Nový výrobce laser cut WEPE

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Nový výrobce laser cut WEPE

Příspěvekod milostt » pon 20 čer, 2016 6:55 pm

Savba dílenské haly od Wepe s doplňky od DH Loko
Přílohy
h3.jpg
h2.jpg
h1.jpg
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: Nový výrobce laser cut WEPE

Příspěvekod milostt » stř 22 čer, 2016 4:32 pm

Pokračovaní na hale od WEPE , první dopňky od DH loko panty ,a vrata , je to super ,ale pro mě už je to vše dělat pod lupou
Přílohy
vr.1.jpg
vr2.jpg
vr3.jpg
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: Nový výrobce laser cut WEPE

Příspěvekod jihous » sob 27 srp, 2016 9:23 am

Krásný stavby, hned jsem je chtěl stavebnice objednat, protože postavit diorámu ČSAD, popř. Ovoce a Zelenina (s vlečkou viz Prachatice) by bylo paráda, ale nenašel jsem nikde na netu ani u výrobců ani u prodejců nic. Že by pouze pro ty co jezdí na burzy?
jihous
 
Příspěvky: 317
Registrován: čtv 05 kvě, 2011 12:13 pm

Re: Nový výrobce laser cut WEPE

Příspěvekod Brejla » sob 27 srp, 2016 10:50 am

jihous píše:..... ale nenašel jsem nikde na netu ani u výrobců ani u prodejců nic. Že by pouze pro ty co jezdí na burzy?


http://www.atelier-wepe.cz/e-shop/ :mrgreen:
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Nový výrobce laser cut WEPE

Příspěvekod Jiri Dvoracek » sob 27 srp, 2016 5:00 pm

Spatne se divam a nebo tam nejsou nikde uvedeny rozmery staveb? :twisted:
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Nový výrobce laser cut WEPE

Příspěvekod Jiřik » sob 27 srp, 2016 6:15 pm

Ahoj, koukáš špatně jedním okem. :wink: U některých staveb totiž rozměry jsou u některých ne. Zkus projít více stavebnic a uvidíš.
Jiřik
http://jirik581.rajce.idnes.cz/
TT jako koníček pro zábavu...
Jiřik
 
Příspěvky: 255
Registrován: ned 26 srp, 2012 7:05 pm
Bydliště: kousek od Hořic

Re: Nový výrobce laser cut WEPE

Příspěvekod Jiri Dvoracek » sob 27 srp, 2016 9:53 pm

Aha, tak to jo. Zrovna u tech, co me zajimaly, tak nejsou :mrgreen:
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Nový výrobce laser cut WEPE

Příspěvekod Radek Strnad » sob 27 srp, 2016 10:41 pm

No, to je přesně to, co mě taky štve. Když si chci koupit stavbu, tak bych také rád věděl, jaký prostor budu na její zakomponování do kolejiště potřebovat. Nevím, co si výrobce představuje. Asi, že si to nejdřív koupím a pak budu zjišťovat, jestli se mi to na vyhrazený prostor vejde???? No asi ne. Koupím si to, kde budou rozměry uvedeny, takže třeba u někoho jiného.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Nový výrobce laser cut WEPE

Příspěvekod Jiřik » ned 28 srp, 2016 10:47 am

Jak se říká: "Líná huba holé neštěstí." :wink:
Když jsem potřeboval zjistit rozměry, tak jsem jim napsal a dostal přesnou odpověď. Žádná veliká námaha to nebyla... :)
Jiřik
http://jirik581.rajce.idnes.cz/
TT jako koníček pro zábavu...
Jiřik
 
Příspěvky: 255
Registrován: ned 26 srp, 2012 7:05 pm
Bydliště: kousek od Hořic

Re: Nový výrobce laser cut WEPE

Příspěvekod Radek Strnad » ned 28 srp, 2016 12:57 pm

No a to je přesně ten alibismus českých modelových výrobců. Proč bych se měl na takovou základní věc ptát? Přeci pokud chci výrobek prodat, tak je v mém zájmu(myšleno výrobce) podat zákazníkovi vyčerpávající informace o svém výrobku(pokud tedy něco ze zištných důvodů nechci tajit) a rozměr sestaveného výrobku je v tomto případě jedna z naprosto základních informací. Výrobce tato informace přeci vůbec nic nestojí, tak proč bych měl já zákazník bádat, jak by to asi nakonec mohlo být velké nebo trávit čas mailováním a ptaním se????? To jako kdybych před koupí mašiny/vozu musel mailovat Tilligovi jaký má rozměr přes nárazníky/jaký poloměr projede/jakou má patici............apod. Je to zase ono zaprděné české do...do - nějak si to dodělej/nějak si to zjisti, no jó, něco si k tomu ještě musíš dokoupit, aby to fungovalo/jezdilo. Neschopnost dotáhnout věci do konce.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Nový výrobce laser cut WEPE

Příspěvekod Brejla » ned 28 srp, 2016 2:48 pm

A není jednodušší místo takovéhoto rozhořčení (připouštím, že částečně oprávněného) prostě výrobci napsat a upozornit ho na problém? Slušný výrobce za návrh poděkuje a chybu napraví, neslušného výrobce prostě vyškrtnout ze seznamu a nic u něj neobjednávat. Já to tak už učinil u několika výrobců a mám klid. Většina se ozvala, poděkovala a chybu napravila. Bohužel i jeden z výrobců českých lokomotiv se chová tak, že patří na ten seznam problémových, nekomunikujících a tudíž od něj už nic nekoupím (v tomto případě hlavně kvůli "kvalitě" produktů).
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Nový výrobce laser cut WEPE

Příspěvekod fulda » ned 28 srp, 2016 7:18 pm

Radek Strnad píše:Proč bych se měl na takovou základní věc ptát? Přeci pokud chci výrobek prodat, tak je v mém zájmu(myšleno výrobce) podat zákazníkovi vyčerpávající informace o svém výrobku(pokud tedy něco ze zištných důvodů nechci tajit) a rozměr sestaveného výrobku je v tomto případě jedna z naprosto základních informací.

To byla jedna z věcí, kvůli které jsem se vadil s výrobcem "šikulové", dnes "Igra model". Proč nemají v základních informacích hrubý půdorys jako třeba Auhagen a nebo Faller. Prostě jen půdorys budovy, na tom čárkovaně půdorys střechy a možná čárkovaně půdorys toho základního na čem stavbu stavím, nechce se mi to nazvat vytržený kousek terénu, ale jistě víte o čem je řeč. To snad není žádné duševní vlastnictví, to je pomůcka k prodeji, aby si modelář včas připravil šablonu (prostor) právě pro mou stavbu. Proto větší výrobci mají snahu zveřejňovat soubory pro CAD - například wintrack.

Mimochodem, jeden OT, ale zrovna jsem se vrátil z letní zahrádky. Když se podívám zepředu, co vidím? "Nárys" Když se podívám z boku, co vidím? "Bokorys" A když se podívám zespoda, co vidím? "Klitoris"
Omlouvám se, ale nedalo mi to.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Nový výrobce laser cut WEPE

Příspěvekod jihous » pon 29 srp, 2016 1:32 pm



Dobrá rada nad zlato, ale ty dílny jsem tam jaksi nenašel. :roll:
jihous
 
Příspěvky: 317
Registrován: čtv 05 kvě, 2011 12:13 pm

Re: Nový výrobce laser cut WEPE

Příspěvekod milostt » pon 29 srp, 2016 1:44 pm

Dílny se teprve připravují měl jsem na stavbu 0 serii, aby se ověřila stavebnice budou co nejdříve na trhu
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: Nový výrobce laser cut WEPE

Příspěvekod jihous » pon 29 srp, 2016 7:21 pm

A bude to ve všech třech měřítkách, či jen v TT?
jihous
 
Příspěvky: 317
Registrován: čtv 05 kvě, 2011 12:13 pm

PředchozíDalší

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků