Vedlejší budova 19a/H

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Vedlejší budova 19a/H

Příspěvekod breiter » stř 04 bře, 2015 11:56 am

Nejsme v Sasku, ale v c.k. monarchii. Takže vždy a výhradně Damen a Herren
breiter
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 08 zář, 2011 12:37 pm

Re: Vedlejší budova 19a/H

Příspěvekod hank » stř 04 bře, 2015 5:24 pm

Vladamir, breiter: Vašnostové, račtež laskavě popatřiti na kopii normálie přiloženou v tomto vlákně u mého příspěvku ze dne 1. března t.r. (Možná to není úplně čitelné, zájemce odkazuji na její větší provedení, na které jsem dal link do úschovny.) Na normálii k.k. General - Direktion der Oesterr. Staatsbahnen datované v srpnu 1891 ve Vídni, vydání z roku 1897, jest jasně a zcela jednoznačně uvedeno Herren a Frauen. A ježto jsou pod tímto úředním dokumentem podepsáni ctihodní pánové Der Bau Director a Der General-Directionsrath, kteřížto s veškerou svou nezpochybnitelnou autoritou platnost této normálie svými úředními podpisy byli potvrdili, nezbývá mi, než tento úřední dokument respektovati a jím se důsledně vždy říditi. Což jsem také skromně a ve vší úctě k c. a k. úřednímu majestátu na svém jinak nepříliš dokonalém modelu učinil.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6099
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Vedlejší budova 19a/H

Příspěvekod Vladamir » čtv 05 bře, 2015 5:08 am

Hrome, to jsem přehlédl, ač jsem hledal :oops:
Vladamir
 
Příspěvky: 105
Registrován: ned 27 čer, 2010 7:37 am

Re: Vedlejší budova 19a/H

Příspěvekod T 478 3022 » sob 07 bře, 2015 5:44 pm

Měl bych dvě otázky.
Stavěla se tahle normálie i v zrcadlově obráceném provedení,než je na výkresu od Hanka?
A pokud ano,bylo dáno např.nějakým předpisem že dveře na dámy jsou na straně odvrácené od nádr.budovy a na pány na straně k nádr.budově?
T 478 3022
 
Příspěvky: 163
Registrován: sob 10 lis, 2012 5:07 pm

Re: Vedlejší budova 19a/H

Příspěvekod hank » sob 07 bře, 2015 5:53 pm

T 478 3022 píše:Měl bych dvě otázky.
Stavěla se tahle normálie i v zrcadlově obráceném provedení,než je na výkresu od Hanka?
A pokud ano,bylo dáno např.nějakým předpisem že dveře na dámy jsou na straně odvrácené od nádr.budovy a na pány na straně k nádr.budově?


Na první otázku: Ano.
Na druhou otázku: Ne. Dámy byly vždy na straně oploceného dvorku. Viz půdorys. Dámám stačí jedna místnost s klozetem, páni potřebují dvě - jednu s klozetem a druhou s pisoárem resp. žlábkem.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6099
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Vedlejší budova 19a/H

Příspěvekod T 478 3022 » sob 07 bře, 2015 6:37 pm

Jasně,to chápu že když to zrcadlově obrátím,tak prostě ty boční stěny budou prohozeny a tudíž zase ty ženy budou na straně kde je oplocený dvorek.
V té druhé otázce mě šlo o to,že např. v Uhřicích u Kyjova jsou při pohledu od kolejí na záchodky ty dveře na dámy vlevo a nádr.budova je vpravo od záchodků.A já ted mudruju jestli situace se záchody ve Ždánicích byla totožná jako v Uher.Na jedné fotce co mám se zdá že ta situace tam byla identická jako v Uher.tzn-při pohledu od kolejí dámy vlevo a nádr.budova vpravo.Proto jsem se ptal jestli to třeba nebylo upraveno nějakým předpisem nebo tak něco.Jsem si říkal,že lidé a doba tehdy byli puritánštější,tak třeba z toho důvodu byli dámy z druhé strany kde třeba nebyl takový pohyb možných čumilů,jako ze strany nadr.budovy.
T 478 3022
 
Příspěvky: 163
Registrován: sob 10 lis, 2012 5:07 pm

Re: Vedlejší budova 19a/H

Příspěvekod hank » sob 07 bře, 2015 7:45 pm

T 478 3022 píše:Jasně,to chápu že když to zrcadlově obrátím,tak prostě ty boční stěny budou prohozeny a tudíž zase ty ženy budou na straně kde je oplocený dvorek.
V té druhé otázce mě šlo o to,že např. v Uhřicích u Kyjova jsou při pohledu od kolejí na záchodky ty dveře na dámy vlevo a nádr.budova je vpravo od záchodků.A já ted mudruju jestli situace se záchody ve Ždánicích byla totožná jako v Uher.Na jedné fotce co mám se zdá že ta situace tam byla identická jako v Uher.tzn-při pohledu od kolejí dámy vlevo a nádr.budova vpravo.Proto jsem se ptal jestli to třeba nebylo upraveno nějakým předpisem nebo tak něco.Jsem si říkal,že lidé a doba tehdy byli puritánštější,tak třeba z toho důvodu byli dámy z druhé strany kde třeba nebyl takový pohyb možných čumilů,jako ze strany nadr.budovy.


Nevím o tom, že by to bylo nějak jmenovitě upraveno. Na druhé straně, co by bylo logičtější: Má být přivrácen k obytné části nádražní budovy dřevník se vchodem z "pánské" strany nebo dvorek a vchod do chlívku na "dámské" straně? Kdybych tam bydlel, asi bych volil ten dřevník, abych to v zimě měl blíž... Když koukám na staré situační plány stanic, vidím obě možnosti. Ale existovaly i stanice s vedlejší budovou na straně služební části nádražní budovy, tj. vzdálenější od obytného křídla...
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6099
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Vedlejší budova 19a/H

Příspěvekod Střelec » pon 30 bře, 2015 1:03 pm

Z fotek to není vidět, ale má to na dvorku dy dekly do žumpy? Nebo se musely dodělat dodatečně? Uvažuju, že si je v TT pořídím. Umístění stavby vedle staniční budovy bylo dost různé, ale pokud jsem si všiml, vždy na opačném konci, než studna (celkem logicky).

O víkendu jsem stavěl drážní kůlny od téhož výrobce - jednu v H0, druhou v TT a docela mě zaskočilo "rozpliznutí" střešní krytiny v H0
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Vedlejší budova 19a/H

Příspěvekod hank » pon 30 bře, 2015 5:51 pm

Střelec píše:Z fotek to není vidět, ale má to na dvorku dy dekly do žumpy? Nebo se musely dodělat dodatečně? Uvažuju, že si je v TT pořídím. Umístění stavby vedle staniční budovy bylo dost různé, ale pokud jsem si všiml, vždy na opačném konci, než studna (celkem logicky).

O víkendu jsem stavěl drážní kůlny od téhož výrobce - jednu v H0, druhou v TT a docela mě zaskočilo "rozpliznutí" střešní krytiny v H0


Ty dekly tam jsou.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6099
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Vedlejší budova 19a/H

Příspěvekod Střelec » úte 31 bře, 2015 8:22 am

Díky! Poněkud větší typ - "Záchodky Dačice" od Šikulů je třeba nemají.
Střecha byla gravírovaná z jednostranně lakované lepenky? U kůlny a autobusové zastávky MSC v TT byla celkem dobrá, ale barvení byla poněkud honička, pokud měla barva krýt a ještě dobře zatéct. Pro H0 už bych použil raději technologii lepených zubatých pásků bez ohledu na díl ve stavebnici, protože v tomhle měřítku výsledek vypadá lépe, než gravírování...
Pro porovnání přikládam obrázek střech v obou měřítkách.
Přílohy
DSCN1980.JPG
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Předchozí

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků