Dotaz na zkušenosti se stavebnicemi z Malé železnice

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Dotaz na zkušenosti se stavebnicemi z Malé železnice

Příspěvekod Vladimír_B » ned 21 lis, 2010 7:14 pm

Dobrá, dobrá, jsem trochu zbrklý. Tak tedy Kde jen soudruzi z eNDéeR neudělali chybu? :D A za další při větším poryvu větru by to neudělalo otočku, ale spíše by domeček mohl popraskat (a taky při roztahování a smršťování Fe vlivem počasí). Ta konstrukce je připevněná k baráku prostě. Za další problém s nakládácím místem je ten, že mohu naložit pouze jeden vůz a pak musím přistavit další, né jen posunout o vz. soupravu... Ale kdopa by nakládal... to už je vedlejší. A teď k "nám". Stanička v lomu je sice na tři vz. a šišinu, ale nám tam jezdí tři vz. a šišina (letos teda zrovna né :roll: ). A drtič/výklopník je uprostřed koleje, takže se pod/na něm mohou vystřídat všechny 3vz pouhým posuvem...
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Dotaz na zkušenosti se stavebnicemi z Malé železnice

Příspěvekod radekkrupka » ned 21 lis, 2010 8:01 pm

Vladimír_B píše:Dobrá, dobrá, jsem trochu zbrklý. Tak tedy Kde jen soudruzi z eNDéeR neudělali chybu? :D A za další při větším poryvu větru by to neudělalo otočku, ale spíše by domeček mohl popraskat (a taky při roztahování a smršťování Fe vlivem počasí). Ta konstrukce je připevněná k baráku prostě. Za další problém s nakládácím místem je ten, že mohu naložit pouze jeden vůz a pak musím přistavit další, né jen posunout o vz. soupravu... Ale kdopa by nakládal... to už je vedlejší. A teď k "nám". Stanička v lomu je sice na tři vz. a šišinu, ale nám tam jezdí tři vz. a šišina (letos teda zrovna né :roll: ). A drtič/výklopník je uprostřed koleje, takže se pod/na něm mohou vystřídat všechny 3vz pouhým posuvem...

Já to bral jenom jako příklad, s nadhledem :)
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Dotaz na zkušenosti se stavebnicemi z Malé železnice

Příspěvekod Střelec » pon 22 lis, 2010 6:30 am

Důl je ten nejmenší od Fallera, lehce doplněný o násypku z "prkenných" desek - ve stavebnici je jen sklopný žlab, zavěšený z vikýře. Zbytek dolu měl bejt namalovanej na kulise. Samozřejmě vím, že to nesedí s realitou a ten barák pod věží by měl bejt několikanásobně větší, případně, že na něj měly navazovat další objekty. Stavba nemá původní barvy plastu, je klasicky přebarvená a patinovaná směrem k realitě (teda až na nánosy prachu, před použitím se válela pár let na polici).
V současnosti je proti stavu na fotce nádvoří zaštěrkovaný a jsou na měm hromady nejrůznějšího materiálu, stejně jako za plotem, kde se povaluje různej šrot, zbytky a klády. Na trojúhelníkovitým placu mezi dolem a nádražím je hustej listnatej hájek. Legenda ke kolejišti a další obrázky jsou v "úzkokolejkách", bohužel nemam čerstvý snímky. Do konce roku by ale měly bejt fotky současného stavu.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Dotaz na zkušenosti se stavebnicemi z Malé železnice

Příspěvekod vojtas » pon 29 lis, 2010 6:05 pm

Já osobně radši stavebnice ES Pečky:Venkovské nádraží,Venkovské nádraží se skladištěm,výtopna 2 stání,výtopna 1 stání,vodárna... http://www.es-pecky.cz Obrázek
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Dotaz na zkušenosti se stavebnicemi z Malé železnice

Příspěvekod vojtas » pon 06 pro, 2010 5:52 pm

Abyjste si nemysleli,že jen o těch Pečkách kecám ,že :wink: tak tady je moje pohodová stavba za dva večery včetně patiny střechy,díly jsem nebarvil-jsou jen napatinovány.: 8)
Přílohy
T478 231.jpg
T478 231.jpg (61.72 KiB) Zobrazeno 8238 krát
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Dotaz na zkušenosti se stavebnicemi z Malé železnice

Příspěvekod Střelec » úte 07 pro, 2010 8:10 am

Nepřipadá mi to o tolik lepší, než Malá Železnice, ale poměr cena - výkon je výrazně lepší. Přidávám pár čerstvých snímků svých staveb:
detail stanice (2).jpg
detail stanice (2).jpg (116.31 KiB) Zobrazeno 8189 krát
celkový pohled.jpg
celkový pohled.jpg (159.14 KiB) Zobrazeno 8189 krát

a tady je diskutovaný důl :
pohled od vlečky.jpg
pohled od vlečky.jpg (174.69 KiB) Zobrazeno 8189 krát
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Dotaz na zkušenosti se stavebnicemi z Malé železnice

Příspěvekod kubulak » úte 22 bře, 2011 12:49 pm

Jenze ty Es-Pecky delaji ty levne ceske nadrazni stavby jen v TT, takze my hanulkari mame smolik a demokraticky si muzeme vybrat z jedne moznosti - MaZel.
A je fakt ze kdyz vidim Plottenstein od Auhagena za 800 a Jirkov od MZ za 600 a kvalitu obojiho, tak se mi nohy sviraji v pest.
HO, CSD epocha IV, DCC
kubulak
 
Příspěvky: 250
Registrován: stř 28 kvě, 2008 11:02 am

Re: Dotaz na zkušenosti se stavebnicemi z Malé železnice

Příspěvekod Tomáš » úte 22 bře, 2011 8:10 pm

Budu reagovat na oba :

Střelec: Mě se to od začátku moc líbí,zde je vidět co se dá se stavebnicemi udělat.Kamenice je dokonalá,důl podle mého názoru nemá chybu.Moc se mi libí jak to pěkně zapadá do okolí.Ale nejdůležitější je jestli jsi spokojen ty..protože ty to budeš mít doma a budeš na to hlavně koukat.

Kubulak: ještě tu máš fy.Auhagen.Např.v Žel Magazinu,tuším že z loňska únor,je krásně popsáno,jak se dá s typicky DR budovy stanice udělat nádherná budova našich končin.Ze dvou stavebnic poskládali jednu ryze českou nádražní budovu.Sice vyšší investice ale určitě to stojí zato
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Dotaz na zkušenosti se stavebnicemi z Malé železnice

Příspěvekod Střelec » stř 23 bře, 2011 7:49 am

Kdybych nefušoval do kitařiny a zároveň nechtěl mít "echt" naše nádraží, tak bych stavby od Malé Železnice vůbec nebral. Na druhou stranu jsem byl línej stavět baráky od nuly - na rýsování a přesný řezání jsem od přírody levej. Takže co šlo, jsem doháněl barvama a práškovejma pigmentama, chybějící detaily (okapy) nahradily zbytky ze staveb Auhagen.
Je fakt, že nátěr může modelu pomoci jak k dokonalosti, tak do hrobu.

Kdyby soudruzi od Malé Železnice konečně pochopili, že můžou baráky dělat stejně, jako vagóny, dostali by se za stejnou cenu kvalitativně výrazně výš. Jenže to by jim musel někdo dost důrazně vysvětlit - patrně transplantací mozku, vedenou krumpáčem.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Dotaz na zkušenosti se stavebnicemi z Malé železnice

Příspěvekod mizl » pon 20 čer, 2011 7:16 pm

Já stavěl Jirkov a po úpravách nevypadá špatně. Myslím, že jejich výrobky jsou sice polotovary, ale zase na druhou stranu dávají modelářům větší prostor pro doladění a dodělání dle jeho představ. Pro základní stavbu si myslím že jsou dobré. Navíc se nemusíte striktně držet návodu jako u jiných. Jo a k těm okapům.....
jen pro inspiraci z čeho se dají udělat .... já je dělám s tyčinek na čištění uší. Jako svody používám tvrdý drát průřezu 2,5 mm. Vše slepím sekundovým lepidlem a nastříkám pozinkovou barvou . http://kolejistett.webnode.cz/stavba-ko ... stavba-15/
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Dotaz na zkušenosti se stavebnicemi z Malé železnice

Příspěvekod talien » pát 04 kvě, 2012 10:54 am

mizl píše:Jo a k těm okapům.....
jen pro inspiraci z čeho se dají udělat .... já je dělám s tyčinek na čištění uší. Jako svody používám tvrdý drát průřezu 2,5 mm. Vše slepím sekundovým lepidlem a nastříkám pozinkovou barvou . http://kolejistett.webnode.cz/stavba-ko ... stavba-15/


Díky za tip, okapy vyrobené touhle metodou vyzkouším - to je jeden ze zásadních neodstatků stavebnic od MaZelu - že nemá okapy.
Já nejsem ani zkušený modelář, ani nějaký železniční fajnšmekr, takže zatím nebazíruju na detailní podobnosti s reálnými nádražními budovami, ale jde mi spíš o takový ten základní tuzemský vzhled a to tyhle stavebnice splňují... Pracuje se mi s nimi zatím dobře (ač zatím mám poměrně málo reaálných zkušeností) a souhlasím se většinovým názorem, že při troše snahy a chuti si hrát s detaily a následným dolaďováním, můžou být výsledky velmi uspokojivé.
Já jsem zatím setstavil jedno stavědlo, nádraží Karolinka a teď právě dokončuji jednomístnou remízu (obrázek přiložen)... takže za mě je hodnocení spíš kladné.
V mém podání dopadla Karolnika takhle http://tt-kraj.blogspot.com/2012/03/pri ... drazi.html
IMGP1548.JPG
...a ještě s trochou neumělé patinace.
Přílohy
DSC_0139.jpg
krátce po "dolepení", ještě před barvením a patinováním... a před okapy :)
TT, DCC, II/III. epocha
http://tt-kraj.blogspot.com
talien
 
Příspěvky: 85
Registrován: stř 02 kvě, 2012 12:16 pm
Bydliště: Praha

Re: Dotaz na zkušenosti se stavebnicemi z Malé železnice

Příspěvekod BERKO » stř 22 kvě, 2013 3:09 pm

Protože se tady řešily i doprodejové stavebnice ES Pečky - zeptám se tu - pořídil jsem si mimo jiné "přízemní stavědlo" ve více ks, jen nemůžu v žádné sadě najít výlisek komína. Je to sice maličkost, ale rád bych věděl, jestli tam chybí standardně i dalším modelářům, ať se netrápím přemítáním, kde může být. Děkuji.
BERKO
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon 25 úno, 2013 6:56 am

Re: Dotaz na zkušenosti se stavebnicemi z Malé železnice

Příspěvekod dnovy » úte 25 čer, 2013 1:30 pm

Upřímně, ted jsem otevřel další stavebnici od Malé železnice a opět letí do koše...To se snad ani nedá postavit...Obdivuju ty, kdo z toho něco udělali. Mě to stálo jen nemalý peníz. Plasty jsou prohlé, nelícují, potiskový papír je z dálky vidět jak je to nepřirozené...To je hnus velebnosti
dnovy
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 29 lis, 2009 12:13 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Dotaz na zkušenosti se stavebnicemi z Malé železnice

Příspěvekod Střelec » čtv 08 srp, 2013 11:27 am

Trošku to tady zamrzlo, takže to oživím. Dostal jsem od VoVa (mojett) jako recenzák nádraží Kostelec od MaZelu s tím, že ho můžu postavit "podle sebe". Je to obvyklý polotovar pro zoufalce a masochisty, ale pokusím se z toho vykřesat něco zajímavého.
Pro začátek - nádraží mi bylo typově povědomé a ejhle - mám předlohu z NDR! Někdy kolem roku 1970 mi ji lepil táta a český název byl Lhotka.Kvalitativní úroveň vysoce překračovala nabídku Malé železnice.
Protože mám lepší (byť letité a notně jeté), rozhodl jsem se Kostelec poněkud rekonfigurovat. Jsem ale na začátku stavby, pokud se nic nepodělá, stavba i recka by měly být hotové začátkem září.
Přílohy
DSCN8103 krabice.JPG
DSCN8134.JPG
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Dotaz na zkušenosti se stavebnicemi z Malé železnice

Příspěvekod Střelec » čtv 08 srp, 2013 11:29 am

A tohle je předloha Lhotka z NDR:
Přílohy
DSCN8112 opačný konec.JPG
DSCN8110 hajzlíky.JPG
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků