Moje modely vyráběné technologií LaserCut

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Moje modely vyráběné technologií LaserCut

Příspěvekod Zx1974 » pon 27 led, 2014 7:22 am

mlha píše:Neodpustím si trochu kritiky,na garážových vratech byl plech z pohledové strany nahoře,nebyl vidět jeklový rám,zámek byl taky z vnitřní strany.Jinak paráda

U nás se dával plech zevnitř do rámu z L a T profilů.


Sumosku můžeš prosím prozradit co to máš za laser?
Zx1974
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 17 říj, 2006 10:01 am
Bydliště: Písek

Re: Moje modely vyráběné technologií LaserCut

Příspěvekod mlha » pon 27 led, 2014 7:31 am

Zx1974 píše:
mlha píše:Neodpustím si trochu kritiky,na garážových vratech byl plech z pohledové strany nahoře,nebyl vidět jeklový rám,zámek byl taky z vnitřní strany.Jinak paráda

U nás se dával plech zevnitř do rámu z L a T profilů.

Podle fotek se mě zdá,že křídlo vrat je z jeklů,u profilu T a L by taky nebyl plech tak utopený
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Moje modely vyráběné technologií LaserCut

Příspěvekod Sumosek » pon 27 led, 2014 7:51 am

radekkrupka píše:Mám dotaz - ta struktura omítky je dělaná laserem?


Ano, struktura je dělaná laserem a potom aplikovaná "houbičková" metoda barvení - akryl nanáším v menších plochách molitanem (z vycpávek lokomotiv od ROCO) a potom suchým molitanem utírám. Tím se "odrolí" v místech kde víc přitlačím vrchní vygravírovaná vrstva a vznikna tak efekt porušené omítky, aby to nebylo tak jednolité.
H0 - III. epocha v DCC. www.lasermodel.cz
Uživatelský avatar
Sumosek
 
Příspěvky: 64
Registrován: ned 06 led, 2008 6:58 pm
Bydliště: Pozlovice

Re: Moje modely vyráběné technologií LaserCut

Příspěvekod Sumosek » pon 27 led, 2014 7:59 am

mlha píše:Neodpustím si trochu kritiky,na garážových vratech byl plech z pohledové strany nahoře,nebyl vidět jeklový rám,zámek byl taky z vnitřní strany.Jinak paráda


Ano, uznávám, že to není na 100%, ale...
Podle fotek z různých realitek, které nabízejí k prodeji garáže, je nespočet typů vrat. Já zvolil nějaké kompromisní řešení, tak aby to nějak vypadalo a taky aby to bylo realizovatelné. Další věcí, která je typická pro tyto vrata je prohnutí středových plechů směrem ven, ale to jsou pro mne už detaily nad moji vnímací schopnost.
H0 - III. epocha v DCC. www.lasermodel.cz
Uživatelský avatar
Sumosek
 
Příspěvky: 64
Registrován: ned 06 led, 2008 6:58 pm
Bydliště: Pozlovice

Re: Moje modely vyráběné technologií LaserCut

Příspěvekod Sumosek » pon 27 led, 2014 8:03 am

Zx1974 píše:Sumosku můžeš prosím prozradit co to máš za laser?


Je to LaserPro C180.
H0 - III. epocha v DCC. www.lasermodel.cz
Uživatelský avatar
Sumosek
 
Příspěvky: 64
Registrován: ned 06 led, 2008 6:58 pm
Bydliště: Pozlovice

Re: Moje modely vyráběné technologií LaserCut

Příspěvekod mlha » pon 27 led, 2014 10:08 am

Sumosek píše:
mlha píše:Neodpustím si trochu kritiky,na garážových vratech byl plech z pohledové strany nahoře,nebyl vidět jeklový rám,zámek byl taky z vnitřní strany.Jinak paráda


Ano, uznávám, že to není na 100%, ale...
Podle fotek z různých realitek, které nabízejí k prodeji garáže, je nespočet typů vrat. Já zvolil nějaké kompromisní řešení, tak aby to nějak vypadalo a taky aby to bylo realizovatelné. Další věcí, která je typická pro tyto vrata je prohnutí středových plechů směrem ven, ale to jsou pro mne už detaily nad moji vnímací schopnost.

Nechci kritizovat Tvoji práci,mě se ty garáže líbí,jenom podle zvyklostí se nosné prvky vrat dělaly tak,aby byly kryté před vlivem počasí,to znamená,že plech byl v profilu umístněný v pohledové části a konstrukce byla víceméně schovaná,plech lícoval s vnější stranou jeklu nebo jiného profilu.Myslím si,že to nebude problém pro případného majitele stavebnice tak slepit.
To že je víc druhů vrat je jasné,jak výroba průmyslová tak i domácí.Neber prosím moji kritiku špatně,jenom mě to padlo do oka
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Moje modely vyráběné technologií LaserCut

Příspěvekod Ferda » pon 27 led, 2014 10:20 am

Co takhle si vybrat dle přání.
Dvoje modrozelené a kupodivu každé jiné :o
http://inzerat.i-bazar.cz/2692261-mobil ... ova-garaz/
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Moje modely vyráběné technologií LaserCut

Příspěvekod cipisekmp » pon 27 led, 2014 5:01 pm

Ahoj, osobne si myslim ze je v celku bejkarna resit jestli je plech v kombinaci s jeklem a pod. Vrata se opravdu delali z ruznych materialu. Vydel jsem a dokonce ma doma i vrata kde je konstrukce z trubek a do nich je vlozeny plech. Delal jsem vrata jak s jeklu (plech je ohly do zadu do krabicky rysovalo se to spicatou elektrodou ta pak delala v ohybcacce vlastne to nabyti plechu pri ohybani) plech je pak vlozeny do jeklu tak ze pohledova stena je vlastne rovna a je videt jen mezera mezi jeklem a ohybem plechu (je tam vlastne radius) tak i z profilovanych jeklu a L a T profilu, pak je plech rovny a vlozeny zevnitr(tam je pak hrana na silu toho jeklu nebo L ci T profilu).
Ja bych to osobne neresil. Kazdy to delal z toho co sehnal. Ahoj Cipisekmp
PS: nabidka modulu stale plati chi.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Moje modely vyráběné technologií LaserCut

Příspěvekod Barbucha » pon 27 led, 2014 7:10 pm

mlha píše:Neodpustím si trochu kritiky,na garážových vratech byl plech z pohledové strany nahoře,nebyl vidět jeklový rám,zámek byl taky z vnitřní strany.Jinak paráda


Obrázek

Mně se to moc líbí, nemám na tom co kritizovat a to jsem profesionálně deformovaný stavebnictvím.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Moje modely vyráběné technologií LaserCut

Příspěvekod A2C » čtv 30 led, 2014 5:48 am

Uprimne dovolim si kritiku... Kde si mozeme my ostatny kupit model tvojej stanicky? Aku mas cenovu politiku? :-D
Krasna je presne takuto som hladal na kolajisko a som rad ze som nasiel :)
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Moje modely vyráběné technologií LaserCut

Příspěvekod Sumosek » čtv 30 led, 2014 9:00 am

A2C píše:Uprimne dovolim si kritiku... Kde si mozeme my ostatny kupit model tvojej stanicky? Aku mas cenovu politiku? :-D
Krasna je presne takuto som hladal na kolajisko a som rad ze som nasiel :)


Primárně to nedělám na prodej, ale samozřejmě pokud má někdo zájem, tak jsem schopný mu to vypálit. Budu rád, když budou moje modely dělat radost někomu dalšímu a třeba tady zveřejní nějaké fotky. Co se týče ceny, je to těžké stanovit v tom malém množství kusů. Každý bude asi srovnávat s modely třeba od Šikulů. Já na tom nechci vydělávat, ale samozřejmě i samotné vypálení a gravírování laserem zabere spoustu času (jenom střecha na nádraží se gravíruje cca 40 minut), materiál, energie atd., o času stráveném přípravou podkladů pro řezání ani nemluvím. Pokud mám být tedy konkrétní, tak nádraží bych nabídl za 900,-Kč. Kdo by měl zájem, ať mě pošle SZ, abych to případně vyřezal najednou.
H0 - III. epocha v DCC. www.lasermodel.cz
Uživatelský avatar
Sumosek
 
Příspěvky: 64
Registrován: ned 06 led, 2008 6:58 pm
Bydliště: Pozlovice

Re: Moje modely vyráběné technologií LaserCut

Příspěvekod Starej » pát 31 led, 2014 10:11 am

Moc pěkná práce, jen tak dál 8)
Starej
 
Příspěvky: 47
Registrován: úte 31 led, 2012 8:59 am

Re: Moje modely vyráběné technologií LaserCut

Příspěvekod Sumosek » pát 31 led, 2014 11:05 am

Starej píše:Moc pěkná práce, jen tak dál 8)


Děkuji , budu se snažit.
H0 - III. epocha v DCC. www.lasermodel.cz
Uživatelský avatar
Sumosek
 
Příspěvky: 64
Registrován: ned 06 led, 2008 6:58 pm
Bydliště: Pozlovice

Re: Nádraží Luhačovice v letech okolo 1950

Příspěvekod MartinTT » pát 31 led, 2014 2:44 pm

Mensi laser na hranie? :shock: ak to nieje tajomstvo co je to za lasericek mozete uverejnit nanho nejaky link alebo kde a za kolko sa to da kupit?
Dakujem za odpoved.


Sumosek píše:
Ferda píše:Krásná čistá práce.
Pokud jsi čekal kritiku, tak asi čekáš marně.

Kdo to řezal? Malinko to páchne ve stylu Honzy Mrovce.


Díky za pochvalu, ale věřím, že nějaký kritik se vždycky najde. Řezal jsem si to sám. Pořídil jsem si menší laser na hraní a toto je první výsledek. Mám už rozpracovaných více věcí, ale bohužel málo času na koníčky, takže se to dost táhne. Ale laser je docela universální věc a používám ho i na řezání dílů z překližky na kolejiště. Je to přesné a není z toho bordel.
MartinTT
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 30 led, 2014 12:36 pm

Re: Nádraží Luhačovice v letech okolo 1950

Příspěvekod Barbucha » pát 31 led, 2014 3:34 pm

MartinTT píše:Mensi laser na hranie? :shock: ak to nieje tajomstvo co je to za lasericek mozete uverejnit nanho nejaky link alebo kde a za kolko sa to da kupit?
Dakujem za odpoved.


Sumosek píše:
Ferda píše:Krásná čistá práce.
Pokud jsi čekal kritiku, tak asi čekáš marně.

Kdo to řezal? Malinko to páchne ve stylu Honzy Mrovce.


Díky za pochvalu, ale věřím, že nějaký kritik se vždycky najde. Řezal jsem si to sám. Pořídil jsem si menší laser na hraní a toto je první výsledek. Mám už rozpracovaných více věcí, ale bohužel málo času na koníčky, takže se to dost táhne. Ale laser je docela universální věc a používám ho i na řezání dílů z překližky na kolejiště. Je to přesné a není z toho bordel.


http://www.ebay.com/itm/LaserPro-C180-30-Watt-Laser-Engravers-/290560601750
http://www.gccworld.com/laserproi_en/c180/

Pro představu asi stačí…
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: BohousP a 3 návštevníků