nádražní nástupiště

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

nádražní nástupiště

Příspěvekod Tomáš » pon 10 zář, 2007 10:26 am

chtěl bych se zeptat jak se vyrábějí nástupiště na nádražích...myslím tím klasickej perón na nástup a výstup z vagónů...chtěl bych vytvořit něco podobnýho,jako bývá na menších nádražích..takový ty panelový bloky položený jeden vedle druhýho na jen okraj natřen na žluto...zkoušel jsem to dělat z lepenky ale nějak se to nevyvedlo... :?
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Dan Buchtela » pon 10 zář, 2007 12:24 pm

Ahoj Tome,
zkus plastové destičky z polystyrénu.
Dan
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod Tomáš » úte 11 zář, 2007 2:11 am

danikb píše:Ahoj Tome,
zkus plastové destičky z polystyrénu.
Dan


mohl bys mi to trochu rozepsat? co to je plastová destička z polystyrénu? to jsou nějaký tenký pláty?
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Dan Buchtela » úte 11 zář, 2007 6:11 am

Nejklasičtějším příkladem takové destičky jsou všude zmiňované bezpečnostní a výstražné tabulky typu Vysoké napětí, Kluzký povrch, Zákaz kouření apod. Koupit se dají v prodejnách pracovních potřeb nebo v hobby marketech, pokud někde nemáš kolem sebe zdroj starých.
Jinou možností je nákup destiček Evergreen u pana Litomyského, viz. http://litomysky.cz/
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod stiba » úte 11 zář, 2007 6:21 am

A nebo si můžeš jako základ koupit stavebnici na http://www.es-pecky.cz/modely.php?AnchorID=20&Lng=CZ

- 29270 Stavebnice nástupiště SUDOP
stiba
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 26 dub, 2007 6:43 am

Příspěvekod Martin.F » úte 11 zář, 2007 8:16 am

podívej se na tyhle stránky určitě tam něco najdeš:http://www.shimiland.info/PostupStKrajina05.htm
Uživatelský avatar
Martin.F
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon 03 zář, 2007 2:21 pm
Bydliště: Znojmo

Příspěvekod Dusan » úte 11 zář, 2007 7:28 pm

Tomáš píše:
danikb píše:Ahoj Tome,
zkus plastové destičky z polystyrénu.
Dan


mohl bys mi to trochu rozepsat? co to je plastová destička z polystyrénu? to jsou nějaký tenký pláty?

Zajdi do první reklamky, kterou potkáš a vyškemrej zbytky desek z tvrzenýho polysterénu, dělají se z toho všechny cedulky a cedule. Mají to v tloušťkách od 2 až do 10mm. Já z toho dělám úplně vše. Krájí se to nožem, lepí vteřiňákem, barví třeba akrylem i syntetikou. Dá se do nich, třeba krásně rýt, atd. :D
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1281
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: nádražní nástupiště

Příspěvekod Jarda H. » úte 18 zář, 2007 6:34 am

Tomáš píše:klasickej perón na nástup a výstup z vagónů...chtěl bych vytvořit něco podobnýho,jako bývá na menších nádražích..takový ty panelový bloky položený jeden vedle druhýho na jen okraj natřen na žluto...?


A pokud si netroufneš na práci dle výše uvedených návodů, zkus se podívat na stránky www.ttmodely.yc.cz, kde v oddělení vystřihovánek najdeš najdeš papírový model peronů, 2 typy - starší i nový (název - MINIPERON). Pokud máš zkušenosti s vystřihovánkami z ABC, tenhle způsob ti bude vyhovovat.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Jan Svatoň » čtv 03 dub, 2008 12:20 pm

Ahoj všem, dělal někdo kryté nástupiště na TT (rozměry, materiál, atd.)?
Honza S.
Jan Svatoň
 
Příspěvky: 76
Registrován: úte 29 led, 2008 12:47 am
Bydliště: Lanškroun

Re: nádražní nástupiště

Příspěvekod kvasha » pát 04 dub, 2008 2:13 pm

Jarda H. píše:
Tomáš píše:klasickej perón na nástup a výstup z vagónů...chtěl bych vytvořit něco podobnýho,jako bývá na menších nádražích..takový ty panelový bloky položený jeden vedle druhýho na jen okraj natřen na žluto...?


A pokud si netroufneš na práci dle výše uvedených návodů, zkus se podívat na stránky www.ttmodely.yc.cz, kde v oddělení vystřihovánek najdeš najdeš papírový model peronů, 2 typy - starší i nový (název - MINIPERON). Pokud máš zkušenosti s vystřihovánkami z ABC, tenhle způsob ti bude vyhovovat.


dobrej TIP. Taky chci zkusit něco z papíru. Jen tak na zkoušku. Tohle by mohlo být i použitelné :-)
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod Vladimír_B » úte 08 dub, 2008 6:45 am

Jan Svatoň píše:Ahoj všem, dělal někdo kryté nástupiště na TT (rozměry, materiál, atd.)?
Honza S.


Ahoj ano dělal, nedoporučuji použít od Malé Železnice. Jednoduše řečeno 2 stejné díly nejsou stejné. Např. deska nástupiště byla na jedné straně užší než na druhé. Stojny slepené, ale neslícované. A ty barvy ...
Nejjednoduší je udělat ho z tvrzeného polystyrenu. Příp. z tvrdé čtvrtky (cca tl. 1mm). Stojny se dají objednat u M. Ž., ale musí se přebarvit z hnědé. Vlnitý plech se dá taky sehnat.
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Tomáš » úte 02 zář, 2008 9:19 am

Takže nástupiště mám už vyrobený,nakonec se to povedlo s pomocí balzy a těch tabulek (nebezpečí výbuchu)..chci si ho teď osadit.Koukal jsem že ve skutečnosti je mezi kolejema na nástupištích nahrnutej štěrk až k temeni kolejnice a pak sou teprve nasázený ty betonový panely.Tak jsem to tak provedl nahrnul štěr zalil lepidlem,vše je ok. no a na to jsem podle NEM normy odměřil to nástupiště,aby vagony nedrhly stupačky...Ovšem má to pro mě jeden malej háček..výšku nástupiště jsem si odvodil podle normy NEM,ale nikde není uveden rozměr jak má být ten betonovej panel posazen daleko od okraje kolejnice,nebo od osy kolejí...možná to skusím popsat líp :wink: ...koukal jsem na nádraží,že ty betonový panely nejsou posazeny až k okraji pražce,ale jsou ještě o nějakých 40-50cm dál...no a to je ten rozměr co mě zajímá,aby lokomotiva nedrhla bokama o peron...doufám že to chápete o co mi de,blbě se to popisuje :x
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod boy.rough » ned 07 zář, 2008 3:23 pm

Tomáš píše:Takže nástupiště mám už vyrobený,nakonec se to povedlo s pomocí balzy a těch tabulek (nebezpečí výbuchu)..chci si ho teď osadit.Koukal jsem že ve skutečnosti je mezi kolejema na nástupištích nahrnutej štěrk až k temeni kolejnice a pak sou teprve nasázený ty betonový panely.Tak jsem to tak provedl nahrnul štěr zalil lepidlem,vše je ok. no a na to jsem podle NEM normy odměřil to nástupiště,aby vagony nedrhly stupačky...Ovšem má to pro mě jeden malej háček..výšku nástupiště jsem si odvodil podle normy NEM,ale nikde není uveden rozměr jak má být ten betonovej panel posazen daleko od okraje kolejnice,nebo od osy kolejí...možná to skusím popsat líp :wink: ...koukal jsem na nádraží,že ty betonový panely nejsou posazeny až k okraji pražce,ale jsou ještě o nějakých 40-50cm dál...no a to je ten rozměr co mě zajímá,aby lokomotiva nedrhla bokama o peron...doufám že to chápete o co mi de,blbě se to popisuje :x


Ahoj, řekl bych, že máš několik možností.
1) Otrocky si dojít na nádraží a pěkně si to odměřit, ale asi na Tebe budou koukat, že nejsi mentálně zdráv.
2) Na modelu systémem pokus-omyl, tak jak to vyjde, aby jsi to měl akorát podle svých představ.
3) Podle technických výkresů vozů a loko si to odvodit. Rozchod je znám a šířku skříně vozu, nebo loko najdeš někde na netu.
Já osobně bych kombinoval variantu 2 a 3 :D .
Jezdím na účkách (poslední mohykán???) a nemám s nimi problém. Vždy si s nimi nějak poradím.
boy.rough
 
Příspěvky: 616
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Příspěvekod Tomáš » ned 07 zář, 2008 3:26 pm

boy.rough píše:
Tomáš píše:Takže nástupiště mám už vyrobený,nakonec se to povedlo s pomocí balzy a těch tabulek (nebezpečí výbuchu)..chci si ho teď osadit.Koukal jsem že ve skutečnosti je mezi kolejema na nástupištích nahrnutej štěrk až k temeni kolejnice a pak sou teprve nasázený ty betonový panely.Tak jsem to tak provedl nahrnul štěr zalil lepidlem,vše je ok. no a na to jsem podle NEM normy odměřil to nástupiště,aby vagony nedrhly stupačky...Ovšem má to pro mě jeden malej háček..výšku nástupiště jsem si odvodil podle normy NEM,ale nikde není uveden rozměr jak má být ten betonovej panel posazen daleko od okraje kolejnice,nebo od osy kolejí...možná to skusím popsat líp :wink: ...koukal jsem na nádraží,že ty betonový panely nejsou posazeny až k okraji pražce,ale jsou ještě o nějakých 40-50cm dál...no a to je ten rozměr co mě zajímá,aby lokomotiva nedrhla bokama o peron...doufám že to chápete o co mi de,blbě se to popisuje :x


Ahoj, řekl bych, že máš několik možností.
1) Otrocky si dojít na nádraží a pěkně si to odměřit, ale asi na Tebe budou koukat, že nejsi mentálně zdráv.
2) Na modelu systémem pokus-omyl, tak jak to vyjde, aby jsi to měl akorát podle svých představ.
3) Podle technických výkresů vozů a loko si to odvodit. Rozchod je znám a šířku skříně vozu, nebo loko najdeš někde na netu.
Já osobně bych kombinoval variantu 2 a 3 :D .


jjo díky za info,s tím odměřením sem to už začal praktikovat,oni mě už na nádraží v Kr.poli znaj :lol: :lol: ..jak tam mám přestávku s busem,vždy zajedu na nákladovou rampu a už lezu po okolí a něco skoumám :lol: :lol:
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod boy.rough » ned 07 zář, 2008 3:36 pm

Tak to máš docela dobrý. Já to mám na nádraží asi kilometr, tak se mi tam moc nechce chodit, ale někdy se tam jdeme podívat i s celou rodinkou :D .
Jezdím na účkách (poslední mohykán???) a nemám s nimi problém. Vždy si s nimi nějak poradím.
boy.rough
 
Příspěvky: 616
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Další

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků