš. ;) A jako inspirace dalším se to hodit může, přeci jen mini je poslední dobou oblíběnější...
Osobně bych měl radši stanici kde se dá souprava objet, takže něco alá ty Kameničky ale každému vyhovuje či se líbí něco jiného...
Trochu bych srovnal zadní stranu terénu aby se tam dala dát kulisa s fototapetou do roviny a nemusela být takto lomená pokud by se tam někdy dávala pro lepší navození hloubky a oddělení SN. Asi by se s kulisou nemusela dělat tak vysoká opěrná zeď za viditelným nádražím a možná ani takový kopec, aby to nezabíralo tolik místa nohla by být za zadní stranou částečně sklopná deska která by se zvedla a pak se mezi ní a zadní stranu terénu jen zasunula fototapeta s krajinou a na vrchu desky něčím zajistila, při uložení pak může být stočená někde v tubusu v prostoru SN... Obdobně mohou být řešeny i stromy na kopci, jen nasunuté a vyndávací.
Ve SN bych možná uvažoval i o drobné změně kolejového schematu, která by sice trochu zkrátila současné dvě koleje, ale zase jednu přidala a hlavně umožnikla víc možností posunu ve SN, nebo spíš přesunů... aneb místo vjezdové obloukové dát angličana (ten ale Kuehn dřív neměl) a z něj vytáhnout druhou kolej rovnoběžně s ostatními hned za tunel, takže by se dalo na soupravu najet druhou lokomotivou aniž by musela najížět čumákem skoro portálu tunelu.

Jaromír
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 684
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Jirmicz koncová stanice 85x85cm

Příspěvekod hank » stř 13 črc, 2022 8:29 pm

jirmicz píše:...a jeden nákladní vlak, ale musí být u něho dvě loko popřípadě jedna vlečková loko.


Proč? Existují příklady z provozu, kdy se na krátkých lokálkách nebo i v některých traťových úsecích hlavních tratí v určitých obdobích z různých důvodů neobjíždělo a jedním směrem se sunulo, a to i smíšené nebo osobní vlaky. Takhle zfleku mě napadají Vraňany - Lužec, Kunčice - Vrchlabí, Višňová - Černousy, Broumov - Otovice zastávka nebo Kokava nad Rimavicou - Utekáč, ale určitě by se našly i další. Myslím, že už jsme to v některé diskusi taky probírali podrobněji.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Jirmicz koncová stanice 85x85cm

Příspěvekod jafobe » čtv 14 črc, 2022 2:45 pm

S tím sunutím nákladu nevím jeka je to v našem okolí. Neboli v Dolním Polubným a v Desné. U skláden v Dolním Polubným dnes už není kde objet soupravu, a vlečka do skláren v Desné je ze širé tratě mezi nádražím v Dolním Polubným a Desnou, asi tak kilometr na obě strany. Na nádraží v Desné by možnost objetí soupravy byla, dál až v Kořenově (což by nebylo ani hospodárné pokud by tam nevezli něco dalšího, ani časově výhodné), takže pokud musí sunout jen do vlečky museli by dojet nejdřív do kořenova, tam otjet soupravu a jet zase dolů, že by tam jezdili se dvěmi lokomotivami to netuším, naváží se tam zhruva 2+2 výsypné vozy se sklářským pískem... Ale nechci tady jen spekulovat, nusel by se vyjádřit někdo znalejší daných poněrů nebo sem s náklady jezdící...
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 684
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Jirmicz koncová stanice 85x85cm

Příspěvekod Vladimír_B » čtv 14 črc, 2022 3:14 pm

Václavice Starkoč jezdili běžně sunuté vlaky s 810+010, Kolinec Malonice jezdí Cargo Mn taky sunuté.
Spíš bych byl pro smíšené vlaky. Nebo kombinace 710 a 801, nebo 704 a 810..
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Jirmicz koncová stanice 85x85cm

Příspěvekod jirmicz » čtv 14 črc, 2022 3:57 pm

jafobe píše:S tím sunutím nákladu nevím jeka je to v našem okolí. Neboli v Dolním Polubným a v Desné. U skláden v Dolním Polubným dnes už není kde objet soupravu, a vlečka do skláren v Desné je ze širé tratě mezi nádražím v Dolním Polubným a Desnou, asi tak kilometr na obě strany. Na nádraží v Desné by možnost objetí soupravy byla, dál až v Kořenově (což by nebylo ani hospodárné pokud by tam nevezli něco dalšího, ani časově výhodné), takže pokud musí sunout jen do vlečky museli by dojet nejdřív do kořenova, tam otjet soupravu a jet zase dolů, že by tam jezdili se dvěmi lokomotivami to netuším, naváží se tam zhruva 2+2 výsypné vozy se sklářským pískem... Ale nechci tady jen spekulovat, nusel by se vyjádřit někdo znalejší daných poněrů nebo sem s náklady jezdící...

Zrovna na zubačce jsou všechny nákladní vlaky sunuté už Tanvaldu a to kvůli bezpečnosti. Pokud by se rozhrnul vlak tak lokomotiva je jako poslední z kopce.
Jinak u mě je to myšleno na dvě loko asi kvůli pestřejšímu provozu. Samozřejmě že by se dalo z a nebo do stanice sunout. Nebo v tom šturcu na vlečce je malá posunovací loko. Do stanice přijede loko plus vozy nasune je na vlečku a odjede strojně pryč. Po vykládce/nakládce je vlečková loko vysune do stanice a loko si pro ně přijede. Takto to jde např se třemi Es a nebo Tds.
Ještě jsem zapomněl uvést že je to TT, ale to asi všichni pochopili a epocha je současnost. Ovládání analogové a je tam 12 izolovaných úseku.
Ještě mi zbývá dodělat staniční budovu, už je ve fázi skoro dokončení. Pak už jenom pár detailů.
V hlavě už mám další mini zase 85x85cm. Tentokrát to bude 8 a ježdění dokola. Ale děti to baví.
jirmicz
 
Příspěvky: 231
Registrován: pát 09 pro, 2011 9:43 pm
Bydliště: Turnov

Re: Jirmicz koncová stanice 85x85cm

Příspěvekod hank » čtv 14 črc, 2022 4:21 pm

Vladimír_B píše:Spíš bych byl pro smíšené vlaky.


Subuté vlaky do Lužce byly taky smíšené: Na konci 80. let 770/771+hytlák+rybák+nákladní vozy. Sunulo se do Lužce, v dopravně byla jen jedna dopravní kolej, takže za normálních okolností nešlo objíždět.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Jirmicz koncová stanice 85x85cm

Příspěvekod jirmicz » ned 04 zář, 2022 4:13 pm

Nějaký malý posun ve stavbě byl. Elektricky je to už konečně celé sjízdné. Takže si už konečně můžu taky zajezdit. Dá se na tom docela vyblbnout. Tři motorové vozy, dvě velké loko a jedna malá vlečková. Na takovém málem prostoru je to docela sranda. Foto jsem dal na rajče. Sem fotky dávat neumím. https://jirmicz23.rajce.idnes.cz/Koncova_85x85
jirmicz
 
Příspěvky: 231
Registrován: pát 09 pro, 2011 9:43 pm
Bydliště: Turnov

Re: Jirmicz koncová stanice 85x85cm

Příspěvekod jirmicz » pát 24 bře, 2023 4:51 pm

Jelikož mám v hlavě další projekt, tak jsem se rozhodl dát kolejiště na prodej. Viz. inzerát na modelbazaru. Jinak na rajčeti jsou nějaké nové fotky.
jirmicz
 
Příspěvky: 231
Registrován: pát 09 pro, 2011 9:43 pm
Bydliště: Turnov

Re: Jirmicz koncová stanice 85x85cm

Příspěvekod jirmicz » pon 16 říj, 2023 7:48 pm

Už opravdu potřebuji místo na další kolejiště co stavím, tak bych toto raději prodal, jinak ho budu muset vykuchat a celé zbourat. Inzerát je zase na modelbazaru. Popřípadě info zde po SZ.
jirmicz
 
Příspěvky: 231
Registrován: pát 09 pro, 2011 9:43 pm
Bydliště: Turnov


Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků