Kameničky ala "Koválovice-Osíčany" tt

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Kameničky ala "Koválovice-Osíčany" tt

Příspěvekod Lukáš.V » pát 19 bře, 2021 6:32 pm

Zdravím ve spolek. Tak jdu s kůží na trh. Námět.. je použit z Milanových Kameniček, upraveno do skutečné podoby dopravny na již zrušené tratí Nezamyslice-Mórkovice.
Se stanicí se počítá jako průjezdnou a bude součást většího projektu spojených minikolejišť. Základní panel je hotov. Elektrické zapojení také. Kolejivo tillig.
S fotkama budu raději šetřit. Když tak použiji odkazy na rajče.
Přílohy
1264691_732787850081344_1717945790_o (1).jpg
IMG_20210318_111548.jpg
IMG_20210318_111555.jpg
Lukáš.V
 
Příspěvky: 108
Registrován: pon 06 led, 2020 3:02 pm

Re: Kameničky ala "Koválovice-Osíčany" tt

Příspěvekod hank » pát 19 bře, 2021 7:27 pm

Bravo. Konečně někdo použil jako předlohu jednu ze skutečných nejkratších dopraven u bývalých ČSD, takže to, že se do ní vejde lokomotiva se 3 vozy, vypadá úplně přirozeně.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6099
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Kameničky ala "Koválovice-Osíčany" tt

Příspěvekod milan ferdián » pát 19 bře, 2021 7:39 pm

Lukáš je zpět, těšíme se na pokračování. Přikládám plánek mikro stanice pod názvem Osičany - Kovalovice :lol: :wink: .
-m-
Přílohy
1136511.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kameničky ala "Koválovice-Osíčany" tt

Příspěvekod Lukáš.V » pát 19 bře, 2021 7:42 pm

hank píše:Bravo. Konečně někdo použil jako předlohu jednu ze skutečných nejkratších dopraven u bývalých ČSD, takže to, že se do ní vejde lokomotiva se 3 vozy, vypadá úplně přirozeně.


Ooo děkuji. V modelovém provedení je dopravna nepatrně zkrácena. Dle podkladů včetně leteckých dobových snímků je užitná délka kolejí zachována. Vzhledem k tomu že použité výhybky jsou Ew-2 a ty jsou stále krátké v porovnání se skutečností.
Předloha stanice jsou vzpomínky mého dětství. Jezdíval jsem do Osíčan na prázdniny. Dokonce ještě pamatuji křižování a kolejiště před redukcí dopravny na zastávku.
Celé Osíčany s Koválovicema měly svou atmosféru. A když jel vlak vždy to bylo slyšet...vzhledem k malým poloměrům oblouků... okolky 810tky vrzaly o kolejnice opravdu nahlas...
Lukáš.V
 
Příspěvky: 108
Registrován: pon 06 led, 2020 3:02 pm

Re: Kameničky ala "Koválovice-Osíčany" tt

Příspěvekod hank » pát 19 bře, 2021 8:47 pm

K dispozici v modelu je i strážní domek s přístavbou LXXXVII/H ve funkci staniční budovy od Karla Bartáka. A skladiště 8x8 m je použitelné kterékoli z dostupných.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6099
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Kameničky ala "Koválovice-Osíčany" tt

Příspěvekod Dovi » sob 20 bře, 2021 7:55 am

Lukáši,
prosím Tě, jaký poloměr oblouku mezi SN a dopravnou jsi nakonec zvolil?
(případně jaký nejmenší u event. oblouku s přechodnicí, pokud jsi použil flexi kolej)

A hlavní dotaz - jak vyšly celkové rozměry základové desky ?

Předpokládám, že s touto reálnou stanicí budou o něco málo větší než u ostatních Kameniček realizovaných v TT...

Zvažuji podobný námět v úzké (H0e), sleduji všechny "Kameničky" i ostatních kolegů a jedná se mi o to, nakolik v tomto případě narostla délka (resp. šířka) kolejiště. Naopak hloubka by při menším poloměru oblouku asi mohla zůstat víceméně stejná.

Dík
- v dětství H0 a následně N
- teď už si jen hraju (nemodelařím) s H0, H0e a H0f, analog+digi
Uživatelský avatar
Dovi
 
Příspěvky: 540
Registrován: pon 25 kvě, 2020 5:47 am

Re: Kameničky ala "Koválovice-Osíčany" tt

Příspěvekod Lukáš.V » sob 20 bře, 2021 8:31 am

Ahoj přidávám obrázek původního plánu podle kterého to je postavené vč. Popisek. Stanici mám jako průjezdnou proto to vychází poněkud rozměrnější. Panel je 1700x70 a použitý nejmenší oblouk R:267.
Přílohy
Koválovice-Osíčany (1).jpg
Lukáš.V
 
Příspěvky: 108
Registrován: pon 06 led, 2020 3:02 pm

Re: Kameničky ala "Koválovice-Osíčany" tt

Příspěvekod Lukáš.V » sob 20 bře, 2021 8:57 am

hank píše:K dispozici v modelu je i strážní domek s přístavbou LXXXVII/H ve funkci staniční budovy od Karla Bartáka. A skladiště 8x8 m je použitelné kterékoli z dostupných.


Mi ta budova v dopravně spíš příjde jako 14/H ale s opačným křídlem a bez zastřešené verandy. Skladiště ..nevím jestli není obdelníkového půdorysu. Viz odkaz na video, čtrnáctá minuta.
Jestli je to jinak rád se poučím.

https://m.youtube.com/watch?v=C-H70liUMd0

Lukáš
Lukáš.V
 
Příspěvky: 108
Registrován: pon 06 led, 2020 3:02 pm

Re: Kameničky ala "Koválovice-Osíčany" tt

Příspěvekod hank » sob 20 bře, 2021 9:49 am

Lukáš.V píše:Mi ta budova v dopravně spíš přijde jako 14/H ale s opačným křídlem a bez zastřešené verandy. Skladiště nevím jestli není obdélníkového půdorysu.


Tím strážním domkem jsem si jistý. Stejný byl i v Tištíně. Skladištěm si naopak vůbec jistý nejsem, ona existovala i skladiště 6x8 m, ale nemám výkres a ani nevím, jestli jejich modely někdo dělá.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6099
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Kameničky ala "Koválovice-Osíčany" tt

Příspěvekod Dovi » sob 20 bře, 2021 10:02 am

Lukáš.V píše:Ahoj přidávám obrázek původního plánu podle kterého to je postavené vč. Popisek. Stanici mám jako průjezdnou proto to vychází poněkud rozměrnější. Panel je 1700x70 a použitý nejmenší oblouk R:267.

Díky moc, a jen 2 poznámky - těch 1700x70 je asi myšleno 170x70 cm (anebo 1700x700 mm).

K řešení SN - jestli to ještě nemáš definitivně položené, nechceš tu velmi krátkou kusou (ve SN druhá kolej odshora) udělat delší?
Aby se tam dala odstavit celá souprava.

Možností, jak to udělat, je samozřejmě víc - přikládám tedy jen první rychlý nástřel (jeden z mnoha možných), který si mj. vystačí s těmi dvěma výhybkami. Ovšem zase se pak z malého spádoviště v levém horním rohu nedostane vagonek přímo na kteroukoliv z těch dvou delších kolejí ve SN. Toto dilema by šlo vyřešit více výměnami (event. i angličanem). Je to samozřejmě otázka priorit.

Obrázek je záměrně malý a s redukovanou barevností, ale snad ještě čitelný
(šetřím místem v databázi fóra, abych nenarazil tak brzo na limit)
Přílohy
Kovalovice-Osicany_SN_jinak.png
Kovalovice-Osicany_SN_jinak.png (7.99 KiB) Zobrazeno 6855 krát
- v dětství H0 a následně N
- teď už si jen hraju (nemodelařím) s H0, H0e a H0f, analog+digi
Uživatelský avatar
Dovi
 
Příspěvky: 540
Registrován: pon 25 kvě, 2020 5:47 am

Re: Kameničky ala "Koválovice-Osíčany" tt

Příspěvekod Lukáš.V » sob 20 bře, 2021 10:45 am

Jasně 1700X700
No SN je přilepeno odzkoušeno.. a pro provoz zamýšlených souprav pro mě naprosto vyhovující. Ale děkuji za nápad a inspiraci.
Funkčnost viz..Milanovo vlákno "Kameničky jinak"
Do SN se vejde m.810, m.131 s vlečňákem a ještě je tam místo na objetí vozů s pomocí spádové koleje. Víc toho není třeba. Vozy na kolejišti zůstávat mimo provoz nebudou. Stejně před každým ježděním musím obetřít koleje. Panel nemám v bytě ale v suterénu domu.
Lukáš.V
 
Příspěvky: 108
Registrován: pon 06 led, 2020 3:02 pm

Re: Kameničky ala "Koválovice-Osíčany" tt

Příspěvekod Lukáš.V » pon 28 lis, 2022 6:23 pm

Zdravím ve spolek. Tak po nějaké době přidávám obrázky aktuálního stavu kolejiště. Momentálně čekám na patinovací pigmenty. Ať můžu dokončit vzhled kolejí.
Přílohy
IMG_20221128_184821.jpg
IMG_20221128_184747.jpg
IMG_20221128_184732.jpg
Lukáš.V
 
Příspěvky: 108
Registrován: pon 06 led, 2020 3:02 pm

Re: Kameničky ala "Koválovice-Osíčany" tt

Příspěvekod Lukáš.V » úte 29 lis, 2022 12:28 pm

Staniční budovu bych jakž takž měl v základu hotovou, na svodech, nápisech lampách atd se pracuje.
Předloha budovy byl strážní domek s přístavbou. Já použil na přestavbu model budovy Adršpach od Igry.
Přílohy
IMG_20221129_131348.jpg
Lukáš.V
 
Příspěvky: 108
Registrován: pon 06 led, 2020 3:02 pm

Re: Kameničky ala "Koválovice-Osíčany" tt

Příspěvekod Lukáš.V » úte 29 lis, 2022 8:22 pm

Tak nějak jsem nebyl spokojen s původním nástupištěm. Tak jsem jej trochu upravil a dodělal hranu..tak jak to bylo ve stanici v osmdesátých letech. Materiál..sololit..pilníkem vybroušené mezery mezi kameny..celé stříknuté šedým plničem. Doladěné akryl barvou.
Přílohy
IMG_20221129_211339.jpg
Lukáš.V
 
Příspěvky: 108
Registrován: pon 06 led, 2020 3:02 pm

Re: Kameničky ala "Koválovice-Osíčany" tt

Příspěvekod Zlámalík » úte 29 lis, 2022 10:16 pm

Nerad ti do toho zasahuju, ale projedou ti tam vozidla? Na umístění nástupiště platí nějaké normy, které by se z dobrých důvodů měly dodržovat, zde NEM 102 Průjezdný průřez. Jinak taková praktická míra na všechno, co se týká měr v obloucích, je vůz Bmto od Kühna (patrový). Já jen, abys to nemusel rvát ven znovu...
A nástupištní hrany Tischer již opracované (i s pilířky pro vyšší hrany) má JM Detail, k tomu jsou i snížené části pro přechody atd. A poslední věc - kameny (délky 1 metr) se natírají střídavě, jeden ano, jeden ne.
Snad jsem Tě neznechutil, to já prý umím :wink:
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1813
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Další

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků