Dotaz na zkušenosti se stavebnicemi z Malé železnice

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Dotaz na zkušenosti se stavebnicemi z Malé železnice

Příspěvekod Libor » sob 19 led, 2008 8:49 am

Dobrý den pánové, mohli byste se prosím podělit o Vaše zkušenosti se stavebnicemi z Malé železnice (http://www.mala-zeleznice.cz) ? Konkrétně se mi jedná o stavebnici Nádraží Jirkov a Výtopna 2 stání, obě pro velikost TT. Jaká je úroveň zpracování ? Nedaří se mi nikde najít nějaké solidní obrázky, z kterých by to bylo patrno, v obchodech jsou krabice zalepeny a prodavači je odmítají rozlepit. Nechce se mi kupovat zajíce v pytli. Děkuji, Libor
Libor
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob 19 led, 2008 8:40 am

Re: Dotaz na zkušenosti se stavebnicemi z Malé železnice

Příspěvekod Tomáš » sob 19 led, 2008 9:01 am

Libor píše:Dobrý den pánové, mohli byste se prosím podělit o Vaše zkušenosti se stavebnicemi z Malé železnice (http://www.mala-zeleznice.cz) ? Konkrétně se mi jedná o stavebnici Nádraží Jirkov a Výtopna 2 stání, obě pro velikost TT. Jaká je úroveň zpracování ? Nedaří se mi nikde najít nějaké solidní obrázky, z kterých by to bylo patrno, v obchodech jsou krabice zalepeny a prodavači je odmítají rozlepit. Nechce se mi kupovat zajíce v pytli. Děkuji, Libor


já něco od Malé železnice nakoupil..je to vcelku pěkné zboží...ale já osobně to považuji jako dobrý levný polotovar...barvy sou dost křiklavé,což nevypadá moc reálně..když se to,ale trochu napatinuje a vylepší,je to celkem ok. a za ty peníze lepší neseženeš
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Petr Zatrepalek » sob 19 led, 2008 9:57 am

Já mám od nich pár HO - a to nástupiště se zídkou a bez - je tam pár nařezaných kusů plastikových destiček, hnusné lavičky á la 70 léta VERO a plochý papír s potiskem motivu zdí a beton. nástupiště s křiklavýma barvama. vyhozené peníze!

Další co od nich mám je stavědlo - to už je o něco lepší - předřezané plastikové desky do tvaru domku, něco málo plastikových okének, zábradlí a opět papírový potisk na stěny a střechu. Když si člověk dá práci s patinováním, dá se z téhle stavebnice už vyrobit celkem ucházející model. Další je malé skladiště - opět v podobném provedení jako to stavědlo, ale jsou tam už naznačené prkenné stěny, velmi hezká plastická dlažba a zeď na rampu skladiště. Prý v podobném provedení jako to skladiště by měly být i výtopna a nádraží. Koukni se na fotky na jejich webovkách - před časem to tam měli nafocené.
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Tomáš » sob 19 led, 2008 10:12 am

já třeba od nich koupil točnu....za 1800,- sice nemá pohon,ale snad ho časem zbuduju...když ti to dojde tak to vypadá takhle http://tauvec.rajce.idnes.cz/Obrazky2/# ... g...trochu sem si jí upravil podle svého a teď vypadá takhle http://tauvec.rajce.idnes.cz/Tocna/
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Myšpulín » sob 19 led, 2008 10:25 pm

Já mám od nich v H0 skladiště, nádraží Karolínka a výtopnu 1 stání.
Skladiště ujde, po patině bude dobré.
Nádraží - jak psal kolega, jsou to PS destičky místy polepené profilovým plastem nebo papírem. Zde se zatím nemohu zbavit toho vzhledu té bílé desky PS. A při lepení jsem použil nevhodné lepidlo a střecha se mi lehce zkroutila.
Výtopna - princip stejný jako nádraží, dokud nevyřeším problém fasády, nebudu stavět.
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Příspěvekod Petr Zatrepalek » ned 20 led, 2008 10:18 am

Ta točna vypadá docela dobře! Určitě je za menší peníze než třeba Fleischmann a ROCO :P
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Petr Zatrepalek » ned 20 led, 2008 10:22 am

Ta fasáda by měla být zděná nebo omítnutá? Jestli omítka, zkus to tupovat hodně trvrdým štětcem namočeným v nitro ředidle nebo toulenu (něco co leptá plast). Udělá ti to strukturu! Jinak se dá použít taky autotmel nebo již zde mnohokrát popisovaný surfacer od Gunze Sangyo. Metoda nanášení stejná.
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod dan » ned 20 led, 2008 10:53 am

Struktura povrchu jde také natupovat dětským pudrem smíchaným s herkulesem, popřípadě normální fasádní barvou smíchanou taktéž s dětským zásypem. Stavebnice malé železnice to jsou vlastně polotovary, se stavebnicemi např auhagen nebo faller se to nedá srovnávat. Přesto bych stavebnice neodsuzoval pro někoho kdo chce mít na kolejišti české stavby a kdo má trošku zručnosti a hlavně hodně času je to ideální volba.
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Příspěvekod krakora » pon 21 led, 2008 12:42 pm

Jako polotovar dobry, ted pracuji na stanici Kostelec.
Stanicni budova bude v rekonstrukci (nová fasáda), jedna stena se bude jeste opravovat, puvodni dil je nahrazena cihlovym zdivem Auhagen a castecne nahozen novou omitkou (nafotim a vyvesim)
Kdyz jsem upravoval stavebnice od Plastikomu tak jsem povrch (omítku) delal podle navodu v ZM ktery tam vysel pred nekolika lety, par fotek je tady http://www.unouhuto.webgarden.cz/modely ... zin-3.html
krakora
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 10 říj, 2006 7:55 am

Příspěvekod TT-maniac » pon 21 led, 2008 4:45 pm

krakora píše:Jako polotovar dobry, ted pracuji na stanici Kostelec.
Stanicni budova bude v rekonstrukci (nová fasáda), jedna stena se bude jeste opravovat, puvodni dil je nahrazena cihlovym zdivem Auhagen a castecne nahozen novou omitkou (nafotim a vyvesim)
Kdyz jsem upravoval stavebnice od Plastikomu tak jsem povrch (omítku) delal podle navodu v ZM ktery tam vysel pred nekolika lety, par fotek je tady http://www.unouhuto.webgarden.cz/modely ... zin-3.html
Dobrý den mohl by jste mi napsat návod na výrobu té omítky ? díky
TT , analog , epochou se neřídím ... dělám to co se mi líbí
Uživatelský avatar
TT-maniac
 
Příspěvky: 169
Registrován: sob 17 úno, 2007 3:43 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod Jarda H. » pon 21 led, 2008 4:55 pm

dan píše:Struktura povrchu jde také natupovat dětským pudrem smíchaným s herkulesem, popřípadě normální fasádní barvou smíchanou taktéž s dětským zásypem.



Díky za tip :D :D ! Koupil jsem na zkoušku stavebničku jednomístné remísy a tak návody na úpravu či napodobení omítky vítám !!
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Myšpulín » pon 21 led, 2008 7:54 pm

Jo, ten Terezín vypadá jako skutečný. Určitě by to chtělo ten postup publikovat.
Jinak si myslím, že nějaký takovýto postup měl být součástí toho polotovaru od MZ a pak by to nemělo chybu.
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Příspěvekod krakora » úte 22 led, 2008 9:49 am

Najdu naskenuju poslu nebo vyvesim

Jeste dekuji za slova chvaly :oops:
krakora
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 10 říj, 2006 7:55 am

Příspěvekod krakora » stř 23 led, 2008 1:58 pm

Navod na opadanou omitku a par fotek rozestavene budovy od MZ je tady
http://www.unouhuto.webgarden.cz/modely-tt
krakora
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 10 říj, 2006 7:55 am

Příspěvekod Myšpulín » stř 23 led, 2008 4:46 pm

To krakora: Moc díky.
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Další

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků