Dotaz na zkušenosti se stavebnicemi z Malé železnice

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Dotaz na zkušenosti se stavebnicemi z Malé železnice

Příspěvekod hank » stř 20 srp, 2014 1:41 pm

Střelec: Pokud jde o Lampertice, tak se mýlíš, předloha modelu skutečně byla vybudována v Lamperticích/Lampersdorfu jako první budova, a to hned v roce 1882, když dráhu stavěla Rakouská společnost místních drah (ÖLEG). ÖLEG však finančně neprosperovala a do r. 1894 byly všechny její tratě postátněny. Žacléřskou lokálku předala ÖLEG do provozu společnosti SNDVB (Jiho-severoněmecká spojovací dráha, starší sestřička Rakouské severozápadní dráhy ÖNWB) už v r. 1889 a k 1. 1. 1894 byla i ona zestátněna. Protože však státní dráha žacléřská odbočovala ze soukromé dráhy SNDVB, zůstala v jejím provozu až do zestátnění SNDVB/ÖNWB v roce 1909 (zpětně s platností od 1.1. 1908). SNDVB v letech 1895 - 6 lampertickou stanici rozšířila a při té příležitosti postavila novou budovu podle lokálkové normálie typu A ÖNWB (SNDVB i ÖNWB měly od r. 1870 společné normálie pro pozemní stavby). Původní stavba se potom stala zázemím pro traťové dělníky.

Pěkný článek o žacléřské trati i s výkresy od Zdeňka Hrdiny je ve Světě železnice 1 a 2/2013. Ve výkresové příloze č. 1/2013 je i výkres původní budovy z Lampertic.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6105
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Dotaz na zkušenosti se stavebnicemi z Malé železnice

Příspěvekod T 478 3022 » stř 20 srp, 2014 4:33 pm

Střelec píše: Přitom seznam či rozkres rozmístění dílů je u stavebnic běžný už i v Rusku...

Člověče,ty si koleduješ aby se tady zaregistroval sám pan jednatel společnosti MŽ a znovu nám vysvětlil že u takhle jednoduchých stavebnic takové triviální věci nejsou potřeba,a ty složité stavebnice by jsme stejně nezvládli.
Ale zase na druhou stranu by nám třeba odpověděl na hankovu otázku,dle která normálie,tratě a období je jejich poslední počin-nádraží Leskovec-když na stránkách Mojett se k tomu nemá.
T 478 3022
 
Příspěvky: 163
Registrován: sob 10 lis, 2012 5:07 pm

Re: Dotaz na zkušenosti se stavebnicemi z Malé železnice

Příspěvekod T 478 3022 » stř 20 srp, 2014 4:36 pm

hank píše:
Pěkný článek o žacléřské trati i s výkresy od Zdeňka Hrdiny je ve Světě železnice 1 a 2/2013. Ve výkresové příloze č. 1/2013 je i výkres původní budovy z Lampertic.

Pravda,jen škoda že v té příloze to není okotováno.
T 478 3022
 
Příspěvky: 163
Registrován: sob 10 lis, 2012 5:07 pm

Re: Dotaz na zkušenosti se stavebnicemi z Malé železnice

Příspěvekod dnovy » stř 20 srp, 2014 4:44 pm

T 478 3022 píše:
Střelec píše: Přitom seznam či rozkres rozmístění dílů je u stavebnic běžný už i v Rusku...

Člověče,ty si koleduješ aby se tady zaregistroval sám pan jednatel společnosti MŽ a znovu nám vysvětlil že u takhle jednoduchých stavebnic takové triviální věci nejsou potřeba,a ty složité stavebnice by jsme stejně nezvládli.
Ale zase na druhou stranu by nám třeba odpověděl na hankovu otázku,dle která normálie,tratě a období je jejich poslední počin-nádraží Leskovec-když na stránkách Mojett se k tomu nemá.


No možná by si to měl přečíst, protože podle mého to co dodávájí na trh je děs a bída. Škoda, že to nejde vyreklamovat co od nich mám. Ale moje blbost že jsem od nich koupil 2 stavebnice. A přitom cenově vůbec nejsou levní.
dnovy
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 29 lis, 2009 12:13 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Dotaz na zkušenosti se stavebnicemi z Malé železnice

Příspěvekod hank » stř 20 srp, 2014 4:44 pm

brejlák 22: Je tam částečně okótovaný krov, z toho se dají odvodit ostatní rozměry, protože ty pohledy jsou zřejmě ve stejném měřítku..
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6105
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Dotaz na zkušenosti se stavebnicemi z Malé železnice

Příspěvekod Jiřik » stř 20 srp, 2014 7:15 pm

Levné - drahé
odpovídající - vymyšlené
vlezdořitikuřba - zásadněfujtablhnus....
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pánové promiňte mi, ale myslel jsem si, že je to tu modelářské fórum.... , ale zjišťuji, že to tady je spíše Zeď nářků!!!
Já jsem vyrostl na stavebnicích Směr, Kovozávody Prostějov, Novo atd... (letadla)
Co zde čtu to o MŽ to je pro mě nepochopitelné... Čím to lepit? To si snad dokážu vyzkoušet na skrytém místě sám...
(Pokud ne, tak doporučuji kupovat hotové domečky!!!)


A proč?????





Protože jsem modelář!!!!



Jiřik.

P.S.: " Zkuste příště více přemýšlet, a méně ječet jako malé děti!!!"
P.P.S.: Toto je myšleno všeobecně, ne jen pro toto téma!"
P.P.P.S.: "Promiňte mi tento tón, ale jinak se to poslední dobou říci nedá!"
http://jirik581.rajce.idnes.cz/
TT jako koníček pro zábavu...
Jiřik
 
Příspěvky: 255
Registrován: ned 26 srp, 2012 7:05 pm
Bydliště: kousek od Hořic

Re: Dotaz na zkušenosti se stavebnicemi z Malé železnice

Příspěvekod Barbucha » stř 20 srp, 2014 7:25 pm

Ono asi nejde o to, co kdo umí nebo neumí, ale o varování před něčím, co je zcela neadekvátní ceně. Já si třeba budku postavím, ale že by se mi chtělo patlat s barákem s novorenesanční fasádou, tak toho jsem dalek, to si radši koupím stavebnici a upatlám si ji po svém.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Dotaz na zkušenosti se stavebnicemi z Malé železnice

Příspěvekod Jiřik » stř 20 srp, 2014 8:14 pm

Ne zcela pochopeno...

Jiřik.
http://jirik581.rajce.idnes.cz/
TT jako koníček pro zábavu...
Jiřik
 
Příspěvky: 255
Registrován: ned 26 srp, 2012 7:05 pm
Bydliště: kousek od Hořic

Re: Dotaz na zkušenosti se stavebnicemi z Malé železnice

Příspěvekod Střelec » čtv 21 srp, 2014 6:47 am

Hank:
Díky za upozornění. Ta hrázděná budova bohužel není na dohledatelných starých pohlednicích (všude na mě leze ta komplet zděná) a ve stavebnici absentuje jakýkoliv text, tedy i historie objektu.
Jinak SOA v Plzni převzal nějaké normálie transverzálky z ředitelství drah, zpracovávat do použitelného stavu se to bude ale až někdy příští rok. Detaily případně do SZ.

Jiřík:
Pokud za nějaké zboží platím standardní cenu, tak za ni požaduji i standardní vybavenost, srovnatelnou s obdobnou nabídkou od konkurence. K tomu dneska patří kvalitní díly, solidní balení a odpovídající návod. Staré stavebnice MŽ měly jen solidní obal, novým chybí doladit už jen návod. Pořád se tu ale za cenu prvotřídního zboží nabízí v lepším případě nedodělek, v horším evidentní zmetek.

Vy i mluvčí Malé Železnice jste mi nabídli jen porci demagogie. Omlouvat mizernou kvalitu tím, že jsme modeláři (cca 5, maximálně 10% kupujících) může jenom zloděj, masochista, nebo bezmozek. Je mi celkem fuk, do které z těch kategorií spadáte, každopádně podporujete klamání zákazníka. Je podle Vás normální za plnou cenu koupit půl televize a zbytek si dobastlit doma, protože "jste modelář"? Podle Vašich výkřiků evidentně ano.

Naštěstí už je možnost hlasovat nohama a peněženkou, takže příště nakoupím od spolehlivé firmy a vykašlu se na experimenty. Ušetřím čas, peníze a nervy.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Dotaz na zkušenosti se stavebnicemi z Malé železnice

Příspěvekod dnovy » čtv 21 srp, 2014 6:57 am

Jiřik píše:Levné - drahé
odpovídající - vymyšlené
vlezdořitikuřba - zásadněfujtablhnus....
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pánové promiňte mi, ale myslel jsem si, že je to tu modelářské fórum.... , ale zjišťuji, že to tady je spíše Zeď nářků!!!
Já jsem vyrostl na stavebnicích Směr, Kovozávody Prostějov, Novo atd... (letadla)
Co zde čtu to o MŽ to je pro mě nepochopitelné... Čím to lepit? To si snad dokážu vyzkoušet na skrytém místě sám...
(Pokud ne, tak doporučuji kupovat hotové domečky!!!)


A proč?????





Protože jsem modelář!!!!



Jiřik.

P.S.: " Zkuste příště více přemýšlet, a méně ječet jako malé děti!!!"
P.P.S.: Toto je myšleno všeobecně, ne jen pro toto téma!"
P.P.P.S.: "Promiňte mi tento tón, ale jinak se to poslední dobou říci nedá!"



No pokud jsi dělal na stavebních SMER nebo KoPRo (Kovozávody Prostějov) tak nechápu jak můžeš jejcih kvalitu (myšleno bez ironie) srovnávat s kvalitou (myšleno ironicky) s Malou železnicí. Já taky dělal kity i když ne nějak dobře ale stavebnice MZ (pardon nazval bych to plastové dílky v krabici) se s tímto nedají absolutně srovnat. Jsem modelář ale zvyklý na nějakou kvalitu polotovarů, stavebnic. Vždy jsem si myslel že problém s MZ mám já svou neschopností ale po tom, co jsem mluvil i s modeláři na mnohem vyšším levelu jsem zjistil že ve mě to není.
U MZ nejenže usnuly na kvalitě před 20 lety ale ono i před těmi 20ti lety by to bylo ve srovnání s jinými stavebnicemi hrozný. Pocitově to mám jako trabanta ve srovnání s dnešním Passatem...
Málokdy tady píšu negativní recenze ale u MZ si to nemůžu odpustit po tom co jsem od nich koupil...
dnovy
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 29 lis, 2009 12:13 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Dotaz na zkušenosti se stavebnicemi z Malé železnice

Příspěvekod milostt » čtv 21 srp, 2014 8:26 am

Já bych se s dovolením MŽ zastal , stavěl jsme v poslední době od nich :strážní domek Deštnice, stavebnice kvalitativně někde jinde než jejich stavby v počátku,vše do sebe pasovalo v pohodě ,je zde spousta detailů, ( kde se nám před pár lety zdálo o hromosvedech a podobně?) A k návodu? souhlas že tady je co dohánět ,ale stejně špatné návody mají i ostatní naši výrobci v poslední době sem stavěl od KB model i od Šikulů kde stavebnice je za docela už velký ranec a návod je stejně naprd jako u MŽ.
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Předchozí

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků