laserované stavby

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: laserované stavby

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 29 kvě, 2020 5:30 am

Zkus vodové nebo případně olejové barvy, podle toho čím máš natřené to skladiště a s čím se ti bude dělat lépe. Tzn použij bílou, okrovou, šedou, oranžovou, žlutou. Ty si dej na pečící papír a smíchej si z nich různé odstíny. Tyto odstíny pak hodně naředěné použij na natírání svého skladiště prkno po prkně tak jak potřebuješ. Hodně naředěná barva ti postupně bude tonovat tu tmavou hnědou. Další možností je natečkovat si špičkou štětce výše zmíněné odstíny olejových barev nebo temper různě po budově a ty tečky pak roztahovat/rozmývat po ploše plochým, v ředidle trochu namočeným štětcem. Těmito způsoby si skladiště upravíš jak potřebuješ. Až ti nátěr zaschne, zvýrazni si hrany prken hodně naředěnou černohnědou a zelenou si můžeš ještě udělat stopy plísně a mechu.

Až budeš dělat další budovu, je lepší barvu budovy raději přesvětlit a tu základovou barvou potom ztmavovat, než obráceně. Obráceně to sice jde taky, viz výše, ale je to pracnější a trvá to déle...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: laserované stavby

Příspěvekod hank » pát 29 kvě, 2020 6:26 am

Petr Zatrepalek píše:...


Potvrzuju. Jenom přidám, že při většině pokusů o šedou mi to zatím vycházelo mnohem tmavší, než jsem chtěl.

Staří učitelé výtvarky zadávali žákům/studentům dobrou rozcvičku: Znázorni černou bez použití černě a bílou bez použití běloby. Ve skutečném světě žádná černá není úplně černá. Dtto platí i pro bílou. A pro přírodní materiály dvojnásob. Myslím, že i odstíny šedé by se měly míchat pokud možno úplně bez použití černé.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6109
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: laserované stavby

Příspěvekod Milan.D. » stř 09 srp, 2023 4:02 pm

Tak po nějaké době jsem dokončil další stavbu do plánovaného kolejiště, tentokrát stavědlo. Nechtěl jsem zakládat nové vlákno a sem to vlastně patří. Model je Lasercut z kartonu od firmy "Nové modely". Je to poměrně jednoduchá stavba a dobrý základ pro další vylepšení. Malou komplikací bylo použití poměrně měkkého kartonu k výrobě této stavebnice, protože se do něj obtížně dělají otvory např. pro osvětlení, a tenčí díly, jako třeba střešní trámy se lehce zlomí. Většina doplňků je od ES Pečky, konkrétně stavědlový přístroj, sada vnitřního vybavení stavědla a ovládání závor. Amplióny jsou od JM Detail, a lampička od Dominika. Lepty, jako názedníky a očka pro vedení hromosvodu jsou od pana Lepieše a okapy od Igry. Ostatní je samodomo. Nevím proč, ale ve stavebnici byli dva vchody, z každého boku jeden. Dveře ale byly jen jedny. Měl jsem možnost buď dosadit dveře, nebo otvor zaslepit. Nakonec jsem zvolil variantu zaslepení s tím, že přiznám, že tam dveře byli, ale jako nepoužívané byly zazděny, zábradlí odstraněno a osvětlení nad vchodem zrušeno. Taky bylo potřeba doplnit komín, který ve stavebnici chyběl. Doma se našlo něco použitelného ze stavebnice KB model. Krom vnějšího osvětlení je osvětleno i horní patro stavědla led diodou. Opět to byl zhruba měsíc práce. Takže je hotovo a můžu se vrhnout na něco dalšího... :D
Přílohy
DSCN2912.jpg
DSCN2909.jpg
Milan.D.
 
Příspěvky: 171
Registrován: čtv 20 říj, 2022 7:39 pm
Bydliště: Větrný Jeníkov

Re: laserované stavby

Příspěvekod Fox » stř 09 srp, 2023 4:11 pm

Nezbývá než opět konstatovat: velká kráááása.
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1309
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: laserované stavby

Příspěvekod hank » stř 09 srp, 2023 5:32 pm

Milan.D. píše:Model je Lasercut z kartonu od firmy "Nové modely".


Kde je ta firma k nalezení? Prosím o nějaký odkaz...
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6109
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: laserované stavby

Příspěvekod Milan.D. » stř 09 srp, 2023 5:47 pm

Já to koupil na burze, ale E-shop mají tady https://obchod.resinovemodely.cz/
Milan.D.
 
Příspěvky: 171
Registrován: čtv 20 říj, 2022 7:39 pm
Bydliště: Větrný Jeníkov

Re: laserované stavby

Příspěvekod hank » stř 09 srp, 2023 7:12 pm

Aha, jsou dobře utajení... Asi mají pocit, že jim přejmenování vylepší pověst.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6109
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: laserované stavby

Příspěvekod Ivan » čtv 10 srp, 2023 6:43 am

Musím smeknout poklonu, jak jsi se s tím popasoval. Krásná práce.

Když mi přišla zásilka od Resinove / Nové modely, vrátil jsem ji obratem. Vratka mne stála 2 měsíce dohadů s panem Blažkem, který nemá problém neustále lhát. Navíc mi tvrdil, že materiály používá stejné jako Barták, což není pravda. Karton tenký, měkký... Přijde mi to velká škoda, protože sortiment je zajímavý a ve výsledku by to mohly být skvělé stavebnice. Chce to ale změnit přístup k zákazníkovi a zlepšit materiál. Zastávka Skovice z dýhy se mi doslova rozpadla v ruce a ještě mi odmítl vrátit za ní peníze. No nic, třeba mu to jednou dojde.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: laserované stavby

Příspěvekod Milan.D. » čtv 10 srp, 2023 3:32 pm

Tak to jsem netušil, že je to to takový nespolehlivý prodejce. Jak jsem psal, model jsem pořídil na pražské burze už asi před třemi roky a celou tu dobu se posouval na dno šuplíku, nejspíš kvůli ne příliš lákavému obrázku na přebalu. No jak se říká obal prodává, takže když vidím obrázek profesionálně sestaveného a napatinovaného modelu na obalech stavebnic Model Scene, mám chuť se do toho hned pustit, což tady zrovna nefungovalo. To ale v žádném případě neznamená, že by z toho nešel postavit pěkný model, jen se musí člověk ke stavbě trochu přinutit. A jak píše Ivan, firma má docela zajímavý sortiment, takže je asi škoda, že má k zákazníkům takový nevstřícný přístup. Byť nemám osobní zkušenost z hankovy poznámky lze vycítit, že Ivan není sám, kdo s nimi má špatné zkušenosti. :(
Milan.D.
 
Příspěvky: 171
Registrován: čtv 20 říj, 2022 7:39 pm
Bydliště: Větrný Jeníkov

Re: laserované stavby

Příspěvekod novk2007 » stř 24 led, 2024 6:01 pm

Ja také . Objednal jsem si od nich kdysi cihlovou rotundu. Plno dilú ves tavebnici chybelo. Uy nikdy více tento vyrobce .
novk2007
 
Příspěvky: 808
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Předchozí

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků