Čekárna u nás na konci světa

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Čekárna u nás na konci světa

Příspěvekod hank » stř 03 čer, 2015 5:37 pm

Tak mi to nedalo a musel jsem to zkusit.

otovice_zast_model_N_nejmensi.jpg

Předloha této prosté boudičky je na slavné zastávce v Otovicích, na lokálce do Starého Města pod Sněžníkem se vyskytuje hned dvakrát (byl jsem si ji oměřit u hanušovického lomu, další je ve Vysokých Žibřidovicích), modifikovaná s kamrlíkem pro pokladní a komínem stojí v Hodkovicích u Trutnova. Letopočet na betonovém fundamentu v Hanušovicích hlásá 1940, takže se dá důvodně předpokládat, že šlo o Musterzeichnung Říšské dráhy, tj. u nás epocha IIc až VI.

Model v eNku (ano, můj úlet do diamantového měřítka :mrgreen: pokračuje) na půdorysu 35x16 mm je z knihařské lepenky 1,5 mm, peřejky z kancelářského papíru jsou hrubší než ve skutečnosti ( 2 mm - ve skutečnosti je šířka viditelné části peřejek 11 cm, ale to bych se v eNku asi musel zbláznit, řezal a lepil jsem je po jedné :mrgreen: ), střecha je vyztužená a vytvarovaná žebry z ofsetového papíru 120 g/m2 a polepená texturou rezavějícího pozinkovaného plechu, kterou jsem našel někde na netu a vytiskl na kancelářský papír. Olištování rohů v reálu už není, ale fotky z Hodkovic ukazují, že tam kdysi bývalo. Natíral jsem temperami. Bílý pruh pod střechou je náznak německého nápisu zamatlaného jen tak nahrubo vápnem hned po válce.

Ještě dodám, že ve skutečné budově jsou zbytky futer i pantů ve všech otvorech. Tzn., že kdysi tam bývaly dveře i okna.

Kdyby někdo potřeboval skutečné rozměry, stačí říct, pošlu.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6109
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Čekárna u nás na konci světa

Příspěvekod ladino1 » pát 05 čer, 2015 9:05 am

Je to paráda v tomhle měřítku. Jen pro přesnost, kdyby někdo hledal ty Hodkovice, tak ty jsou nejspíš u Turnova.
ladino1
 
Příspěvky: 111
Registrován: úte 13 led, 2009 5:12 pm
Bydliště: Fialková 450, 541 02 Trutnov

Re: Čekárna u nás na konci světa

Příspěvekod hank » pát 05 čer, 2015 1:59 pm

ladino1: Mýlíš se, skutečně jde o zastávku Hodkovice u Trutnova ve stejnojmenné (dnes už skoro 100% chalupářské) osadě, která je místní částí obce Jívka, dříve okres Trutnov. Je to na okraji teplicko-adršpašských skal. Zastávka je na trati Trutnov - Teplice nad Metují.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6109
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Čekárna u nás na konci světa

Příspěvekod ladino1 » pát 05 čer, 2015 7:15 pm

Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa. I když jsem již 42 let Trutnovák, tak tenhle kout okresu neznám.
ladino1
 
Příspěvky: 111
Registrován: úte 13 led, 2009 5:12 pm
Bydliště: Fialková 450, 541 02 Trutnov


Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků