Ploty

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Ploty

Příspěvekod BASE » čtv 13 pro, 2012 2:25 pm

Tak jsem se pustil do výroby plotu na dioramu HO. Prvotní nápad byl modernější plot se sloupky. Ale po vytvoření zkušebního vzorku starého plotu jsem usoudil, že bude lepší udělat venkovské diorama a tak teď se pustím do branky. Foto dodám až bude branka hotova. Zatím pár fotek návrhů.
Přílohy
DSCN2543.JPG
První kousek starého plotu II
DSCN2541.JPG
První kousek starého plotu I
DSCN2527.JPG
První kousek plotu se sloukem I
BASE
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon 10 pro, 2012 8:33 pm

Re: Ploty

Příspěvekod Myšpulín » čtv 13 pro, 2012 4:35 pm

Kdybych se jal vyrábět plot v měřítku 1:1 (myslím ten vrchní celodřevěný), sehnal bych si kulatinu, tu bych odkornil, nařezal na patřičnou délku, natřel (cenzurováno) a zarazil do země. Trámky bych s ohledem na potřebné množství jistě nescháněl (jedině, že bych vlastnil pilu). Tím chci říci, že asi přirozenější na kůly je kulatina než hranol. Ale jinak dobrý, i tak se mi to moc líbí. Pokud je plot ve skutečnosti o trochu světlejší než na foto, pak je to i ideální odstín starých dřevěných nikdy nenatíraných plotů. Dobrá práce.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Ploty

Příspěvekod jihous » čtv 13 pro, 2012 8:51 pm

Plot u kolejí´= dostupné vyřazené pražce, takže hranaté sloupky by mi nevadily (odkoukáno ve Volarech v 70letech na zahrádkách, z pražců byla i garáž (stojí dodnes díky impregnaci)i rampa na auto (fiat 850). Spíš mi zaráží velká křivost obvodu prken.
jihous
 
Příspěvky: 317
Registrován: čtv 05 kvě, 2011 12:13 pm

Re: Ploty

Příspěvekod Chailapko555 » pát 14 pro, 2012 3:16 am

Jako není to špatný ale ty 2 první fotky vypadaj jako by ty desky nerezali pilou ale vydlabávali :) na venkove jsou rovný ale buď dolámaný jak prase nebo rozpadávajici se ... jinak good :)
Uživatelský avatar
Chailapko555
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 09 led, 2012 5:46 pm

Re: Ploty

Příspěvekod BASE » pát 14 pro, 2012 9:42 am

Chailapko555 píše:Jako není to špatný ale ty 2 první fotky vypadaj jako by ty desky nerezali pilou ale vydlabávali :) na venkove jsou rovný ale buď dolámaný jak prase nebo rozpadávajici se ... jinak good :)

Zcela souhlasím, ALE ve skoutečnosti při pohledu okem to vypadá jako z krajin - foto je detailní a tam to je jiné. Dnes zkusím rovné prkna a dám sem foto ke kritice :-) Hlavně mi šlo u trámů o detail popraskaného a nepravidelného trámu v detailu. Což se zadařilo. Jinak díky za připomínky.
BASE
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon 10 pro, 2012 8:33 pm

Re: Ploty

Příspěvekod BASE » pát 14 pro, 2012 2:11 pm

Chailapko555 píše:Jako není to špatný ale ty 2 první fotky vypadaj jako by ty desky nerezali pilou ale vydlabávali :) na venkove jsou rovný ale buď dolámaný jak prase nebo rozpadávajici se ... jinak good :)

tak tady s rovnyma prknama :-)
Přílohy
DSCN2565.JPG
DSCN2557.JPG
BASE
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon 10 pro, 2012 8:33 pm

Re: Ploty

Příspěvekod Chailapko555 » pát 14 pro, 2012 2:24 pm

Výborne :) Like :) jo skus ješte nekde udelat zlomenou desku a i nekde tak z boku odštíplou... máš umbru pálenou?? místo tý hnedý bych tam rejpnul umrbu :)
Uživatelský avatar
Chailapko555
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 09 led, 2012 5:46 pm

Re: Ploty

Příspěvekod BASE » pát 14 pro, 2012 2:42 pm

Chailapko555 píše:Výborne :) Like :) jo skus ješte nekde udelat zlomenou desku a i nekde tak z boku odštíplou... máš umbru pálenou?? místo tý hnedý bych tam rejpnul umrbu :)

Pálenou umbru? nevím co je umbra :-(
BASE
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon 10 pro, 2012 8:33 pm

Re: Ploty

Příspěvekod fulda » pát 14 pro, 2012 3:03 pm

To je jméno barvy :mrgreen: http://cs.wikipedia.org/wiki/Umbra_p%C3%A1len%C3%A1
Normální chlap rozeznává 7 barev, ale grafici a potažmo modeláři jich dokážou pojmenovat tak kolem 2000
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Ploty

Příspěvekod Chailapko555 » pát 14 pro, 2012 3:13 pm

je to neco jako hnedá barva až nato jako bys po ní prejel hořákem xDDD tu máš link :) http://www.modely.biz/modelova-zeleznic ... ra-palena/ vetšina co delá patinu ji nanese normálne napriklad na vagonek a pak ji vitíra aby zustala ve spárach a tim se to hezky zvýrazní... napríkladu ti ukážu vagonek co timto spusobem delal houmr. zde: http://houmrovyvlaky.bluehost.cz/Galeri ... g00009.htm podívej se i na další fotky :)
Uživatelský avatar
Chailapko555
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 09 led, 2012 5:46 pm

Re: Ploty

Příspěvekod mizl » pát 14 pro, 2012 3:48 pm

Doplním, že olejové barvy se ředí Kobaltovým Sikativem, nebo olejem na tyto barvy určené. Já Sienu Pálenou rozředím v Sikativu a dřevo jakoby napustím jako mořidlem. Výsledek poté vypadá takto http://mizl.rajce.idnes.cz/Diorama_2012/#DSCI1135.jpg.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Ploty

Příspěvekod Chailapko555 » pát 14 pro, 2012 5:44 pm

mizl píše:Doplním, že olejové barvy se ředí Kobaltovým Sikativem, nebo olejem na tyto barvy určené. Já Sienu Pálenou rozředím v Sikativu a dřevo jakoby napustím jako mořidlem. Výsledek poté vypadá takto http://mizl.rajce.idnes.cz/Diorama_2012/#DSCI1135.jpg.

Michal


jojo s olejofkama ,sikativem a lňákem se dá lecos vytvorit :)
Uživatelský avatar
Chailapko555
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 09 led, 2012 5:46 pm


Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků