Z Pixelovej dielne - Lampy, Stavby, Doplnky

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Z Pixelovej dielne - Lampy, Stavby, Doplnky

Příspěvekod pixel123 » stř 11 čer, 2014 7:19 pm

Tak ako som písal, svoju výrobu presúvam sem a bude to už len o výrobe :P Hneď by som začal spomenutým prototypom cestnej lampy na ktorom pracujem. Chcem od vás počuť kritiku hlavne čo sa týka tvarových (dis)proporcíí. Prvé fotky sú z nefarbeného prvého odliatku, hlavička vyzerá omnoho oblejšia než v skutočnosti je. Nasucho som si vyskúšal ako by vyzerala staničná, zistil som že pre miernu disproporciu staničnej tam je nejaká odchýlka, musím spraviť nový master pre staničnú lebo mi to nedá spať. Problém je v tom že je o pár % väčšia než by mala byť. Sám som to doteraz nepostrehol, ale keď som spravil cestnú presne podľa mierky tak už vidno malý rozdiel. Je to len prvý a dopatlaný prototyp, nemám ešte spravený ani papundeklový kryt pre cestné ktorý je väčší ako pri parkových (s výnimkov cestných nízkych - tie majú malé kryty). Lak je naprd, niekde mi ušlo lepidlo, dopasoval som to len tak ... takže to beriem len ako prototyp :) prikladám aj fotky skutočnej pre porovnanie. Ešte asi spravím farebný výbrus - nahrubo streknem farbou a vybrúsim plochy nech vyniknú hrany. Prvé 3 fotky tu, ostatné na rajče :P http://pixel123.rajce.idnes.cz/Lampy#P6100060.jpg
Přílohy
P5310063.jpg
P5310061.jpg
P6100060.jpg
Mail : vladimir.skamla@gmail.com

Alebo súkromná správa
pixel123
 
Příspěvky: 307
Registrován: ned 17 bře, 2013 12:23 am

Re: Z Pixelovej dielne - Lampy, Stavby, Doplnky

Příspěvekod pixel123 » čtv 26 čer, 2014 2:26 pm

Prototyp hotový, až bude čas zbúcham papundeklový kryt , prezatial len takto :) diely hlavičky nesedia ako by mali ale to všetko vyriešim na konečných masteroch
Přílohy
P6250207.JPG
P6250206.JPG
Mail : vladimir.skamla@gmail.com

Alebo súkromná správa
pixel123
 
Příspěvky: 307
Registrován: ned 17 bře, 2013 12:23 am

Re: Z Pixelovej dielne - Lampy, Stavby, Doplnky

Příspěvekod milostt » pát 22 srp, 2014 1:09 pm

Šlo by udělat něco takového? dvě - tři ramena?
Přílohy
dom3.jpg
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: Z Pixelovej dielne - Lampy, Stavby, Doplnky

Příspěvekod pixel123 » pát 29 srp, 2014 8:21 pm

milostt píše:Šlo by udělat něco takového? dvě - tři ramena?


tyhle typy taky budu delat , konecne sem uz doresil vse co bylo nutno a tak se ted zase budu venovat stavbe motoraku a lampam. Dvouramenni nebo i vic, urcite chci prinejmensim zkusit z techhle typu a taky ty ktere jsem uz zkusil, viz nahore. Uz vim i jak to udelam, jen dotahnout co mam ted a pak se pustim do toho :wink:

ale pripominam ze delat budu uz jen H0, nebot svou "vyrobu" orientuju ted uz pouze pro sebe a na prodej neco byt muze ale nemusi. kazdopadne postupy budu odhalovat, chce to jen trochu povzbuzeni, tak me hezky povzbuzujte at se mi chce :lol: :lol:
Mail : vladimir.skamla@gmail.com

Alebo súkromná správa
pixel123
 
Příspěvky: 307
Registrován: ned 17 bře, 2013 12:23 am

Re: Z Pixelovej dielne - Lampy, Stavby, Doplnky

Příspěvekod Jiřik » pát 29 srp, 2014 10:57 pm

Ahoj,
ostatní měřítka kromě H0 mají tedy NAVŽDY smůlu? Neber to prosím jako rýpání, ale jako otázku do budoucna....
Pro vysvětlení: Já zatím své kolejiště v TT mám jen v hrubé stavbě a s Tvými lampami jsem nějak tak počítal...

Děkuji za odpověď.

Jiřik.
http://jirik581.rajce.idnes.cz/
TT jako koníček pro zábavu...
Jiřik
 
Příspěvky: 255
Registrován: ned 26 srp, 2012 7:05 pm
Bydliště: kousek od Hořic

Re: Z Pixelovej dielne - Lampy, Stavby, Doplnky

Příspěvekod pixel123 » sob 30 srp, 2014 10:29 am

no tak navždy uplne ne.... ale zatim utrum. mam jeste mastery takze cylindry mohu vyrabet, ale delat staniocni lampy jako cely nevim zda by se mi chtelo. takze radsi s tim nepocitej
Mail : vladimir.skamla@gmail.com

Alebo súkromná správa
pixel123
 
Příspěvky: 307
Registrován: ned 17 bře, 2013 12:23 am

Re: Z Pixelovej dielne - Lampy, Stavby, Doplnky

Příspěvekod pixel123 » pon 15 zář, 2014 4:17 pm

ahojte - mám aktuálne na predaj skoro 60ks parkových lámp H0. Info v správe.

@milostt podarilo sa mi spravit dvojrameno ale nejako som zabudol na to sa s tým pochváliť :lol: v konečnom dôsledku som ale zistil, že takéto budem rozhodne robiť len pre seba, ono vybrúsiť tie trúbky aby do seba zapadli a hlavne ich správne a riadne zaspájkovať, to by som musel za lampu pýtať 10-15€ :D je s tým strašne veľa roboty. ale s výsledkom som spokojný, už to len osadiť, až bude čas :)
Přílohy
P9140620.JPG
Mail : vladimir.skamla@gmail.com

Alebo súkromná správa
pixel123
 
Příspěvky: 307
Registrován: ned 17 bře, 2013 12:23 am

Re: Z Pixelovej dielne - Lampy, Stavby, Doplnky

Příspěvekod milostt » pon 15 zář, 2014 7:11 pm

10-15 eur je mazec, Dominik to zvládnul za 135 ,- kč při dnešním kurzu je to pod 5 Eur.
myslím itm v TT nevím jestli to děláš pro sebe tak to tvé je předpokládám HO?
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: Z Pixelovej dielne - Lampy, Stavby, Doplnky

Příspěvekod pixel123 » pon 15 zář, 2014 9:15 pm

milostt píše:10-15 eur je mazec, Dominik to zvládnul za 135 ,- kč při dnešním kurzu je to pod 5 Eur.
myslím itm v TT nevím jestli to děláš pro sebe tak to tvé je předpokládám HO?


samozrejme, pri takej "built-in" kvalite to zvládnem aj ja za takú cenu. Nehovorím že sú to nekvalitné lampy, ale ako som ti už viac krát písal, ja idem cestou dodržania REÁLNYCH proporcíí a nie vyrobiť lacnú alebo odolnú (prípadne oboje) lampu. Hoci dominik má asi najlepšie prevedené lampy, aj to som už písal, no šlo by to aj lepšie. Ja to chcem spraviť ešte lepšie a nebudem to robiť na predaj, preto taká cena za ktorú by mi to nebolo ľúto predať. Hlavne ako prvé si si mohol všimnúť zásadný rozdiel, v čom dominik nedodržal reálnosť, teda ja som aspoň nevidel takú lampu ktorá by mala spojenie dvoch ramien prevedené ako to robí dominik . Mne išlo o to spraviť to podla skutočnosti mne známej a preto som si dal záležať aby som dodržal spájanie dvoch ramien s plynulým prechodom do jedného, nie dve paralelné ramená ktoré sú naraz ukončené a potom ide už len jedno. Tam je ten rozdiel a hlavý dôvod prečo to zabralo toľko času. Ak existuje aj taký typ spojenia ramien ako robí dominik, tak potom krivdím, ale mne sa páči viac takéto a takéto aj sebe robiť budem.

Keď napíšeš že 10-15€ je mazec a prichýliš sa k lampe za polovičnú cenu, bez toho že by si poznal rozdiely, nebez si to teraz v zlom, ale nemáme si potom o čom písať. Ak spravím lampu so stupačkami a všetkými detailami tak, že bude absolútne fotorealistická, ty budeš ohŕňať nosom nad 15€ ale nájdú sa ľudia ktorý by za to tie peniaze dali lebo vidia tie rozdiely "za tých 10€" napr. stupačky (nemslím krivo nalepené ihličie ale ozajstné stupačky zo zahnutými koncami) alebo prepracovaný záves, "zvonček", betónová základňa.... a tak ďalej. Prepáč že nepíšem česky ale uvedomil som sa až teraz a prepisovať sa mi to nechce, snáď rozumieš všetkému čo píše.

proste máš iné nároky na lampy než ja ponúkam, toť vše.
Mail : vladimir.skamla@gmail.com

Alebo súkromná správa
pixel123
 
Příspěvky: 307
Registrován: ned 17 bře, 2013 12:23 am

Re: Z Pixelovej dielne - Lampy, Stavby, Doplnky

Příspěvekod milostt » úte 16 zář, 2014 6:34 am

Ok ukaž se pak s hotovým výrobkem at se da porovnat
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: Z Pixelovej dielne - Lampy, Stavby, Doplnky

Příspěvekod pixel123 » úte 16 zář, 2014 10:10 am

ukazu, nejprve budou ke koukani parkovni lampy ktere prave delam, dva mastery jiz sou, ted jeste ty zlozitejsi dva. Silnicni budu za behu dodelavat, tem uz chyby jen potahnou prototyp do seriovky, a dodelat bakelitovy kryt dolu (jako pri parkovnich jen vetsi).
Mail : vladimir.skamla@gmail.com

Alebo súkromná správa
pixel123
 
Příspěvky: 307
Registrován: ned 17 bře, 2013 12:23 am

Re: Z Pixelovej dielne - Lampy, Stavby, Doplnky

Příspěvekod pixel123 » stř 17 zář, 2014 4:26 am

včera večer som sa trošku pohral, do chystanej diorámky som si napatinoval lampy. Jedna bola vadná, mala zle zalepenú a celkovo pokazenú striešku, tú som sa rozhodol patinovať štýle rozbitia loptou a vandalizmu, druhú patinoval iba čas (hrdza, prach, vtáctvo) a tretia má len "pár rokov". Posúďte či sa podarilo :P

víc na rajčteti... http://pixel123.rajce.idnes.cz/Lampy#P9160623.jpg
Přílohy
P9160622.JPG
P9160621.JPG
P9160620.JPG
Mail : vladimir.skamla@gmail.com

Alebo súkromná správa
pixel123
 
Příspěvky: 307
Registrován: ned 17 bře, 2013 12:23 am

Re: Z Pixelovej dielne - Lampy, Stavby, Doplnky

Příspěvekod E27 » čtv 18 zář, 2014 12:29 pm

Heeezky :mrgreen:
Uživatelský avatar
E27
 
Příspěvky: 1163
Registrován: úte 28 zář, 2010 8:51 am
Bydliště: Bratislava

Re: Z Pixelovej dielne - Lampy, Stavby, Doplnky

Příspěvekod Barbucha » čtv 18 zář, 2014 6:03 pm

Radost pohledět :-)
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Z Pixelovej dielne - Lampy, Stavby, Doplnky

Příspěvekod pixel123 » ned 29 bře, 2015 1:21 pm

odmlčal som sa na nejaký čas kôli povinnostiam pre ktoré som ani nemal čas niečo takéto riešiť. Teraz som sa začal zaujímať aj o Nko ako o praktickú voľbu priestoru. Sám seba sa snažím presvedčiť že detaily ktoré na H0 milujem sa dajú aj v Nku. A tak som sebapresviedčanie začal otázkou, viem spraviť parkové lampy aj v N ? som na výzvy a preto som si povedal áno, a hneď !

tak som vzal vŕtačku, lízatká (tak volám valčeky resinu so zaliatymi špajdlami v strede ako vodiacim trňom) upol som a už som mal piliny aj za ušami. Po dvoch dňoch povstali z prachu resinu tieto moje výrobky na ktoré som hrdý, podarilo sa mi dodržať toleranciu 0,05mm pri všetkých proporciách, diely do seba zapadajú na moje prekvapenie absolútne dokonale. Zeleno biely diel je strieška, zložená z dvoch dielov. Tie do seba tiež nádherne išli, až mi slzička šťastia skoro vybehla :lol: pre to aké sú drobné a krehké som ich musel "lepiť" revell lakom, drží to dostatočne na master.

Všetky tieto totiž budú mastery pre budúce formy z ktorých vylezie prvý prototyp už tento týždeň.

Možno vás zaujíma prečo má strieška ten zbytočný diel navyše a priehladne svietidlo má tiež prečnievajúci valec. Je to jednoduché - sú to mastery. Kôli kvalitnému odlievaniu je potrebné nechať medzi samotným modelom a podkladom na ktorý je prichytený nejaký "odpad" ktorý sa odstráni po odformovaní. Táto skruž má zárez tesne pred začiatkom telesa modelu aby bola v tom mieste oslabená. Keď model vyberiem, spravím len "puk" a ostane mi model ktorý nemá žiadne stopy po spojoch formy . To je hlavná výhoda a metóda akou robím aj staničné lampy.

Prevyšujúci okraj len zabrúsim - pri staničných úplne a pri parkových nechám malý zostatok ktorý slúži ako západka do drážky v strieške. preto strieška sedí symetricky na svojom mieste.

Uvidíme ako bude moja výzva ďalej pokračovať, najväčšou výzvou by boli cestné lampy , to je však vo hviezdach. Až zasvieti prvá parková, potom budem plánovať :) zatiaľ len takto pošteklím všetkých N-károv, čakám vaše ohlasy, kritiky...

PS : papundekel bude, áno. Ale to chce čas :)
Přílohy
P3280120.JPG
P3280118.JPG
Mail : vladimir.skamla@gmail.com

Alebo súkromná správa
pixel123
 
Příspěvky: 307
Registrován: ned 17 bře, 2013 12:23 am

Další

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků