Malá Paka - kolejiště na okno

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejiště na okno

Příspěvekod Pavel-HP » pon 24 led, 2022 6:14 am

Schválně, kdo bude vítěz.??
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1024
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště na okno

Příspěvekod Zlámalík » pon 24 led, 2022 9:57 am

Jirkátor píše:Krásné. Tohle bych chtěl mít na okně raději než manželčiny kytky.

Pavel-HP píše:Schválně, kdo bude vítěz.??

Chyba. To je potřeba spojit do jednoho celku. Něco jako zahradní železnice na okně. Měřítko 0e, co tady probírají kolegové, se mi jeví ideální. :D
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1830
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Kolejiště na okno

Příspěvekod jafobe » úte 25 led, 2022 7:44 pm

Hezky to uzrává. ;)
A kdyby jsi chtěl krytý dopravník, aby se nemuselo dělat tolik detailů kolem pásu, tak tady je nějakí inspirace, sic obojí je v raálu pro uhlí...

Zacléř a třidička s dopravníky...
IMGP0216_hdr.jpg


Turnov a dopravník mám pocit že do uhelných skladů...
IMGP6218.jpg
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 698
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Kolejiště na okno

Příspěvekod Vladimír_B » úte 25 led, 2022 10:10 pm

jafobe píše: krytý dopravník

Tubus může být i z PUR panelů, to je více moderní, nebo zakrýt pouze pas. Je to kryt pouze přes pas, ve tvaru půlkruh.
Na druhou stranu můžeme tvrdit, že se v zimě netěží a krytí netřeba. :D
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Kolejiště na okno

Příspěvekod Zlámalík » stř 26 led, 2022 2:11 pm

Nene, to bych nebyl já. Já už se chystám na ten Košťálov, resp. něco velice podobného, v mérně zjednodušené verzi. Mám od Petera Bada všechny fotky, co tam tehdy nafotil, tak myslím, že si s tím poradím. Chodník kolem dopravníku bude jen po jedné, té viditelné straně (a to jen kvůli místu), mám i materiál na pororošty z leptu a začínám malovat konstrukci. Základ budou spájené Ms profily, aby to bylo pevné. Doplňkové výztuhy budou z Evergreenu. Celá násypka bude odnímatelná, zasunutá ve "zdířkách" zapuštěných v zemi, dopravník bude nacvaknutý na obou koncích skrz vícepinové konektory - jednak mechanicky, jednak v něm bude skrytý přívod elektřiny na násypku. Vývod z kolejiště bude v patě dopravníku na kraji. Osvětlení buňky, chodníků i prostoru kolem "chobotu", aby operátor viděl na vagón. Polykarbonátový "tunel" udělám z průhledné fólie nadrásané žiletkovou pilkou, to už jsem ověřil. Jen ten pás tedy asi nepojede, když bude pod deklem. Nebo vlastně... :D

Další fotky podobných věcí jsou na webu KOOL Trading v sekci Reference třeba...

Aktuální stav celku:

2022-01-24 22.27.57.jpg
2022-01-24 22.28.17.jpg
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1830
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Kolejiště na okno

Příspěvekod Sandy » stř 26 led, 2022 10:35 pm

Když tam máš tu cestu a krásnou panelovou zeď, co něco takovéto?

P1083886.JPG
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Kolejiště na okno

Příspěvekod Zlámalík » čtv 27 led, 2022 11:40 am

Sandy: Hezký, kdes to našel?
Já to mám tak, jakože toto "tam bylo kdysi". Je tam kamenná zeď, na které něco podobného dřív drželo (po vzoru Kořenova), k tomu vedla i ta cesta. Ale pak za socíku vedle postavili tuhle betonovou hrůzu. Na ní už ale taky nic není, zrezlo to, vyhodili to a dnes se používá nová násypka po vzoru Košťálova. Prostě aby tam byly nějaký zbytky starých technologií a do toho ta nová kovová obluda. Na tu se těším, tu tam chci.
Ta cesta tam nebude takhle světlá, tu misím zazelenit, nechat zarůst, jen jsem tam ještě nedošel :D
Vím, že to možná vypadá komplikovaně, ale potřebuju prostě ten bok kopce něčím zaskládat a nemůže to být kopcem, není tam prostor pro svah, hned za zdí jezdí přesuvna. takže vymýšlím, jak to "okecat" a zaskládat něčím uvěřitelným. Ono až se to dopatinuje a nechá zarůst, bude to snesitelnější na pohled, doufám :D
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1830
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Kolejiště na okno

Příspěvekod milan ferdián » čtv 27 led, 2022 11:50 am

Sakra, tak to se omlouvám :oops: . Domníval jsem se že výsypné zařízení ve Vlastějovicíh znáš a teď, když vidím obrázek od Sandyho :P . Více foto najdeš na posázavském pacifiku.
-m-
Přílohy
212_vla_kolej_2005-07-28_12.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kolejiště na okno

Příspěvekod RadekH0 » čtv 27 led, 2022 11:59 am

Jelikož vrchní plocha bývalé nakládky je již zrušená a nepoužívá se, tak bych horní plochu zabordelil. Naznačit původní cestu od sklápěček a hezky zarůst, vlevo naházet nějaký bordel a napravo dát třeba hezky vylágrovanou kabinu z Tatry. Vzadu udělat zrezivělou bránu z pletiva a s nějakou značkou + plus kousek plotu, do kterýho udělat díru po vandalech. Všechno hezky prorůstá trávou, aby to nekřičelo.

Radek
Měřítko TT, epocha: V./VI.
DCC
RadekH0
 
Příspěvky: 510
Registrován: ned 03 bře, 2013 11:37 am
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Kolejiště na okno

Příspěvekod PajaF » čtv 27 led, 2022 12:59 pm

Mam tuseni, ze foto co sem dal Sandy, je vysypka u jiz zrusene vlecky, ktera prochazi obci Trneny Ujezd.
PajaFt
Uživatelský avatar
PajaF
 
Příspěvky: 202
Registrován: sob 31 črc, 2010 4:36 pm
Bydliště: Waier in Sudetenland

Re: Kolejiště na okno

Příspěvekod Zlámalík » čtv 27 led, 2022 2:38 pm

milan ferdián píše:Sakra, tak to se omlouvám :oops: . Domníval jsem se že výsypné zařízení ve Vlastějovicíh znáš a teď, když vidím obrázek od Sandyho :P . Více foto najdeš na posázavském pacifiku.
-m-

Neomlouvej se Milane, Vlastějovice dobře znám, neboj! :D Já jen neznal jiné fotky podobného zařízení kromě Kořenova, který sem hodil před časem jafobe
V jedné verzi jsem to zvažoval, ale prostě já tam ten Košťálov chci a chci a chci! :lol: Jde jen o to, co dát okolo, aby to nevypadalo tak, že lom se zakusuje do portálu tunelu a současně, aby to nebylo mimo měřítko, že na jedné straně okna je celá Malá Paka a na druhé jen zeď v lomu...

RadekH0 píše:Jelikož vrchní plocha bývalé nakládky je již zrušená a nepoužívá se, tak bych horní plochu zabordelil. Naznačit původní cestu od sklápěček a hezky zarůst, vlevo naházet nějaký bordel a napravo dát třeba hezky vylágrovanou kabinu z Tatry. Vzadu udělat zrezivělou bránu z pletiva a s nějakou značkou + plus kousek plotu, do kterýho udělat díru po vandalech. Všechno hezky prorůstá trávou, aby to nekřičelo. Radek

Přesně tímhle směrem se to ubírá, díky za další tip, to by mohlo vypadat dobře! :idea: :D

PajaF píše:Mam tuseni, ze foto co sem dal Sandy, je vysypka u jiz zrusene vlecky, ktera prochazi obci Trneny Ujezd.

Aha! Díky. Našel jsem něco na webu, viz poslední fotka. Mapa zde.


A že jste to vy, tak sem dám včerejší čmárání - řez dopravníkovým pásem.

2022-01-27 01.22.37.jpg
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1830
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Kolejiště na okno

Příspěvekod milan ferdián » čtv 27 led, 2022 6:05 pm

Si prosim pane učiteli, dovolim si vlozit jeden potouchly obrazek. :D :D :D :wink:
-m-
Přílohy
kostalov_old_001.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kolejiště na okno

Příspěvekod jafobe » čtv 27 led, 2022 8:10 pm

milan ferdián píše:Si prosim pane učiteli, dovolim si vlozit jeden potouchly obrazek. :D :D :D :wink:
-m-


To by mělo být toto, skoro u vlakového nádaží... odpovídala by tomu i přilehlá silnice...
kostal.jpg

https://mapy.cz/turisticka?x=15.4002348&y=50.5704291&z=19&pano=1&pid=21015735&yaw=4.278&fov=1.200&pitch=-0.074
Sice si u toho koleje nevybavuji ani za svého mládí, ale aspoň teď už vím co že to je za divnou zeď... :mrgreen:
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 698
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Kolejiště na okno

Příspěvekod Zlámalík » čtv 27 led, 2022 8:30 pm

Dobře ty!!! Díky, tos mi teda zase dal nálož... Správně, tak se na mě musí - dávkovat po kapkách, však on to jednou nezvládne a chcípne! :lol:
No jo, no, někdo holt zná. Já jen čumím. Ale jak se dívám, tvar toho historického kamenného"boxu" jsem trefil, jen způsob nakládky nemám správně. Ale to se ještě dá upravit. Ono to bude i lepší, když ta rampa nebude rampa, ale tahle "kamenná krabice na štěrk" - teď to totiž vypadá jako podstavec pod sochu V. I. Lenina.

2022-01-18 21.32.06.jpg


Hledal a našel: http://www.vlakregion.cz/trate/030/dopravny/kostalov/kostalov_panorama_05.jpg

kostalov_panorama_05m.jpg

Takže nejspíš to opravdu udělám celé znovu, širší, o kousek vyšší a s okýnky. Mně by to pomohlo v tom, že bych nemusel simulovat zbytky rezavého upevnění "trychtýře", jen bych vyseknul okýnka ve zdi a zaplácl je vegetací.
Na rámu kolejiště pak uvedu jména všech, kteří přispěli ke zdaru díla. Díky.

Edit: Tohle tam mám dát taky? https://mapy.cz/turisticka?x=15.4000003 ... itch=0.096 :lol: :lol: :lol:
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1830
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Kolejiště na okno

Příspěvekod Sandy » čtv 27 led, 2022 9:35 pm

PajaF píše:Mam tuseni, ze foto co sem dal Sandy, je vysypka u jiz zrusene vlecky, ktera prochazi obci Trneny Ujezd.

Bingo!
Za mírný obolus dám na Rajče pár dalších neumělých fotek :P
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

PředchozíDalší

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků