Bilboardy a reklama

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Bilboardy a reklama

Příspěvekod Franky » pon 26 led, 2015 7:38 pm

http://microstru.com/index.html
spíš na ameriku, ale umím si představit využití i u nás (např.pylony, neony, loga)
Uživatelský avatar
Franky
 
Příspěvky: 314
Registrován: pát 09 pro, 2011 12:03 pm
Bydliště: Praha - Vršovice

Re: Bilboardy a reklama

Příspěvekod fulda » pon 26 led, 2015 8:39 pm

To je kapacitní světlo, to není zase až tak velká matematika, to se dá udělat i doma v troubě.
Stačí bílej fosfor, zinek a trochu modré skalice. Jo a pak nesmí bejt doma manželka, děti, pes ani kočka, protože každá ta komponenta je trochu jedovatá.
Videonávod: https://www.youtube.com/watch?v=pmQqdYr ... 1421914688
Bezvadně řeší odběr vlastní aktivní sedliny.

Pokud nechcete otrávit celej barák, tak se na to prodávají stavebnice a nebo celé panely: http://www.ebay.com/itm/12V-DC-Inverter ... 0845972470
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4876
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Bilboardy a reklama

Příspěvekod tamlia » úte 10 úno, 2015 9:55 pm

Já bych se chtěla zeptat jestli by bylo možné použít tyto cedule k výrobě kvalitního pozadí, nebo je to moc nepraktické řešení a měla bych radši použít něco jako je plátno nebo táhle fototapeta?

Jako tohle. Ale vůbec nemám ponětí jak to udělal???
Přílohy
tapeta.PNG
tamlia
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon 26 led, 2015 12:42 pm

Re: Bilboardy a reklama

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 11 úno, 2015 7:03 am

Pokud jde o odkaz na tu tiskárnu, nevím... Ta stránka ve mě moc důvěry nevzbuzuje. Pokud jde o fotopozadí, tak se to dá v pohodě udělat tímto způsobem - digifoták s funkcí panoramatických snímků - pak stačí nafotit si v krajině to co potřebuji v rozsahu 360ti nebo 180ti stupnu, poskládat si z takto pořízeného snímku ve vhodném programu fotopozadí a nechat si to vytisknout na samolepící folii kdekoliv v reklamce nebo graf. studiu. Pokud chci hodně dobrou kvalitu, tak rovnou třeba na kappa desku. Pokud chci ušetřit, tak si tu samolepící vytištěnou "tapetu" mohu nalepit na hladkou dřevotřísku nebo hladký sololit apod. Pokud to nenalepím dobře na desku, tak to bude vypadat divně jako na tom přiloženém obrázku...

Jinak na tvorbu fotopozadí dělal (dělá?) super produkt i Busch - obsahem prográmku je nejen spousta motivů pozadí samotných ale též fotomotivy samostatných stromů, domků, mostů, továren apod, které se dají použít bud jako další předkulisy nebo zakomponovat přímo v tomto programu do jakéhokoliv fotopozadí (umožnuje to i import vlastních obrázků)...

Pozadí (fototapeta) pro vláčky se dá koupit přímo od Auhagenu, nevýhodou je že má už dané rozměry, takže se nedá "roztáhnout" ale jen nakrátit nebo nastavit dalšíma dvěma Auhagenem nabízenýma fototapetama stejných rozměrů (motiv Sasko-Česká hranice).
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Bilboardy a reklama

Příspěvekod tamlia » stř 11 úno, 2015 10:38 am

ano jo super.

Děkuji pane Zatrepalek

Takže na té stránce jsem našla ty cedule v různých velikostech, ale vlastně jste mi poradil, že ta cedule je ok akorát záleží na kvalitě fotografie a kvalitně to pak udělat v tom Busch.
Já jsem hlavně chtěla vědět jestli je tam možnost udělat si něco vlastní a pak to dát na médium. A tedy které je lepší a snese ku příkladu i drsnější zacházení?

Ještě jednou děkuji.


PS kde bych mohla sehnat ten busch a za jakou cenu?
tamlia
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon 26 led, 2015 12:42 pm

Re: Bilboardy a reklama

Příspěvekod Jiri Dvoracek » stř 11 úno, 2015 8:28 pm

Ja jsem svoje tapety na kolejiste nakoupil tady:

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_odkw= ... _sacat=479
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1166
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ


Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků