Kameničky ala "Koválovice-Osíčany" tt

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kameničky ala "Koválovice-Osíčany" tt

Příspěvekod Lukáš.V » úte 29 lis, 2022 11:37 pm

Ano vozy projedou. Ozdkoušeno. A k těm kamenům, tak nevím viz přiložené foto. Mi to příjde, že tam to měly po dvou. Vycházel jsem z fotek.
Přílohy
IMG_20221130_062723.jpg
IMG_20221130_003332.jpg
Lukáš.V
 
Příspěvky: 108
Registrován: pon 06 led, 2020 3:02 pm

Re: Kameničky ala "Koválovice-Osíčany" tt

Příspěvekod Dusan » stř 30 lis, 2022 8:54 am

Ahoj Lukáši, vypadá to pěkně. To nástupiště mohlo být postupně v rámci "údržby" barveno hala-bala jakkoli, jak se někdo vyspal :-) Zmiňuješ pigmenty, suprově se dají využít obyčejné křídy a to jak suchou, tak i mokrou cestou. Koh i noor dělá i přírodní varianty. To jen na okraj.
Ať se daří 8)
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1281
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Kameničky ala "Koválovice-Osíčany" tt

Příspěvekod Zlámalík » stř 30 lis, 2022 8:58 am

Fajn, pokud je to podle předlohy, mlčím. To já mám snahu to dělat dokonalý a neumím "bordel" :wink:
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1781
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Kameničky ala "Koválovice-Osíčany" tt

Příspěvekod Lukáš.V » stř 30 lis, 2022 9:47 am

Zlámalík píše:Fajn, pokud je to podle předlohy, mlčím. To já mám snahu to dělat dokonalý a neumím "bordel" :wink:

Jasně ale i tak děkuji za upozornění. Ona ta celá stanice se v průběhu let měnila v detailech. Původně tam bylo nástupiště...no nevím jestli se to vůbec dá nazvat sypané... Pak přibyla hrana..a ta byla natřená taky pokaždé jinak. Jako třeba jeden kámen bílý a dva bez nátěru..atd.
Lukáš.V
 
Příspěvky: 108
Registrován: pon 06 led, 2020 3:02 pm

Re: Kameničky ala "Koválovice-Osíčany" tt

Příspěvekod HonzaM » stř 30 lis, 2022 10:22 am

Podívej se na tu černobílou fotografii, vzdálenost mezi hranou nástupiště a kolejnicí je přibližně polovina rozchodu. Ty to máš o dost blíž.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Kameničky ala "Koválovice-Osíčany" tt

Příspěvekod Lukáš.V » stř 30 lis, 2022 2:07 pm

Dusan píše:Ahoj Lukáši, vypadá to pěkně. To nástupiště mohlo být postupně v rámci "údržby" barveno hala-bala jakkoli, jak se někdo vyspal :-) Zmiňuješ pigmenty, suprově se dají využít obyčejné křídy a to jak suchou, tak i mokrou cestou. Koh i noor dělá i přírodní varianty. To jen na okraj.
Ať se daří 8)

Ahoj Dušane, děkuji. No na práci s pigmenty jsem zvědavý, vzal jsem k tomu i fixator od migu. Jen jsem se nikde nedočetl zdali se dá ředit a jestli ano tak čím.
Lukáš.V
 
Příspěvky: 108
Registrován: pon 06 led, 2020 3:02 pm

Re: Kameničky ala "Koválovice-Osíčany" tt

Příspěvekod Dusan » stř 30 lis, 2022 6:04 pm

Ahoj, to dáš v pohodě. Čím je povrch matnější, tím pigment víc chytá, takže raděj ze začátku pomalu a postupně. Křída je v tomto trochu milosrdnější. S pigmenty se dá pracovat různě. Nasucho štětcem na již zmíněný povrch. Já je třeba i stříkám normálně pistolí s lihem, mají super matný povrch. Líh je jen médium na nanesení, který se okamžitě odpaří, ale rovnou i zafixuje. Pokud je budeš chtít fixnout na povrch, stačí lehce přestřik ředidlem. Někdy je používám, taky tak, že je štětcem zaprašuji do olejovky, tak mám dělaný třeba ten sokl na fabričce....
Fixátory jsou většinou syntetické báze, použijí pro větší množství naneseného pigmentu.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1281
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Kameničky ala "Koválovice-Osíčany" tt

Příspěvekod Lukáš.V » stř 30 lis, 2022 6:09 pm

HonzaM píše:Podívej se na tu černobílou fotografii, vzdálenost mezi hranou nástupiště a kolejnicí je přibližně polovina rozchodu. Ty to máš o dost blíž.

Tak pro lepší info pár fotek i s pomůckou normy.
Jestli se výrobci drží norem tak se tam vše vleze. A tímto bych debatu o hraně nástupiště uzavřel.
Přílohy
IMG_20221130_190504.jpg
IMG_20221130_190411.jpg
IMG_20221130_190444.jpg
Lukáš.V
 
Příspěvky: 108
Registrován: pon 06 led, 2020 3:02 pm

Re: Kameničky ala "Koválovice-Osíčany" tt

Příspěvekod prcek » stř 30 lis, 2022 6:34 pm

Lukáš.V píše: Tak pro lepší info pár fotek i s pomůckou normy.
Jestli se výrobci drží norem tak se tam vše vleze. A tímto bych debatu o hraně nástupiště uzavřel.


Koukám do normy
(stará) https://www.kolejiste.moraviamodel.cz/m ... dny-prurez
(nová) https://morop.eu/images/NEM_register/NE ... n_2019.pdf

A jestli výrobci spoléhají na normy, tak neprojedeš. Těch 32 mm (za určitých okolností jen 30) má být od temene kolejnice.
Tam, co končí výřez, už má být 36.
Parní lokomotiva se neprotáhne kvůli válcům, Hektor od Tilliga s pensylvánskými podvozky také možná ne.
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 494
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: Kameničky ala "Koválovice-Osíčany" tt

Příspěvekod Lukáš.V » stř 30 lis, 2022 6:52 pm

prcek píše:
Lukáš.V píše: Tak pro lepší info pár fotek i s pomůckou normy.
Jestli se výrobci drží norem tak se tam vše vleze. A tímto bych debatu o hraně nástupiště uzavřel.


Koukám do normy
(stará) https://www.kolejiste.moraviamodel.cz/m ... dny-prurez
(nová) https://morop.eu/images/NEM_register/NE ... n_2019.pdf

A jestli výrobci spoléhají na normy, tak neprojedeš. Těch 32 mm (za určitých okolností jen 30) má být od temene kolejnice.
Tam, co končí výřez, už má být 36.
Parní lokomotiva se neprotáhne kvůli válcům, Hektor od Tilliga s pensylvánskými podvozky také možná ne.

No tě bůh teď na to koukám. No ok. Zkusím ještě 810tku. No co už stalo se... Ještě se rozmyslím jestli to tak nechám...nebo to předělám. Páru neplánuji. Kolejiště je zamýšleno pro 810tku a Pilštyka.
Ano sypu si popel na hlavu. Ono asi ne vše "udělané co nejvíc dle reálu je praktické" Zas když to udělám dle správné normy..nebude to vypadat blbě? To bude to nástupiště hodně uzounké. Taaak anketa. Předělat dle normy nebo nechat tak když mi tam zamýšlené vozidla projedou... Děkuji
Lukáš.V
 
Příspěvky: 108
Registrován: pon 06 led, 2020 3:02 pm

Re: Kameničky ala "Koválovice-Osíčany" tt

Příspěvekod Zlámalík » stř 30 lis, 2022 8:53 pm

Za mne předělat dokud to jde. Na ukázku dvě aktuální fotky z kolejiště:

2022-11-30 21.41.32m.jpg

Nástupištní hrana JM Detail, 16 mm od osy koleje. Mezi mašinou a hranou jsou 3 mm.

2022-11-30 21.31.44m.jpg

Tady je vidět blízkost nádrže k písku nástupiště a na úrovni pluhu je patrné odbroušené místo, kde drhlo Desiro maskami podvozků (má tam snímač LZB). Současně vidíš šířku sypaného perónu v takovém případě.

Tento stroj má na šířku 26 mm. Takže jistý kompromis se udělat dá, když bys to proměřil a přidal fous vůle.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1781
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Kameničky ala "Koválovice-Osíčany" tt

Příspěvekod Ivan » stř 30 lis, 2022 9:15 pm

Mně připadá, že je to docela nízké, kolik je to nad TK? Milimetr až dva snese i pára. Sice píšeš, že s ní nepočítáš, ale to jsem říkal taky :mrgreen: Jednu mám a je to nejvíce provozována loko, protože ji kluci mají nejraději.
Takže hrozí li kolize, taky bych to radši upravil. Je to samo na tobě.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1687
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Kameničky ala "Koválovice-Osíčany" tt

Příspěvekod Fox » čtv 01 pro, 2022 6:30 am

oprav to, i cesta je cíl... Taky jsem dopadl podobně
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Kameničky ala "Koválovice-Osíčany" tt

Příspěvekod StandaR » čtv 01 pro, 2022 7:48 am

Nevím jestli je to jen pocit, ale zdá se mi že hrubost štěrku je docela velká. Samozřejmě pokud to tak má být tak v pořádku, jen mi to trošku cinklo do očí :wink:
StandaR
 
Příspěvky: 635
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Re: Kameničky ala "Koválovice-Osíčany" tt

Příspěvekod Lukáš.V » čtv 01 pro, 2022 8:21 am

Ivan píše:Mně připadá, že je to docela nízké, kolik je to nad TK? Milimetr až dva snese i pára. Sice píšeš, že s ní nepočítáš, ale to jsem říkal taky :mrgreen: Jednu mám a je to nejvíce provozována loko, protože ji kluci mají nejraději.
Takže hrozí li kolize, taky bych to radši upravil. Je to samo na tobě.

Obruba je téměř v rovině s temenem kolejnice. Tím téměř myslím 0,5mm. To původní sypané nástupiště než jsem přidělal hranu bylo udělané tak aby tama projelo cokoliv. Parní lokomotivu k dispozici nemám ale nemyslím si že by měla válce tak nízko. Alespoň to vidím v katalogu od Tilliga.
Na fotkách které poslal pan Zlámalík je vidět vydřené místo to ano. Ale to nástupiště je podstatně vyšší než moje.
Přílohy
IMG_20221201_091627.jpg
IMG_20221201_091607.jpg
IMG_20221201_091700.jpg
Lukáš.V
 
Příspěvky: 108
Registrován: pon 06 led, 2020 3:02 pm

PředchozíDalší

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků