Dotaz na zkušenosti se stavebnicemi z Malé železnice

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Dotaz na zkušenosti se stavebnicemi z Malé železnice

Příspěvekod mizl » čtv 08 srp, 2013 11:50 am

Ahoj já jsem Kostelec od Mž lepil před dvěma třemi lety. Výsledek mého skromného začátku s plastovými stavebnicemi :
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Fotky jsou mázlé, leč jsem neměl tehdy po ruce foťák a fotil jsem videokamerou. S ní fotit je o nervi ...
Trochu jsem tehdy diskutoval s Michalem (Tracmania) o vylepšení vzhledu budovy. Špalety a okna jsou totiž barevně nevzhledné. Jenže tenkrát jsem s budovy měl radost a nechtělo se mi do ní už rejpat. Tak zůstala tak jak je na fotkách. Dnes bych si sní trochu víc pohrál ..

Dřív jsem lepil převážně s papíru, dřeva a balzy. Plastikové stavebnice mi nikdy nesedli, ale na druhou stranu je to úspora času a rychlé zhotovení.

Jsem zvědav, jak dopadne stavba.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Dotaz na zkušenosti se stavebnicemi z Malé železnice

Příspěvekod Střelec » pon 12 srp, 2013 11:00 am

Tak to jsem zvědavej taky, co mi z toho vyleze. Pokud všechno klapne, dostane dneska hrubá stavba základní nátěr "břízolitem" (syntetika okr s příměsí pigmentu "písek"). Posléze udělám finální nátěr v nějaké typické místní kombinaci (žlutá - bílá; žlutá - okr; žlutá - tmavá červená). Nebo to můžu celý fláknout na šedo, ale bude to hnusný jak nádraží v Blovicích.
Na těchhle záležitostech je nejdůležitější povrchovka. Holej plast se hodí na začátečnickou stavbu, pokročilí už se bez barev neobejdou...
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Dotaz na zkušenosti se stavebnicemi z Malé železnice

Příspěvekod Střelec » stř 14 srp, 2013 6:00 am

Hrubá stavba v základním nátěru - směs okrové, desert pink a pískového pigmentu. V další fázi to dostane nátěr fasády, pak se barevně upraví podezdívky, osadí okna a dveře, podlaha perónu a někdy potom nápisy, střechy a další detaily...
Přílohy
DSCN8201.JPG
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Dotaz na zkušenosti se stavebnicemi z Malé železnice

Příspěvekod milostt » pon 19 srp, 2013 2:45 pm

Pěkná práce, těším se na finální fotky
milostt
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: Dotaz na zkušenosti se stavebnicemi z Malé železnice

Příspěvekod Střelec » stř 21 srp, 2013 6:30 am

Stavba zase o kousek popolezla, blížím se k fázi "střechy". Nejdřív ale budu muset přes okna instalovat záclony a možná místy opravit omítku.
Přílohy
DSCN8311.JPG
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Dotaz na zkušenosti se stavebnicemi z Malé železnice

Příspěvekod mnitka » stř 21 srp, 2013 7:46 am

Strelec nam dokazuje, ze i ze zdanlive podprumerne stavebnice lze vykresat velmi peknou stavbu zapadajici do ceskych realii. Jsem zvedav jaky bude vysledek.
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Dotaz na zkušenosti se stavebnicemi z Malé železnice

Příspěvekod Střelec » úte 27 srp, 2013 7:34 am

Tak už mám střechu, teď dojde na perón, okapy a komíny...
Přílohy
DSCN8510.JPG
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Dotaz na zkušenosti se stavebnicemi z Malé železnice

Příspěvekod Střelec » úte 03 zář, 2013 10:22 am

Tohle jsem na začátku vysypal z krabice - a takhle to dopadlo. Celý popis stavby se spoustou dalších fotek by se měl v dohledné době objevit na http://www.mojett.cz
Přílohy
DSCN8107 díly.JPG
DSCN8542 perón.JPG
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Dotaz na zkušenosti se stavebnicemi z Malé železnice

Příspěvekod Střelec » pát 25 říj, 2013 9:08 am

Tak zdrbávka na Kostelec konečně vylezla:
http://www.mojett.cz/?p=21235
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Dotaz na zkušenosti se stavebnicemi z Malé železnice

Příspěvekod rendo » úte 25 úno, 2014 3:50 pm

Ahoj...chcel by som sa spytat..kde sa nachadza v skutocnosti dvojmiestna remiza od Malej zeleznice??A ci nema niekto nejake fotky,resp.staci nazov stanice(alebo nejaky link)...dakujem za kazdu radu :!: S pozdravom Peter
Přílohy
dvojmiestna rem..jpg
rendo
 
Příspěvky: 186
Registrován: stř 12 led, 2011 2:01 pm

Re: Dotaz na zkušenosti se stavebnicemi z Malé železnice

Příspěvekod Barbucha » úte 25 úno, 2014 7:20 pm

Tato stavebnice mi přijde jako dost zoufalá na to, aby to bylo skutečné.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Dotaz na zkušenosti se stavebnicemi z Malé železnice

Příspěvekod rendo » stř 26 úno, 2014 1:24 pm

Barbucha píše:Tato stavebnice mi přijde jako dost zoufalá na to, aby to bylo skutečné.

diky za info,aj ked sa mi zdala tato stavebnica od MZ(realnejsia,ako ta druha)
rendo
 
Příspěvky: 186
Registrován: stř 12 led, 2011 2:01 pm

Re: Dotaz na zkušenosti se stavebnicemi z Malé železnice

Příspěvekod Střelec » stř 20 srp, 2014 8:16 am

Zatím jediná stavba od MŽ, prokazatelně odpovídající předloze (možná jich už bude víc), je stavědlo z Prahy-Florence.

Nové železniční stavby jsou kvalitně laserované - základ tvoří masivní plastová nosná kostra stavby, na kterou se dolepuje papírový potah a doplňky. Ze zvědavosti jsem koupil "Stanici Lampertice" v H0. Jde o hrázděný domek, který bohužel se skutečnými Lamperticemi/Lampersdorfem (jak uvádí druhá cedule, přiložená ve stavebnici) nemá nic společného. Díly jskou velmi kvalitně řezané, střecha typu "bramac" je velmi pěkně gravírovaná a prakticky všechno perfektně pasuje - jedinou výjimkou je zasklení oken, které je třeba zkrátit o cca 1,5-2mm podle rozměrů špalet. Detailisté si ze zbytků doplní střešní lávku a dekl průlezu pro kominíka, případně natáhnou svody od hromosvodů ze střechy na úroveň terénu. Stavba je celkem příjemná, ale po pěti minutách jsem měl ruce černé jak po složení půl náklaďáku uhlí. Před stavbou tedy doporučuji plastové díly umýt a papírové důkladně vyklepat. Plast vyžaduje použití agresivnějšího lepidla, aby dobře držel pohromadě.

Problémy stavby se omezují na otázku, čím papír a plast spolehlivě lepit. Rozpouštědlová lepidla mohou prosáknout papírem a vytvořit skvrny (navíc ta účinná většinou dost smrdí), gelový kyanoakrylát je pro lepení větších dílů pořát dost rychlý a disperze nemusí mít dostatečnou životnost. Výrobce tohle neřeší - na obalu je uvedeno "plastiková stavebnice" (půlka je z papíru). Návod neobsahuje žádný text, jen obrázky fází stavby. Jakési číslování dílů je jen u komínů a několikavrstvých oken (každý ucedený stavební prvek má svou číselnou řadu). Není zde žádný seznam dílů, ani rozkres rámečků/aršíků, takže kontrola kompletnosti je obtížná. Přitom seznam či rozkres rozmístění dílů je u stavebnic běžný už i v Rusku...
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Dotaz na zkušenosti se stavebnicemi z Malé železnice

Příspěvekod Střelec » stř 20 srp, 2014 8:30 am

Barbucha píše:Tato stavebnice mi přijde jako dost zoufalá na to, aby to bylo skutečné.


Hezké konstatování. V zásadě platí na celou původní sérii železničních staveb.
V souvislosti s výše prezentovanou stavbou "Kostelce" mě mluvčí Malé Železnice obvinil, že jsem stavbu záměrně zmršil za peníze od konkurence. Jako kdyby se na té hromadě plastového odpadu ještě dalo něco zmršit, na druhou stranu to asi šlo udělat líp - kdyby to stálo za to. Patrně jsem nebyl první, další podobně postižený jedinec to chtěl řešit právně, ale patrně ho odradily náklady a nejistý výsledek.
Nové věci z posledních dvou let jsou někde jinde a kdyby se u Malé Železnice místo demagogie věnovali vychytání pár zbylých much, měli by šanci dostat se na špici.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Dotaz na zkušenosti se stavebnicemi z Malé železnice

Příspěvekod Barbucha » stř 20 srp, 2014 10:17 am

Napadají mě jen tři možnosti:
1) neschopnost, což při dnešních možnostech techniky a grafiky mi přijde neuvěřitelné
2) touha se napakovat s minimálními náklady
3) blížící se krach
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků