Povrchová úprava papírových laser-cut staveb

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Povrchová úprava papírových laser-cut staveb

Příspěvekod Libor » stř 11 čer, 2014 4:31 am

Přátelé modeláři, rád bych se zde zeptal, jaké jsou Vaše zkušenosti s povrchovou úpravou papírových laser-cut staveb (popř. i dalších papírovýc laser-cut stavebnic). Co se Vám nejlépe osvědčilo, jaké techniky, postupy a které materiály. Barvení fasád, střech, patina apod.
Mám na stole několik takových stavebnic a stále váhám, jak k dílu přistoupit. Za zde prezentované zkušenosti a inspirace všem předem velké díky.
Libor
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob 19 led, 2008 8:40 am

Re: Povrchová úprava papírových laser-cut staveb

Příspěvekod mnitka » stř 11 čer, 2014 5:30 am

,Stavěl jsem nělkolik v posledních týdnech několik laser-cut modelů. Téměř bez výjimek jsem pro základní barvení použil vodou ředitelné barvy. Velké plochy, na obrázku šedá jsem barvil barvou ETERNAL a zbylé je barveno barvami VALLEJO. Patina na dveřích je akrylem v kombinaci s připravky AK INTERACTIVE. Fasáda je ušpiněna také špínou od AK INTERACTIVE.
Přílohy
barvy.jpg
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Povrchová úprava papírových laser-cut staveb

Příspěvekod T 478 3022 » sob 21 čer, 2014 12:57 pm

obr 002.jpg
Při své vůbec první stavebnici jsem se bál pouštět do nějakých větších akcí a tak jsem postupoval dle návodu výrobce.Po sestavení jsem to natřel naředěným primalexem a nechal zaschnout.Potom jsem z obyčejných temper naředil okr a natřel to.Vše pouze štětcem.
O patinu jsem se pokusil obyčejným zaprášením křídama.Černou kolem komína a na střechu pod komínem.Prach více na plot a přední část domku,kde ho zvedají projíždějící vlaky.
T 478 3022
 
Příspěvky: 163
Registrován: sob 10 lis, 2012 5:07 pm

Re: Povrchová úprava papírových laser-cut staveb

Příspěvekod Petr Zatrepalek » sob 21 čer, 2014 2:17 pm

Na papíráky používám bud taky eternal (hrubý první nátěr, bílá). Do toho skrvny míchaných odstínů - Tamiya nebo Vallejo - nanášených airbrushem, popř i Gunze odstíny - co je po ruce... Źádný velký dovádění, práce musí jít od ruky... Detaily Vallejo barvy, patina oleje/vallejo. Místo AK - lak na vlasy, sůl/cukr na drobnosti pak jemný molitan s vallejo barvama (chipping), jinak mixy olej barev Panzer Abteilung.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Povrchová úprava papírových laser-cut staveb

Příspěvekod T 478 3022 » sob 21 čer, 2014 3:02 pm

kkStB.jpg
Stavby z cihlového zdiva,kde by to temperama nedopadlo dobře,stříkám tím co mám zrovna po ruce-syntetika,akryl.Podle mě je to úplně jedno,záleží na co je ten který soudruh zvyklí.
T 478 3022
 
Příspěvky: 163
Registrován: sob 10 lis, 2012 5:07 pm


Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků