Lepeni, barveni

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Lepeni, barveni

Příspěvekod belgarat » stř 21 led, 2015 6:42 pm

Ahoj,

dalsi ze zacatecnickych problemu: snazim se sestavit semafor typu AZD ze stavebnice - plast. Zdalo se mi, ze po osazeni LED by se mi kryty svetel uz barvily blbe (abych pak nenabarvil i LEDky), tak jsem hlavu semaforu nabarvil pekne nacerno emailovou barvou. Jakepak lepidlo mam pouzit na vlepeni SMD LED ? Agami lepidlo na plast modely (= ethyl acetat, aceton) emailovou cern smyje. Nebo jine poradi (lepeni, barveni) - jak pak ochranit LEDku pred nabarvenim ?

Dik :)
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2371
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Lepeni, barveni

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 22 led, 2015 9:23 am

belgarat píše:Ahoj,

dalsi ze zacatecnickych problemu: snazim se sestavit semafor typu AZD ze stavebnice - plast. Zdalo se mi, ze po osazeni LED by se mi kryty svetel uz barvily blbe (abych pak nenabarvil i LEDky), tak jsem hlavu semaforu nabarvil pekne nacerno emailovou barvou. Jakepak lepidlo mam pouzit na vlepeni SMD LED ? Agami lepidlo na plast modely (= ethyl acetat, aceton) emailovou cern smyje. Nebo jine poradi (lepeni, barveni) - jak pak ochranit LEDku pred nabarvenim ?

Dik :)


Na lepení například dvousložkové čiré epoxy UHU...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Lepeni, barveni

Příspěvekod Franky » čtv 22 led, 2015 10:44 am

a na ochranu LED např. maskovací pásku (např. Tamiya nebo Jammydog)
Uživatelský avatar
Franky
 
Příspěvky: 315
Registrován: pát 09 pro, 2011 12:03 pm
Bydliště: Praha - Vršovice


Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků