Silniční váha H0

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Silniční váha H0

Příspěvekod hoenig » pon 12 říj, 2015 10:00 am

Firma Model Scene již před nějakým časem připravila v měřítku H0 krásnou a zároveň levnou stavebnici silniční váhy. Postup, jak jsem stavebnici sestavil, je zde : budova http://www.rotormania.cz/roadweight.html a diorama http://www.rotormania.cz/roadweight-diorama.html .
Pár obrázků se zasazením silniční váhy do drobného dioramatu...
Silnicni vaha 2-Photo09Small.jpg

Silnicni vaha 2-Photo10Small.jpg

Silnicni vaha 2-Photo11Small.jpg
Uživatelský avatar
hoenig
 
Příspěvky: 35
Registrován: ned 05 kvě, 2013 3:54 pm

Re: Silniční váha H0

Příspěvekod peterm » pon 12 říj, 2015 1:19 pm

Pekná práca. Páči sa mi že si ju otvoril a pridal lampu.

Tiež som si ju už dávnejšie spravil a ak by ti nevadilo, pridal by som svoj vysledok do tvojej temy. Bola to velmi pohodova stavba a moc som si ju užil.

11562920975_e765fccf19_c.jpg

11562948214_9993238e6e_c.jpg
peterm
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 05 bře, 2015 3:11 pm

Re: Silniční váha H0

Příspěvekod hoenig » pon 12 říj, 2015 6:43 pm

Máš, na rozdíl ode mně, opravdu dobře trefenou barvu trávy. Mates "Škoda MTS" je krásná čistá práce. Funkční světlo je nejenom na vnějšku budovy, ale i uvnitř, svítí obsluze váhy na Rudé Právo :D .
Silnicni vaha-Photo04Small.jpg

Silnicni vaha-Photo07Small.jpg
Uživatelský avatar
hoenig
 
Příspěvky: 35
Registrován: ned 05 kvě, 2013 3:54 pm

Re: Silniční váha H0

Příspěvekod mlha » pon 12 říj, 2015 7:20 pm

jenom škoda těch cihlových rohů, asi bych radši tmelil....
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Silniční váha H0

Příspěvekod hoenig » pon 12 říj, 2015 7:54 pm

jjo, tmelení jsem zvažoval, asi nejvíc mi vadilo, že všechny čtyři rohy jsou s opadanou omítkou a odhalenými cihlami; ty cihly jsou ale obzvlášť v rozích skvěle vyřezané, navíc rohy jsou asi první místo, kde začíná omítka opadávat. Nakonec jsem se rozhodnul je tak ponechat, snad to na modulu nebude tak bít do očí...
Uživatelský avatar
hoenig
 
Příspěvky: 35
Registrován: ned 05 kvě, 2013 3:54 pm

Re: Silniční váha H0

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 14 říj, 2015 10:21 am

Bohužel při pohledu na trambus a tu budovu váhy mi přijde že je něco špatně... Budto není v měřítku ten trambus nebo váha. Zvlášť to vynikne při fotce kde jsou vidět dveře k váze a bok s dveřmi na kabině trambusu... Podle té budovy by ten trambus (Liaz) musel být v reálu ve velikosti 1203ky :(

S ohledem na to, jak malinkej vypadá ten HO maník uvnitř váhy vůči dveřím, se kloním k tomu, že nadměrečná je ta budova a trambus je OK... Dost pochybuju, že by futra ke dveřím měly mít výšku 2,5m...

http://www.protipoziarne.sk/files_dhz/t ... AG0414.jpg
Přílohy
Trambus.jpg
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Silniční váha H0

Příspěvekod vvitty » stř 14 říj, 2015 11:09 am

Nemam stavebnici u sebe ale vzhledem k tomu ze jednokoruna ma prumer 20mm tak mi odhadem vychazi vzdalenost zem - spodni hrana futer na 2,2m. Neco zabere ten zvyseny prah, tak futra muzou mit odhadem 2.1m. Tak akorat aby se vyssi delnici nemlatili do hlavy :-)
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Silniční váha H0

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 14 říj, 2015 11:48 am

vvitty píše:Nemam stavebnici u sebe ale vzhledem k tomu ze jednokoruna ma prumer 20mm tak mi odhadem vychazi vzdalenost zem - spodni hrana futer na 2,2m. Neco zabere ten zvyseny prah, tak futra muzou mit odhadem 2.1m. Tak akorat aby se vyssi delnici nemlatili do hlavy :-)


Tak schválně, vemte někdo šupleru :D . Práh plus betonový podstavec já šacuju podle fotky na 4mm dohromady, má-li kačka 20mm, dveře včetně futer pak na 26-27mm... Jinak, trambus má mít v reálu výšku kolem 2560mm, což je v HO 29,42mm...
http://www.liaz.cz/galerie/rada_mt_prospekty/mts24d.jpg
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Silniční váha H0

Příspěvekod FrantaHO » stř 14 říj, 2015 11:51 am

No nevím. Jestli není Líza v měřítku, tak je zase malá ta vlastní plocha váhy. Větší Líza se tam nevejde rozchodem.
Uživatelský avatar
FrantaHO
 
Příspěvky: 164
Registrován: sob 07 úno, 2015 2:59 pm

Re: Silniční váha H0

Příspěvekod vvitty » stř 14 říj, 2015 12:54 pm

Pomer vysky dveri ku korune na fotce je 1.15. Takze mi velikost otvoru v meritku vychazi na krasne 2m...
Koruna ma prumer 20mm presne, o tom neni treba debatovat. Kdo ji nema zrovna v kapse muze si na webu dohledat specifikaci z mincovy :-)
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Silniční váha H0

Příspěvekod Dan Buchtela » stř 14 říj, 2015 1:21 pm

Dveřní otvor vylaserovaný ve stěně má v H0 světlou výšku 24,5mm, což odpovídá 2,1 metru!
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Silniční váha H0

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 14 říj, 2015 1:32 pm

Dan Buchtela píše:Dveřní otvor vylaserovaný ve stěně má v H0 světlou výšku 24,5mm, což odpovídá 2,1 metru!


Pak je blbě asi holt ta liazka :(
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Silniční váha H0

Příspěvekod hoenig » stř 14 říj, 2015 3:08 pm

Petr Zatrepalek píše:Bohužel při pohledu na trambus a tu budovu váhy mi přijde že je něco špatně... Budto není v měřítku ten trambus nebo váha. Zvlášť to vynikne při fotce kde jsou vidět dveře k váze a bok s dveřmi na kabině trambusu... Podle té budovy by ten trambus (Liaz) musel být v reálu ve velikosti 1203ky :(

S ohledem na to, jak malinkej vypadá ten HO maník uvnitř váhy vůči dveřím, se kloním k tomu, že nadměrečná je ta budova a trambus je OK... Dost pochybuju, že by futra ke dveřím měly mít výšku 2,5m...

http://www.protipoziarne.sk/files_dhz/t ... AG0414.jpg

Silniční váha, podle mě, odpovídá správně měřítku 1:87. Figurka od Preisera (sedící chlapík ve hnědých montérkách) také odpovídá správně měřítku 1:87.
Co asi mate je, že vyfocený obrázek figurky na podložce ještě nezakrytý budovou silniční váhy není v poměru 1:1 s ostatními obrázky (moje chyba). Velikost figurky je dobře vidět otevřenými dveřmi váhy (ten obrázek s korunou) a tam je vše OK.

Předtím jsem si toho nevšiml, ale souhlasím, že Mates (škoda MTS) vypadá na fotkách od PeterM trochu menší, než by měla asi být a zároveň být větší, tak by se asi nevešel na váhu. Já ale vlastně nevím, v jakém měřítku PeterM silniční váhu a Matesa stavěl.
Uživatelský avatar
hoenig
 
Příspěvky: 35
Registrován: ned 05 kvě, 2013 3:54 pm

Re: Silniční váha H0

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 14 říj, 2015 5:10 pm

hoenig píše: Co asi mate je, že vyfocený obrázek figurky na podložce ještě nezakrytý budovou silniční váhy není v poměru 1:1 s ostatními obrázky (moje chyba). Velikost figurky je dobře vidět otevřenými dveřmi váhy (ten obrázek s korunou) a tam je vše OK.


No právě obrázek s maníkem foceným přes dveře na mne působí jako by byl barák naddimenzovaný - to nicméně může být zkreslený objektivem fotáku, kdy se ten maník může jevit jako o dost menší než v reálu je. Nicméně bohužel ty obrázky jinak moc hezkýho trambusovýho dioramátka dokazují nevhodnost použití některých moc pěkných modelů aut k některým modelům budov... Vzhledem k velikosti toho trambusu a mostu samotné váhy by bylo možná lepší udělat samodomo novou budovu o 3/4 velikosti nebo použít jiný model vhodnější velikosti (T815 JMPK??)
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Silniční váha H0

Příspěvekod hoenig » stř 14 říj, 2015 8:07 pm

Pokusil jsem se udělat pár obrázků s různými modely - první je s Dieslovým kompresorem DK 661 od Small Models (stavba popsána zde http://rotormania.cz/dieselcompressor.php), Robur LO2500 od Brekina a Simson 51 od Herpa. Asi opravdu zkresluje ten objektiv foťáku :|
Silnicni vaha 2-Photo14Small.jpg

Silnicni vaha 2-Photo15Small.jpg

Silnicni vaha 2-Photo16Small.jpg
Uživatelský avatar
hoenig
 
Příspěvky: 35
Registrován: ned 05 kvě, 2013 3:54 pm

Další

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků