Výroba mého prvního stromečku...sháňka NATUREXU pomůžete??

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Výroba mého prvního stromečku...sháňka NATUREXU pomůžete??

Příspěvekod schelli » ned 01 čer, 2014 11:33 pm

Ahoj kluci,
chtěl bych si postavit své první stromečky (listnaté) Kostru již mám a ted se budu vrhat na kůru. Co mi ale chybí je trocha NATUREXU viděl jsem pláto od polaka jemný střední zeleň nebo mix zelené. Jelikož je to můj první stromeček a chtěl bych si to spíše vyzkoušet s malým, vím že je to pro vás pakatel peněz, ale nový plát stojí 147kč + 90kč pošta + 50kč dobírka. Proto bych se chtěl vás kluci zeptat nebo spíše požádat, zdali někdo z vás doma nemá nějaký kousek, zbytek co již nepoužije (stačí mi na pokrytí jednoho stromeečku at zjistím co a jak) co by mohl podarovat, případně bych odkoupil a poštovné samozřejmě zaplatil... Jde mi o to abych nedal za NOVÉ 280 KČ cca a zjistil že mi to třeba vůbec nejde :-) ....moc vám děkuji za jakou koliv pomoc nebo info... Ahoooj
schelli
 
Příspěvky: 35
Registrován: sob 27 úno, 2010 11:40 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Výroba mého prvního stromečku...sháňka NATUREXU pomůžete

Příspěvekod TonyHazard » pon 02 čer, 2014 7:14 am

Vzpomněl jsem si na jiný starý postup, jak na kůru stromů. Natrhej klasické noviny (ne lesklé časopisy) na malé kousky a namoč do vody. Nechej jeden den, potom vymačkej vodu, hmotu pomel (doporučuji vícekrát, bude jemnější), přidej hladkou mouku. Přesný "recept" nevím, už je to dávno, co jsme tak polepovali flašky, aby vypadaly jak zapuštěné do části stromu. Měla by vzniknout hmota podobná pastě, chce to jen vyzkoušet. A nakonec s hmotou obalit kostru stromku, nechat vyschnout a nabarvit podle druhu. Myslím, že by se to dalo použít i při stavbě krajiny kolejiště či modulů.
S vnukem vláčkodráha Tomáš/Tomica,stavby http://www.panzernet.net/php/index.php/ ... 953.0.html
Uživatelský avatar
TonyHazard
 
Příspěvky: 42
Registrován: pon 12 kvě, 2014 3:12 pm
Bydliště: Hodonínsko

Re: Výroba mého prvního stromečku...sháňka NATUREXU pomůžete

Příspěvekod schelli » pon 02 čer, 2014 7:40 am

mooc děkuji za radu, ale ja bych spíš kousek toho naturexu....s podobnou hmotou z papíru jak píšeš jsem už kdysi listí nebo co to mělo být dělal, ale nevypadalo to nejlíp. Bud jsem to neuměl nebo blbý postup.. ale moc děkuju..
schelli
 
Příspěvky: 35
Registrován: sob 27 úno, 2010 11:40 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Výroba mého prvního stromečku...sháňka NATUREXU pomůžete

Příspěvekod fulda » pon 02 čer, 2014 8:31 am

Tady čtu, že jsi z Ostravy, tak se seznam s Norbertem, ten je na Ostravsku aktivní stromky dělá docela hezké: http://norbert1.rajce.idnes.cz/
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4878
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Výroba mého prvního stromečku...sháňka NATUREXU pomůžete

Příspěvekod mnitka » pon 02 čer, 2014 9:23 am

Jsem ochoten naturex poskytnout, stejně tak i malé množství tmelu OSTAFIX NK k pokrytí kmenu a větví viz obrázky. Vše za symbolickou cenu. Oplátkou chci aby autor své dílko následně zveřejnil.

Něco inspirace najdete zde http://www.mnitka.com/category/stromy/

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Výroba mého prvního stromečku...sháňka NATUREXU pomůžete

Příspěvekod schelli » pon 02 čer, 2014 9:29 am

Mnitka: jasně zveřejnil bych snad nebude ostuda :-) ale ještě jsem to fakt nedělal... Ted jak jsem se díval na fotky od Norberta tak vidím že u té kostry co jsem si ted dělal mám korunu moc vysoko. Mu se to rozcházi už celkem dole... A nejspíš mám málo drátku jeho jmen se mi zdá o dost hrubší :-) Co by to stálo....??? Moc ti děkuji...Jinak ten tmel slouží na potěr hmene a větví že?? Protože já se chystal udělat podle Houmra směs z Nitro ředidla, rozdrcené kůry a zbytků plastových rámečků z modelu letadel...
schelli
 
Příspěvky: 35
Registrován: sob 27 úno, 2010 11:40 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Výroba mého prvního stromečku...sháňka NATUREXU pomůžete

Příspěvekod mnitka » pon 02 čer, 2014 12:20 pm

Prosím nechápejte moji podmínku jako možnost jak Vás modelářsky znemožnit, smyslem je rozproudit trošku diskuzi i v opomíjených tématech.

První kostry jistě nebudou tak dobré jako desátá a dvacátá, s tím se smiřte. Cvik je cvik :wink: . Tmel slouží skutečně k potěru kmene a větví, soušasně jím lze vytvořit reliéf rozpraskané kůry. Po zaschnutí lze větve a kmen ohýbat bez jakéhokoli praskání, tuto vlastnost rozpuštěný plast nemá (bude praskat).

Prozraďte meřítko a velikost stavěného stromu. Zbytek domluvíme prostřednictvím SZ.
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Výroba mého prvního stromečku...sháňka NATUREXU pomůžete

Příspěvekod jafobe » pon 02 čer, 2014 12:45 pm

osobně bych řekl že se není čeho bát ani se za co stydět, každý máme jiné vlohy, jiné možnosti, a začátky bývají těžké pro každého ... a pokud to má být pro motivaci dítěte, aby to i ono zvládlo vytvořit, asi není potřeba ani nějaké tmely či naturex ... na obalení kmene stačí i jen herkules a kousky ubrousku či toaletního papíru, třeba i v pár vrstvách přes sebe a nakonec posypat třeba suchým logrem z kafe na vytvoření drsnější kůry a obarvit, místo naturexu stačí použít třeba jen nějaké suché koření (majoránka, zelený čaj) nebo natrhané kousky zelené houbičky na nádobí ... pro dítě byť třeba i náctileté to bohatě postačí a není třeba téměř nic investovat, téměř vše se najde i v domácnosti ...
pár mých výtvorů takto tvořených
Obrázek
něco dalšího na http://jafobe.rajce.idnes.cz/stromecky
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 697
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Výroba mého prvního stromečku...sháňka NATUREXU pomůžete

Příspěvekod mnitka » pon 02 čer, 2014 12:52 pm

jafobe píše:osobně bych řekl že se není čeho bát...


Moc pěkné to máte.
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Výroba mého prvního stromečku...sháňka NATUREXU pomůžete

Příspěvekod jafobe » pon 02 čer, 2014 1:01 pm

mnitka píše:
jafobe píše:osobně bych řekl že se není čeho bát...

Moc pěkné to máte.

děkuji ;) už tu byli dřív jen v jiném vláknu kolem listnatých i jehličnatých stromků :)

jsou to mé prvotiny, ale mám trochu uměleckého nadání v genech, takže z toho někdo může mít pocit že to nezvládne, tvořil jsem to jako motivaci pro 15 letého synovce který na podkladě tohoto začal sám taky něco tvořit, když viděl že to jde a že k tomu stačí jen to co našel doma, že nemusí nic schánět ani kupovat ... a jak byl nadšený že zvládl udělat své stromečky, a nevadilo že skoro z "odpadu" (pár vyhozených kabelů, kus toaleťáku, usušený čaj a bareb s lepidlem co doma má :)
a tady mi přišlo že jde o podobnou situaci, pokud jsem to dobře pochopil
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 697
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Výroba mého prvního stromečku...sháňka NATUREXU pomůžete

Příspěvekod schelli » pon 02 čer, 2014 6:33 pm

Děuji za reakce....ono to není jen pro kluka ale tak trochu i pro mě...dělam si dioramatko teda jedno už mám tak z poloviny ale ted jsem z pracovních důvodů stál... A napadly mě právě stromečky, takže je to i pro mě a ten naturex se mi strašně líbí... Jinak je to pro měřítko HO velikost stromku cca 10-14cm ....ještě ale musím přemotat kostru takže uvidím do jaké výšky se s větvemi dotanu :-) ....samozřejmě jsem viděl spoustu náhrad a udělátek jak na kůru a na listí....Ale zatím se mi nejvíc líbí i z toho co jsem již koupil hotové právě NATUREX a kůra tvořena z Nitro ředidla, plastu a drcené kůry....
schelli
 
Příspěvky: 35
Registrován: sob 27 úno, 2010 11:40 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Výroba mého prvního stromečku...sháňka NATUREXU pomůžete

Příspěvekod E27 » ned 27 črc, 2014 3:41 pm

Ahoj,
tak som sa aj ja pustil do výroby svojich borovíc. Ako sa povie, že všetko je po prvé a každý modelár by to mal skúsiť..
Pokiaľ neprídu foliáže od Mnitku, tak som spravil pokusne dva kusy. Prvý je kostra drôtu natretá tmelom na drevo zmešaným s troškou kávového sosu.
Druhý je drôt okolo ktorého sa namotal hajzlpapier a naniesol kávový sos. Následne som to strekol.
Na prvý som použil viac tmavej barvy a oprášil zeleným púdrom od Agama a druhý som nechal tak. uvidíme, keď naniesiem ihličie--

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
E27
 
Příspěvky: 1163
Registrován: úte 28 zář, 2010 8:51 am
Bydliště: Bratislava

Re: Výroba mého prvního stromečku...sháňka NATUREXU pomůžete

Příspěvekod E27 » čtv 31 črc, 2014 7:07 pm

Pokračovanie výroby stromčekov

Obrázek

Drôt som tentokrát omotal hajzel papierom. Následne som ho natrel Duvilaxom.

Obrázek

Po prvej várke Duvilaxu som naniesol ďalšiu a nasypal na strom piliny. V krabici je vidieť piliny ale aj kávový sos.

Obrázek

Tu už vidno hotovú prvú borovicu. Na kmeň som naObrázekniesol aj malé vetvičky..
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Vrátim sa k pôvodnému kmeňu. Po zaschnutí kávového sosu a pilín som strom nastriekal. Keďže les je plný vlhkosti a kmene bývajú občas posiate machom a plesňou, skúsil som to aj ja. Nech sa páči výsledok...

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
E27
 
Příspěvky: 1163
Registrován: úte 28 zář, 2010 8:51 am
Bydliště: Bratislava

Re: Výroba mého prvního stromečku...sháňka NATUREXU pomůžete

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 01 srp, 2014 7:30 am

Na mech použij lehké tupování naředěnou Vallejo 70967 Olive green popř. přímo "mechovoš" AK Interactive AK027 Slimy crime light - udělá ti to přesně ten odstín mechu který potřebuješ. Používám ho na všechno kde chci znázornit zelený povlak mechu... Pro větší měřítka (od 1/50) do toho případně ještě místama doplním jemnou molitanovou drť Woodland scenic. Jinak ty kostry stromů před mechováním určitě napust zředěnou tmavou hnědočernou nebo černošedou barvou a následně lehce předrajbrašuj neapolskou žlutou - uvidíš jak ti to hned prokoukne. Je hrozná škoda že skoro nikdo tohle na kolejištích a dioramatech nedělá - kůře stromů dodá wash a drybrush patřičnou hloubku i zbarvení...

Držím palce, kdokoliv kdo dělá stromky je pro mě opravdový machr - já zkoušel umotat pár stromků z drátu a vzdal to... Takže je raděj kupuju a dobarvuju...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Výroba mého prvního stromečku...sháňka NATUREXU pomůžete

Příspěvekod E27 » pát 01 srp, 2014 8:41 am

Ahoj,

mno 967-čka nie je moc zelená? Vieš, keď chodievam do lesa, tak sledujem tie kmene a oni nie sú ani tak do zelena, ale skôr do tých svetlých farieb ako tyrkysová a svetlá sivo-zeleno-modrá. odtieň teraz neviem, môžem napísať neskôr. Nemám farbu pri sebe. Tá AK027 sa podobá, to by sa dalo primiešať..

Obrázek
Uživatelský avatar
E27
 
Příspěvky: 1163
Registrován: úte 28 zář, 2010 8:51 am
Bydliště: Bratislava

Další

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků