Laserované modely pozemních staveb v eNku

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Pořídili byste si laserovanou stavebnici budovy ve velikosti N

bez okenních rámů?
0
Žádná hlasování
se silnějšími okenními rámy než odpovídá měřítku?
3
25%
s rámy z jiného materiálu než papír?
9
75%
 
Celkem hlasů : 12

Laserované modely pozemních staveb v eNku

Příspěvekod hank » sob 04 črc, 2015 9:18 am

Jinde jsem se zmínil o svém nedávném hovoru s Karlem Bartákem. Jedna z věcí, o kterých jsme diskutovali, byly laserované stavebnice budov ve velikosti N. Na rozdíl od TTa H0 jich má KB-model dost ubohý sortiment. Důvod je následující: Technika, kterou má K. Barták k dispozici, neumožňuje v eNku modelově věrné znázornění okenních rámů a podobných drobných detailů. Nabízejí se tři možnosti: Spokojit se s nemodelově tlustými rámy, nabízet modely bez oken nebo nabízet okenní rámy z jiných materiálů, např. z leptů.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Laserované modely pozemních staveb v eNku

Příspěvekod jihous » pon 06 črc, 2015 5:11 pm

A co zkusit stavby atelieru WEPE, ten dělá stavby vždy ve všech třech měřítkách.
jihous
 
Příspěvky: 317
Registrován: čtv 05 kvě, 2011 12:13 pm

Re: Laserované modely pozemních staveb v eNku

Příspěvekod hank » pon 06 črc, 2015 5:44 pm

jihous: Bingo. Taky už jich pár čeká v šuplíku v pořadí. Manželka si dělá srandu, že takhle bohatýho chlapa ještě neměla :lol: kterej má okál a šumperáky hned dva :mrgreen: (ten druhý jako vystřihovánku odsud http://www.mediafire.com/download/30f49 ... mperak.pdf)

Ale vážně, z porovnání obou jmenovaných produkcí (KB versus WEPE) se mi zdá, že KB je lepší. Je to samozřejmě můj názor. Až postavím, dám vědět.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm


Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků