Z Pixelovej dielne - Lampy, Stavby, Doplnky

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Z Pixelovej dielne - Lampy, Stavby, Doplnky

Příspěvekod pixel123 » stř 01 dub, 2015 7:43 pm

Tak a máme tu prvý prototyp. Je to úplne zbabrané a narýchlo poskladané, natreté štetcom, preto je to fotené len z dobrých uhlov :lol: za tie zlé sa hanbím. každopádne som spokojný z dôvodu toho že som si dokázal že áno, dajú sa robiť lampy aj v Nku a ide to. A aj si ich vyrobím, podľa možností. je to babračka a lampa je veľmi krehká pretože vrchná tyč je 0,3mm trubka čiže už pre mierku a rozmery je to veľmi zranitelné. samozrejme aj svieti.

Spokojnosť mi aj tvorí fakt že týmto môžem dotiahnúť mastery , keďže prvé formy vyšli dobre, viem čo musím upraviť aby druhé formy boli dokonalé - zárezy pre odlamovacie prebytky musia byť hlbšie, steny sú stále zbytočne hrubé aj v oslabenom mieste. Za druhé treba dotiahnúť nejaké drobnosti na každom mastery ale nič hrozné. Skôr to budú vychytávačky.
Přílohy
P3310120.JPG
P3310118.JPG
P3310117.JPG
Mail : vladimir.skamla@gmail.com

Alebo súkromná správa
pixel123
 
Příspěvky: 307
Registrován: ned 17 bře, 2013 12:23 am

Re: Z Pixelovej dielne - Lampy, Stavby, Doplnky

Příspěvekod tomas_ » stř 01 dub, 2015 8:07 pm

smekám, krásná práce
tomas_
 
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 20 úno, 2014 7:17 pm

Re: Z Pixelovej dielne - Lampy, Stavby, Doplnky

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 02 dub, 2015 6:40 am

Moc hezké, ale co je hezké je i pracné - přímá úměra platila, platí i platit bude...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Z Pixelovej dielne - Lampy, Stavby, Doplnky

Příspěvekod pixel123 » čtv 02 dub, 2015 8:20 am

pert zatrepalek : pri techhle lampach to plati dvojnasob !!! kazda parada neco stoji, tahle parada me stoli hodne nervu a casu :twisted:
Mail : vladimir.skamla@gmail.com

Alebo súkromná správa
pixel123
 
Příspěvky: 307
Registrován: ned 17 bře, 2013 12:23 am

Re: Z Pixelovej dielne - Lampy, Stavby, Doplnky

Příspěvekod modeln » čtv 02 dub, 2015 11:52 am

pixel123 píše:pert zatrepalek : pri techhle lampach to plati dvojnasob !!! kazda parada neco stoji, tahle parada me stoli hodne nervu a casu :twisted:

Mas pravdu,ale ta namaha za to stoji.Pre mna super,a cim mensie tym lepsie.Minule som bol pri kamaratovi a ma H0-ku,a normalne som nevedel ako mam tie obrovske modely drzat v ruke.Podotykam,mam N-ko :lol:
modeln
 
Příspěvky: 427
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:42 am

Re: Z Pixelovej dielne - Lampy, Stavby, Doplnky

Příspěvekod pixel123 » stř 16 zář, 2015 8:48 pm

Ahojte

Po dlhšej odmlke kvôli práci a nedostatku času sa na nejaký čas zase idem trochu venovať lampám. Budem však primárne robiť mierku N. Mám prototypizované parkové lampy a keďže uvažujem o budúcom venovaní sa aj (alebo len) tejto mierke, reálne vidím aj cestné lampy. Chcem inovovať staničné celkovo alebo ponúknuť variantu s jednoduchým závesom cylindra alebo s detailnejším prevedením. Pre zatiaľ chcem robiť staničné a parkové. Mám už odliaty prvý master papundeklového krytu a celkom sa podaril, fotky pribudnú budúci týždeň, hotový prototyp s papundeklom bude tiež tak približne. Predovšetkým ale chcem vysondovať či je v komunite N-károv záujem.

Kvalitatívne lampy budú na maximálnej úrovni, obmedzujúca je len krehkosť materiálu lebo používam 0,3mm trubky a veľmi tenké odliatky takže je to citlivé na manipuláciu, ostatné kvalitatívne aspekty vrátane vernosti detailov sú na moje pomery ku spokojnosti takže je to možno aj viac detailné než by bolo treba, ale veď ma poznáte :)

Cena záleží od toho aký bude záujem ale vzhľadom k náročnosti nemožno čakať 4€/ks. Nebudú to horybylné sumy , neživí ma to, mám len aktuálne možnosť a čas a aj chuť. Takže otázka, máte záujem ? A nastrelte aj koľko kusov asi. :wink:
Mail : vladimir.skamla@gmail.com

Alebo súkromná správa
pixel123
 
Příspěvky: 307
Registrován: ned 17 bře, 2013 12:23 am

Re: Z Pixelovej dielne - Lampy, Stavby, Doplnky

Příspěvekod A2C » pon 21 zář, 2015 7:26 am

A nechceš to trocha zväčšiť? :lol: tak 2x? :lol:
V každom prípade oslovím Nkárov ktorých poznám.
Mimochodom JR je Nkár skús sa s ním skontaktovať možno by vzal i do obchodu pár kusov :)
A naposledy si mi neodpovedal na email :)
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Z Pixelovej dielne - Lampy, Stavby, Doplnky

Příspěvekod Dan Buchtela » pon 21 zář, 2015 7:47 am

Já myslím, že zájem by byl, poněkud se v komunitě N-kařů pohybuji. Ale:
1) určitě bude lepší a snadnější zjišťovat zájem, až budou fotky
2) v tomto vlákně se to poměrně ztrácí, takže bych doporučil samostatné vlákno v komunitě N
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Z Pixelovej dielne - Lampy, Stavby, Doplnky

Příspěvekod pixel123 » pon 21 zář, 2015 7:55 am

A2C píše:A nechceš to trocha zväčšiť? :lol: tak 2x? :lol:
V každom prípade oslovím Nkárov ktorých poznám.
Mimochodom JR je Nkár skús sa s ním skontaktovať možno by vzal i do obchodu pár kusov :)
A naposledy si mi neodpovedal na email :)


pár parkových pre H0 bude, chystám inovovanú sériu.

k mailu som stratil na nejaký čas prístup a aj všetky dovtedajšie maily. prosím teda o opätovné kontaktovanie každého kto mi písal.
Mail : vladimir.skamla@gmail.com

Alebo súkromná správa
pixel123
 
Příspěvky: 307
Registrován: ned 17 bře, 2013 12:23 am

Re: Z Pixelovej dielne - Lampy, Stavby, Doplnky

Příspěvekod pixel123 » pon 21 zář, 2015 7:56 am

Dan Buchtela píše:Já myslím, že zájem by byl, poněkud se v komunitě N-kařů pohybuji. Ale:
1) určitě bude lepší a snadnější zjišťovat zájem, až budou fotky
2) v tomto vlákně se to poměrně ztrácí, takže bych doporučil samostatné vlákno v komunitě N


dík za pripomienky, až budú fotky pôjdem s tým tam :wink:
Mail : vladimir.skamla@gmail.com

Alebo súkromná správa
pixel123
 
Příspěvky: 307
Registrován: ned 17 bře, 2013 12:23 am

Re: Z Pixelovej dielne - Lampy, Stavby, Doplnky

Příspěvekod pixel123 » pon 28 zář, 2015 2:31 am

Upozorňujem že novinky ktoré práve idem zverejniť o N-kových lampách, budú už len v tomto vlákne :!: :!: :!: :arrow: viewtopic.php?f=17&t=9588&p=182711#p182711
Mail : vladimir.skamla@gmail.com

Alebo súkromná správa
pixel123
 
Příspěvky: 307
Registrován: ned 17 bře, 2013 12:23 am

Předchozí

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků