Nový výrobce laser cut WEPE

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Nový výrobce laser cut WEPE

Příspěvekod milostt » pon 29 srp, 2016 7:26 pm

Určite bude H0 a TT , jesli i N to nevím , ale předpokládám že ano
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: Nový výrobce laser cut WEPE

Příspěvekod Ossi » pát 21 říj, 2016 6:29 pm

Zdravím diskutující. V sobotu jsem si přivezl z burzy tištěný katalog (za 30 Kč). Jsou v něm půdorysné rozměry staveb (a cena) u všech staveb ve všech velikostech. Zaujala mě stavebnice prvorepublikové vilky, architektura 30-tých let mě "bere". Ossi
Ossi
 
Příspěvky: 102
Registrován: ned 26 čer, 2011 1:16 pm
Bydliště: Kochánky, Mladoboleslavsko

Re: Nový výrobce laser cut WEPE

Příspěvekod hopeter » sob 22 říj, 2016 8:22 pm

Totéž najdeš na jejich webových stránkách včetně ešopu. :wink: Jejich stavebnice jsou jednoduché a přitom hezké. Hlavně používají karton co se moc nekroutí.Jediné co mě vadí je absence podrobnějších návodů ke stavbě. Někdy musí člověk hodně přemýšlet aby to slepil správně.
Pro mě ideální výrobce - základ za levnou cenu a detaily si dodělám podle potřeby.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Nový výrobce laser cut WEPE

Příspěvekod Radek Strnad » stř 01 úno, 2017 10:02 am

Tak jsem si řekl, že si složím nějakou tu budovu. A že zkusím skladiště v TT(017), které si dám na kolejiště, abych se nemusel dívat na dvacet let staré od Plastikomu. Začal jsem rampou a docela mám po radosti. Měla by být rampa ve výšce podlahy vozu, že.....???? Tedy nějakých 11-12mm nad temenem kolejnice v TT. U tohoto výrobku je vysoká 10mm, ovšem nikoliv nad temenem, ale celkově. Takže zase další do-do. Ovšem jak to do-do udělat, nad tím musím popřemýšlet. Třeba že bych zapustil kolej do terénu.... :roll: . Za pětikilo.....co bych chtěl, že.
Přílohy
P1060139.JPG
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Nový výrobce laser cut WEPE

Příspěvekod VojtikJ » stř 01 úno, 2017 10:35 am

neboj, to maj snad všichni blbě :D koupil jsem si od Šikulů sklad Metuje, tam to je taky tak... jestli to choděj měřit tak udělaj tu blbost že to měří od ztemně a ve finále zapomenou připočítat výšku koleje a popřípadě pražce :D Ono to najednou dělá výšku rampy na cca 1,5cm... což ohledně ke zbytku budovy je opticky strašně velký :D
Mám to z vlastní zkušenosti kdy jsem dělal 3D modely do hry.. naměřil, postavil a ejhle, ve hře to bylo nízko.
Nezbývá nic jinýho než dorovnat terén tak aby ti vycházela rampa tak jak má ;)
Šašci
VojtikJ
 
Příspěvky: 564
Registrován: stř 11 led, 2012 8:35 pm

Re: Nový výrobce laser cut WEPE

Příspěvekod mlha » stř 01 úno, 2017 10:57 am

Radek Strnad píše:Tak jsem si řekl, že si složím nějakou tu budovu. A že zkusím skladiště v TT(017), které si dám na kolejiště, abych se nemusel dívat na dvacet let staré od Plastikomu. Začal jsem rampou a docela mám po radosti. Měla by být rampa ve výšce podlahy vozu, že.....???? Tedy nějakých 11-12mm nad temenem kolejnice v TT. U tohoto výrobku je vysoká 10mm, ovšem nikoliv nad temenem, ale celkově. Takže zase další do-do. Ovšem jak to do-do udělat, nad tím musím popřemýšlet. Třeba že bych zapustil kolej do terénu.... :roll: . Za pětikilo.....co bych chtěl, že.

Proč to nepodložit kartónem?
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Nový výrobce laser cut WEPE

Příspěvekod Radek Strnad » stř 01 úno, 2017 11:11 am

No jo, no...... :roll: :roll: Samozřejmě si nějak poradím, ale člověk by řekl, že v dnešní době už by takovýto nejzákladnější rozměr, který si můžou naměřit na skoro každém nádraží, mohli mít v pořádku. Paradoxně ten letitý Plastikom to dobře má, takže tady mě vůbec nenapadlo, že by to nesedělo.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Nový výrobce laser cut WEPE

Příspěvekod Pavel-HP » stř 01 úno, 2017 11:13 am

Tak "boudu" zvedni o tloušťku pražce a je to akorát. Rampa je dobře, jen ty to máš"nízko".
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1018
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Nový výrobce laser cut WEPE

Příspěvekod VojtikJ » stř 01 úno, 2017 11:54 am

Radek Strnad píše:No jo, no...... :roll: :roll: Samozřejmě si nějak poradím, ale člověk by řekl, že v dnešní době už by takovýto nejzákladnější rozměr, který si můžou naměřit na skoro každém nádraží, mohli mít v pořádku. Paradoxně ten letitý Plastikom to dobře má, takže tady mě vůbec nenapadlo, že by to nesedělo.


Jak jsme psal, když to půjdeš změřit tak zjistíš že výška odpovídá. Ve finále ale musíš přičíst výšku koleje a pražce, po přičtení už to je dobře pro ten případ co máš ty. Až dorovnáš terén k pražci, nebo k temeni kolejnice tak ti to sedět už bude ne?
Šašci
VojtikJ
 
Příspěvky: 564
Registrován: stř 11 led, 2012 8:35 pm

Re: Nový výrobce laser cut WEPE

Příspěvekod alexander » stř 01 úno, 2017 1:19 pm

Výška rampy je správne, stačí pozrieť obrázky....

http://www.railnet.sk/view.php?cisloclanku=2007100006
alexander
 
Příspěvky: 394
Registrován: pon 25 úno, 2008 7:47 pm

Re: Nový výrobce laser cut WEPE

Příspěvekod Radek Strnad » stř 01 úno, 2017 1:50 pm

Já tomu rozumím, ale ona to zase není taková prča.....Rampa má i nájezd a z druhé strany se mají přistavovat nákladní auta, takže to není jen tak něco podložit. Já mám kolejiště hotové, tak teď snad abych na něm vytvořil půlcentimetrový hrb, abych na něj mohl dát nové skladiště. Předpokládal bych(marně), že výrobce vytvoří rampu tak vysokou, jak má být od nivelety 0, bráno od spodní hrany pražce. Nehrbounům to bude potom vyhovovat a hrboun si ty 4-5mm co by měl navíc odstřihne, neb je to jen karton se znázorněným kamenem, takže to lze. Takto, jak to je vyrobeno, je to výška od temene kolejnice.Ve skutečnosti ale rampa nevyrůstá na hromadě hlíny, ale je do ní zapuštěná. U rampy přeci není zemina/svršek dorovnaný do výše temene kolejnice, jak vidět i z obrázku. Stavebnice je vyrobená tak, že nejdřív musím mít terén srovnaný na úroveň temene a pak na to položím rampu se skladištěm, což mi nepřijde zrovna jako optimum.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Nový výrobce laser cut WEPE

Příspěvekod VojtikJ » stř 01 úno, 2017 1:57 pm

je správně od temene kolejnice :D
Šašci
VojtikJ
 
Příspěvky: 564
Registrován: stř 11 led, 2012 8:35 pm

Re: Nový výrobce laser cut WEPE

Příspěvekod hank » stř 01 úno, 2017 2:39 pm

Radek Strnad píše:U rampy přeci není zemina/svršek dorovnaný do výše temene kolejnice...


To není dogma. Podívej se:
rampa_hustopece_rez.jpg


Řez je z výkresu novostavby ČSD ze 30. let (Hustopeče nad Bečvou).
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Nový výrobce laser cut WEPE

Příspěvekod Radek Strnad » stř 01 úno, 2017 5:01 pm

Hmmm, dogma to tedy není. I na tom plánku je vidět, že neroste z navršené hlíny, ale je zapuštěná.Nicméně pro mě je ta rampa v tomto provedení docela komplikace. Musel bych to tedy celé podlepit, pak usadit na kolejiště, dosypat terén do výšky temene, aby byla vidět jen struktura kamene a ne podlepovací vrstva, na druhé straně to dosypat ještě výš, protože nákladní auta mají korbu níž, než vozy, což dokazuje i další plánek z Hustopečí. Ovšem vedle současného skladiště mám ve stejné niveletě silnici k depu, ta by tedy byla utopená a vedle je hned skála, takže by to byl ve skutečnosti za deště rybník. No, snad už ani na tom novém skladišti tak nebazíruju, :roll: když si představím, co bych všechno musel předělat...... :(
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Nový výrobce laser cut WEPE

Příspěvekod hopeter » stř 01 úno, 2017 7:57 pm

Nějak mě nesedí , že bys musel zvedat terén na straně pro auta. Pokud je původní rampa vyšší tak na obou stranách nebo né ? Podložku můžeš zamaskovat trávou nebo celou podezdívku přelepit imitací zdiva. Problém bych viděl , že budou krátké schody na rampu ale šikovná podložka ve formě trámku to taky spraví.
Mě se stavby Awepe líbí pro svou jednoduchost a beru je jako polotovary... :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

PředchozíDalší

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků