Vedlejší budova 19a/H

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Vedlejší budova 19a/H

Příspěvekod hank » sob 28 úno, 2015 3:29 pm

Přátelé, vypadá ten hajzlík aspoň trochu věrohodně? Blesk ty barvy na fotkách kupodivu ani moc nezkreslil.

P2280011a.jpg


P2280008a.jpg


P2280010a.jpg


Jinak je to tento výrobek Model Scene:

http://www.eshop-rychle.cz/model-scene/ ... vebnice-TT

Laserovánka z dýhy a kartónu, pohodová stavbička na dva večery, lepeno herkulesem, barveno temperami co nejsušším štětcem, protože jsem měl strach, aby se to nezkroutilo. Cedulky s označením páni/dámy ve stavebnici nejsou, vytiskl jsem si je na laserové tiskárně na 200 g bílý grafický kartón a taky trochu umazal temperami.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6104
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Vedlejší budova 19a/H

Příspěvekod Radek Strnad » sob 28 úno, 2015 5:09 pm

Já myslím, že je to dobré. Snad jedině ta zelená na střeše mi přijde nějaká divná(možná je to foťákem). Pak ten plot)ohrada)......??? Řekl bych, že by na rozích měly být silnější sloupky(trámky), aby to bylo stabilnější a nespadlo při první vichřici a barvu bych se spíš snažil přiblížit stěnám záchodku, tak jak je to na obrázku v e-shopu. Tedy asi to původně natírali fermeží. Ne, že by ta šedá byla špatně, neboť tyto staré stavby se pak přetíraly čímkoliv, co bylo kde po ruce, ale podle mého názoru by to bylo efektnější. 8)
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Vedlejší budova 19a/H

Příspěvekod rawen » sob 28 úno, 2015 5:24 pm

A ještě jedna věc - u všech laserovaných věcí přejeď hrany nakolmo ostřím nože, abys strhnul popel.
Jednak to vypadá líp, a zejména na popelu nedrží lepidla.

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1698
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Vedlejší budova 19a/H

Příspěvekod hank » sob 28 úno, 2015 5:29 pm

Radek Strnad: Sloupky plotu jsou originál ze stavebnice... Různé odstíny na stěny a plot mám schválně právě z toho důvodu, který uvádíš, že se běžně přetíralo tím, co zrovna bylo po ruce, navíc po kouskách, takže na jedné stavbě se běžně dala vidět místa nově natřená, místa zašlá i místa těžce opršelá... S tou střechou nejsem spokojený ani já, zelená má být tmavší, pokoušel jsem se naznačit ostrůvky mechu, jenže ten materiál přijímá tempery dost neochotně, asi ještě zkusím ždibečky nějakého posypu. Ale nelíbí se mi ani základní barva opršelé krytiny, pořád tam proráží původní barva toho kartónu.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6104
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Vedlejší budova 19a/H

Příspěvekod hank » sob 28 úno, 2015 5:35 pm

rawen: Přejel jsem je pilníkem, ale jen tam, kde jsem odřezával můstky držící materiál pohromadě. Že to nebere lepidlo, to mě tedy nenapadlo... Ani to při lepení nějak nebylo poznat.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6104
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Vedlejší budova 19a/H

Příspěvekod hank61 » sob 28 úno, 2015 5:51 pm

Hanku. Ty držáky s popisy Páni a Dámy byly součástí stavebnice? Já je tam nikde nenašel....
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Vedlejší budova 19a/H

Příspěvekod hank » sob 28 úno, 2015 6:15 pm

hank61: Vždyť to píšu hned nahoře, že ne... :roll:

Cedulky s označením páni/dámy ve stavebnici nejsou, vytiskl jsem si je na laserové tiskárně na 200 g bílý grafický kartón a taky trochu umazal temperami.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6104
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Vedlejší budova 19a/H

Příspěvekod hank » sob 28 úno, 2015 9:55 pm

Radek Strnad píše:Pak ten plot)ohrada)......??? Řekl bych, že by na rozích měly být silnější sloupky(trámky), aby to bylo stabilnější a nespadlo při první vichřici ... )


Podle původní normálie 19a/H z roku 1891 jsou to sloupky průřezu 12x12 cm. Tzn. v TT 1x1 mm.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6104
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Vedlejší budova 19a/H

Příspěvekod milan ferdián » ned 01 bře, 2015 9:13 am

Tu stavebnici budu mít v rukou v modelové velikosti N/1:160.To že tam nejsou tabulky "Páni"/"Dámy",mě překvapuje.Z fotografie jde vidět u plotu,že chybí jak rohové sloupky,jak píšete,tak vidím,že budu muset upravit i nosné trámky na plot.Nosné trámky styl položené "H" neznám.Jakmile bude stavba hotova z mé strany,klidně uděláme srovnání.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Vedlejší budova 19a/H

Příspěvekod hank » ned 01 bře, 2015 9:54 am

Ta normálie 19a/H vypadá takhle:

WC_19aH_maly.jpg


Třeba z toho někdo vyčtete, jak má ta nosná konstrukce plotu vlastně vypadat. Ona ta fotka leccos ukáže, ale až to bude v kolejišti, tak do toho dvorku z pozice pozorovatele/obsluhy stejně nebude vidět...

Když se na to podívám pořádně, tak vidím sám:
(1) základová deska má rozměry ze všech stran o něco přesahovat půdorys budovy (chyba stavebnice)
(2) rohové sloupky - jestli ten výkres čtu dobře - nemají být zvenku překryty prkny (chyba stavebnice)
(3) prkna plotu mají přesahovat přes hranu dláždění dvorku až k zemi (chyba moje, jenže kdybych to chtěl udělat pořádně, musel bych ty nosné sloupky zkrátit, aby nahoře netrčely přes plot, a to jsem zjistil, až už byly přilepené...)

(1) a (3) asi půjde zamaskovat při vkládání stavby do kolejiště.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6104
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Vedlejší budova 19a/H

Příspěvekod Myšpulín » ned 01 bře, 2015 2:34 pm

Prosím tě, hanku, nemůžeš to někam plácnout trochu větší? Z tohoto se nic nepřečte. Díky.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Vedlejší budova 19a/H

Příspěvekod hank » ned 01 bře, 2015 4:40 pm

Můžu, kam ti to mám poslat? Prosím o nějaký e-mail. (Jestli ho nechceš vystavit veřejně, pošli SZ.) Pošlu to přes úschovnu, čímž zároveň sděluji i ostatním, že to bude 14 dní k mání i pro ně, příslušný link sem potom vyvěsím.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6104
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Vedlejší budova 19a/H

Příspěvekod hank » ned 01 bře, 2015 5:56 pm

Tak kdyby někdo potřeboval kopii normálie 19a/H v lepším rozlišení, tak račte sem:

http://www.uschovna.cz/zasilka/EAM9XNE4CJZ2LW82-RSM/

Lze to stáhnout 30x až do 15. března, kdyby to bylo staženo 30x dřív nebo kdyby si někdo vzpomněl později, dejte vědět a obnovím to.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6104
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Vedlejší budova 19a/H

Příspěvekod Luděk » ned 01 bře, 2015 7:50 pm

Děkuji.
Uživatelský avatar
Luděk
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát 09 pro, 2011 5:29 pm
Bydliště: Brno

Re: Vedlejší budova 19a/H

Příspěvekod Vladamir » stř 04 bře, 2015 9:58 am

Ahoj Hanku, pěkná práce. Akorát si nejsem jist, že nápisy jsou správně: pánové a dámy - Herren und Damen, muži a ženy - Männer und Frauen
http://www.elektrickevlacky.cz/modelova ... _1531.html
Něco mne napadlo, jen bych potřeboval znát rozměry cedulek :wink:
Zdraví Vladimír
Vladamir
 
Příspěvky: 105
Registrován: ned 27 čer, 2010 7:37 am

Další

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků