Nový výrobce laser cut WEPE

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Nový výrobce laser cut WEPE

Příspěvekod hank » sob 10 říj, 2015 5:48 pm

Srovnej si to s mým provedením stejné stavby tady:

viewtopic.php?f=5&t=9593

Řekl bych, že oba - i když každý jiným způsobem - jsme na to matlali svou strukturu omítky, ale oběma nám místy prosvítá i původní povrch kartónu, který je dost hrubý. Nebýt potřeby zamaskovat ty rohy (a jak vidíš, oběma nám tam ty rohové zámky trochu prosvítají...), tak bych klidně natíral jen zředěnou temperou a nechal bych strukturu kartónu přiznanou.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Nový výrobce laser cut WEPE

Příspěvekod milostt » sob 10 říj, 2015 5:51 pm

Tomáš píše:Na těch posledních dvou obrázcích Miloše ale vypadá,že na kartónu je nanesena ještě nějaká vrstva "omítky". ? To už asi není z výroby,ale na vkusu každého soudruha?

:twisted: Budu si muset konečně něco objednat a začít. Na rozdíl od konkurence se mi tady líbí ta cena. Ono vyhodit zmršenou stavbu za 200kč je přijatelnější jak za 800-1000kč

Ano na poslední stavbě je použít lak , na popraskanou omítku
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: Nový výrobce laser cut WEPE

Příspěvekod Rudolf » sob 10 říj, 2015 6:07 pm

hank píše:A z mého pohledu letitého výrobce, zpracovatele a prodejce papíru: Ten kartón sice vypadá na první pohled hrozně, ale mechanické vlastnosti má vyhovující, lepí se dobře herkulesem i UHU .


Toto mohu potvrdit.
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 913
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: Nový výrobce laser cut WEPE

Příspěvekod busta » ned 11 říj, 2015 3:32 pm

hank píše:A z mého pohledu letitého výrobce, zpracovatele a prodejce papíru: Ten kartón sice vypadá na první pohled hrozně, ale mechanické vlastnosti má vyhovující, lepí se dobře herkulesem i UHU a při barvení temperami se skoro nekroutí, na rozdíl od toho, ze kterého pálí Karel Barták (KB-model), o dýze, kterou používá např. JM-detail, ani nemluvě.


Nič proti Hank-u ale považovať papier za dýhu pri toľkých skúsenostiach...??? Totižto JM detail má stavby budov a doplnkov z papiera, to len nech nepríde k omylu. :D
Čo sa týka úpravy papiera, pri styku z materiálom s obsahom vody alebo vyššou vzdušnou vlhkosťou sa bude vždy nejak krútiť. (pórovitosť , vlákna , celulóza) Je dobré ho upraviť z oboch strán a uzavrieť póry.
busta
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř 05 led, 2011 8:13 pm
Bydliště: Gbelce

Re: Nový výrobce laser cut WEPE

Příspěvekod hank » ned 11 říj, 2015 3:50 pm

busta: Používají i dýhové díly. Stavěl jsem v TT jejich čekárnu zastávky podle normálie 11/H.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Nový výrobce laser cut WEPE

Příspěvekod busta » ned 11 říj, 2015 7:23 pm

Hank: Stavebnice JM detail sú čisto papierové a je tu použitých viac druhov špeciálnych papierov. Práve na zástavke H11 sú konkrétne tri druhy, ale dýha žiadna. Teší nás, keď dokonalosť spracovania papierového dielu pripomína drevo. Jediné stavebnice, ktoré majú použitú preglejku sú drevené mosty, no práve vlastnosti tohto materiálu nedovoľujú isť do väčších detailov.
Príjemný večer.
MG
busta
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř 05 led, 2011 8:13 pm
Bydliště: Gbelce

Re: Nový výrobce laser cut WEPE

Příspěvekod hank » ned 11 říj, 2015 8:40 pm

Už nastupuje dědkovská demence... :roll: Musel jsem se podívat do krabice se zbytky od staveb. Ta dýha nebyla ze stavebnice JM detail, ale Model Scene. Mám teď na stole několik laserovánek od čtyř různých výrobců ve dvou modelových velikostech :? a začínám v tom mít hokej. Omlouvám se.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Nový výrobce laser cut WEPE

Příspěvekod SettO » čtv 05 lis, 2015 6:07 pm

Máte někdo zkušenost s modely ve velikosti Z?/ Nabízí je pan Podracký/.
Děkuji.
SettO
 
Příspěvky: 146
Registrován: sob 06 říj, 2012 6:57 pm

Re: Nový výrobce laser cut WEPE

Příspěvekod milostt » čtv 10 pro, 2015 10:01 am

Nově postavená prodejna od Wepe , doplněnná oproti stavebnici o vnitřní výbavu, popisky, elektrorozvodnu, mříže na oknech a dveřích, osvětlení
Přílohy
jed3.jpg
jed2.jpg
jed1.jpg
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: Nový výrobce laser cut WEPE

Příspěvekod Chorche » pon 21 pro, 2015 8:41 pm

Před rokem jsem dostal k vánocům od kámoše stavebnici šumperáku. Blíží se další vánoce, tak je potřeba s tim trochu zahýbat. Průběh prací zde: http://chorcheh0.rajce.idnes.cz/Sumperak_-_WEPE/
Uživatelský avatar
Chorche
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned 27 úno, 2011 4:46 pm

Re: Nový výrobce laser cut WEPE

Příspěvekod rawen » úte 22 pro, 2015 5:04 am

Pěkné.
A potvrzuje se, že správná laserovánka je určena k dotvoření modelářem, což její úroveň zvedne o několik tříd oproti sestavení lepičem.

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1693
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Nový výrobce laser cut WEPE

Příspěvekod Jiřik » pon 11 led, 2016 8:47 pm

Zde je můj první pokus o stavebnici z kartónu. Stavba byla celkem jednoduchá, ale z neznalosti technologie jsem si to mnohokrát ztížil. Po nezdarech s temperami jsem to stříknul sprejem a byl klid... Příště kartón zkusím nejdřív namočit do nitrolaku a teprve potom sestavit. Okapy jsou zbytky DDR, svody, nástřešák je měděný drát různých průměrů. Ostatní doplňky jsou z kancl. papíru. Ještě z drátu dodělám na komín anténu. Závěrem musím říct, že mě stavba bavila, poměr cena/výkon je dobrý, protože se mohu vyřádit do libosti podle svých představ.
Patina je taky můj první pokus v tomto směru, takže žádný zázrak, ale v reálu takhle výrazná není.
Více fotek zde: http://jirik581.rajce.idnes.cz/A_WEPE/
Přílohy
P1076108.JPG
P1076107.JPG
P1076105.JPG
http://jirik581.rajce.idnes.cz/
TT jako koníček pro zábavu...
Jiřik
 
Příspěvky: 255
Registrován: ned 26 srp, 2012 7:05 pm
Bydliště: kousek od Hořic

Re: Nový výrobce laser cut WEPE

Příspěvekod greenery » pon 11 led, 2016 9:29 pm

....říkáš první pokus............... :idea: . To jsem zvědav na ten poslední.
Moooc pěkné, obzvlášť ta střecha.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Nový výrobce laser cut WEPE

Příspěvekod mnitka » pon 11 led, 2016 9:39 pm

Super, byl bych spokojen.

Tempery nepoužívám vůbec, naopak vždycky u větších staveb se mi vyplatilo po vytmelení hran a dokončení hrubé stavby skelet přelakovat matným základem ze spreje. Dál barvím akrylama třeba jen tupováním molitanem a nic se mi nekroutí.
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1223
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Nový výrobce laser cut WEPE

Příspěvekod Jiřik » pon 11 led, 2016 11:14 pm

Pánové díky, ano je to první pokus a hrál jsem si sním s přestávkami celkově asi půl roku. Prostě pouze vždy když jsem měl náladu a to je u mě to nejdůležitější. :D
Zapoměl jsem napsat, že je to TT.
No a když tohle mělo úspěch, tak se pochlubím i prvním leptem, ale ještě to není úplně hotové. http://jirik581.rajce.idnes.cz/Trminek/

Tempery nepoužívám vůbec, naopak vždycky u větších staveb se mi vyplatilo po vytmelení hran a dokončení hrubé stavby skelet přelakovat matným základem ze spreje. Dál barvím akrylama třeba jen tupováním molitanem a nic se mi nekroutí.


Přesně tak. Slepil, vytmelil, natřel termperami, vypěnil, uklidnil, vybrousil tempery, stříknul základem, potom žlutá duplicolor a nakonec stříknul akryllakem na nábytek ve spreji. Střechy jsem zkusil olejovkou a docela to šlo dobře - to budu ještě dál zkoušet.

Super, byl bych spokojen.
- tak tohle opravdu velice polechtalo moji ješitnost... :D
Přílohy
P1076095.JPG
http://jirik581.rajce.idnes.cz/
TT jako koníček pro zábavu...
Jiřik
 
Příspěvky: 255
Registrován: ned 26 srp, 2012 7:05 pm
Bydliště: kousek od Hořic

PředchozíDalší

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků