Úprava starých stromů

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Úprava starých stromů

Příspěvekod Michal Šuhajda » úte 05 kvě, 2015 6:58 am

Nedávno jsem si od rodičů přinesl pytlík zbytků ze stavby kolejiště. mezi jiným tam bylo i několik prastarých umělohmotných stromků. Použít je na kolejišti v původním stavu nemůžu, ale před vyhozením jsem je zkusil jednoduše repasovat.
Výsledek vidíte na obrázcíćh, na druhém j pro srovnání původní stromek a stromek oživený. Na moduly tyhle stromky nepoužiju, ale myslím, že někde v hloubi lesa se schovají...
Použita krátká statika Polák ještě bude nutno stromy mírně ztmavit a trošku upravit kmen, i když do středu lesa to nutné není.
Přílohy
20150504_164519.jpg
20150504_164539.jpg
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2382
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Úprava starých stromů

Příspěvekod Střelec » stř 13 kvě, 2015 6:26 am

Uvítal bych bližší postup repase, mam takových plasťáků někde pytel a "ochlupacené" by mi někde na pozadí slušně ušetřily za lepší materiál.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Úprava starých stromů

Příspěvekod Barbucha » stř 13 kvě, 2015 6:52 am

Na chlupaté přešel ke konci sám výrobce, jen k tomu používal ještě kratší vlákna. Pak přišly do módy ty štětky na flašky. Já jsem to nakonec před pěti lety s úspěchem prodal na Aukru. Měl jsem podobné myšlenky na oživení, s tím že bych to lepil po jednotlivých "patrech" a pak sestavoval.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Úprava starých stromů

Příspěvekod Michal Šuhajda » čtv 14 kvě, 2015 12:18 pm

Postup jednoduchý,
- Ofoukání prachu pistolí,
- Nátěr disperzním lepidlem
- aplikace stat. trávy za pomocí flokovačky (zde Polák krátký - světlý) Doporučuju tmavší odstín, může odpadnout poslední bod
- přestříkání řídkou tmavozelenohnědokhaki barvou (vlastní mix tónovacích barev do primalexu)
Zrovna poslední bod si zaslouží ještě opakování. Pořád se mi strom zdá příliš světlý.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2382
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed


Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků